Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brok, Sambor

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Center
    Senior
    • 03-2003
    • 133

    #46
    SAMBOREK zawsze był dobry lecz teraz jest rzeczywiście wyśmienity!
    Proponuję jednak wersje butelkowe z puszki już nie jest tak dobry.
    Co do butelki to jest wręcz za jasna, ale ktoby tam na to zwracał uwagę jak piwo dobre

    Comment

    • nawyk
      Member
      • 07-2002
      • 64

      #47
      Export, drugie podejście:
      - butelka wciąż zielona, ale już bez wytłoczonego logo BROK-a
      - zapach wciąż piękny, ziołowy
      - piana jakaś gruboziarnista
      - smak niby w porządku, jest wszystko co powinno być, ale "osobno". Taki smak chyba bywał nazywany niezharmonizowanym.

      Podsumowując - po pierwszym podejściu byłem oczarowany, po drugim znacznie mniej. No ale do trzech razy sztuka... przynajmniej do trzech.
      Jak się nie ma, to się lubi wszystko...

      Comment

      • Mirek_
        Gość
        • 05-2003
        • 5

        #48
        Nowy wypust Koszalińskiego Brok-a Sambor Export w zielonej butelce - poprostu SUPER - POLECAM !!!

        Moja ocena: [4.775]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
        Art, Admin

        ---------------

        Comment

        • wriggle
          Senior
          • 12-2002
          • 322

          #49
          Pijałem Sambora regularnie jeżdżąc na wakacje nad Bałtyk, i zawsze mi smakował. Wczoraj dziwnym trafem udało mi się dorwać go w moim rodzinnym mieście, które od morza znajduje się trochę więcej niż trochę, i to na dodatek w knajpie! Nie z beczki niestety i drogo jak na Lublin, bo całe 5 złotych. Ale warto było - cóż to za znakomite piwo! Żadnych syfiastych posmaczków (jak nieraz w innym Broku - Martinie). Piwko jak sie patrzy, polecam każdemu.
          ONE LOVE

          Comment

          • wriggle
            Senior
            • 12-2002
            • 322

            #50
            Odwołuję to co napisałem wyżej o Martinie, bo wyrób się poprawił. Za to oglądając etykietki obu wersji eksportowych Sambora, natknąłem się na rażące błędy stylistyczne w angielszczyźnie. To jednorazowe opłacenie anglisty kosztuje tak dużo że Broka nie było na nie stać? Szczerze w to wątpię. Po prostu zadziałała typowa polska niesolidność.
            ONE LOVE

            Comment

            • slavoy
              Senior
              • 10-2001
              • 5052

              #51
              Dla mnie jest to piwo całkowicie przeciętne. Ani złe, ani dobre. Może jestem zbyt krytyczny, a może jednak piwu temu brakuje "tego czegoś".
              Nie wiem, zmęczony dziś jestem...
              Ocena chwilowa - 3+
              Attached Files
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • zythum
                Kot Makawity
                • 08-2001
                • 8305

                #52
                A ja całkowicie się ze Slavoyem nie zgadzam Pijałem to piwo w tamtym roku na poj. Drawskim, pijam czasem w Warszawie i piłem też teraz ostatnio nad Wigrami. I za każdym razem przeżywam miłe chwile z dobrze wyczuwalną goryczką (nieco przypominającą starego Pilsnera), piwo pozostawia na języku i gardle uczucie świeżości. Bardzo lekko "wchodzi" nie zalega w żołądku a wręcz przeciwnie pomaga trawić ciężkostrawne posiłki. Ma zgrabną butelkę, dobrą etykietę i tylko piana mogłaby być trwalsza i bardziej zwarta. Z całym spokojem daję ponad 4 szczególnie za tą rzadką już dzisiaj w piwach (a kiedyś była ona wyznacznikiem piwa)goryczkę.

                Moja ocena: [4]
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • Małażonka
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 4602

                  #53
                  A mnie to piwko nie zachwyciło: barwa typowa dla ekstraktu 12,1%, nasycenie dwutelnkiem węgla średnie, piana średniopęcherzykowa, niestety dosyć krótko "mieszka" na powierzchni piwa, zapach dość przyjemny, ale mało wyrazisty i wreszcie smak: poprawny, niby zdecydowany, ale charakteryzujący się dziwnym, nieprzyjemnym posmakiem. Piwo ogólnie da się wypić, ale nie może liczyć na liczne powtórki z mojej strony

                  Moja ocena: [3.35]

                  Comment

                  • yendras
                    Senior
                    • 12-2001
                    • 2052

                    #54
                    Właśnie zakończyłem opróżnianie brązowej butelki z Samborem i muszę przyznać, że zawartość jest naprawdę przyzwoita.
                    Ale za to parę godzin wcześniej miałem po raz kolejny przyjemność z niefiltrowanym Samborem z beki i jest to absolutnie największa atrakcja turystyczna środkowego Wybrzeża. Niestety dostępne chyba tylko w Koszalinie.

                    Comment

                    • Mszyca
                      Junior
                      • 08-2003
                      • 21

                      #55
                      Mnie bardzo smakowało. To jedno z moich ulubionych piw, choć nie mam do niego dostępu na codzień. Najbardziej podoba mi się ostry chmielowy zapach i posmak, który utrzymuje sie długo i nie ma tej wyraźnej, denerwującej słodyczy (jak np. Warka Jasne Pełne). Taki typ bukietu smakowego szczególnie lubię w pilsach. Żałuję, że mogę go pić tylko na wakacjach.

                      Comment

                      • SurfiX
                        Gość
                        • 08-2003
                        • 4

                        #56
                        Kupiłem zupełnie przypadkowo, dla odmiany... Po rozlaniu: Kolor - Nieco może zbyt jasny, ale mnie się podoba :-)
                        CO2 - Jak dla mnie idealnie,
                        Piana - Obfita, ładniutka, ale niestety zbyt "krótkotrwała",
                        Zapach - bije po nozdrzach niesamowicie i dobrze, bo jest wręcz wspaniały,
                        Smak - Również znakomity, goryczka na idealnym poziomie.
                        Dodać do tego jeszcze, że butelka bardzo przyjemna dla oka - co tu gadać...znakomite piwo!!!

                        Moja ocena: [4.875]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                        Art, Admin

                        ---------------

                        Comment

                        • ye2bnik
                          Senior
                          • 07-2003
                          • 171

                          #57
                          Lepiej późno niż wcale. Wczoraj miałem okazję po raz pierwszy spróbować Sambora i nie żałuję. WYśmienity lekko goryczkowy smak, gazu jak dla mnie w sam raz. Piana niezbyt gęsta i nieco zbyt szybko opadająca. Kolor jasnożółty, przyjemny dla oka. Opakowanie ok - etykieta znakomicie współgra z zieloną barwą butelki.

                          Moja ocena: [3.875]
                          Krok po kroku, krok po kroczku,
                          Najpiękniejsze w całym roczku
                          Idą Święta...

                          Comment

                          • Gambrinus
                            • 06-2001
                            • 696

                            #58
                            Zielona butelka 0.5l 5.7% alc. vol. $1.29
                            Kolor: jasny pils
                            Piana: dosc obfita, niezbyt trwala
                            Smak/Zapach: piekny zapach chmielu, wyrazna, przyjemna goryczka zbalansowana delikatna slodycza slodu, mogloby byc troche bardziej intensywne, ale nie jest wodniste, dobrze nagazowane,
                            W porownaniu do importowango "Martina" albo "Premium" roznica co najmniej klasy. Moje ulubione piwo z Polski tego lata.

                            Moja ocena: [4.7]
                            Popieraj małe browary!!!
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Comment

                            • SurfiX
                              Gość
                              • 08-2003
                              • 4

                              #59
                              Ha...W sumie to po moim poprzedniku możnaby napisać tylko "nic dodać, nic ująć", ale że akurat to piwo jest absolutnie warte komentarza, napiszę jeszcze coś od siebie.
                              W sumie kupiłem je zupełnie przypadkowo (tak dla odmiany) i do dzis jest to moje ulubione piwo. Kolor-może nieco za jasny
                              Piana - zdecydowanie zbyt szybko zanika
                              Nasycenie CO2 - w sam raz na mój gust
                              Zapach - cudowny, bije po nozdrzach od razu po otwarciu butelki.
                              Smak - j.w - wspaniały.
                              Opakowanie - bardzo gustowna buteleczka. Wyróżnia sie na półce :-)

                              Co tu gadać... piwo znakomite

                              Moja ocena: [4.725]
                              ---------------
                              Ocena usunieta z rankingu.
                              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                              Art, Admin

                              ---------------

                              Comment

                              • northside
                                Junior
                                • 07-2002
                                • 6

                                #60
                                wersja esxportowea wyraznie rozni sie od wersji zwyklej smaczniejsza i bardziej intensywny zapach ma sie ochote tylko wachac no ale jednak wypic trzeba

                                Moja ocena: [4.35]
                                ---------------
                                Ocena usunieta z rankingu.
                                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                                Art, Admin

                                ---------------

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎