Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Kwas Beta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Texic
    Junior
    • 01-2015
    • 7

    #16
    Lekkie, orzeźwiające, świetne na gorące dni. Smakowo ciekawsza wariacja niż Kwas Alfa, tym razem z dodatkiem wędzonki, podobnej - jak zauważono powyzej - do grodzisza.

    Click image for larger version

Name:	PicsArt_1438462280670.jpg
Views:	1
Size:	44,6 KB
ID:	2057377
    Last edited by Texic; 01-08-2015, 21:53.

    Comment

    • Marchi
      Senior
      • 12-2006
      • 130

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Przepiękny. Piwo wygląda niemal dokładnie jak sok ze świeżo wyciśniętego grejpfruta. [5]
      Piana: Piana to w tym piwie zjawisko niemal nieobecne, minimalna obwódka. [3]
      Zapach: Orzeźwiający zapach. W aromacie dość wyraźna wędzonka. [4.5]
      Smak: Delikatna wędzonka, synonim orzeźwienia wynikający z lekkości i owocowego charakteru. [4.5]
      Wysycenie: Idealne, a tutaj to bardzo ważne. [5]
      Opakowanie: Nic nie mam do etykiet Pinty, ale ta jakaś taka brzydkawa jest akurat. [3.5]
      Uwagi: Świetne piwo. Co prawdę wolę Alfę, bo jest bardziej wyrazista, urzeka mnie swoim ananasowym charakterem, no i była pierwsza, ale sądzę, że Beta ma obok niej miejsce na rynku i mam nadzieję, że na nim na stałe zagości. Pinta z Królem Lata i Kwasami jest dla mistrzem sezonu letniego.

      PS: Co się chyba powyżej z parametrami pomyliło. Jest 9 stopni Plato, 3,2% alko.
      Moja ocena: [4.35]
      Last edited by Marchi; 02-08-2015, 13:21.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasno-żółte, mętne [5]
        Piana: biała, drobna, delikatna szybko opadła do marnych krzaczków na piwie i szkle [3]
        Zapach: słabiutki, głównie słód....mimo ponoć istniejącej tu wędzonki nic takiego nie wyczułem [3]
        Smak: pełne i treściwe jak na tak małe parametry, fajny kwasik, miły i przyjemny, a nie odrzucający, wręcz orzeźwiające, w tle delikatne zbożowe akcenty, goryczka również minimalna, wędzonki także nie wyczułem [5]
        Wysycenie: bez zarzutów [5]
        Opakowanie: fajna etykieta, firmowy kapsel [5]
        Uwagi: Bardzo dobre lekkie piwo, kwaśność w tym piwie jest miła i orzeźwiająca, pite w wersji butelkowej w Piwnych Sprawach

        Moja ocena: [4.1]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • GreenFox
          Senior
          • 12-2013
          • 273

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Żółty, piwo zmętnione [4]
          Piana: W zasadzie to jej totalny brak - nie ma co oceniać niestety :/ [1.5]
          Zapach: Bardzo przyjemny, intensywny, na pierwszym planie kwaśność, coś pomiędzy cytryną a kapustą, do tego przebija się wędzonka (w aromacie bardzo delikatna) i lekka zbożowość - zapach bardzo orzeźwiający. [4]
          Smak: Moim zdaniem piwo lepsze od pierwszej wersji kwasu, który był bardzo jednowymiarowy. W tym piwie mamy doskonały balans pomiędzy kwasowością, wędzonką (intensywniejsza niż w aromacie) i nutami lekko słonymi - piwo jest niesamowicie pijalne, orzeźwiające, a jednocześnie nie brak mu ciała. Bardzo fajny smak, nieco tylko brakuje jakiegoś muśnięcia goryczką. [4.5]
          Wysycenie: Na średnim poziomie, mogłoby być chyba nieco wyższe. [4]
          Opakowanie: Hmmm... etykiety pinty są nieco dziwne, nie wiem czy tak do końca do mnie trafiają. Niemniej jednak pełny skład (chociaż nie ma inromacji o o soli - skąd więc to wrażenie lekko słonawego posmaku :? ) [4]
          Uwagi: Bardzo dobre, lekkie i sesyjne piwo na lato. Ewidentnie Pinta odnajduje się w warzeniu lekkich stylów i razem z Królem Lata stworzyła chyba propozycję najlepszego piwnego duetu na rynku.

          Chciałem zauważyć, że jedna hmmm... niezbyt sensowna ocena mocno zaniża średnią tego piwa - czy da się coś z tym zrobić? Wiadomo jak to jest z demokracją, jednak ewidentnie piwo nie zasłużyło na takie obsmarowanie...

          No chyba, że był to pierwszy kontakt z piwem innym niż korpolager i post powstał w ramach zwalczania stresu pourazowego :?

          Moja ocena: [3.95]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GreenFox Wyświetlenie odpowiedzi
            Chciałem zauważyć, że jedna hmmm... niezbyt sensowna ocena mocno zaniża średnią tego piwa - czy da się coś z tym zrobić? Wiadomo jak to jest z demokracją, jednak ewidentnie piwo nie zasłużyło na takie obsmarowanie...
            Dlaczego chcesz tak cenzurować czyjeś opinie niezgodne z Twoimi? Jeśli komuś totalnie nie smakowało to chyba ma prawo to wyrazić bez obaw, że jego ocena zostanie usunięta bo komuś innemu ona się nie podoba.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #21
              Trzeba przełknąć tę żabę
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • zohan666
                Senior
                • 11-2012
                • 259

                #22
                Tylko zauważcie, że tak niska ocena to powinna być tylko dla piw wybitnie wadliwych.
                To jest dokładnie takie jakie być powinno, a ocena jest niska bo kolega pierwszy raz spróbował piwa kwaśnego (takie odniosłem wrażenie).
                Natomiast ocena jest jak najbardziej do usunięcie nie dlatego, że jest za niska a dlatego, że sam się przyznał do celowego zaniżenia pkt. za pianę i zapach, bo mu smak nie odpowiadał.

                Comment

                • kloss
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 2526

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dlaczego chcesz tak cenzurować czyjeś opinie niezgodne z Twoimi? Jeśli komuś totalnie nie smakowało to chyba ma prawo to wyrazić bez obaw, że jego ocena zostanie usunięta bo komuś innemu ona się nie podoba.
                  Chyba chodzi nie tyle o o opinię, ile o ocenę z ARTomatu.
                  Mnie akurat to piwo też kompletnie nie podeszło, chociaż lubię kwaśne piwa.
                  To chyba pierwszy lichtenhainer, jakiego miałem okazję skosztować, więc nie wiem na ile odpowiada stylowi

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    #24
                    Mnie to piwo bardzo smakuje, jednocześnie jestem zdecydowanie przeciwny cenzurowaniu odpowiedzi. Jednak przy ocenach typu 1-1,5 powinno być znacznie szersze uzasadnienie bo taka ocena oznacza, że albo ktoś kompletnie nie lubi tego stylu albo piwo było całkiem zepsute. Jego kwaśność (zgodna ze stylem) może być brana za zepsucie dlatego oceniający ten styl powinien być bardziej doświadczonym degustatorem.
                    Piłem na wakacjach praktycznie przez 12 dni codziennie to piwo i za każdym razem było bardzo dobre.
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • meszek0009
                      Senior
                      • 04-2014
                      • 247

                      #25
                      Świetne piwo, nie tak bezkompromisowe jak alfa, ale jak dla mnie przez to lepsze, świetnie gasi pragnienie. Przyjemnie slodowe, odpowiednio kwaśne i ja tu wyczułem trochę stajni. Pite na Hevelce, poluje teraz na butlę.

                      Comment

                      • Kraschan
                        Junior
                        • 01-2014
                        • 9

                        #26
                        Z tym piwem jest coś nie tak

                        Piłem w piKraschan

                        Comment

                        • Kraschan
                          Junior
                          • 01-2014
                          • 9

                          #27
                          Z tym piwem jest coś nie tak

                          Miałem okazję pić je dwa razy.
                          Za pierwszym razem było wyśmienite.
                          Za drugim miałem wrażenie, że to jest inna warka i odczucia miałem dokładnie takie jak kolega, który wylał to piwo do zlewu. Zrobiłem to samo. Nawet kolor miało inny.

                          Comment

                          • GreenFox
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 273

                            #28
                            Chodziło mi tu tylko i wyłącznie o spory wpływ tego typu oceny na średnią z artomatu. Na pierwszy rzut oka człowiek widzi, że jest kiepsko, zaczyna badać temat i okazuje się, że większość opinii jest jednak pozytywna. Oczywiście dowolna cenzura zabiłaby sens oceny przez użytkowników, szkoda jednak, że nie ma sposobu żeby poradzić na tego typu zaniżenia - może np. zmienić sposób wyliczania średniej i brać pod uwagę wariancję, ewentualnie brać pod uwagę staż oceniającego jak przy ocenie corocznej?

                            Comment

                            • Marchi
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 130

                              #29
                              Jakaś rada adminów powinna po prostu mieć prawo rozważenia (!) oceny, co do której wątpliwości wyrazi, dajmy na to, pięciu userów. Oceniliby czy jest skrajnie złośliwa lub wynika z ignorancji użytkownika, ewentualnie "nienawiści" względem danego stylu. Wtedy miałaby prawa ją anulować. Ufam, że tak właśnie byłoby w omawianym tu przypadku.

                              Comment

                              • Kraschan
                                Junior
                                • 01-2014
                                • 9

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marchi Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jakaś rada adminów powinna po prostu mieć prawo rozważenia (!) oceny, co do której wątpliwości wyrazi, dajmy na to, pięciu userów. Oceniliby czy jest skrajnie złośliwa lub wynika z ignorancji użytkownika, ewentualnie "nienawiści" względem danego stylu. Wtedy miałaby prawa ją anulować. Ufam, że tak właśnie byłoby w omawianym tu przypadku.
                                Tylko ten człowiek naprawdę ma rację, bo piwo nie nadaje się do wypicia. Może użył ostrego języka, ale odzwierciedla to w pełni smak drugiej butelki, którą piłem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎