Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Bock Beer (Koźlak)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • supersklep
    PiwBiz
    • 01-2005
    • 982

    Dziwna sprawa się dzieje z Browarem Jurand bo sam browar nie istnieje ale utrzymuje dalej marki swoich piw zlecając produkcje w innych browarach.Wczoraj widziałem Kożlaka w nowej butelce 0,5 podobnej graficznie do Kożlaka z Ambera a miejsce produkcji to Browar Belgia.Alkohol pozostał tak samo czyli 7,8 %


    Comment

    • supersklep
      PiwBiz
      • 01-2005
      • 982

      Oto i nowa butelka 0,5
      Attached Files


      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        zdjęcie i butelki i samego piwa umieściłem kilka dni temu w galerii. ponieważ nowe piwo nie jest już w ogóle związane z Olsztynem i Jurandem jako takim - bardzo proszę w tym temacie komentować tylko śp. Juranda Koźlaka, nie jego nowe inkarnacje. wersja owego koźlaka z Belgii -> http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=70930
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • supersklep
          PiwBiz
          • 01-2005
          • 982

          Wiem że jest to kontynuacja Kożlaka z Juranda ale po przeczytaniu kontry wychodzi niezła łamigłówka.Ta firma Barlan Beverages Group jest to nowy właściciel hurtowni piw importowanych Danpol w Warszawie która to hurtownia miała w sprzedaży duży asortyment piw z Juranda.Browar Belgia jest teraz producentem Kozlaka tak jak w Budziejowicach robią Hebana
          Attached Files


          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            ok, ale takie rozważania proszę prowadzić we wskazanym miejscu lub w nowym temacie. ten jest poświęcony Koźlakowi z JURANDA/OLSZTYNA. Wspomniana firma z tego co wiem była przez chwilę współudziałowcem Juranda i przejęła prawa do marek piw Juranda i teraz zleca produkcję innym browarom.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              Jakoś nigdy nie przepadałem za tym piwem i dziś pijąc zapewne ostatnią butelkę dalej obstaje przy swoim. Gdzieś mi ten smaczek nie pasuje. Dość wyraźnie czuć alkohol, ale przebija się bardziej lekko karmelowy zapach. W smaku jednak nie ma tej goryczki jakiej bym oczekiwał od koźlaka, przy jednoczesnym dość wyrazistym karmelowym bukiecie. Na pewno będzie żal, że już nie ma, ale może BBG Koźlak będzie mi bardziej podchodził...

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika supersklep Wyświetlenie odpowiedzi
                Wiem że jest to kontynuacja Kożlaka z Juranda ale po przeczytaniu kontry wychodzi niezła łamigłówka.
                Nie ma żadnej lamigłowki. Miejsce warzenia pokazanego przez Supersklep bock'a jest opisane jak wół z tyłu butelki - browar Belgia w Kielcach i dlatego piwo to powinno miec osobny post a nie "podszywać" się pod wyrób olsztyński. No chyba że już sami łykamy tą klamliwą podróbę. Oficjalnie jest to kontynuacja wyrobu olsztyńskiego jednak przeniesiona w produkcji do Kielc. W praktyce widzimy jednak że pod względem opakowania jest to podróba Ambera. Skoro browar Belgia legalnie kontynuuje produkt olsztyński to dlaczego nielegalnie podrabia opakowanie produktu Ambera ? Bock olsztyński miał zupełnie inna butelkę i etykietę papierową (a nie nadruk na szkle). Kolor samego nadruku (kremowy) też jest ściagnięty z produktu bielkówieckiego. Oczywiście nie czepaiam się do samej nazwy piwa i wizerunku kozła gdyż to jest wspólne na wszystkich opakowaniach piw typu Bock i nie podlega dyskusji.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • qberts
                  Senior
                  • 03-2007
                  • 136

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                  Skoro browar Belgia legalnie kontynuuje produkt olsztyński to dlaczego nielegalnie podrabia opakowanie produktu Ambera ?
                  Poprawka, nie browar Belgia tylko zleceniodawcy czyli grupa Barlan Beverages.
                  ZASADY DEGUSTACJI
                  zapraszam do dyskusji

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    Nie wiem jak dla innych kolekcjonerów ale dla mnie liczy się gdzie piwo jest warzone tzn w jakim browarze. Cała otoczka zleceniodawców , wlaścicieli marki , dilerów , maklerów , dystrybutorów i innych podpinających się nie jest istotna. Omawianego w ostatnich postach kontrowersyjnego Koźlaka warzy browar "Belgia" w Kielcach i tyle.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie wiem jak dla innych kolekcjonerów ale dla mnie liczy się gdzie piwo jest warzone tzn w jakim browarze. Cała otoczka zleceniodawców , wlaścicieli marki , dilerów , maklerów , dystrybutorów i innych podpinających się nie jest istotna. Omawianego w ostatnich postach kontrowersyjnego Koźlaka warzy browar "Belgia" w Kielcach i tyle.
                      Możesz, więc mieć do Belgii obiekcje tylko dotyczące smaku tego piwa, a nie jego opakowania, nazwy, ceny itd. Za wszystkie elementy poza smakiem odpowiada Barlan Beverages.

                      PS: A i co do tego smaku to sprawa nie jest pewna, bo np. zleceniodawca mógł sobie zażyczyć, że piwo ma kosztować 0,89zł za 0,5l (cena hipotetyczna) i takie mu też uwarzyli.
                      Last edited by kopyr; 22-07-2007, 12:47. Powód: PS
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • JAckson
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 6122

                        Właśnie piję koźlaka z datą przydatności do 11.06.07, czyli przeterminowanego o ponad 3 miesiące.
                        Piwo nadal dobre, bez żadnych oznak zepsucia. Żona twierdzi, że alkohol stał się mniej wyczuwalny. Ja akurat nigdy nie wyczuwałem zbyt nachalnego alkoholu w tym piwie więc nie mogę tego potwierdzić.
                        Następny test piwa z tą samą datą przydatności do spożycia pewnie za jakiś miesiąc.
                        Attached Files
                        MM961
                        4:-)

                        Comment

                        • Maidenowiec
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 2287

                          Nie na temat, ale uwielbiam to szkło Koźlaki też z niego piję.
                          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                          Thou shallt not spilleth thy beer!

                          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            Dzisiaj wypiłem jedną buteleczkę z datą 11.06.07.
                            Piwo coraz lepsze. Gładkość, pełnia i orzechowe posmaki. Jednym słowem pychota. Ledwo się powstrzymuję przed przyniesieniem następnego.
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • delvish
                              Senior
                              • 11-2004
                              • 3508

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: kolor brązowy, coś na kształt starej miedzi, ładny [5]
                              Piana: puszysta, delikatna w strukturze, wytrzymała spokojnie 5 min., później zalegała wytrwale cienkim kożuszkiem na całej powierzchni [4.5]
                              Zapach: intensywny, przyjemny słodowo-karmelowy, w tle czuć alkohol [4.5]
                              Smak: słodkawa z początku słodowość, staje się coraz to bardziej wytrawna, nawet w posmaku smak słodki dość wyraźny, bardzo ładnie i bardzo dyskretnie zaznacza się aksamitna goryczka, alkohol wyczuwalny, lekko rozgrzewa, zauważalne smaki od słodów karmelowego i monachijskiego, całość łagodna, zharmonizowana, pycha [5]
                              Wysycenie: delikatne, umiarkowane, trwałe, odpowiednie dla stylu [4.5]
                              Opakowanie: ładna, zgrabna butelka 0,33l, kapsel jurandowy, zielono-miedziano-złota kolorystyka całości, 18% ekstr., 7,8 alk, przydatność do 22.11.2008, w składzie cukier, brak zastrzeżen [4]
                              Uwagi: ależ pięknie dojrzewa sobie ten Koźlaczek, jest coraz smaczniejszy, bez dwóch zdań bardziej poprawny stylowo niż Koźlak z Bielkówka i IMO smaczniejszy, odnoszę wrażenie, ze stylowo jest tak trochę na pograniczu kożlaka i doppelbocka, szkoda że niedługo go braknie w moich zapasach

                              Moja ocena: [4.7]
                              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                              (Frank Zappa)

                              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                              Comment

                              • zAjkA
                                Senior
                                • 12-2004
                                • 1089

                                dziś zakupiłem ostatnie dwie butle o dziwo w jednym z moich osiedlowych sklepików po 2,75 za sztukę
                                Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎