Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Grand Prix AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gumball
    Senior
    • 06-2002
    • 119

    Właśnie jestem po degustacji Grand Prixa z datą do 17.03 i, jak dla mnie, jest efekt wow. Na takie wrażenia liczyłem kupując premierową warkę. Pierwsza i druga nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak ta. Super zapach chmieli zarówno z butelki jak i ze szkła. Bardzo pijalne. Po pierwszym łyku poczułem się tak samo jak wtedy,gdy spróbowałem pierwszy raz Rowing Jacka (oprócz goryczki, która w Jacku dużo bardziej mi pasuje).
    piwo - to lubię!

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      Ostatnio pojechałem po bandzie, skrytykowałem wyniki plebiscytu browar.biz za ostro, no bo ja wolę żywicę (Kormoran AIPA) od cytrusów (Ciechan Grand Prix).
      Dziś w miarę pokuty kupiłem sobie skrzynkę. Kormoran sprzedaje piwa w kartonach. Dziwne.
      Warka do 03.05.
      Aromat wybitnie cytrusowy. W takiej kolejności: grejpfrut, pomelo, limonka i na końcu lekka pomarańcza.
      Piana jest świetna! Jestem pod wrażeniem oblepiania szkła, takie efekty znam tylko z barley wine.
      Piwo jest zdecydowanie mętne. Na kapslu jakiś młyn, czy wiatrak.
      Smakuje mi owszem, ale piwem roku 2013 to nie jest. Przyjemna goryczka skontrowana słodami, z których dominuje chyba monachijski i pszeniczny.
      Główna zaleta tego piwa to wysoka pijalność. Latem jak znalazł.
      Oczywiście najlepsze AIPA z Polski, to te z Kormorana, ale te z Ciechanowa też jest bardzo smaczne.
      Attached Files
      Last edited by DariuszSawicki; 06-03-2014, 19:44.

      Comment

      • MarcinMarcin35
        PiwBiz
        • 02-2014
        • 47

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: bursztynowy,metny [4.5]
        Piana: obfita,oblepia szkło,redukuje się do cienkiej warstwy pozostającej do końca [5]
        Zapach: cytrusowy,żywiczny,chmielowy [5]
        Smak: goryczka przykryta przez tropiki z nutą żywicy [5]
        Wysycenie: wystarczające [5]
        Opakowanie: proste,za mało info na kontrze [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.95]

        Comment

        • Janko72
          Member
          • 02-2014
          • 51

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: mocno mętne, barwa jasny bursztyn [4]
          Piana: Piana gęsta, oblepiająca szkło, wrażenie jak by można było ją kroić, na prawdę piękna [5]
          Zapach: Cytrusy, pomelo, pomarańcza, grejpfrut, troszeczkę żywicy i gdzieś daleko zbożowy aromt dla mnie sensoryczna miłość od otwarcia butelki [5]
          Smak: Fajny balans pomiędzy słodowością a goryczką, goryczka jest wysoka ale szybko przemijająca, strzał w dychę bo zalegająca mi nie pasuje, tutaj jest intensywna ale relatywnie szybko znikająca [4.5]
          Wysycenie: średnie i tym samym bardzo mi leżące!, można wypić na dwa hausty tylko szkoda skracać sobie doznania [5]
          Opakowanie: nie wyrywa z butów, ale może być przyklejona szara kartka jeżeli zawartość reprezentuje tak wysoki poziom! [4]
          Uwagi: Pite z kolegą, on zakupił Kormorana AIPĘ ja GP, i nie będę oceniał Kormorana gdy jest pite po GP bo bym zrobił temu piwu krzywdę w ocenie a tego nie chcę, GP jest "next level" jak to powiedział bloger z UK

          Moja ocena: [4.7]

          Comment

          • jurcio6
            Member
            • 12-2010
            • 48

            Piłem wczoraj i piwko jest naprawdę super. Dla mnie odrobinę zbyt słodowe - z pewnością będzie to piwo, które będę próbował odtworzyć u siebie, lecz zatrę je na nieco bardziej wytrawne
            Piwo jest dobre, piwo pić trzeba, kto pije piwo ten pójdzie do nieba! :)

            Comment

            • yassmen
              Senior
              • 11-2012
              • 288

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoto-pomarańczowe, mocno zmętnione. Ledwie przebija się przez nie światło. [4]
              Piana: Nie ma się do czego przyczepić. Obfita, grubopęcherzykowa, od początku do końca obecna. [5]
              Zapach: Żywice, owoce tropikalne, lekkie podbicie drożdżowe. Miły, ale nie powalający. [4.5]
              Smak: Pełny, ułożony, bardzo dobrze zbalansowany. Nie daję maxa z uwagi na lekko kwaskową nutę, wyczuwalną pomimo solidnej goryczki i buchających w nozdrza tropików. [4.5]
              Wysycenie: Wysokie. Dla mnie zbyt wysokie. [4]
              Opakowanie: Jest OK. Minimalizm w cenie. Brakuje mi informacji o IBU. Hasło 'Tradycja to nasza specjalność' w odniesieniu do AIPA brzmi cokolwiek dziwnie. Plus 0,5 za zwrotne opakowanie. [4.5]
              Uwagi: Piwo smaczne, pijalne, ze wszech miar udane. Bardzo chciałbym spróbować wersji lanej. Obok całej palety zalet, brakuje mi nutki szaleństwa, przełamania schematu, elementu zaskoczenia, które powinno charakteryzować piwo roku. Jeżeli utrzyma poziom - będzie dobrze.

              Moja ocena: [4.5]

              Comment

              • mannix
                Member
                • 11-2008
                • 45

                Co zrobić z Ciechanem Grand Prix AIPA, które zawiera w sobie mnóstwo osadu (drożdże???)? Po zakupie w dniu dzisiejszym na 3 godzinki położyłem na boku i osad osadził się na całej długości butelki w ilości dość znaczącej. Piwo z datą ważności do 03.05.2014r.
                Wygląda to niezbyt ciekawie, czy piwo jest zepsute? Jeszcze nie otwierałem... może reklamować?

                Comment

                • olie
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 777

                  Nie jest zepsute. Postaw butelkę pionowo na parę godzin i wlej do szklanki ostrożnie zostawiając osad w butelce.

                  Comment

                  • mannix
                    Member
                    • 11-2008
                    • 45

                    otworzyłem, to jednak drożdże, jest ich cala masa, pozbijały się w białe kawałki o stałej konsystencji. piwo nie wygląda zachęcająco. poszło w kanał. zdecydowany minus. nie piłem poprzednich warek Grand Prix i jakoś zniechęciłem się do ponownego próbowania.
                    po spróbowaniu myślę, że nie umywa się do Rowing Jacka z AleBrowaru, jak ktoś próbował porównywać. dla równowagi powiem, że RJ również obniżył loty ostatnią warką. czas poszukać coś nowego w tych klimatach. jakieś pomysły?

                    Comment

                    • olie
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 777

                      W mojej butelce prawie nie było osadu drożdżowego. Termin do 26.04.2014.

                      Comment

                      • ENDO2004
                        Member
                        • 01-2014
                        • 55

                        kupilem GP i jestem w szoku, poniewaz piwo ma malo wspolnego z warka ktora pilem w grudniu. Zaczynajac od piany ktora nie istnieje konczac na samym smaku ktory jest plytszy, a finisz wlasciwie nie istnieje... jedyn co sie w miare zgadza to nos.

                        Co oni zrobili z tym piwem? Tniemy koszty czy co?

                        Comment

                        • yoxik
                          Senior
                          • 10-2012
                          • 427

                          mam podobne wrażenie jakoś tak płasko i słodko bez odpowiedniej goryczki. choć to w dalszym ciągu super piwo
                          Również tutaj
                          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                          Comment

                          • mannix
                            Member
                            • 11-2008
                            • 45

                            zrobiłem fotkę Ciechana Grand Prix AIPA kupionego dziś, o którym napisałem kilka postów wyżej, aby lepiej zobrazować, co dzieje się w pokalu po odstaniu jakichś 20 minut od wlania z butelki. zaznaczam, że butelka odstała w lodówce ponad godzinkę, a do pokala wlewałem piwo powoli i ostrożnie, aby nie wzburzyć osadu w butelce.
                            tym niemniej, to co powstało w pokalu nie jest zachęcające w wyglądzie, a zwłaszcza do picia.

                            Comment

                            • KrzynioF
                              premium
                              • 04-2009
                              • 33

                              Tyle osadu ile w wielu piwach pszenicznych, niefiltrowanych lub domowych.

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                Czy GP to piwo pszeniczne, niefiltrowane lub domowe?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎