Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Podróże Kormorana Rauchbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Rubinowy, lekko mętny. [5]
    Piana: Jasnobeżowa, drobno pęcherzykowa, po nalaniu dość obfita ale szybko redukująca się do cienkiej warstwy, a potem do obrączki. [3.5]
    Zapach: Całkiem wyrazista, przyjemna wędzonka. [4.5]
    Smak: W smaku wędzonka jest całkiem intensywna ale zaraz za nią idą słody karmelowe. Na szczęście ta słodowość i karmel nie są narzucające się a jednie stanowią dopełnienie. Świetny balans! [4.5]
    Wysycenie: Średniowysokie, optymalne. [5]
    Opakowanie: Typowe dla serii Podróże Kormorana. Plus za pełne info i wypukłą czcionkę na etykiecie. [4.5]
    Uwagi: Bardzo porządne piwo, tego typu wędzone lagery powinny być zdecydowane częściej warzone w browarach 'regionalnych'.

    Moja ocena: [4.45]
    Attached Files
    Last edited by docent; 11-12-2014, 09:07.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Revers
      Junior
      • 07-2014
      • 5

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bardzo ładny, ciemno rubinowy [5]
      Piana: Ładna, drobnopęcherzykowa, średnio wysoka [3.5]
      Zapach: W zasadzie czuć tylko wędzonkę w szynkowym typie, ale chyba o to właśnie chodzi [4]
      Smak: Charakterystyczny wędzony smak poparty podbudową słodową. Goryczka dość niska . Piwo bardzo aksamitne i zaskakująco pijalne. [4.5]
      Wysycenie: Średnie, jak najbardziej pasuje [5]
      Opakowanie: Bardzo fajny motyw graficzny i morskie opowieści. Na minus brak infirmacji o użytych chmielach i drożdżach [4]
      Uwagi: Do Schlenkerli jeszcze trochę brakuje a jest napradę nieźle

      Moja ocena: [4.25]

      Comment

      • Oskaliber
        Senior
        • 05-2010
        • 727

        #33
        Kolor: Głęboko rubinowy, mocno mglisty.
        Piana: Beżowa, dosyć obfita, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha.
        Zapach: Całkiem wyraźna wędzonka o charakterze serowym/oscypkowym, odrobina suszonych śliwek i karmelu.
        Smak: Dosyć treściwe. Wyraźna, przyjemna wędzonka. Solidna podbudowa słodowa z nutami opiekanymi i lekko karmelowymi. Goryczka dosyć niska.
        Wysycenie: Średnie.
        Ogółem: Bez zarzutów. Bardzo dobry Rauchbock.
        Uwagi: Warka 01.
        Last edited by Oskaliber; 17-12-2014, 21:34.
        BeerFreak.pl

        Comment

        • Glingorth
          Senior
          • 04-2014
          • 283

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny bursztyn, klarowne [4.5]
          Piana: Niewielka, pozostawia ładne ślady na szkle. [3.5]
          Zapach: Wędzonka, dym z ogniska, zapach słodkawy, w tle suszona śliwka. Aromat średnio intensywny. [4]
          Smak: Słodki, suszone owoce, wędzonka, delikatna goryczka, piwo jest treściwe, alkohol niewyczuwalny. [4.5]
          Wysycenie: Średnio niskie [4]
          Opakowanie: Tło mogłoby być większe, bo gdyby nie duża nazwa to etykieta zlewała by się z innymi piwami z tej serii. Z tyłu ciekawy długi opis, dedykowane kapsel dla całej serii. [4.5]
          Uwagi: W zapachu przydało by się trochę więcej intensywności, jednak smak jest ciekawy, wędzonka z wyczuwalnym koźlakiem, piwo szybko znika.

          Moja ocena: [4.2]

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4326

            #35
            Owszem, alkohol niewyczuwalny, ale trudno mówić o treściwości... Raczej jak na koźlaka zaskakująco lekkie, a przynajmniej robi takie wrażenie, bo efekt spożycia większej ilości może być odczuwalny... Po pierwszych łykach zaryzykowałem nawet stwierdzenie, że jak na ten styl jest lekko wodniste, ale to byłaby przesada. Wyczułem też nuty delikatnie kwaskowe, lecz te z kolei przeszły w suszoną śliwkę. Wyraźnie wyczuwalna wędzonka, średni poziom goryczki.
            Piwo przyzwoite.

            Comment

            • cyoorka
              Senior
              • 03-2007
              • 338

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miedziane, klarowne. [4.5]
              Piana: Obfita, drobna, opada powoli. [4.5]
              Zapach: Wędzony, karmelowy, melanoidynowy, lekko alkoholowy (może kojarzyć się z drinkiem whisky + cola). [4]
              Smak: Średnio treściwy, wędzony, słodki, karmelowy, malanoidynowy. Goryczka początkowo średnia, z biegiem picia maleje. Mogłaby być wyższa. [4]
              Wysycenie: Średnie. [4.5]
              Opakowanie: Ładnie zaprojektowane i porządnie wykonane. [4.5]
              Uwagi: Kolejne solidne piwo z serii Podróże Kormorana.

              Moja ocena: [4.125]

              Comment

              • p5ychol
                Junior
                • 12-2014
                • 18

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Barwa rubinowo-miedziana. Przejrzyste i klarowne. [5]
                Piana: Piana jasnobeżowa, średnio obfita, szybko opadająca i nie pozostaje po niej prawie nic. [3.5]
                Zapach: Bardzo intensywny aromat wędzonej szynki. Coś czego poszukuję w piwie wędzonym, rewelacja! Poza tym nuty owocowe, przede wszystkim śliwka. [5]
                Smak: W smaku przede wszystkim bardzo mocno zaznacza się wędzonka, często w piwach wędzonych czuć ją w aromacie, ale w smaku słabiej, a tutaj tego problemu nie ma. Czuć wędzoność od początku do końca. Goryczka nieznaczna, prawie niewyczuwalna. Z nut owocowych wyczuwalna jakby śliwka i generalnie nuty słodko-kwaśne. Nieznacznie wyczuwalne jest lekka paloność, jakby przypalonej skórki chleba. [5]
                Wysycenie: Średnio wysokie, odpowiednie. [4.5]
                Opakowanie: Etykieta charakterystyczna dla całej serii Podróże Kormorana, stonowana, ale zapadająca w pamięć. Historyjka na kontretykiecie niby banalna, ale jakoś tak wciąga i zmusza do przeczytania do końca. [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.8]

                Comment

                • Wujas
                  Gość
                  • 11-2014
                  • 267

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PedroC Wyświetlenie odpowiedzi
                  Eee, po Kormoranie spodziewałem się że jest szansa dorównania Schlenkerli, no ale niestety nie wyszło. 3,5 to max, a ci którzy dają od 4 w górę niech lepiej spróbują Schlenkerla Marzen Rauchbier.
                  W sumie nikt tu za bardzo nie wie, skąd to porównanie koźlaka wędzonego do wędzonego marcowego, no ale spoko. Każdy ma swoje kolory kredek. Pomijając już w tej chwili fakt, że o wiele lepszym piwem niż rauch marzen jest rauchbock ze Schlenkerli.
                  3,5 dla tego Kormorana to maks, a 4 to desperacja? Chyba wędzonka zbyt mocno uderza do głowy jednak. "Przed wypiciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą..."
                  Idąc dalej tym tokiem rozumowania - Kormoran powinien spuścić wszystkie warki Rauchbocka w kanał, bo nie smakuje jak ten od Schlenkerli? Zamiast butelkować i wybadać rynek? Z takim podejściem, gdybyś miał coś do powiedzenia w tej kwestii - wprowadziłbyś każdy polski i niejeden zagraniczny browar w stan upadłości.
                  Bardzo udany dymiony koźlaczek, tym razem nasz własny, nie szwabski - i tyle.
                  Udane piwo i zżera mnie ciekawość dokąd zabierze mnie w podróż kolejne piwo Kormorana.
                  Last edited by Wujas; 09-01-2015, 20:13.

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujas Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...) Udane piwo i zżera mnie ciekawość dokąd zabierze mnie w podróż kolejne piwo Kormorana.
                    Mam to samo. Jeżeli nowa podróż pojawiłaby się zimą lub wczesną wiosną, to ja chciałbym Szkocję i mocne, słodowo-torfowe wee heavy...
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • derius
                      Member
                      • 07-2006
                      • 35

                      #40
                      Witam
                      Zupełnie udane piwo smaczne i z wyraźną nutą wędzonki, którą osobiście lubię. W smaku wyraziste ale nie nachalnie przytłaczające. Dość obficie się pieni cały czas do końca. Ciekawa etykieta podoba mi się. Ogólnie warte spróbowania jednak cena dość wysoka.

                      Comment

                      • Derbeth
                        Senior
                        • 04-2013
                        • 337

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemny brąz, klarowny [5]
                        Piana: beżowa, obfita, ale nietrwała [3.5]
                        Zapach: mało intensywny, głównie karmel, ziołowy chmiel, trochę szynki [4]
                        Smak: tutaj wędzonki jest więcej: oprócz karmelu drewno, szynka, ziołowy chmiel; spora słodycz, średnia krótka goryczka; wędzoność mało agresywna, wcale nie dominuje w tym piwie [4]
                        Wysycenie: niskie, odpowiednie [4.5]
                        Opakowanie: ładna etykieta, dużo informacji o piwie, specjalny kapsel, mały minus za bezzwrotną butelkę i "morskie opowieści" z tyłu etykiety [4.5]
                        Uwagi: Butelka z datą 13.03.2015. Trochę mnie zaskoczył tak niski poziom wędzonki. To nie jest złe piwo, dobrze się pije, ale oczekiwałem bardziej zdecydowanych wrażeń.

                        Moja ocena: [4.05]

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 991

                          #42
                          Kormoran nie zawodzi i tym razem, w serii "Podróże Kormorana" nie ma słabych piw i konkurencja powinna się uczyć od nich, jak warzyć świetne piwo.

                          Pyszny Rauchbock, wszystko na swoim miejscu, mimo woltażu pije się to miło, lekko i przyjemnie.

                          Spokojnie 4/5.
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • pavlo11111
                            Member
                            • 11-2014
                            • 78

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Miedziany z rubinowymi refleksami. [5]
                            Piana: Po nalaniu sprawia bardzo dobre wrażenie, niestety szybko redukuje się do cienkiej przerywanej warstwie na tafli piwa. [4]
                            Zapach: Piękna wędzonka, niestety mało intensywna; z butelki trochę lepiej jeśli o wyrazistość chodzi. [4]
                            Smak: Wędzoność połączona z karmelem, bardzo dobry balans; piwo treściwe i pełne w smaku; goryczka w zasadzie niezauważalna [4.5]
                            Wysycenie: Nie można mu nic zarzucić [5]
                            Opakowanie: Ładnie i zgrabnie; brak jedynie dokładnych informacji o surowcach. [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.3]

                            Comment

                            • titan
                              Senior
                              • 08-2014
                              • 122

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: miedziany delikatnie mętny [4.5]
                              Piana: obfita, drobno pęcherzykowa, wolno obada do obwódki, delikatny lacing [4.5]
                              Zapach: wędzony, suszone śliwki, delikatnie karmelowy [4.5]
                              Smak: palone słody, wedzony posmak, na poczatku lekko słodkie a na finiszu kwaskowe, gładkie, średnia do niskiej goryczka, niezalegająca, alkohol niewyczuwalny [4.5]
                              Wysycenie: idealne [5]
                              Opakowanie: podobaja mi sie etykiet z serii podróże kormorana [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.525]
                              Last edited by titan; 10-02-2015, 21:40.

                              Comment

                              • WojciechT
                                Senior
                                • 09-2012
                                • 2546

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Brąz. [5]
                                Piana: Bardzo wysoka, dosyć trwała, drobna. [4.5]
                                Zapach: Intensywna wędzonka, jak lubię. [4.5]
                                Smak: Dość powiedzieć, że na zlocie piwnych blogerów spora część obecnych na sali w ślepym teście pomyliła to piwo ze Schlenkerlą, czyli ikoną stylu. Wędzonka, wędzonka to najlepsza przekąska! Do tego trochę karmelu i jakby suszonych śliwek. [4.5]
                                Wysycenie: Trochę za wysokie. [4.5]
                                Opakowanie: Nie jest tak piękne, jak pierwsze wersje Podróży Kormorana, ale dalej to ekstraklasa. [5]
                                Uwagi: Tak jak każde piwo z tej serii, tak i to można śmiało polecić.

                                Moja ocena: [4.55]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎