Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brok, Sambor

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wriggle
    Senior
    • 12-2002
    • 322

    #61
    northside napisał(a)
    wersja esxportowea wyraznie rozni sie od wersji zwyklej smaczniejsza i bardziej intensywny zapach ma sie ochote tylko wachac no ale jednak wypic trzeba
    A ty wiesz, co to kropka, przecinek, duża litera, polskie diakryty..?
    Bo tego, co piszesz zwyczajnie nie da się czytać.
    ONE LOVE

    Comment

    • STRONG1977
      Junior
      • 10-2003
      • 23

      #62
      Sambor to chyba wizytowka Koszalina jesli chodzi o piwa. Naprawde bardzo dobry browarek warty sprobowania. Wersja exportowa sprzedawana w zielonej butelce jest podobno lepsza od tej krajowej ;-). Kolor tego piwa jest jasny nawet za jasny jak na ta zawartosc ekstraktu ale to nie jest najwazniejsze to co swiadczy o piwie to przede wszystkim jego smak a ten jest wysmienity . Pilem "Tatra Mocna" zaraz po "Samborze" i to bylo niebo a ziemia. Piwo z Koszalina jest prawie idealne ,moze gdyby kolorek byl troszke bardziej wyrazisty a pianka utrzymywala sie dluzej to juz by byl prawie ideal. Mocna strona "Sambora" jest opakowanie, zielona butelka prezentuje sie bardzo okazale na tle innych piw w brazowym szkle. Etykiety tez wykonane sa bardzo starannie i estetycznie. Jednym slowem mozna powiedziec ze "Sambor" to piwo znakomite warte sprobowania. :-)

      Moja ocena: [4.4]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu [tutaj: brak opisów smaku i zapachu, "wyśmienity" to troszkę za mało].
      Art, Admin

      ---------------

      Comment

      • STRONG1977
        Junior
        • 10-2003
        • 23

        #63
        Faktycznie troszke sie przyłożyłem do tej oceny Następnym razem bardziej sie postaram

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #64
          Moje w wersji bardzo eksportowej - napisy po angielsku, nawet objetość podano w pintach.
          Kolor słomkowy, nieco może za jasny jak na te parametry. Piana mało trwała, choć na poczatku dawała nieco nadziei. Nasycenie CO2 w normie. Zapach, który mi nie odpowiada - chmielowy "zielonobutelkowy". Na szczęście z czasem się ulatnia i ustępuje nieco słodszemu. Smak to równowaga między goryczką, a słodem. Przyjemny pils, nieco bardziej wyrazisty niż przeciętna krajowa.

          Moja ocena: [3.5]

          Comment

          • breslauer
            Senior
            • 05-2002
            • 2690

            #65
            W szkle piwo prezentuje się bardzo ładnie - przyjemny żółty kolor, puszysta piana ... Szkoda tylko, że piana zbyt szybko zniknęła ... Zapach i smak zawierają nuty słodowo-chmielowe - te dwa parametry są bardzo zrównoważone i zharmonizowane. W takcie picia da się wyczuć leciutką goryczkę z takim - jakby to nazwać? - lekkim mlecznym posmaczkiem w tle. Jednakże moim zdaniem temu piwku brakuje w smaku czegoś bardziej wyrazistego. Niemniej chętnie do Sambora wrócę.

            Moja ocena: [4.45]

            Comment

            • Sven
              Senior
              • 09-2003
              • 1211

              #66
              Kolor bardzo jasny, słomkowy. Niezbyt mocno gazowane, dzięki temu nie odbijało się. Smakowało, chmielowo i jakby metalicznie? Lekko, goryczkowo i troszkę wodniście. Piana bardzo słaba, nalewałem z wysoka a i tak po kilku łykach opadła. Zapach orzeźwiający, chmielowy, pobudza apetyt na to piwo. Opakowanie bardzo efektowne, zielona butelka rzucająca się w oczy! Piwo ,wedłóg mnie, najlepsze w letnie wieczory, mocno schłodzone!

              Moja ocena: [3.975]
              Celia, cerevisia et conventus.

              Comment

              • miśkun
                Junior
                • 11-2002
                • 3

                #67
                Trochę mi wadzi brak trwałości piany. Ale poza tym:
                1. po otwarciu butelki wiesz od razu, że masz do czynienia z przedstawicielem wspaniałej, chmielowej rodziny najszlachetniejszych piw - piękny chmielowy bukiet;
                2. znakomicie się prezentuje w cienkim szkle - ciemnosłomkowy kolor i delikatne gazowanie - już samo to odświeża;
                3. po przjściu kilku łyków przez gardło zaczyna pracować twój cały system smakowo-powonieniowy - przekonujesz się, że go jeszcze masz.

                Bez pudła jedno z najlepszych, jeśli nie najlepsze, w tej chwili piwo w Polsce.

                Comment

                • miśkun
                  Junior
                  • 11-2002
                  • 3

                  #68
                  Ocena jak wyżej. Trochę się zgapiłem i dołączyłem oceny w poprzednim komentarzu

                  Moja ocena: [4.4]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                  Art, Admin

                  ---------------

                  Comment

                  • brzeczka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 373

                    #69
                    Panowie i Panie!
                    powrót Broka w wydaniu zbliżonym do połowy lat 90-tych
                    Piwko lekkie przyjemne w zapachu, smaku mniej niż zapachu, ale ciekawym. Dobrze nasycone Co2, słomkowe. Próba powrotu do receptury z I połowy do lat 90-tych, udana umiarkowanie - generalnie polecam, butelka, niestety jednorazowa

                    Moja ocena: [4.125]
                    ---------------
                    Ocena usunieta z rankingu.
                    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                    Art, Admin

                    ---------------

                    Comment

                    • bury_wilk
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 2655

                      #70
                      Kolor nie po de mnie. Za jasny, powiedzmy, ze słomkowy, choć ciśnie mi się na usta inne porównanie... Zapach również zupełnie nie w moim guście. Intensywny, chmielowy, tyle, ze jakiś kwaśny. Zacząłem podejrzewać, że coś z tym piwem jest nie tak. Na szczęście reszta już była w pożądku. Gazu na początku wydawało się za dużo, ale po chwili się ustabilizowało i było w sam raz. Jeśli chodzi o smak, to najprościej mówiąc "niezły". Dość oryginalny, goryczka dość silna, dobrze czuć chmiel, orzeźwiający. Jeszcze lepsze wrażenie zrobiła na mnie butelka. W sumie jest banalnie prosta, ale właśnie w tej prostocie tkwi jej siła i pomysłowość. Niby nic wielkiego, ale zielone szkło i takaż etykieta, nie skomplikowana, przejżysta, wyróżnaia się na półce. No i na koniec słowo o pianie, bo to było dla mnie największe zaskoczenie. W życiu nie spodziewałbym się po tym piwie czegoś tak doskonałego. Biała, gęsta, wysoka i trwała. Czego chcieć więcej?

                      Moja ocena: [3.5]
                      Lubię kiedy się zieleni
                      Lubię jak się piwo pieni...

                      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                      Comment

                      • baklazanek
                        † 2014 Piwosz w Raju
                        • 08-2001
                        • 3562

                        #71
                        Jak na razie jest to mój faworyt do przyszłorocznego konkursu na piwo roku w klasie piw jasnych. Naprawdę dobre piwo po które będę sięgał często jeżeli tylko nie zniknie ze sklepu.
                        Nie ma w nim zbyt agresywnej goryczki ale też nie ma smaku barwionej na żółto wody.

                        Moja ocena: [4.45]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Opisz może to co jest w tym piwie ciekawego a nie to czego się w nim nie znajdzie
                        Art, Admin

                        ---------------

                        Comment

                        • radeckib
                          Member
                          • 02-2002
                          • 87

                          #72
                          Kolor: jasny, słoneczny. Bardzo gęsta, długo utrzymująca sie piana. Zapach dośc wyraźny choć lekki, bez zbędnych wpływów. Bąbelki CO2 drobne, mało. Smak bardzo lekki, niekwaśny, z dość wyrażną goryczą, choć nie tradycyjnie chmielową. Prawie niewyczuwalny smak słodu. Taki smak jest jak dla mnie nieco za płytki. Nie jest on jednak nieprzyjemny, i piwo to chętmie pijam gdy znudzą mi się ciężkie, bardzo wyraźne w smaku piwa. Bardzo orzeźwiające.

                          Moja ocena: [4.1]
                          ludzie mówią że jestem źle narysowany

                          Comment

                          • Cocobango
                            Senior
                            • 04-2002
                            • 818

                            #73
                            Dodam tylko że ostatnio drobnej zmianie uległa szata graficzna wersji eksportowej.
                            Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                            Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                            HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                            Comment

                            • Wujcio_Shaggy
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 4628

                              #74
                              Kolor jasny, słomkowy. Piana niezbyt wysoka i niezbyt gęsta, ale dość trwała. Początkowo widać bardzo dużo gazu, ale szybko normalizuje się, drobne bąbelki pozostają na przyzwoitym poziomie do końca. Zapach bardzo intensywny, chmielowy, przyjemny. Smak zharmonizowany: wyraźna goryczka i dość konkretny, słodowy posmak, lekko kwaskowy. Butelka bezzwrotna, zielona, wzornictwo estetyczne. W wersji eksportowej teksty po angielsku. No i mały przekręt: na etykiecie podano objętość 1 pint 9 fl. oz, na kontrze widnieje napis 500ml - a to nie to samo.
                              Ale ogólne to bardzo fajne piwo, warte polecenia.

                              Moja ocena: [4.275]
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                              Comment

                              • Andrewbrw
                                Senior
                                • 03-2004
                                • 932

                                #75
                                Najlepszy browar Broka

                                Co tu duzo mowic to zdecydowanie najlepsze piwo broka, o dziwo najbardziej smakuje mi z butli-nie wiem jak to mozliwe!!!- fantastycznie pachnie,
                                moja ocena[4.2 ]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎