Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Stu Mostów, WRCLW Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty o jasnym odcieniu, w większości klarowny (zmętnienie zauważalne, acz śladowe). [4.5]
    Piana: Po nalaniu dość obfita, szybko zniknęła. [2.5]
    Zapach: Na pierwszym planie nuty słodowe oraz diacetyl. Następnie nuta chmielowa. Przyjemny zapach. [4]
    Smak: Jak w przypadku zapachu - silny posmak słodowy okraszony goryczką (sporą jak na nasz rynek pilsów) oraz wyczuwalnym diacetylem. [4]
    Wysycenie: Średnie idące w stronę wysokiego, dla mnie minimalnie za duże. [4]
    Opakowanie: Ładna etykieta. [3.5]
    Uwagi: Moja pierwsza ocena w ARTomacie!

    Kupiony w butelce w 101 piw, za 7 zł.

    Smaczny pils, mógłbym wypić takich parę pod rząd bez znudzenia się jego smakiem. Jego największym minusem jest cena. Gdyby WRCLW Pils kosztował połowę tego, wracałbym do niego często, a jako że jest jak jest - nie planuję powtórki.

    Moja ocena: [3.85]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty zmętniony. [4]
      Piana: Biała, wysoka, drobna i trwała. [4]
      Zapach: Słód i lekki chmiel, ja lubię, jak chmiel jest lekko schowany... [4]
      Smak: Chlebek, jakiś lekki absmaczek, po chwili goryczka narasta, ale nie demoluje. [4]
      Wysycenie: Średnie, OK. [4]
      Opakowanie: Goły pokal, z wafelkami krucho... [3]
      Uwagi: Sympatyczny pils, smakowało .

      Moja ocena: [3.95]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, średnio zmętnione. [4]
        Piana: Szybko znikła po nalaniu, zostawiła tylko małe ślady na szkle niczym złodziej. [3]
        Zapach: Ja lubię diacetyl i czeskie masełko, ale tu jest tego za dużo. Chmiel delikatny, trawiasty. [2.5]
        Smak: Bardzo słodowe, chlebkowe piwo. Goryczka niska, nie zalega, tylko prosi o więcej. W smaku już nie masło tylko sztuczna margaryna. Piwo nie orzeźwia a pils powinien. [3]
        Wysycenie: Niskie. [3]
        Opakowanie: Ładna etykieta, ale tradycyjnie brakuje nazwy chmieli. [3]
        Uwagi: To jest najgorsze piwo z tego zacnego browaru. Inni szanowni piwosze zachwycają się tym piwem, ale nie ja.
        Warka 10. 02.2016.

        Moja ocena: [2.875]

        Comment

        • oberzine
          Senior
          • 02-2012
          • 228

          #19
          Mętny, niedolerzakowany pils wzbogacony akcentem rozpuszczalnika, zdecydowanie nie polecam.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #20
            Nie ma nic mętności, piwo bardzo klarowne, niestety, piana mało obfita, zapachowo niewiele da się wywąchac, może odrobina mineralności i kapka chmielu.
            Bardzo czysty profil goryczkowy, goryczka "twarda", ale bez nieprzyjemnym akcentów, chemicznych czy łodygowych, trochę brakuje tonu słodowego.
            Wysycenie średnie.
            Mocna czwórka.

            Comment

            • LESNICZYy
              Senior
              • 01-2018
              • 950

              #21
              Piwo klarowne z dużą i bardzo trwałą pianą . Do tego dochodzi duży lacing . W smaku dominuje bardzo przyjemna goryczka bez masełka czy innych wad . Aż żałuję , że kupiłem tylko dwie flaszki bo jedną butelczynę na tydzień bez problemu bym śmignoł . Cena 5,99 zł w Kauflandzie a warka to 20.11.20.
              Attached Files

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                #22
                Również 3,5zł w Lidl'u. Trochę zielonkawy nie żółty, w zapachu bardzo łąkowo, kwiatowo, jakaś lekka odmiana chmielu, może słoweńska albo któryś Hallertauer, czarny bez, nie jest agresywnie. W nucie dolnej odrobina miodu. Smak myślałem, że będzie bardziej gorzkie, a tutaj tylko na finiszu i ziołowo, nawet przymierzam się, że to Helles, tzn. ma taki posmak odbiegający od typowych niemieckich pilznerów. Oczywiście Baran dużo lepszy, ale browar ma potencjał.
                Last edited by Petitpierre; 21-06-2021, 07:47.
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • LESNICZYy
                  Senior
                  • 01-2018
                  • 950

                  #23
                  PIję warkę 21.03.21 z Lidla i nie jest najlepsza . Co z tego że dałem 3,49 zł jak piwo nie jest najlepsze . W smaku dominuje tępa goryczka , dość wysoka co większość amatorów może odstraszyć . Ja wypije do końca bo jestem fanem goryczy ale lepszej jakości , no szkoda bo 99% piwa z lydla jest pyszne .

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12202

                    #24
                    Pite dość niedawno świeże w browarze z kranu było rześkie i smaczne.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎