Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Wielkopolskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #76
    Mdławo-słodkie, gdzieś tam w tle goryczka. Piwo bez jaj, panie Marku, szkoda czasu coś takiego warzyć. Pan dorzuci tam trochę jaj!

    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6703

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
      Mdławo-słodkie, gdzieś tam w tle goryczka. Piwo bez jaj, panie Marku, szkoda czasu coś takiego warzyć. Pan dorzuci tam trochę jaj!
      A myślałem, że masz jaja, żeby w tym miejscu przytoczyć przyśpiewkę z mini zlotu w Rzeczce która pasowałaby tu jak ulał
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
        Mdławo-słodkie, gdzieś tam w tle goryczka. Piwo bez jaj, panie Marku, szkoda czasu coś takiego warzyć. Pan dorzuci tam trochę jaj!
        A czy gdzieś tam napisane jest, że to piwa dla fachowców?
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
          A myślałem, że masz jaja, żeby w tym miejscu przytoczyć przyśpiewkę z mini zlotu w Rzeczce która pasowałaby tu jak ulał
          Jak raz schowałem na noc do lodówki. Ale jeśli masz swoje pod ręką, to przytocz (przyśpiewkę, nie jaja).
          Last edited by żąleną; 14-12-2013, 00:23. Powód: dyczkin mi sie wcion

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6703

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
            Jak raz schowałem na noc do lodówki. Ale jeśli masz swoje pod ręką, to przytocz (przyśpiewkę, nie jaja).
            Proszę bardzo - śpiewane na melodię AC/DC, bo w końcu Slavoy był natenczas cieciem przy grajku

            "Jakubek ... tamtaramtam... dosyp więcej chmielu"

            Nic osobistego, taka tam tfurczość inteligentów kalekich na rozumie
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • mariusz66
              Junior
              • 11-2011
              • 15

              #81
              Bojan Lager

              Pilem wczoraj pierwszy raz to piwo, z nadzieją że drównuje conajmnie Ciechanowi Lagerowe.
              Kolejny raz tego nie kupię, za słodki posmak, brak goryczki, praktycznie bez piany.

              Comment

              • Oskaliber
                Senior
                • 05-2010
                • 727

                #82
                Kolor: Złoty, klarowny.
                Piana: Biała, niezbyt obfita, dosyć gęsta, niezbyt trwała. Opada do dziurawej mgiełki.
                Zapach: Czysty, słodowy.
                Smak: Średnio treściwe. Słodowość i w zasadzie tyle. Bez wad, ale też bez chmielu ani niczego co by przyciągało uwagę. Goryczka niska.
                Wysycenie: Średnie.
                Ogółem: Nuda. Poziom porównywalny do wszelkiej maści koncerniaków.
                BeerFreak.pl

                Comment

                • yoda79
                  Senior
                  • 01-2013
                  • 861

                  #83
                  Toporek i Black IPA jak najbardziej ok, ale panie Marku - Wielkopolskie to prawie że koncerniak, może takie ma być, ale nic w nim ciekawego nie ma.
                  Last edited by yoda79; 14-02-2014, 17:04.

                  Comment

                  • Hapek
                    Senior
                    • 03-2013
                    • 100

                    #84
                    Generalnie ostatnio za sprawą Toporka i Black IPA, po piwa z Bojanowa sięgam najczęściej w tym roku. Wielkopolskie miałem okazje pić już jakiś czas temu i z tego co pamiętam było ok. Dzisiaj piję warkę do 21.04.14 i to co się rzuca w oczy po pierwsze, to brak piany, a po drugie metaliczność. Przy pierwszym łyku tak jakbym pił śrubki, później się człowiek przyzwyczaja Startu do Lagerowego z Ciechana nie ma w ogóle.

                    Comment

                    • Dewasto
                      Member
                      • 01-2014
                      • 65

                      #85
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złocisty i przejrzysty. Nawet trochę wodnisty. [3.5]
                      Piana: Słabo się tworzy i szybko opada. Zostaje tylko ślad piany. Po wlaniu całości utworzyła się już lepsza piana ale i tak szybko opada. [3]
                      Zapach: Słabo wyczuwalny. Słody na pewno, ale chmielu nie czuć. [3]
                      Smak: Smak przyjemny, lekko chmielowy. Piwo jest bardzo lekkie. Ale czuć delikatną ziołowość. Dobre ale nie powala. [3.5]
                      Wysycenie: Nasycenie dobre. Nie za duże ale pasuje [3.5]
                      Opakowanie: Nawiązuje do etykiet Bojana. Proste i tradycyjne. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.3]
                      https://www.facebook.com/browarstarowiejski

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #86
                        Warka 25.05.2014
                        Cena 3zł z kaucją


                        Kolor: jasne złoto, klarowne
                        Piana:średnia i średnio ładna. Szybko opadła do 3 mm kożuszka. Postała do samego końca. Ledwo co zdobiła szkło
                        Zapach: słodowy, lekko piwniczny. Jednak po wypiciu 2/3 zawartości szklanki, piwo miało temperaturę pokojową i zaczęło coś nie grać. Po przykryciu ręką i zabełtaniu uderzył mnie dość konkretny smród . Nie znam się ale było to coś pomiędzy kiszoną kapustą, gotowanym kalafiorem, a "wywalonym" w upalne lato szambem.

                        Smak: Do momentu pojawienia się tego "ciekawego" smrodku piwo smakowało jak ostatnimi czasy lwówek książęcy, tylko odrobinę lżejszy. Słodowe, z goryczką, ale niezbyt wyraźną i taką byle jaką, trudną do sprecyzowania. Dominuje lekko przyciężkawa słodowość, plus nuta piwniczna. Po wywąchaniu tego siarkowego aromatu, ledwo dopiłem.

                        Wysycenie: średnie zbliżające się bardzo ku niskiemu

                        Opakowanie: jest jaka jest. Tradycyjna, lekko "wiejska", niech sobie taka będzie.

                        Uwagi: raczej nie powtórzę. Wolę już kupić lagerowe i toporka, ewentualnie lwówka ks. w jakiejś promocji. W regularnej cenie ok 4zł z kaucją kompletnie nie ma sensu kupować, nawet jak zlikwidują te wady.
                        Last edited by dlugas; 24-03-2014, 14:19.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • bagadata
                          Junior
                          • 02-2014
                          • 4

                          #87
                          Piłem dzisiaj to piwo i niestety potwierdzam dość uderzającą metaliczność w smaku i zapachu. Swoją drogą zastanawiające jest skąd się to bierze ? Mimo wszystko trzymam kciuki za browar Bojanowo.

                          Comment

                          • yaro74
                            PremiumUżytkownik
                            • 09-2012
                            • 2089

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: złoty, klarowny. [4]
                            Piana: średnio wysoka, dość długo utrzymuje się cienka warstwa. zostajwia delikatne ślady na szkle. [4]
                            Zapach: słaby, słodowy. [3]
                            Smak: słodowy, słodkawy, goryczka na bardzo niskim poziomie. Piwo nijakie, bez wad, ale też nie skłania do ponownego zakupu. [3]
                            Wysycenie: średnie. [4]
                            Opakowanie: przeciętna etykieta, ładny kapsel. [3]
                            Uwagi: Warka z datą do 06.05.2014. Najsłabsze piwo z Bojanowa.

                            Moja ocena: [3.2]

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6134

                              #89
                              Piję warkę 09.07.2014 i chyba jest coś lepiej?

                              Piana - średnia, na dłużej niepełna warstewka i trochę na szkle.
                              Barwa - o wiele jaśniejsza / jasne złoto / niż to było dawniej.
                              Aromat - zbożowy słód bez zakłóceń.
                              Gaz - nie za duży.
                              Smak - lekkie piwo, lekka niezła goryczka, słodowość niezła.

                              Jakoś trudno mi zgodzić się że to 12-stka ale cóż cieszmy się z tego co jest.

                              Piwo można spokojnie wypić jako lekki tradycyjny lagerek.
                              Attached Files

                              Comment

                              • Mario_Lopez
                                Senior
                                • 08-2009
                                • 991

                                #90
                                Skusiłem się po raz drugi (lub trzeci) na to piwo i mogę powiedzieć, że nie jest już tak bardzo metaliczne jak wcześniej, ale...

                                Słodycz jest dosyć ciężka, zapach gotowanej kukurydzy, goryczka próbuje się przebić i co któryś łyk nawet jej się to udaje.

                                Więcej nie będę tracił chyba czasu na to piwo, bo to nie ma sensu.
                                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                                EBE EBE

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎