Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Polski Chmiel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6141

    #31
    Ale jak nie ma "czegoś" lepszego to nie jest takie złe

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemnozłocisty [5]
      Piana: średnie pęcherze, drobna i zwiewna, szybko opada do cienkiej obwódki wokół szkła [2.5]
      Zapach: dość wyraźny, skunowato-słodowy [2]
      Smak: w miarę pełne ale jednocześnie lekkie w smaku, w którym niestety dominuje wstrętny posmak skuna i zbyt mocna żołądkowa gorycz, w tle pozostaje lekko mdławy posmak słodowo-kukurydziany [2]
      Wysycenie: odrobinę za duże [4.5]
      Opakowanie: za zieloną flaszke wielki minus, etykieta z serii dzikich wariaci szalonych rysowników, którzy myślą, że umieją a tak naprawdę g... umieją [3]
      Uwagi: kiepskie piwo

      Moja ocena: [2.375]
      Attached Files
      Last edited by becik; 21-04-2015, 18:57.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • piwo_szka
        Member
        • 01-2015
        • 71

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Przejrzyste jasne złoto. [4]
        Piana: Wysoka i pietrząca się, szybko jednak opada, pozostawiając ażurowe wzory na szklance. [3.5]
        Zapach: Nieprzyjemny, jakby metaliczny. Wyraźnie czuć surowość chmielu. [2.5]
        Smak: Intensywny chmiel. Piwo dla osób lubujących mocniejsze uderzenie goryczki chmielowej. [3]
        Wysycenie: Średnie. [3]
        Opakowanie: Za duże podobieństwo do AleBrowar. Nie lubię takich inspiracji. [2]
        Uwagi: Piwo nie przypadło mi do gustu. Jest surowe, wyraźnie chmielowe, gorzkie, takie chmielno-ziołowe. Moim zdaniem dedykowane tylko tym, którzy takie uderzenia lubią. Dla mnie smakowo porównywalne do sikaczy z dyskontów. PS Dla uzupełnienia - piwo Imperium Atakuje uwielbiam, więc doceniam i mocniejsze uderzenia, ale Polski Chmiel mnie wyraźnie skrzywił.

        Moja ocena: [2.875]
        piwna smakoszka na Alkowiki

        Comment

        • KDWG
          Senior
          • 03-2014
          • 143

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, piwo w pełni klarowne, przejrzyste. [5]
          Piana: Przy nalewaniu bardzo obfita. Wielka, postrzępiona czapa, głównie z dużych pęcherzyków. Niestety znika w mgnieniu oka i ostaje się pod postacią cieniutkiej mgiełki. Zostawia nawet jakieś ślady na szkle. [3]
          Zapach: Słaby, mało intensywny. Głównie słodowy, troszkę ziołowy, chmiel majaczy gdzieś w tle. Całość bez wad, co nie znaczy, że nie można oderwać nosa od szklanki. [3]
          Smak: Słodowy, lekko słodkawy, trochę kwaskowy. Jak się patrzy koncernowa średnia, z tym że goryczka jest rzeczywiście nieco mocniejsza (nieprzyjemna w żadnym wypadku, ale o przesadnej przyjemności mowy być nie może). [3]
          Wysycenie: Raczej ok. [4]
          Opakowanie: Etykieta ujdzie, informacje takie sobie, in minus zielone szkło. [3.5]
          Uwagi: Jak najbardziej "wypijalne" bez ochów i achów, a co najważniejsze bez obrzydzenia. Tani kandydat na tzw. piwo grillowe.

          Moja ocena: [3.175]
          So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

          Comment

          • pitrek
            Junior
            • 02-2015
            • 10

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasna słomka, klarowne, brak zmętnienia. Ogólnie zachęcająca. [4]
            Piana: Średniopęcherzykowa, początkowo obfita jednak szybko się dziurawi i opada do cienkiej warstewki. Koronka pozostawia sporo do życzenia. [2]
            Zapach: Trochę czuć efekt zielonej butelki ale nie przeszkadza on bardzo. Delikatne aromaty słodu i chmielu również wyczuwalne ale mogłoby być lepiej i szlachetniej. Po chwili pojawiały się sporadyczne nuty alkoholowe( w miarę ogrzewania coraz intensywniejsze) [2.5]
            Smak: Lekka słodowość, jakaś goryczka ciut zalegająca jest ale raczej niewysokich lotów, czuć również lekką cierpkość, delikatną ziołowość. Metaliczność też jakby wyczuwalna ale po teście skórnym nic nie odrzucało [2.5]
            Wysycenie: Wysycenie średnie do wysokiego [3]
            Opakowanie: Kurcze nie ma co się rozpisywać, każdy wie co w trawie piszczy. Jak brać przykład to z fajnych etykiet. [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [2.575]

            Comment

            • Pess09
              Senior
              • 12-2013
              • 284

              #36
              Nie jest to zle piwo jak za tą cenę. Goryczka naprawde mocna i taka marihuaninowo ziołowa, niestety mocno też zalega i trochę ściąga. Etykieta i nazwa "browaru" mogą być z pewnością interpretowane jako podróbę.
              Last edited by Pess09; 31-12-2015, 20:52.

              Comment

              • AaLeX
                Senior
                • 07-2011
                • 575

                #37
                Dobre piwko, duża piana, ładny złoty kolor, jest goryczka choć u mnie nie tak mocna jak u kolegów, albo odczucia mam inne, jednak bardzo pozytywne zaskoczenie. Przypomina mi Trybunał Export, może to nawet i to samo? Ocena 5/6.

                Comment

                • SeeJay
                  Senior
                  • 04-2016
                  • 239

                  #38
                  Piwo puszkowe. Zapach słodowy, w smaku wyraźnie czuć polski chmiel dający ziołowo-cytrusowe posmaki, oraz przyjemną, lekuteńko ściągającą goryczkę.
                  Kupione "za grosze" w Żabce. Dla mnie kompletne zaskoczenie na plus. Gdyby tak smakował każdy koncernowy lager to nie byłoby żadnego problemu z zakupem przyzwoitego piwa "w sklepie za rogiem".

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6141

                    #39
                    Takim było Brackie... z Cieszyna (GŻ)

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #40
                      Rzadko kupuję to piwo i zawsze jakoś z biedą uchodziło jego picie, ale to czego doświadczyłem dziś przekroczyło granicę nawet mojej wysokiej tolerancji..

                      W zapachu bucha intensywna gruszka. Skąd bierze się zielone jabłko w piwie wiem, ale skąd tak wyrazista gruszka? Nie mam pojęcia Oprócz tego sporo metalu, co potwierdził test na ręku.

                      W smaku jeszcze gorzej Pije się jakby miało 12% mocy, tak chyba smakował jod, kiedy podawano mi jako szczeniakowi po Czarnobylu. Piwo jest odrażająco chemicznie ciężkie, tak jak w zapachu odczuwalna też paczka gwoździ i krwawiące dziąsła. Całość zalega jakąś stęchlizną na podniebieniu, mam wrażenie, że piwo leżakowało razem ze zdechłymi myszami.

                      Najgorsze piwo jakie piłem w tym roku i jedyne której końcówka zasiliła lokalną kanalizację. Coś okropnego Zdecydowanie odradzam piwo z terminem do 22.04.2018.
                      Last edited by DariuszSawicki; 09-11-2017, 16:59.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6141

                        #41
                        Piłem niedawno puszkową wersję...

                        Piana i lacing fajne, chmielowość nie była "trudna" w aromacie. Smak znośny z nawet niezłą goryczką.

                        Ogólnie piwo nie jest za wysokich lotów ale wypić spokojnie można.
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎