Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Grand Prix AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mannix
    Member
    • 11-2008
    • 45

    nie, to miała być klasyczna AIPA.
    jak patrzę na post nr #4 w tym wątku (http://www.browar.biz/forum/showpost...63&postcount=4) to zastanawiam się, czy to ja miałem pecha, że trafiłem na kilka butelek z hmm... "odrzutu"?
    może ktoś kupił to piwo z taką samą datą ważności i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami? nie chciałbym być posądzony o jakąś dywersję. dodam, że długo czekałem, aby spróbować opisane piwo roku.
    Last edited by mannix; 10-03-2014, 23:08.

    Comment

    • yassmen
      Senior
      • 11-2012
      • 288

      Kupiłem 2 butelki z tej samej warki.
      Szlamu na dnie jest sporo, ale spokojnie można umiejętnie nalać. Osad został w butelce.
      Może poczekaj, aż się ciut ogrzeje.
      Mało estetycznie wygląda ten szlam drożdżowy i mętność trunku.
      Smakowo jest OK, chociaż słabiej od pierwszej warki. W cenie Toporka to byłby przebój, a tak - jest wiele lepszych do próbowania.

      Comment

      • Janko72
        Member
        • 02-2014
        • 51

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ENDO2004 Wyświetlenie odpowiedzi
        kupilem GP i jestem w szoku, poniewaz piwo ma malo wspolnego z warka ktora pilem w grudniu. Zaczynajac od piany ktora nie istnieje konczac na samym smaku ktory jest plytszy, a finisz wlasciwie nie istnieje... jedyn co sie w miare zgadza to nos.

        Co oni zrobili z tym piwem? Tniemy koszty czy co?
        o jakiej dacie mówisz? ja ostatnio próbowałem i byłem zachwycony

        Comment

        • Ravf
          Senior
          • 06-2013
          • 264

          Pije właśnie to piwo z datą do 03.05.2014 i jak najbardziej jest OK. Mułu w butelce rzeczywiście jest sporo (przypomina mi trochę Lagerowe) ale jeśli nalewa się ostrożnie to nie przedostaje się do naczynia. Co do samego piwa to w porównaniu z pierwszą warką piana jest gorsza, ale to w dużej mierze wynik (bardzo) ostrożnego nalewania. Po za tym generalnie bez zmian. W zapachu intensywny aromat cytrusów i słodkich owoców. W smaku świetny balans, aksamitność, dobra goryczka (nie zalegająca, nie ściągająca). Podtrzymuję swoją opinię, że to najlepsze polskie AIPA i zasłużenie zdobyło tytuł piwa roku.

          Comment

          • Ravf
            Senior
            • 06-2013
            • 264

            EDIT
            Po dolaniu osadu piwo stało się zdecydowanie gorsze. Już w aromacie owoce poszły na dalszy plan a na wierchu pojawiła się jakaś kwaśna nuta. W smaku natomiast stało się dość mdłe i mocno cierpkie, ściągające. Nie dopiłem. Tak więc GP AIPA z datą do 03.05.2014 trzeba nalewać bardzo ostrożnie a wcześniej dać trochę postać butelce bo inaczej to piwo wiele traci i staje się męczące, wręcz niepijalne.

            Comment

            • mannix
              Member
              • 11-2008
              • 45

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ravf Wyświetlenie odpowiedzi
              EDIT
              Po dolaniu osadu piwo stało się zdecydowanie gorsze. Już w aromacie owoce poszły na dalszy plan a na wierchu pojawiła się jakaś kwaśna nuta. W smaku natomiast stało się dość mdłe i mocno cierpkie, ściągające. Nie dopiłem. Tak więc GP AIPA z datą do 03.05.2014 trzeba nalewać bardzo ostrożnie a wcześniej dać trochę postać butelce bo inaczej to piwo wiele traci i staje się męczące, wręcz niepijalne.
              tyle czy z piwem roku należy obchodzić się jak z jajkiem? cena również dość wysoka jak na taki trunek. moim zdaniem ta warka zdecydowanie nieudana.

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                Piwo jest niefiltrowane, a jak wiadomo drożdże w komórkach kumulują alfa kwasy. Spróbuj sobie kiedyś zebranej gęstwy drożdżowej i czystego piwa znad niej
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • tomolek
                  Hophead
                  • 05-2006
                  • 1752

                  Po wlaniu osadu drożdżowego piwo rzeczywiście robi się delikatnie mówiąc męczące. Ostatnia warka nawet starannie nalana znad osadu moim zdaniem jest dużo słabsza od pierwszej. Z moich obserwacji wynika, że wiele piw z BRJ po często bardzo dobrych pierwszych warkach potem zalicza niestety "zjazd" jakościowych.

                  Chociaż ostatnio zaskoczyło mnie Lagerowe, które chyba wróciło wraz z ostatnią warką do dobrej formy.
                  www.ohbeautifulbeer.com

                  www.mateuszdrozdowski.pl

                  „Kwaśny Edi herbu Koreb

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4570

                    Odnoszę wrażenie, że niektórzy kupili sobie nieodpowiednie piwo. To tak samo jakby psioczyli kupując portera, że piwo to "złocisty napój" i powinno być żółte i klarowne. Skoro Grand Prix jest niefiltrowany to mają w nim być drożdże i obrażanie się na "muł", próby ostrożniutkiego nalewania, a w końcu chwalenie się "niedopiciem" i "wylewaniem w kanał" są śmieszne a wręcz żenujące. Czemu narzekacze nie kupią sobie Ciechana Wybornego skoro chcą klarowności a GP wygląda dla nich "nieestetycznie"? Gdy kupią sok pomidorowy to też będą składać reklamacje, że jest czerwony gdy oni preferują kolor zielony?
                    Ja piwa niefiltrowane dokładnie mieszam przed nalaniem by odczuć założoną pełnię smaku. Tak samo jest z GP, a piwo jest świetne i jak najbardziej godne swego tytułu Piwa Roku.

                    Comment

                    • gebruiker
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 187

                      Ostatnio piję często warkę 25.04 (często dlatego że akurat trafiłem na dostawę i wykupiłem całą ze sklepu w którym się od czasu do czasu zaopatruję). Osad rzeczywiście jest, ale mnie on zupełnie nie przeszkadza, ani wizualnie, ani tym bardziej smakowo, po dolaniu do szkła. Zresztą nie jest on wcale jakiś bardzo duży, chociażby w porównianiu do IPA z Nogne O, a poza tym to w końcu piwa niefiltrowane. Jedynym moim małym zarzutem w stosunku do warki kwietniowej jest nieco słabszy aromat niż na początku, w pierwszej warce, ale i tak nadal jest bardzo dobry. Generalnie GP to wciąż moje ulubione AIPA w Polsce na tę chwilę, mam nadzieję że kolejne warki będą trzymały odpowiedni poziom.

                      Comment

                      • gebruiker
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 187

                        Ostatnio piję często warkę 25.04 (często dlatego że akurat trafiłem na dostawę i wykupiłem całą ze sklepu w którym się od czasu do czasu zaopatruję). Osad rzeczywiście jest, ale mnie on zupełnie nie przeszkadza, ani wizualnie, ani tym bardziej smakowo, po dolaniu do szkła. Zresztą nie jest on wcale jakiś bardzo duży, chociażby w porównianiu do IPA z Nogne O, a poza tym to w końcu piwa niefiltrowane. Jedynym moim małym zarzutem w stosunku do warki kwietniowej jest nieco słabszy aromat niż na początku, w pierwszej warce, ale i tak nadal jest bardzo dobry. Generalnie GP to wciąż moje ulubione AIPA w Polsce na tę chwilę, mam nadzieję że kolejne warki będą trzymały odpowiedni poziom.

                        Comment

                        • mannix
                          Member
                          • 11-2008
                          • 45

                          każdy ma swój punkt odniesienia i gusta, nie ma w tej kwestii dyskusji. na jedno tylko warto zwrócić uwagę, ze nie tego oczekuje się od profesjonalnego browaru. taki osad i konsystencję warki można wybaczyć, ale wyłącznie domowemu piwowarowi. przy takiej cenie i jakości trunku, niestety jest to porażka.
                          Last edited by mannix; 15-03-2014, 12:20.

                          Comment

                          • Janko72
                            Member
                            • 02-2014
                            • 51

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mannix Wyświetlenie odpowiedzi
                            każdy ma swój punkt odniesienia i gusta, nie ma w tej kwestii dyskusji. na jedno tylko warto zwrócić uwagę, ze nie tego oczekuje się od profesjonalnego browaru. taki osad i konsystencję warki można wybaczyć, ale wyłącznie domowemu piwowarowi. przy takiej cenie i jakości trunku, niestety jest to porażka.
                            kupować piwo niefiltrowane i mieć pretensję o to, że jest niefiltrowane - bezcenne

                            Comment

                            • Dewasto
                              Member
                              • 01-2014
                              • 65

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty. Opalizujący i mętny. śliczny. [4]
                              Piana: Gęsta i ładna. Trzyma się i nie chce zniknąć. Firaneczka jest w miarę ładna. Ale trochę mało jej [4]
                              Zapach: Chmiele, dużo chmieli i owoców egzotycznych. [4.5]
                              Smak: Smak genialny! Goryczka, ale i słodycz a nawet pewna owocowość. Jest w czym wybierać. [4.5]
                              Wysycenie: Jak do smaku to idealne. Nic wiecej. [4.5]
                              Opakowanie: Zwykłe, klasyczne, bez przepychu. Nic specjalnego. [3.5]
                              Uwagi: Magia. Bardzo dobre, nie wiem czy nie lepsze od Imperalnej IPA.

                              Moja ocena: [4.375]
                              https://www.facebook.com/browarstarowiejski

                              Comment

                              • RobertK
                                Senior
                                • 02-2013
                                • 113

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: jasnopomarańczowy, mętny [4.5]
                                Piana: niezbyt obfita ale utrzymuje sie do końca i ładnie osadza na szkle [4]
                                Zapach: aromaty chmielu, cytrusy i owocowe [5]
                                Smak: wyraźna goryczka kontrowana owocowymi smakami [5]
                                Wysycenie: niskie, bardzo dobrze pijalne [5]
                                Opakowanie: pite z beczki [5]
                                Uwagi: Bardzo smaczne piwo, z tych masowo produkowanych chyba najlepsze w Polsce AIPA obok Ataku Chmielu

                                Moja ocena: [4.875]
                                Last edited by RobertK; 16-03-2014, 10:02.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎