Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Grodziskie 2.0

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • corsano
    Senior
    • 05-2013
    • 182

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółty, mętny [4.5]
    Piana: Umiarkowanie obfita, średniopęcherzykowa, dość trwała [4]
    Zapach: Na początku intensywna wędzonka ale szybko się ulatnia, przy końcu już nic nie czuć [2]
    Smak: Wodniste, orzeźwiające, wędzonka niezbyt wyraźna, lekko kwaskowe, goryczka na niskim poziomie [3]
    Wysycenie: Wysokie, bardzo dobre [4.5]
    Opakowanie: Standardowa butelka Pinty. Nic specjalnego, plus za ogrom cennych informacji, kapsel firmowy [4]
    Uwagi: Warka do 24.07.2014, pite w temperaturze 14°C

    Moja ocena: [2.95]

    Comment

    • Mikko
      Senior
      • 12-2008
      • 583

      #17
      Tak jak w wersji 3.0 odrzuca mnie ten 'szynkowy' aromat. W A'la Grodziskiem nie pamiętam go, było bardziej 'drewniane' w smaku i zapachu. Pytanie, czy ta 'szynkowo-bekonowość' czy może bardziej 'drewniane' posmaki są bliższe oryginałowi, czyli piwu grodziskiemu sprzed lat?

      Comment

      • rgrzech
        Senior
        • 12-2013
        • 230

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: piwo żółte, mętne [4]
        Piana: drobnopęcherzykowa, biała. Pozostaje cieniutkim kożuszkiem do samego końca. [3.5]
        Zapach: wędzonka i chmiel. W tle lekkie nuty słodu pszenicznego. [4]
        Smak: wędzonka (przyjemniejsza niż w wersji 3.0) oraz goryczka, mimo że niska to fajnie komponuje się w całym smaku. W tle lekka kwaśność. [4]
        Wysycenie: wysokie, jednak bardzo przyjemne. Piwo jest orzeźwiające. [5]
        Opakowanie: kolorystyka słabsza niż w wersji 3.0, reszta analogiczna. [3.5]
        Uwagi: Dobre piwo, zdecydowanie lepsze od wersji 3.0. Nie wali tak szynką. Jest goryczkowe i orzeźwiające.

        Moja ocena: [3.975]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bladożółte, mętne [3.5]
          Piana: biała, drobna, opada powoli ale zauważalnie, osadza sie an szkle drobnymi krzaczkami [3.5]
          Zapach: wędzono-slodowy, słaby ale wyczuwalny bez problemów [3]
          Smak: mało apetyczna wędzonka okraszona słodowym posmakiem, co jeszcze? Nic, zapewne taki sam efekt osiągnie się zagryzając mocno wędzoną kiełbasę popijając jakimś pilsem [2.5]
          Wysycenie: za duże, strzelają te bąble w ustach jak fajerwerki na Nowy Rok [2.5]
          Opakowanie: sama etykieta podoba mi się, firmowy kapsle, jest dobrze [4.5]
          Uwagi: Ileż można się męczyć z wariacjami na temat tego samego piwa, jedno nie wystarczy? Nie męczcie już siebie i konsumentów

          Moja ocena: [2.925]
          Attached Files
          Last edited by becik; 17-03-2014, 17:31.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • barsliw
            Senior
            • 08-2013
            • 289

            #20
            Ja chyba jestem upośledzony węchowo,ale żadnej wędzonki tu nie czuje.
            Lekko goryczkowa oranżada. W zimę strata 7 złotych. W lato też nie jestem pewien czy bym kupił. Niby nasz rodzimy styl,ale smakuje jak woda...

            Comment

            • Warchlando
              Member
              • 06-2012
              • 94

              #21
              Kolor - jasnożółty, mętny
              Piana - całkiem obfita, biała, drobnopęcherzykowa, opadająca w umiarkowanym tempie, pozostawia kożuch na powierzchni
              Zapach - wędzonka, pszenica oraz drożdżowość
              Smak - tutaj również czuć na początku wędzoną szyneczkę oraz smak słodu pszenicznego, następnie wyczuwalne owoce, kwaskowość oraz lekka chmielowość. Goryczka łagodna
              Wysycenie - wysokie
              Opakowanie - typowo pintowe, z podanymi wszystkimi informacjami jakie powinny się znaleźć. Kapsel firmowy
              Uwagi - dobre i bardzo pijalne piwo, w sam raz na cieplejsze dni, które powoli nadchodzą
              Warka do 28.07.2014

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Słomka, mętna, że aż mleczna. [3.5]
                Piana: Niezbyt trwała, ale brudzi szkło. [4]
                Zapach: Lekki słód, lekkie zioła, zupełnie bez charakteru, wędzonka ledwo wyczuwalna. [3]
                Smak: Malutka, raczej kwaskowata pełnia, mocna wędzonka, czuć aksamitność pszenicy. Znakomita pijalność. [4.5]
                Wysycenie: Spore, ale chyba ciut za małe. [3.5]
                Opakowanie: Maczuga mi się nie podoba, jedna z brzydszych etykiet Pinty, ale trza dać duży plus za informacje. [3.5]
                Uwagi: 2014-07-24

                Moja ocena: [3.775]
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • joker0skater
                  Junior
                  • 05-2013
                  • 7

                  #23
                  Kolor: mętna słomka [3.5]
                  Piana: drobnopęcherzykowa, gęsta, redukująca się do grubego korzucha [4.5]
                  Zapach: dominująca wędzonka, subtelny chmiel i minimalna pszeniczna słodowość [4]
                  Smak: dominująca wędzonka, ale i wyraźny smak chmielu, niemal niewodniste [4.5]
                  Wysycenie: właściwe, tuż przed zbyt wysokim, gładkie [4.5]
                  Opakowanie: [3]

                  Comment

                  • Ravf
                    Senior
                    • 06-2013
                    • 264

                    #24
                    Ogólnie mówiąc piwo jakiegoś specjalnego wrażenia na mnie nie zrobiło. Kolor bladożółty, słomkowy, mętny. Piana początkowo dość obfita jednak szybko zredukowała się do cienkiego krążka. Delikatnie osadza się na szkle. Zapach pszeniczno-wędzony, początkowo mało intensywny ale wraz z ogrzewaniem było lepiej. Smak bardzo delikatny, lekki. Są nuty wędzone (szynka) i słodowe. Goryczka niska ale wyraźna. Wysycenie wysokie ale tutaj pasuje. Butelka bezzwrotna, na etykiecie komplet informacji. Jutro sprawdzę jeszcze wersję 3.0, mam nadzieje, że będzie lepiej. Warka do 24.07.2014.

                    Comment

                    • von_scheisse
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 488

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnożółta, mętne (może trochę za bardzo). [4]
                      Piana: Bardzo słaba, błyskawicznie redukuje się do zera. [2]
                      Zapach: Lekka wędzonka, w tle bardzo nieśmiale pokazuje się słód. Zapach bardzo delikatny. [4]
                      Smak: Bardzo lekkie, wodniste, słodowość delikatna - ale wyczuwalna - jej charakter jest trochę bardziej zbożowy niż w wersji 3.0, wędzonka przyjemna choć niezbyt intensywna (niemniej gra pierwsze skrzypce), goryczka dzięki niskiemu ekstraktowi średnia. Goryczka dużo przyjemniejsza niż w a'la grodziskim Wysycenie wysokie. [4]
                      Wysycenie: Wysokie. [5]
                      Opakowanie: Wzór etykiety średni, kolorystyka też niezbyt ciekawa. Wszystkie informacje podane. [4]
                      Uwagi: Piwo z datą przydatności do spożycia do 28.07.2014 r. Ta wersja smakowała mi minimalnie bardziej niż bliźniacza wersja 3.0 - jest taka jakby bardziej zaokrąglona w smaku.

                      Moja ocena: [3.85]
                      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                      Comment

                      • DonZ
                        Senior
                        • 03-2013
                        • 303

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Cytrynowo żółte, mlecznie zmętnione. [4.5]
                        Piana: Wysoka, biała drobna. Trwała. Jednak redukująca się do niewysokiej ale zbitej warstwy. [5]
                        Zapach: Słodowy, chlebowy z delikatnie zaznaczoną nutą przeniczną i lekką drewnianą. [4.5]
                        Smak: Kwaśne, wytrawne, bardzo delikatna wędzoność o drewnianym charakterze, goryczka niska. Finisz krótki po stronie słodowej. [4]
                        Wysycenie: Spodziewałem się wysokiego a jest średnie przyjemne. [3.5]
                        Opakowanie: Pinta. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.275]

                        Comment

                        • Derbeth
                          Senior
                          • 04-2013
                          • 337

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: słomkowy, widoczne zmętnienie [5]
                          Piana: gęsta, choć nie tak obfita jak w "normalnych" pszeniczniakach, dobrze zdobi szkło, ale mogłaby utrzymywać się dłużej [4.5]
                          Zapach: wędzoność, ciekawa i bez przesadnej agresywności [4.5]
                          Smak: dominuje wędzoność o zaskakująco przyjemnym charakterze - obawiałem się czegoś przytłaczającego wrażeniem wędzonej szynki, tymczasem tu dobrze komponuje się z piwem; trochę chlebowości, niska, ale szlachetna i bardzo przyjemna goryczka, brak słodyczy i owocowości; piwo dobrze się pije i nie sprawia wrażenie wodnistego [5]
                          Wysycenie: dość wysokie, trochę stopuje przy piciu [4.5]
                          Opakowanie: dużo informacji o piwie i sposobie picia [5]
                          Uwagi: Butelka. Miałem pełno obaw przed tym piwem, ponieważ "a'la Grodziskie" było produktem, który zupełnie nie trafił w mój gust, ale wersją "2.0" Pinta zupełnie mnie kupiła. Piwo świetnie gasi pragnienie, aż chce się sięgać po kolejny jego łyk, trochę kojarzy mi się z łagodną "wędzonką" pitą w minibrowarze w Niemczech.

                          Moja ocena: [4.75]

                          Comment

                          • Oskaliber
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 727

                            #28
                            Kolor: Słomkowy, mętny.
                            Piana: Biała, gęsta, dosyć obfita, dosyć trwała.
                            Zapach: Lekka wędzonka i przyzwoita ziołowa chmielowość.
                            Smak: Lekkie, choć jak na ten ekstrakt nawet treściwe. Lekka wędzonka, spora, bardzo przyjemna, ziołowa chmielowość. Minimalna kwaskowatość i dosyć wysoka, krótka goryczka.
                            Wysycenie: Dosyć wysokie.
                            Ogółem: Bardzo dobre. Trochę brakuje wędzonki, ale profil chmielowy i goryczka jest idealna.
                            BeerFreak.pl

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasnożółty, mętny. [4.5]
                              Piana: wysoka, drobno pęcherzykowa, szybko opada do cienkiej warstwy, która zostaje do końca. [4]
                              Zapach: średniointensywny, wędzonka. [3.5]
                              Smak: przyjemna wędzonka, słodowość, dość spora kwaskowość, delikatna goryczka. Jedynym mankamentem jest uczucie szczypania w gardle.
                              Piwo jest lekkie i orzeźwiające. [4]
                              Wysycenie: wysokie. [4]
                              Opakowanie: kiepska etykieta, jedna z najgorszych Pinty, kapsel firmowy. Jak zwykle dokładny opis. [2.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.775]

                              Comment

                              • kaczv
                                Junior
                                • 06-2014
                                • 3

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasny żółty, jasne złoto, mat, mętny. [4]
                                Piana: Cienka warstwa, słabo ubita, lecz pozostawała przez całą degustację. [2]
                                Zapach: Wyraźny, przytłaczający zapach dymu. [3.5]
                                Smak: Dymowy, ale spokojny... ciężko wyczuwalne inne smaki, raczej piwo jednego smaku/zapachu [3.5]
                                Wysycenie: Nisko nasycone, bardzo dobrze pijalne piwo, przez co orzeźwia. [4]
                                Opakowanie: Ciemna butelka, klasyczny wzór Pinty [3]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [3.375]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎