Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Polski Chmiel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gobong
    Senior
    • 04-2005
    • 658

    #16
    (E)-but-2-eno-1-tiol wraz z 3-metylobutano-1-tiol to jest "aromat" skunksa zwierza . Tetrahydrokannabinol taki ma? Skun to odmiana marihuany, tak gwoli ścisłości.
    Last edited by gobong; 20-07-2014, 14:24.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gobong Wyświetlenie odpowiedzi
      (E)-but-2-eno-1-tiol wraz z 3-metylobutano-1-tiol to jest "aromat" skunksa zwierza . Tetrahydrokannabinol taki ma? Skun to odmiana marihuany, tak gwoli ścisłości.
      Świat zapachów nie jest zero jedynkowy. Co to jest skun wiem, bo bylem bywalcem odpowiednich lokali. Nazwa skun używana jest tylko w Polsce. Chyba, że chodzi ci o skunka tylko po co to mylic ze skunem? Nie wiem. Jedna litera w tą czy we wtą Co za różnica.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • chemmobile
        Senior
        • 03-2009
        • 2168

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnozłoty, klarowny. [5]
        Piana: Obfita, drobno i średnio ziarnista, kremowa na wierzchu. Trwała. [4.5]
        Zapach: Intensywny, wyraźny zapach ziołowości piwa z zielonej butelki, ale po dwóch minutach złagodniał do nieśmiałej nuty. Najwidoczniej moja sztuka nie stała długo w mocno naświetlonym miejscu w sklepie.
        Dalszy zapach to zrównoważone nuty chmielowe i smacznej słodowości. Bardzo miły zapach, rzadko spotykany w polskich piwach tego stylu. [4.5]
        Smak: Zdecydowanie goryczkowy, ale w posmaku końcowym zostaje mało szlachetna goryczka taninowa. Słodowe ciało mniej śmiałe niż w zapachu. Ogólnie intensywność smaku jest średnia. W odbiorze piwa trochę przeszkadza gorzkość ściągająca i jednak wyczuwalna ziołowość piwa z zielonej butelki. [3]
        Wysycenie: Duże i odpowiednie. [5]
        Opakowanie: Zielona butelka. [3]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.875]
        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłote. [4]
          Piana: Początkowo bardzo wysoka, szybko opada do zera. [2.5]
          Zapach: Słaby, słodowo-chmielowy. [3]
          Smak: Słodowy, słodki, potem całkiem wyraźna goryczka, ale niezbyt przyjemna, zalegająca, piołunowa. Po ogrzaniu końcówka lekko kwaśna. [3]
          Wysycenie: Średnie. [3.5]
          Opakowanie: Opakowanie ładne, ale za "inspirowanie" się RJ trzeba odjąć punkty. [2]
          Uwagi: Niezbyt dobre, niezbalansowane, z jednej strony słodkawe, a z drugiej przytłacza nieprzyjemną goryczką. Nie polecam.

          Moja ocena: [2.975]

          Comment

          • xcvxc
            Member
            • 02-2014
            • 47

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasne, klarowne. [4]
            Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, ładnie oblepia szkoło i zostaje do samego końca. [4]
            Zapach: Delikatna ziołowość. Wyraźny zapach metalu, po ogrzaniu, aromat metalu dominuje jeszcze bardziej. [2.5]
            Smak: Goryczka średnia, na pierwszym planie czuć metal przez co piwo staje się ciężkie i męczące. [2]
            Wysycenie: Duże [4.5]
            Opakowanie: Zielona butelka z etykietami podobnym do AleBrowaru. [4]
            Uwagi: Niestety piwo mi nie smakowało głównie przez aromaty żelaza. Piwo ważne do dnia 15.03.15

            Moja ocena: [2.7]

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6141

              #21
              Nr 1

              Piana - średnia, dłużej czekamy i sporo znika do niepełnej warstewki i sporego lacingu.
              Barwa - złoto.
              Aromat - słaby, po lekkim ogrzaniu coś jakby z chmielu.
              Gaz - średni.
              Smak - metaliczność startowa, potem "aale" gorzka goryczka na słodkim słodzie.

              "Aale" musieli dolać ekstraktu albo sypnąć granulatu żeby taką gorzkość osiągnąć.
              Lubię gorzkie, goryczkowe piwa i nawet takie piwo akceptuje i w powszechnej mizerii nawet się ucieszyłem
              Attached Files

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9735

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [4]
                Piana: Biała, bardzo drobna, dość wysoka i całkiem trwała. [4]
                Zapach: Chmiel z lekkim skunem i charakterystycznym dla bezpłciowych, śródziemnomorskich eurolagerów powiewem słodowym. [3]
                Smak: Goryczka, ale jakaś dziwna - bardziej alkoholowa, niż chmielowa, gorzki posmak, ślad słodowy, który narasta i muli. [3]
                Wysycenie: Wysokie w kierunku bardzo wysokiego, na granicy tolerancji. [4]
                Opakowanie: Zielona eta. (polski) król z (polskim) piwem, czarny kapsel serii. [3.5]
                Uwagi: Kupiłem i wypiłem w celach badawczych, odhaczone ;-).

                Moja ocena: [3.225]

                Comment

                • vjtknn
                  Junior
                  • 08-2014
                  • 25

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Klarowne. Jasny żółty, słomkowy. [3]
                  Piana: Biała. Duże pęcherzyki. Początkowo wysoka. Szybkoopadająca praktycznie do zera. Oblepiająca szklankę. [3]
                  Zapach: Bardzo słaby. Nuty ziołowe. Standardowy eurolager. [3]
                  Smak: Mocny, gorzki chmiel, który po kilku sekundach zanika. Brak aromatów słodowych. Wodniste. [2.5]
                  Wysycenie: Średnie do wysokiego. [3]
                  Opakowanie: Chyba jedyne z Alter Beer z jakimś pomysłem. Zielona butelka. Brak informacji o składzie. [3.5]
                  Uwagi: Warka do 05.04.2015 r. Raczej zwykły, nijaki eurolager, a nie ciekawie nachmielone piwo, którego chciałem się spodziewać.

                  Moja ocena: [2.825]

                  Comment

                  • BrowarMajkel
                    Junior
                    • 08-2014
                    • 3

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnozłoty/żółty, klarowne [4]
                    Piana: Średnie i grube pęcherzyki, biała, mało obfita, nietrwała, luźna [2]
                    Zapach: Aromaty są mało intensywne, wyczuwalny lekki słodowy i chmielowy aromat, ziołowy pochodzący od chmielu [2.5]
                    Smak: Lekko słodowy, gorzki, lekko alkoholowy, głównie wyczuwalna jest goryczka chmielowa z dosyć długim finiszem, zalegająca [3]
                    Wysycenie: Wysokie wysycenie [2.5]
                    Opakowanie: Zielona butelka, na kontretykiecie jest podana informacja na temat słodu i użytych 4 polskich chmieli, zainspirowana etykietami AleBrowaru, kapsel serii AlterBeer [2.5]
                    Uwagi: Standardowy, trochę mocniej chmielowy eurolager,

                    Moja ocena: [2.725]

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      #25
                      No plagiat pieroński, fakt...

                      Ale te etykiety rzucają się w oczy i są interesujące.

                      Sulimar dobrze się ustawił "produkując" piwa na zlecenie sieci Żabka (czyli we Freshach pewnie też dostępne)

                      Co do samego piwa, to cóż... Zbyt wiele nie można od Sulimaru wymagać, tak jak mówicie Panowie - Eurolager z 8% większym dodatkiem chmielu
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        #26
                        W ogóle przepraszam za posta pod postem, ale czy to nie jest aby piwo wcześniej znane jako Rebel Podwójnie chmielone?
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
                          W ogóle przepraszam za posta pod postem, ale czy to nie jest aby piwo wcześniej znane jako Rebel Podwójnie chmielone?
                          O nie, zdecydowanie nie!
                          Piszę tylko dlatego, że akurat byłem dziś przypadkowo w Tesco i kupiłem Rebel... chyba po raz drugi lub trzeci raz.
                          To zdecydowanie inne piwa, ja wolę bardziej te ze sklepu z płazem w logo.

                          Comment

                          • yaro74
                            PremiumUżytkownik
                            • 09-2012
                            • 2089

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jasno złoty, klarowny. [4.5]
                            Piana: średniowysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, dość trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
                            Zapach: niezbyt intensywny, słód, chmiel, zioła, przyjemny. [3,5]
                            Smak: słodkawy, lekko słodowy. Goryczka jest dość mocna, nieprzyjemna w piciu, bardziej gorycz niż goryczka. Piwo płaskie w smaku, wodniste. [2.5]
                            Wysycenie: zdecydowanie za wysokie. [3]
                            Opakowanie: opakowanie równie kiczowate jak te z Alebrowaru, podana zawartośc ekstraktu i alkoholu, kapsel z napisem alter beer. [3]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.325]
                            Last edited by yaro74; 04-09-2014, 18:37.

                            Comment

                            • Pivotal
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 671

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złocisty,przejrzysty z drobinkami. [3.5]
                              Piana: Biała,średnioziarnista i całkiem okazała. Przez cztery minuty była wysoka,po czym opadła do pół centymetrowej warstwy,ładnie krążkowała i pozostała do końca. [4.5]
                              Zapach: Chmiel ze słodem. Natężenie ponadprzeciętne. W miarę ogrzewania intensywność zapachu wzrosła. [3.5]
                              Smak: Goryczka przyjemna i nawet mocna do tego trochę słodu. Goryczka pozostawała w ustach dość długo. [4]
                              Wysycenie: Duże na początku,bąbelki uchodziły w górę z kilku źródełek,gaz pozostał do końca. [4]
                              Opakowanie: Na temat etykiety,powiedziano i napisano już wiele... Jako,że lubię komiksy,to uważam,że jest niezła,a wszelkie podobieństwa,to już druga strona medalu. Na etykietach są podane wszelkie informacje,zawartość ekstraktu,także. Aha...butelka zielona i kapsel z nadrukiem. [3.5]
                              Uwagi: Warka do 15.03.2015,wypite 7.08'14. Piwo mile mnie zaskoczyło,myślałem,że będzie przeciętne,a tu niespodzianka. Żadnych zielono butelkowych zapachów i posmaków nie stwierdzono.

                              Moja ocena: [3.825]

                              Comment

                              • Oskaliber
                                Senior
                                • 05-2010
                                • 727

                                #30
                                Kolor: Złoty, klarowny.
                                Piana: Biała, dosyć obfita, dosyć gęsta, średnio trwała.
                                Zapach: Słodowość i lekki diacetyl.
                                Smak: Średnio treściwe. Typowa, eurolagerowa słodowość, lekka kwaskowatość i tyle. Goryczka średnio niska.
                                Wysycenie: Średnio niskie.
                                Ogółem: Słabizna.
                                BeerFreak.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎