Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Hard Bride

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Crim44
    Member
    • 09-2014
    • 88

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: opalizujący, czerwony z miedzią, pod światło ciemny pomarańczowy [4]
    Piana: średnio niska, dosyc trwala i drobna [4]
    Zapach: iglasto, słodko owocowo z intensywną słodkością karmelową [4]
    Smak: słodkie lekko kleiste, zarazem delikatne, karmelowe , delikatnie gorzkie z chmieli, goryczka dosyć niska jak na 110 ibu [4]
    Wysycenie: ok niskie [5]
    Opakowanie: te opakowania podbiły moje serce, są idealne, jest wszystko w świetnej jakości i świetnym projektem [5]
    Uwagi: jest to barley wine, w przeciwieństwie do koneserów wyżej jest to dla mnie nie zaprzeczane, nie jest wybitne w tym stylu ale bardzo poprawne i można polecić, nie piłem pierwszej warki, 20.08,2015, polecam

    Moja ocena: [4.1]

    Comment

    • Wujas
      Gość
      • 11-2014
      • 267

      #32
      Tym razem butelka z datą przydatności do spożycia 20.08.15.
      Na plus względem poprzednio próbowanej: stosunkowo słabo wyczuwalny alkohol (jak na niemalże 10%), wysoka słodycz. In minus - niska goryczka.
      Poprawne barley wine, ewidentnie odrębne od DIPA, chociażby od przechmielaczy doktorów brwi.

      Dzięki tej słodyczy, mimo 10% wchodzi jak urzędnik do punktu kredytowego

      Comment

      • Rufi3M
        Member
        • 03-2014
        • 44

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujas Wyświetlenie odpowiedzi
        Tym razem butelka z datą przydatności do spożycia 20.08.15.
        Na plus względem poprzednio próbowanej: stosunkowo słabo wyczuwalny alkohol (jak na niemalże 10%), wysoka słodycz. In minus - niska goryczka.
        Poprawne barley wine, ewidentnie odrębne od DIPA, chociażby od przechmielaczy doktorów brwi.

        Dzięki tej słodyczy, mimo 10% wchodzi jak urzędnik do punktu kredytowego

        fakt alkoholu w tej warce nie czuć ... co jest zgubne
        Last edited by Rufi3M; 12-07-2015, 20:40.

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #34
          Mocne, intensywne piwo. Smaki słodowe mieszają się z dość agresywną, aromatyczną goryczką. Wyczuwalna słodkość, taka cukrowo-gruszkowa, ale finisz robi się wytrawny, lekko naftowy. Moje pierwsze doświadczenie z american barley wine, ale moim zdaniem Hard bride mocno różni się od IIPA czy DIPA, które miałem okazję pić.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • meszek0009
            Senior
            • 04-2014
            • 247

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnawy rubinowy, sporo pływających drobinek. [3.5]
            Piana: Gęsta czapa kremowej, bardzo drobnej piany, która pozostaje do końca picia i osiada ładnie na ściankach. [5]
            Zapach: W zapachu słodkie, ciągnące toffee, opiekane nuty, cukierkowe, przywodzi mi to na myśl ciepłą watę cukrową. Wszystko uzupełnione żywicznym chmielem - właśnie, uzupełnione ! Stanowi on zauważalne, ale nieprzesadzone zwieńczenie aromatu, zupełnie inaczej niż w pierwszej warce. [5]
            Smak: Pełne, słodkie piwo, z bardzo mocną goryczką, która łamie tą pełnię i słodycz, dzięki czemu piwo nie jest męczące (chociaż wciąż wysoce degustacyjne). W smaku chmiele grają większą rolę niż w aromacie, głównie dzięki goryczce właśnie, grejpfrutowej, bardzo mocnej, trochę zbyt ostrej, od początku wzięcia łyka i aż długo po połknięciu gra pierwsze skrzypce, trochę przykrywając resztę. Ale nie jest zła. Znowu nuty opiekane, toffee, trochę chlebowe, wraz z żywicznymi smakami od amerykańskich chmieli. Bardzo smaczne. [4.5]
            Wysycenie: Średnie, optymalne. [5]
            Opakowanie: ok. [5]
            Uwagi: Potwierdzam dobrą formę warki 20.08.15. Nie wspominam najlepiej mojego pierwszego spotkania z tym piwem z pierwszej warki (ocena na początku wątku). Było tam bardzo mało z Barley Wine, było to przeciętne IIPA z bardzo nieprzyjemną, zalegającą, pestkową goryczką. Teraz mamy do czynienia niewątpliwie z BW. I to naprawdę niezłym, opłacało się dać temu piwu drugą szansę.

            Moja ocena: [4.725]

            Comment

            • cyoorka
              Senior
              • 03-2007
              • 338

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowa, raczej klarowne. [4.5]
              Piana: Obfita, drobna, trwała, mocno trzyma się szkła. [4.5]
              Zapach: Słodowy, karmelowy, żywiczny i owocowy. Minimalnie rozgrzewa nos. [4.5]
              Smak: Gęste, treściwe, słodowe, lekko słodkie, tropikalnie owocowe. Po chwili atakuje mocną, żywiczną goryczką, która dosyć szybko maleje i pozostaje chwilę na średnim poziomie. Finisz lekko piekący, rozgrzewający od alkoholu. [4]
              Wysycenie: Średnie, w kierunku niskiego. [4]
              Opakowanie: Bardzo dobra imitacja malowanej butelki. Minusik za niestaranne naklejenie etykiety. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.275]
              Last edited by cyoorka; 18-08-2015, 20:02.

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: rubinowy, klarowny. [5]
                Piana: średniowysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, nietrwała, zostawia delikatne ślady na szkle. [3.5]
                Zapach: intensywny, przyjemny, początkowo chmielowy, owoce tropikalne (mango), cytrusy, potem mocno słodowy, nuty toffi, dość słodki, lekko wyczuwalny alkohol. [4.5]
                Smak: słodowo-chmielowy, mocna, dość przyjemna goryczka, jak dla mnie trochę za mocna. Alkohol jest lekko wyczuwalny. Piwo jest jedwabiste, średnio treściwe, na finiszu dość wytrawne i mocno rozgrzewające. [4]
                Wysycenie: średnie. [5]
                Opakowanie: o etykiecie nie ma co pisać, zdania nie zmienię, na plus podane informacje i ładny kapsel. [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.175]

                Comment

                • Pess09
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 284

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Opalizujący rubin. [4.5]
                  Piana: Bardzo drobna, niezbyt obfita, jednak utrzymuje się nawet długo i ozdabia szkło. [4]
                  Zapach: Niesamowicie tropikalny, bardzo dojrzałe słodkie owoce, chociaż faktycznie chwilami przypomina odrobinę multiwitaminę [4.5]
                  Smak: Na początku nawet solidna karmelkowo-owocowa słodowość którą następnie atakuje i dominuje bardzo mocna i złożona goryczka żywiczna, iglasta i grejpfrutowa, zostaje na bardzo długo w ustach ale w tym wypadku jest to jak najbardziej przyjemne uczucie, jak na 110 IBU jest bardzo dobrze. Alkohol daje wrażenie lekkiego ogrzewania ale jak na prawie 10% jest dobrze skryty. Pod koniec piwo zmienia trochę charakter i sprawia wrażenie lekko wytrawnego i delikatnie kwaskowatego natomiast słodowość maleje w stosunku do pierwszych łyków. [4.5]
                  Wysycenie: Nawet wysokie jednak nie przeszkadza w odbiorze. [4.5]
                  Opakowanie: Podoba mi się design, większość informacji jest. [4.5]
                  Uwagi: Konkretne piwo, piło się bardzo przyjemnie, jest zdradliwe ponieważ nie czuć alkoholu a ma go dużo, jeśli ktoś nie pił to jak najbardziej polecam.

                  Moja ocena: [4.45]

                  Comment

                  • Ronoaro
                    Senior
                    • 04-2013
                    • 160

                    #39
                    Pite z butelki, warka do 29.12.2015. Nie piłem poprzednich warek i jako że jest to moje pierwsze podejście pod barley wine z AB to jestem pod dużym wrażeniem. Piwo klasa, odurza silnym zapachem chmielu z cytrusami i marmoladą pomarańczową na czele. Piwo jest wytrawne, alkohol dobrze ukryty(brak posmaków spirytusowo-bimbrowniczych, co jest sztuką, bo piwo całkiem mocno się ogrzało podczas degustacji) jedynie grzeje w przełyk, do tego mocna goryczka w przyjemnym stylu. Minus to skąpa piana.
                    Last edited by Ronoaro; 02-11-2015, 09:15.

                    Comment

                    • Lhunbleidd
                      Senior
                      • 06-2014
                      • 196

                      #40
                      W tej warce jest lepiej, ale dla mnie wciąż zbyt chmielowe. Ja wiem, ze to amerykaniec ale wciąż mu chyba bliżej do podwójnej czy tam potrójnej IPY a nie BW... Nie miałem tez wrażenia, że piwo jest wytrawne, wręcz oblepiało usta, z tym, że goryczka jest bardzo konkretna co ładnie współgra ze sobą. No i ten ukryty alkohol może być pułapką, bo faktycznie nie czuć nic
                      Podsumowując: piwo jest świetne ale hamerykańskie do wyrzygu Co kto lubi.

                      Comment

                      • kenny
                        Senior
                        • 04-2009
                        • 712

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowo-miedziany. [4.5]
                        Piana: Średnia, trwała, ładnie oblepia szkło. [4.5]
                        Zapach: Karmel, cytrusowa chmielowość. [4]
                        Smak: Słodkawy, karmelowy, cytrusowa chmielowość i grejpfrutowa goryczka, wysoka/średnia, długa. Rozgrzewające. [4]
                        Wysycenie: Średnie/niskie. [4]
                        Opakowanie: Jak zwykle na poziomie, ale jako zbieracz etykiet nie przepadam za przezroczystymi naklejkami [4.5]
                        Uwagi: Niezłe to Imperial IPA... Raczej nie jest to barleywine, dominuje chmielowość i goryczka, słodowość raczej niezbyt urozmaicona. Nie czuć alkoholu, ale moc wyczuwalna, rozgrzewa. Dobre, ale niezgodne z deklarowanym stylem.

                        Moja ocena: [4.1]

                        Comment

                        • Nietoperz23
                          Member
                          • 09-2015
                          • 44

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztyn, klarowne, bardzo ładnie się prezentuje [5]
                          Piana: Jak na tak mocne piwo pijana spora, drobniutka, szykbko schodzi do delikatnej koronki [4.5]
                          Zapach: Zdominowany przez leśne Simcoe, z nutami słodowymi: toffie , opiekane, przyjemmy [5]
                          Smak: Goryczka bardzo fajna, to w koncu American, ziołowa, trwała, ale nie zalegająca, bardzo fajnie podkreślająca smak. Piwo gęste, słodkie, bardzo przyjemnie skomponowane, [4.5]
                          Wysycenie: Minimalne, takie jak powinno być [5]
                          Opakowanie: Wszystkie informacje na miejscu, klasyka Alebrowarowa, mnie szczególnie nie porywa [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.7]

                          Comment

                          • yoxik
                            Senior
                            • 10-2012
                            • 427

                            #43
                            Gościszewo: [AleBrowar] Hard Bride
                            __
                            Ekstrakt: 24.0% wag.
                            Alkohol: 9.8% obj. / 7.35 % wag. (max)
                            pite po terminie do: 20.08.2015

                            Piana obfita,gęsta, pięknie zdobi szkło. Kolor bursztyn, wpadający w czerwień lekko zmętniony. Aromat to słodycz, karmel, chmielenie na leśną notę, żywica, przyjemny. Smak tutaj jest wyraźna słodycz karmel na odpowiednim poziomie,nie przytłacza, wszystko przełamane żywicznym chmieleniem i wyraźną nie przesadzoną goryczką. Alkohol ukryty zupełnie. Całość gra, smaki się przenikają uzupełniają piwo złożone, przy tym mocno pijalne, wybitne moje pierwsze WOW w tym roku. Brawo, leżakujmy mocne piwa, dajmy piwu dojrzeć
                            Attached Files
                            Również tutaj
                            https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                            Comment

                            • Dzoshu
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 496

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Miedziany, klarowne. [4.5]
                              Piana: Gęsta, drobna, oblepia szkło i długo się utrzymuje. [4.5]
                              Zapach: Żywica, karmel, lekka nafta, czosnek. [4]
                              Smak: Gęste, słodkie. Miód, rodzynki, żywica. Goryczka dość wysoka, tytoniowa ale skutecznie kontrowana słodyczą. [4.5]
                              Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
                              Opakowanie: Fajna etykieta, dokładny skład. [4.5]
                              Uwagi: Warka 30.04.16 W porównaniu do pierwszej warki tutaj już nie można się pomylić - BW pełną gębą - chmielony po amerykańsku ale też oferujący zgoła inne doznania niż IIPA.

                              Moja ocena: [4.325]
                              Attached Files
                              Last edited by Dzoshu; 03-02-2016, 23:39.

                              Comment

                              • DariuszSawicki
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 2868

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Piękna miedź, trochę zamglona. [4.5]
                                Piana: Bardzo drobna, może zbyt krótka, ale trwała na finiszu. Słaby ślad na szkle. [3.5]
                                Zapach: Słodowy, słodki, przyjemny. Owoce tropikalne, chlebek i lekki alkohol. [4]
                                Smak: Gęste i smaczne piwo, goryczka duża, ale trochę zagłuszona solidnym słodem. Na plus, że czuję wyraźną żywicę. Piwo wali w łeb. [4]
                                Wysycenie: Gazu prawie nie ma. [4.5]
                                Opakowanie: Etykieta przezroczysta, skład pełny. Rysunek średniego poziomu. [3.5]
                                Uwagi: Barley Wine to ja lubię od Mikkellera. Z Alebrowaru nie jest złe, ale puste. Polepszyło się jednak wyraźnie piwo z datą do 30.04.2016.

                                Moja ocena: [3.975]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎