Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Wielkopolskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
    Kolego blogerę, czy takie właśnie nauki dajesz na swoim blogu? Czy wg Ciebie każdy musi wiedzieć, że piwo to jest z reaktywowanego starego browaru? Czy każdy musi wiedzieć, że nowego sprzętu trzeba się najpierw nauczyć?
    Właśnie dokładnie takie daję nauki, żeby jak najwięcej ludzi wiedziało na czym polega wytwarzanie tego, co kupują i piją, żeby zdawało sobie sprawę jakie piją piwo, z jakiego browaru, z jaką historią.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
    Czy normą już się stało, że mocno wadliwe warki idą do sklepów, zamiast do kanału?
    Piwo jest, jakie jest - wiem, że wady wynikają z doszlifowywania nieznanego sprzętu, nie zmienia to faktu, że jest niedobre, o czym przecież sam napisałeś.

    Moim zdaniem szacunek dla Marka bardziej objawi się w pisaniu prawdy na temat piw z jego browarów, przecież producent, jakby się bardzo nie zżymał, potrzebuje feedbacku od konsumenta.
    Otóż piszę prawdę o tym piwie. Zarówno tu, jak i na swoim blogu: http://malepiwko.wordpress.com/lista...wielkopolskie/

    Ale wieszanie psów za nieudaną pierwszą warkę jest moim zdaniem nie na miejscu. Uwierz, że jeśli to piwo za pół roku będzie takie samo, nie zostawię na nim suchej nitki.
    Last edited by wrednyhawran; 17-10-2013, 12:03.
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • hajnowka
      Junior
      • 04-2012
      • 16

      #32
      Miałem okazję spróbować wczoraj - zakupione w sklepie osiedlowym za 3,50zł.
      Piana kiepska, barwa bardzo ładna, zapach znikomy słodowy, wysycenie w moim odczuciu za niskie. Smakowo metaliczności nie wyczułem, brak akcentów chmielowych, praktycznie zerowa goryczka. Moim zdaniem brakuje wyrazistości. Nie jest to piwo złe, mam nadzieję, że kolejne warki będą lepsze.

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
        Moim zdaniem szacunek dla Marka bardziej objawi się w pisaniu prawdy na temat piw z jego browarów, przecież producent, jakby się bardzo nie zżymał, potrzebuje feedbacku od konsumenta.
        Święte słowa. Pamiętam chłodne przyjęcie Ciechana Pszenicznego, często bardzo srogą krytykę z głęboko wbijanymi szpilami. Z biegiem czasu Ciechan stawał się coraz lepszy, a dziś to moim zdaniem jeden z najlepszych weizenów na rynku i murowany kandydat do podium w naszych plebiscytach. Tymczasem w 2013 roku przeczytałem na jednym blogu, że Bojan Black IPA ma barwę ok, bo przecież nie ma nigdzie zadeklarowanego stylu, a poza tym jakby piwo miało być czarne to by było...Na wazelinie nikt daleko nie zajechał.
        Last edited by pioterb4; 17-10-2013, 12:23.

        Comment

        • x57
          Senior
          • 05-2011
          • 247

          #34
          Kolor bursztynowy,
          Piana minimalna, nietrwała.
          Aromat słodowość, lekki karmel, dość spory przecier pomidorowy (pewnie DMS).
          Smak słód, minimalny przecier, lekki karmel, metaliczność na skraju percepcji, goryczka średnio-niska, wysycenie średnio-niskie, pełne.

          Nawet nie aż takie złe, poprawić DMS i będzie naprawdę poprawne piwo.

          Comment

          • Ravf
            Senior
            • 06-2013
            • 264

            #35
            Muszę przyznać, że jasny lager z Bojanowa wywarł na mnie o wiele lepsze wrażenie niż "Black" IPA. Generalnie piwo jest o profilu słodowym ze średnio-niską goryczką. Metaliczność o której była mowa jest na prawdę na minimalnym poziomie. Ogólnie Ciechana Lagerowego może i nie przebija ale jest całkiem dobrze.

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #36
              Bojan Wielkopolskie urzekło mnie swoją etykietą. Miłe i kojące dla oka.
              Co do piwa to jest to lager i ja porównując go z innymi, a szczególnie z unijnymi, to Bojan dla mnie wychodzi na plus. Piwo jest lekkie jak pils, gdyby było tu więcej chmielu to można by je tak zakwalifikować. Myślę, że na lato 2014 piwo będzie bardziej dopracowane, bo to jest ten czas na te piwo. Metaliczność rzeczywiście jest i to trzeba koniecznie zlikwidować. Jest to wyraźnie wyczuwalne.

              Trochę więcej chmielu i wyeliminowanie metaliczności sprawi, że ten lager będzie bardzo dobry.
              Ja wierzę, że tak będzie.

              Comment

              • woosaa
                Senior
                • 07-2005
                • 1548

                #37
                Mimo lekkiego metalu wypite z przyjemnością.Ładna pianka i goryczka.Jak na pierwszą warkę to całkiem przyzwoicie.
                Czy piwko jest niepasteryzowane?(na ecie nie ma wzmianki a termin ma trzy miesiące)
                mb WOS

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  #38
                  Wojtek, ty to się przejmujesz tym checkboxem w DP :P

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • woosaa
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 1548

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wojtek, ty to się przejmujesz tym checkboxem w DP :P


                    Ano
                    mb WOS

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złotolagerowy, cieszy oko. [4]
                      Piana: Biała, średniodrobna, średniowysoka, niezbyt trwała, osadza się na ściankach. [3.5]
                      Zapach: Słodowo-oldskulowy, jak tak lubię... [4]
                      Smak: Lekki metal, nuta winna, potem lepiej, w miarę zrównoważony z lekką przewagą słodu. [3.5]
                      Wysycenie: Sporo gazu, ale to w niczym nie przeszkadza . [4]
                      Opakowanie: Kapsel "w jedności siła", na krawatce lew. Dalej jest już tylko lepiej - fajna, charakterystyczna eta, kontra z husarią. [4]
                      Uwagi: Pewnie nie "Piwo Roku", ale pije się spokojowo. Piwu należy dać szansę na dotarcie się, a MJ oddać szacunek, że browar znowu "robi".

                      Moja ocena: [3.75]

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #41
                        Pierwsze koty za płoty. Pozwolę sobie poczekać na drugą warkę bo teraz musiałbym ocenić źle, a daję tu kredyt zaufania.
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #42
                          Poczęstowany zostałem Wielkopolskim z datą (jeśli dobrze pamiętam) 21 stycznia 14 r. Nie wiem czy to już nowa warka czy inny leżak ale jedyną wadą jest metaliczność - nieduża, ewidentnie odchmielowa.

                          Inna bajka to smak i aromat. Bardzo, bardzo delikatne choć nie można powiedzieć, że płytkie i wodniste. Już rozumiem zniknięcie pierwszego rzutu tego piwa w okolicach browaru - smakuje na tyle, na ile przyzwyczajone zostały powszechne podniebienia a jednocześnie nie czuć kukurydzy na kilometr, nie zbija z nóg alkoholem... po prostu można je wypić a w międzyczasie rozwiązać krzyżówkę i nie pamiętać jakie piwo było w kuflu.

                          Lepsze od Lwówka Książęcego, Ratuszowego, Ciechana Wybornego i Mocnego mimo to nie będę oddanym klientem, tak samo jak w powyższych przykładach.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            #43
                            Pierwsza warka to 4.01.2013.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • stig
                              Junior
                              • 10-2013
                              • 2

                              #44
                              kiedy będzie kolejny rozlew?

                              Comment

                              • YouPeter
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2379

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasny złoty, zmętnione. [3.5]
                                Piana: Średniopęcherzykowa, rzadka, trudna do uzyskania przy nalewaniu i utrzymująca się bardzo krótko. Na szczęście potem nieco dłużej pozostaje w postaci cienkiej obwódki. Zostawia niewiele śladów na ściankach szkła. [3]
                                Zapach: Bardzo mizerny i słabo wyczuwalny. Słodowy z delikatnym zbożowym akcentem. Piwo jest utlenione czego efektem jest również zapach miodu. [3]
                                Smak: W smaku zdecydowanie dominuje słód i ze świecą szukać chmielu. Pojawia się tutaj również wspomniany w zapachu miód. Goryczka słaba, z trochę cierpkim finiszem. [3]
                                Wysycenie: Średnie, pasujące do całości. [4.5]
                                Opakowanie: Wielu osobom na początku etykiety nie przypadły do gustu, mnie natomiast bardzo się podobają. Są nowoczesne, nie w oklepanym stylu, przejrzyste i czytelne. Choć w ciemnych tonacjach Black IPA wygląda nieco lepiej od Wielkopolskiego. [4]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [3.15]
                                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎