Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Wielkopolskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marekj
    Senior
    • 03-2010
    • 508

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
    Kolor: Herbaciany. Klarowne. [4.5]
    Piana: Małej obfitości. Biała. Szybko opada, ale nie znika całkowicie. [2.5]
    Zapach: Słodowość, zbożowość a nawet lekko podlana kukurydzą słodycz. Na drugim planie diacetyl. Wbrew pozorom zapach nie jest odrzucający. [3]
    Smak: Słodkawy, lekko owocowy. Nie ma tu dużo ciała, jest natomiast goryczka w finiszu - krótka, dobrej jakości. Jest też metaliczność, ale szczerze mówiąc, piłem piwa dużo bardziej metaliczne. [3.5]
    Wysycenie: Bardzo wysokie, ale takie przecież w tym stylu być powinno. [5]
    Opakowanie: Jest OK i tyle. Po tym jak się człowiek napatrzy chociażby na etykiety Flying Doga, to poprzeczka idzie w górę. Jest podany ekstrakt - za to plus, a raczej brak minusa. [4]
    Uwagi: Dałbym więcej chmielu na aromat. Trzeba też wyeliminować wady. Chętnie ocenię ponownie za jakiś czas, bo ciekaw jestem czy browar wyciągnie wnioski i piwo zostanie poprawione. Potencjał jest.

    Moja ocena: [3.375]
    ok cenne uwagi

    Comment

    • Maciass
      Senior
      • 03-2009
      • 172

      #17
      Piłem dwukrotnie, DMSu nie wyczułem, metaliczność jest dopiero po przetarciu dłoni piwem... jak na pierwsze gotowanie uważam, że jest dobrze i wierzę w zapewnienie, iż kolejne partie będą lepsze, tak jak było napisane wyżej - potencjał jest

      Comment

      • martadella
        Junior
        • 09-2013
        • 12

        #18
        Nie przesadzajmy drodzy Państwo, piwo może wymaga dopracowania ale to chyba zbyt mocna krytyka. Z metalicznym posmakiem to chyba bardziej sugestia z wcześniej pisanych opinii. Po kolejnych warkach spodziewam się czegoś jeszcze lepszego

        Comment

        • Komar_Pafnucy
          Senior
          • 08-2005
          • 1114

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika martadella Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie przesadzajmy drodzy Państwo, piwo może wymaga dopracowania ale to chyba zbyt mocna krytyka. Z metalicznym posmakiem to chyba bardziej sugestia z wcześniej pisanych opinii. Po kolejnych warkach spodziewam się czegoś jeszcze lepszego
          Mam nadzieję, że nie odnosisz się do mojej oceny, bowiem nie uważam by była w niej zawarta mocna krytyka. Co do metaliczności - jest, ale na stosunkowo niskim poziomie. W takim np. Brackim czasami jest jej dziesięć razy więcej.

          Multitap Crawl
          Multitap Crawl na Facebook

          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

          Comment

          • martadella
            Junior
            • 09-2013
            • 12

            #20
            Nie, chodzi mi o ogólną dyskusję na temat tegoż piwa. Nie widzę powodów aby aż tak je krytykować.

            Comment

            • Komar_Pafnucy
              Senior
              • 08-2005
              • 1114

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika martadella Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie, chodzi mi o ogólną dyskusję na temat tegoż piwa. Nie widzę powodów aby aż tak je krytykować.
              To prawda, że niektórych w tej dyskusji nieco poniosło.

              Multitap Crawl
              Multitap Crawl na Facebook

              "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
              Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

              Comment

              • Michaelf
                Member
                • 02-2008
                • 45

                #22
                Dlaczego nie można krytykować?
                Ja niestety potwierdzam obecność metalicznego smaku, piwo piłem kilka dni temu.

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Michaelf Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dlaczego nie można krytykować?
                  Chociażby dlatego, że jest to pierwsza warka z historycznego browaru, przywróconego do życia po kilkunastu latach zapomnienia.

                  Piwo obecnie nie jest najwyższych lotów, muszę przyznać, że sam nie dałem mu rady. Metaliczność była na jak najbardziej akceptowalnym poziomie, natomiast mnie pokonał okrutny DMS. Mimo wszystko browar ma u mnie spory kredyt zaufania. Czekam na kolejne, lepiej dopracowane warki, bo wierzę, że każda następna będzie lepsza.

                  Panie Marku - szacunek i wszystkiego dobrego!
                  Last edited by wrednyhawran; 15-10-2013, 22:14.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • przemo70
                    † 1970-2019 Piwosz w Raju
                    • 05-2007
                    • 1501

                    #24
                    W mojej wersji tylko kolor jest ok. Nagazowanie słabe, piany zero, a ta metaliczność może pochodzić od kiepskiego chmielu albo od ziemi okrzemkowej jeśli jest nią filtrowane, raczej nie od leżaka bo po teście "skórnym" tej metaliczności nie czuć. Ogólnie słabe piwo, koniecznie do poprawy.
                    Save water, drink beer ...

                    http://www.parowozy.com.pl/
                    http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                    https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                      Chociażby dlatego, że jest to pierwsza warka z historycznego browaru, przywróconego do życia po kilkunastu latach zapomnienia.

                      Piwo obecnie nie jest najwyższych lotów, muszę przyznać, że sam nie dałem mu rady. Metaliczność była na jak najbardziej akceptowalnym poziomie, natomiast mnie pokonał okrutny DMS. Mimo wszystko browar ma u mnie spory kredyt zaufania. Czekam na kolejne, lepiej dopracowane warki, bo wierzę, że każda następna będzie lepsza.

                      Panie Marku - szacunek i wszystkiego dobrego!
                      Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6134

                        #26
                        Piana... średnia, na dłużej cienka warstewka i firanki...
                        Barwa... lekko mętny jasny bursztynowo-pomarańczowy...
                        Aromat... magii, alu, blacha...
                        Wysycenie... średni do małego...
                        Smak... magii... na początku nawet się pije, jest wrażenie cienkości... dochodzi skarpeta... pije dalej... ale na końcu nic innego nie ma jak ŁE...

                        Data 3 styczeń lub luty 2014...

                        Poczekam na następną warkę...
                        Attached Files

                        Comment

                        • Michaelf
                          Member
                          • 02-2008
                          • 45

                          #27
                          cytat:
                          "Chociażby dlatego, że jest to pierwsza warka z historycznego browaru, przywróconego do życia po kilkunastu latach zapomnienia.

                          Piwo obecnie nie jest najwyższych lotów, muszę przyznać, że sam nie dałem mu rady. Metaliczność była na jak najbardziej akceptowalnym poziomie, natomiast mnie pokonał okrutny DMS. Mimo wszystko browar ma u mnie spory kredyt zaufania. Czekam na kolejne, lepiej dopracowane warki, bo wierzę, że każda następna będzie lepsza.

                          Panie Marku - szacunek i wszystkiego dobrego! [/QUOTE]"

                          To nie znaczy, że nie można krytykować, ja się cieszę, że został reaktywowany ten browar i mimo, że Wielkopolskie nie było zbyt dobre to kupiłem Bojana Black IPA i liczę na to że następne warki będą lepsze oraz na to, że Bojan będzie miał także inne gatunki piwa.
                          Last edited by Michaelf; 16-10-2013, 14:07.

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Słomkowy, piwo jest niemal idealnie klarowne. [4.5]
                            Piana: Mocno wymuszona, grubopęcherzykowa i po chwili niemalże nieobecna. Jak w <złowrogi skowyt wilka> koncerniakach. [2]
                            Zapach: Słodowo-maślany, ale przede wszystkim bardzo słaby. [3]
                            Smak: Po kasndrycznych wcześniejszych opisach bałem się, że piwo skończy w ściekach. Muszę jednak stwierdzić, że nie jest tak złe. Jest jakaś goryczka, nawet przyjemna, lekka słodowość. Metaliczność (na którą jestem wyjątkowo cięty) faktycznie jest obecna, ale na poziomie akceptowalnym. Jest też jakiś owocowy posmak no i diacetyl, ale nie masakryczny. [3.5]
                            Wysycenie: W porządku, nawet nieco wyższe by mogło być. [4.5]
                            Opakowanie: Kapsel znany z Ciechana. Eta - kwestia gustu, dla mnie trochę nudnawa, ale z drugiej strony ładna i estetyczna. Informacje o samym piwie bardzo skąpe. Husaria - no cóż, pan Jakubiak jest fanem husarii, a kto bogatemu zabroni? [3.5]
                            Uwagi: Nie jest źle, ale może być lepiej. Potencjał jest spory.

                            Moja ocena: [3.275]

                            Comment

                            • Mario_Lopez
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 991

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ja nie wyczuwam tego o czym Pan pisze, moim zdaniem ma Pan inny cel i idee nie mają z tym nic wspólnego.
                              Fatalny pomysł ,że co ? konkurencja niech wbije sobie do tych łbów ,że będę przywracał do życia browary i tyle

                              Konkurencja niech sobie wbija do łbów co chce, ale źle Pan trafił w tym przypadku,bo ja osobiście z konkurencją nie mam nic wspólnego
                              Ożywiaj Pan sobie browary do woli (mi się taka inicjatywa bardzo podoba i niemiłosiernie mnie cieszy), ale prosilibyśmy, żeby to były piwa na poziomie, a nie takie zajzajery jak Bojanowo Wielkopolskie.

                              Nie będę "propsował" piw, które są po prostu niedobre i tyle, ale widać, niektórych krytyka strasznie razi, trudno.
                              Last edited by Mario_Lopez; 16-10-2013, 17:56.
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                              EBE EBE

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Michaelf Wyświetlenie odpowiedzi
                                Dlaczego nie można krytykować?
                                Ja niestety potwierdzam obecność metalicznego smaku, piwo piłem kilka dni temu.
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                                Chociażby dlatego, że jest to pierwsza warka z historycznego browaru, przywróconego do życia po kilkunastu latach zapomnienia.
                                Kolego blogerę, czy takie właśnie nauki dajesz na swoim blogu? Czy wg Ciebie każdy musi wiedzieć, że piwo to jest z reaktywowanego starego browaru? Czy każdy musi wiedzieć, że nowego sprzętu trzeba się najpierw nauczyć? Czy normą już się stało, że mocno wadliwe warki idą do sklepów, zamiast do kanału?
                                Piwo jest, jakie jest - wiem, że wady wynikają z doszlifowywania nieznanego sprzętu, nie zmienia to faktu, że jest niedobre, o czym przecież sam napisałeś.

                                Moim zdaniem szacunek dla Marka bardziej objawi się w pisaniu prawdy na temat piw z jego browarów, przecież producent, jakby się bardzo nie zżymał, potrzebuje feedbacku od konsumenta.
                                Last edited by Marusia; 17-10-2013, 11:19.
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎