Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Wielkopolskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • juan_martin_del_lotro
    Junior
    • 02-2012
    • 15

    #46
    29.01.14

    Nie jestem piwnym ekspertę ani blogerę, ale chyba nieco uporano się z metalicznością, do Lwówków, które piłem parę miesięcy temu to piwo pod tym względem nie ma startu. Smakuje jak bardzo słabo wysycone, odrobinę bardziej nachmielone Raciborskie. Wchodzi bezboleśnie i niestety bez uniesień.

    Z kontretykiety: "Był czas w historii naszego narodu, który wzbudza podziw całego cywilizowanego świata, kiedy honor był ważniejszy od życia. Był czas chwały i niewyobrażalnych zwcyięstw. To był czas HUSARII."

    Pan Marek chyba postawi w Bojanowie na napuszony wąsato-sarmacko-husarsko-prawicowy marketing

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika juan_martin_del_lotro Wyświetlenie odpowiedzi
      ...
      Z kontretykiety: "Był czas w historii naszego narodu, który wzbudza podziw całego cywilizowanego świata, kiedy honor był ważniejszy od życia. Był czas chwały i niewyobrażalnych zwcyięstw. To był czas HUSARII."

      Pan Marek chyba postawi w Bojanowie na napuszony wąsato-sarmacko-husarsko-prawicowy marketing
      Tak, mógłby trochę stonować, np "Husaria była prawie tak dobra jak Armia Czerwona"

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #48
        Naśmiewacie się trochę z tego co widzicie na kontretykiecie, ale prawda jest taka: nasza dzisiejsza " niezwyciężona" armia nie dałaby rady z technicznie i z warunków czasu, słabiej uzbrojoną husarią.
        Cóż w tym złego, że pan Jakubiak promuje patriotyzm?
        A przy okazji; 3 godziny temu wypiłem Ciechan Wyborne z datą do 23.11.2013 i stwierdzam, że dalej jest to bardzo dobry lager.

        Comment

        • mrkowal
          Senior
          • 03-2009
          • 155

          #49
          Termin przydatności 05 luty 2014. Piwo pozbawione zupełnie gazu a co za tym idzie piany. Po doświadczeniach z Ciechanem (lagerowe to od dłuższego czasu dla mnie piwo pierwszego wyboru) i Lwówkiem spodziewałem się czegoś więcej. Pierwszy raz od jakiegoś roku wypiłem Żywca i porównując z Bojanem trudno znaleźć argumenty że piwo z małego rzemieślniczego browaru jest lepsze. Panie Jakubiak to chyba nie jest droga którą powinien Pan podążać.
          Ultima forsan

          Comment

          • jurkas74
            Member
            • 04-2008
            • 57

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
            Naśmiewacie się trochę z tego co widzicie na kontretykiecie, ale prawda jest taka: nasza dzisiejsza " niezwyciężona" armia nie dałaby rady z technicznie i z warunków czasu, słabiej uzbrojoną husarią.
            Cóż w tym złego, że pan Jakubiak promuje patriotyzm?
            Kolegę chyba poniosła wyobraźnia, wiem że teraz są modne takie opowieści "a jakby GROM brał udział w Powstaniu Warszawskim.." itp., ale wszystko ma swoje granice absurdu.
            A co do promocji patriotyzmu to ja jestem za, ale niech p. Jakubiak nie robi tego poprzez głupawe obrazki przedstawiające jakichś spieszonych przebierańców ze skrzydełkami na plecach, trzymających 5-metrowe kopie. Wygląda to po prostu żałośnie.

            Comment

            • Maciass
              Senior
              • 03-2009
              • 172

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jurkas74 Wyświetlenie odpowiedzi
              Kolegę chyba poniosła wyobraźnia, wiem że teraz są modne takie opowieści "a jakby GROM brał udział w Powstaniu Warszawskim.." itp., ale wszystko ma swoje granice absurdu.
              A co do promocji patriotyzmu to ja jestem za, ale niech p. Jakubiak nie robi tego poprzez głupawe obrazki przedstawiające jakichś spieszonych przebierańców ze skrzydełkami na plecach, trzymających 5-metrowe kopie. Wygląda to po prostu żałośnie.
              norma przewidywała maksymalną długość kopii do 6,5 metra więc nie bardzo rozumiem podkreślenia "5-metrowe kopie" , obrazek jest zachętą do odwiedzin profilu na facebook'u Husaria przed pałac, jeżeli ktoś doczyta etykietę i poświęci 5 minut na zapoznanie się z inicjatywą to zapewne zrozumie, że nie są to głupawe obrazki z przebierańcami

              Co do piwa, uważam , że z rozlewu na rozlew jest coraz lepiej, oczywiście to nadal 12stka więc bardziej ciekawi mnie poprawiona BIPA

              Comment

              • martadella
                Junior
                • 09-2013
                • 12

                #52
                Temat dotyczy piwa Bojan Wielkopolskie, nie rozumiem dlaczego tak uparcie i często powraca temat osoby Pana Marka Jakubiaka zamiast ocen samego piwa.

                Kolejna warka jest zgodnie z oczekiwaniami jeszcze lepsza od drugiej, bardzo dobry, klasyczny lager.

                Comment

                • Hapek
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 100

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Słomkowy, ładny. [5]
                  Piana: Szału nie ma. Po samym nalaniu może wychodzi z 1cm. Później znika [3]
                  Zapach: Przede wszystkim słodowy. Nie odstrasza, ale też nie zachwyca. [4]
                  Smak: Muszę przyznać, że naprawdę mi smakowało. Lekkie, słodowe, tego było mi wówczas trzeba. Jest również minimalna goryczka w tle. [4.5]
                  Wysycenie: Idealne. [5]
                  Opakowanie: Pomijając wątek z Husarzami, który ani mnie grzeje ani ziębi etykieta rzuca się w oczy i jest przyjemna dla oczów. [4.5]
                  Uwagi: Podchodziłem do tego piwa jak kot do jeża, po tym co tutaj przeczytałem, a okazało się, że nie taki diabeł straszny i wyszło całkiem przestępne piwo po dobrej cenie (3.30zł). Cieszę się tym bardziej, bo jeszcze dwa Bojany dostałem niedawno więc się nie zmarnują. Warka do 29.01.14

                  Moja ocena: [4.225]

                  Comment

                  • gramak
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 267

                    #54
                    Dla mnie porażka. Wysycenie na poziomie zero, piana też zerowa. Smak -głównie słód, może gdyby było tam trochę gazu byłoby lepiej, a tak to jest płaaaasko z minimalną goryczką gdzieś w tle. Warka 29.01.2014, którą kolega powyżej chwalił... Różne egzemplarze w tej samej warce, albo bardzo różne gusta... Jeżeli to drugie to ok, ale jeżeli to pierwsze to słabo. Z ciekawości zeskanowałem kod na kontrze i przeniosło mnie do fejsbuka na którym propagowana jest idea husarii (wiadomo-rekonstruktorów) jako stałego elementu uroczystości państwowych. Ja do tego pomysłu średnio się odnoszę, ale to już zupełnie inny temat..
                    Last edited by gramak; 11-11-2013, 18:18.
                    http://www.ohbeautifulbeer.com/

                    Comment

                    • zabarcz
                      PremiumUżytkownik
                      • 08-2013
                      • 6

                      #55
                      Nowa warka jest naprawdę smaczna. Wysycenie odpowiednie utrzymuje się do końca piana przyzwoita. Zapach słodowy z lekkim bananem. Idealne na co dzień! warka do 22.01.20014r Czekamy na nową warkę BLACKA!!!!

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: złociste, klarowne [4.5]
                        Piana: lekkie ecru, drobna, długo się utrzymuje, nie osadza się na szkle ale zostaje w szklance już po wypiciu piwa [3.5]
                        Zapach: leciutki, chmielowo-słodowy [3]
                        Smak: dość pełne i treściwe, aksamitne w smaku, dominuje lekka fajna i świeża goryczka na słodowej podstawie, jedyny minus to daleko w tle wyczuwalny leciutki ale niezbyt miły posmak kurzu w wodzie [4]
                        Wysycenie: bez zarzutu [5]
                        Opakowanie: oryginalne graficznie etykiety, trochę za bardzo biegną w kierunku soczków ale mogą być, czekam na firmowy kapsel Bojanowa [4]
                        Uwagi: Niezłe piwo, smakowało mi ale trzeba coś zrobić by się pozbyć tego jednego mankamentu w smaku, który jak sądzę pochodzi z urządzeń

                        Moja ocena: [3.675]
                        Attached Files
                        Last edited by becik; 12-11-2013, 21:37.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gramak Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dla mnie porażka. Wysycenie na poziomie zero, piana też zerowa. Smak -głównie słód, może gdyby było tam trochę gazu byłoby lepiej, a tak to jest płaaaasko z minimalną goryczką gdzieś w tle. Warka 29.01.2014, którą kolega powyżej chwalił... Różne egzemplarze w tej samej warce, albo bardzo różne gusta... Jeżeli to drugie to ok, ale jeżeli to pierwsze to słabo. Z ciekawości zeskanowałem kod na kontrze i przeniosło mnie do fejsbuka na którym propagowana jest idea husarii (wiadomo-rekonstruktorów) jako stałego elementu uroczystości państwowych. Ja do tego pomysłu średnio się odnoszę, ale to już zupełnie inny temat..
                          Mogę podpisać się dwoma rękami pod tymi słowami. Brak gazu totalny, piany zero, do tego DMS i stęchlizna, i potworne utlenienie. Nie wiem ile prawdy jest w źle zakapslowanych piwach ale w egzemplarzu pitym przeze mnie, można taki wnioskek wysnuć. 29.01.14 to która warka z koleii
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • fermentator
                            Member
                            • 11-2013
                            • 36

                            #58
                            Heavy metal. Blacha, gwoździe, rury, czy oni to warzą w hucie???

                            Niestety ciężko było skupić się na piciu piwa, metaliczny posmak zabił wszystko. Może gdyby nie to, piwo byłoby całkiem przyzwoite. Choć goryczki też tu za wiele nie było, a szkoda.

                            Bardzo kibicuję każdemu nowemu browarowi, mam nadzieję, że jeszcze będę pił dobre piwa z Bojanowa.
                            http://piwoicydr.wordpress.com/

                            Comment

                            • MartensWawa
                              Junior
                              • 01-2011
                              • 11

                              #59
                              Jako piwny nawet nie amator a osesek mam żelazną (nomen omen) zasadę - najpierw próbuję, potem czytam opinie na browarbizie - i w tym wypadku całe szczęście. Znalazłem bardzo przyjemnego lagera, bez śladu metali ciężkich i kolorowych. Aromat słabo wyczuwalny, piana symboliczna, ale wypiłem nie tylko bez obrzydzenia, ale nawet z przyjemnością.
                              Warka z datą 13.02.2014

                              Comment

                              • YouPeter
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2379

                                #60
                                Zmienisz zdanie jak butelkę 0,33l za 8 zł wylejesz w kanał
                                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎