Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brok, Sambor

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #76
    Rozumiem, że normalne byłoby gdyby Ci smakowalo z puszki?
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Czes
      PremiumUżytkownik
      • 06-2001
      • 752

      #77
      Źródło tego fantastycznego zapachu to 3-metylo-2-buten-1-tiol. Związek ten powstaje w wyniku działania światła na izo-alfa-kwasy pochodzące z chmielu.
      Zielone szkło butelki niedostatecznie chroni jej zawartość przed wpływem światła, ale jak widać efekt wcale nie musi być odstręczający. Zresztą ten sam efekt znajdziecie w butelkach z Pilsnerem Urquellem albo i Tysquellem.
      Sambor, mając podobne parametry i znacznie niższą cenę, może śmiało konkurować z tym ostatnim.
      O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

      Comment

      • yendras
        Senior
        • 12-2001
        • 2052

        #78
        Dzięki Czes, że naukowo wyjaśniłeś moje intuicyjne wrażenie, że większość piw w zielonych butelkach smakuje i pachnie bardzo podobnie.

        Comment

        • Andrewbrw
          Senior
          • 03-2004
          • 932

          #79
          pjenknik Rozumiem, że normalne byłoby gdyby Ci smakowalo z puszki?

          chodziło mi oto że lepiej mi smakuje z bytli niż z pokala
          pozdrawiam!!!!!!!

          Comment

          • Andrewbrw
            Senior
            • 03-2004
            • 932

            #80
            przepraszam za błąd:tzn. z butli!!!

            pewnie Sambor uzyskuje ten efekt dzięki wyżej wymienionej ów zielonej bezzwrotnej butli

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #81
              Obecnie moje ulubione piwo spośród dostępnych w supermarketach.

              Comment

              • Andrewbrw
                Senior
                • 03-2004
                • 932

                #82
                No w sumie też i moje.....zachęca cena i co dla mnie ważne-bezzwrotna butelka(zielona)

                Comment

                • Aldach
                  Senior
                  • 07-2003
                  • 1269

                  #83
                  Piwo bardzo nierówne. Po otwarciu butelki dał się wyczuć piękny chmielowy zapach, piana była gęsta i trwała a opakowanie to ładna zielona butelka z dobrze komponującą się etykietą. Natomiast kolor jasny, bez wyrazu, nasycenie śladowe. Smak byłby nawet niezły (trwała goryczka) gdyby nie mocno wyczuwalna kwaśność

                  Moja ocena: [4.125]

                  Comment

                  • Kijek
                    Member
                    • 05-2004
                    • 78

                    #84
                    Sambor to moje ulubione piwo na imprezki. Po pierwsze dobre jest, po drugie ma bezzwrotną butelke, więc nie trzeba się o nią martwić (a z puszki za bardzo pić nie lubie) no i do tego ta cena.. Żyć, nie umierać!




                    http://republika.pl/bartowels_basia

                    Comment

                    • radeckib
                      Member
                      • 02-2002
                      • 87

                      #85
                      Bawię właśnie w okolicach Koszalina i mam okazję przetestowac wszystkie odmiany sambora.

                      Export - to które znałem z wrszawskich sklepów, w zielonej butli, o wyraźniej ziołowej nucie i zapachu kojarzącym sie niektórym z marihuaną. (odpowiedź na Cannabię??

                      Sambor zwykły w brązowej butelce bez tego ziłowego posmaku, dla mnie nieco gorszy, ale również całkiem przyzwoity.

                      Sambor niefiltrowany - odjazd! - piłem go w pubie "Bumerang" w Koszlinie i rzucił mnie na kolana. Delikatny, okrągły samk, mętne, świetne! Zaprawdę, hasło "dobre bo metne" ma sens.. cena 3.5 zł za 0.5 l
                      ludzie mówią że jestem źle narysowany

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #86
                        Etykieta nie jest może szczytem finezji, ale miło na nią popatrzeć. Kolory nie gryzą się ze sobą. Do tego prosty firmowy kapselek.
                        Nad kolorem nie ma sensu się zbytnio rozwodzić - ot, ładne pilsowe złotko.
                        Zapach słodowo-chmielowy, przyjemny, bez żadnych nieprzyjemnych nutek.
                        Piana niziutka i znika niemal do zera.
                        Nagazowanie dobre.
                        W smaku nuta słodowa i lekka goryczka. Żadnych nieprzyjemnych posmaków.
                        Nie jest to może jakiś niesamowite piwo, ale pije się je bardzo przyjemnie i zapewne do niego wrócę.

                        Moja ocena: [3.65]

                        Comment

                        • yendras
                          Senior
                          • 12-2001
                          • 2052

                          #87
                          radeckib napisał(a)
                          [...]
                          Export - to które znałem z wrszawskich sklepów, w zielonej butli, o wyraźniej ziołowej nucie i zapachu kojarzącym sie niektórym z marihuaną. (odpowiedź na Cannabię??

                          Sambor zwykły w brązowej butelce bez tego ziłowego posmaku, dla mnie nieco gorszy, ale również całkiem przyzwoity.[...]
                          A ja odwrotnie - w brązowej bardzo chętnie, w zielonej nie.
                          A w ogóle to rzeczywiście piwa te są tak dalece odmienne, że w sumie można by nawet rodzielić wątek na "Sambor Export" i "Sambor".

                          Comment

                          • Piotras
                            Senior
                            • 08-2003
                            • 307

                            #88
                            Sambor eksport-gwiazda obecnych wakacji,w zielonej butli poprostu super,pełny smak,zapach chmielu (fakt z tym canabisem-cos w tym jest)wiele butli osuszylismy,od zwyklego w brazowej butli rozni sie wiekszym nasyceniem CO2,dla mnie to plus dla eksportu,szkoda szkla-troche nie ekologiczna marnacja,musze poszukac we wro chociarz bez morza to nie to samo...(czy browar brok -strzelec pozostal niezależny czy koncerny juz go przejely??? ktos cos wie ??

                            Comment

                            • piotrsh
                              Senior
                              • 07-2003
                              • 435

                              #89
                              Z tego co wiem jest niezależny..Największy pakiet akcji ma prezes browaru
                              Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

                              Comment

                              • piotrsh
                                Senior
                                • 07-2003
                                • 435

                                #90
                                Aby być na bieżąco z tematem wczoraj zdegustowaliśmy z małżonką Sambora Eksporta i potwierdzam piwo jest dobre zgadzam się z Twilight_Alehouse, choć w moim przypadku piana utrzymywała się dość długo i nie do końca zgadzam się z oceną etykiety, jest nijaka.
                                Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎