Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warka, Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Obywatel1978
    Senior
    • 09-2007
    • 281

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
    Nowy Strong jest bardziej jałowy i bez wyrazu no i zawartość alkoholu spadła z 7% do 6,5%
    Nie wiem skąd ta tendencja do ujmowania procentów w polskich piwach. Kiedyś Warka Strong miała 7,8%. To była moc

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Obywatel1978 Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie wiem skąd ta tendencja do ujmowania procentów w polskich piwach. Kiedyś Warka Strong miała 7,8%. To była moc
      Kiedyś zwykły Harnaś miał 6,2%, a teraz niby mocny Strong ma zaledwie 6,5%. Gdyby to było chociaż kosztem smaku, tak jak u naszych południowych sąsiadów gdzie piwa o podobnym ekstrakcie mają niższą zawartość alkoholu, ale w tym przypadku jakość spadła (choć nie wiadomo co z ekstraktem bo nie podają na etykiecie).
      Last edited by YouPeter; 25-09-2009, 23:16.
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Głęboko bursztynowy, bardzo ładny. [5]
        Piana: Drobnoziarnista, niestety opadła po dosłownie chwili, lekko brudząc szkło. [2.5]
        Zapach: Bardzo intensywny, słodowy (z lekką nutką alkoholu). [3.5]
        Smak: Bardzo słodka, goryczka przebija się bardzo rzadko i słabo. [3]
        Wysycenie: Zbyt niskie, po kilku minutach mój egzemplarz był wygazowany. [2.5]
        Opakowanie: Strasznie podoba mi się kolorystyka puszek i etykiet. Od razu rzuca się w oczy, i nie przypomina żadnego innego piwa. [5]
        Uwagi: Od czasu, do czasu można się napić, całkiem przyzwoite piwko.

        Moja ocena: [3.3]
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          Wypiłem wczoraj w knajpie. Wstrętne. Zalegające, sztuczna słodycz, landynkowatość. Alkohol nie schowany, zapach nijako-cukierkowy. Wstrętne. Nie powtórzę.
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Lacriferno
            Senior
            • 07-2005
            • 783

            Kupiłem pięciopak ze względu na szklankę. Wypiłem jedno dla spróbowania i zgadzam się z doznaniami Sety. Od siebie dodałbym jeszcze, że jak na ponad 15% ekstraktu, to piwo jest wyjątkowo wodniste i zalatuje stęchlizną jakąś w zapachu. Zastanawiam się, czy na przestrzeni lat to piwo tak zeszło na psy, czy też może miałem okazję skosztować wielu innych piw, na tle których Strong wypada tak fatalnie? Przyznam, że przed laty sięgałem po nie i smakowało mi.

            Comment

            • funky83
              Senior
              • 07-2009
              • 136

              Moim zdaniem zeszło na psy. Kiedyś strong nie był taki słodki. Zupełnie co innego niż teraz. Choć jak przypomnę sobie stronga pitego jakoś w tamtym roku to w zestawieniu z tym nowym "dwusłodowym" teraz jest jakiś progres. Tak właściwie to jedyne co mi się podoba w tym piwie to opakowanie

              Comment

              • karred
                Junior
                • 01-2009
                • 22

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny bursztyn, wręcz taki "filmowy"- aż miło spojrzeć [4.5]
                Piana: śnieżnobiała, średnia przechodząca w drobna, po kilku minutach, tylko na obrzeżach kufla [3.5]
                Zapach: słodowy, przyjemny dla nosa, inny niż u Pilsów [4.5]
                Smak: trafiający w mój gust!-bardzo subtelna goryczka, słodowy posmak, brak kwasowatości [4.5]
                Wysycenie: prawidłowe-drobne bąbelki skaczą w kuflu raźnie [4]
                Opakowanie: złoto czarna kolorystyka oddaje charakter tego piwa! [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.375]

                Comment

                • Cez
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1789

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karred Wyświetlenie odpowiedzi
                  Smak: trafiający w mój gust!-bardzo subtelna goryczka, słodowy posmak, brak kwasowatości [4.5]
                  "Takich ludzi potrzebujemy" - GŻ.


                  Last edited by Cez; 11-02-2010, 14:01.
                  Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    Czy nie należałoby oddzielić nowej Warki Strong od starej? Toż to zupełnie inne piwo!

                    Comment

                    • krasnal45
                      Senior
                      • 02-2008
                      • 421

                      Ostrożnie z nazewnictwem tego napoju.....

                      Comment

                      • Obywatel1978
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 281

                        Pamiętam że jakieś 10 - 15 lat temu Warka była niezła w smaku i często ją piłem. Później coś się z tym piwem stało i zacząłem po nim dostawać rzstroju żołądka. Przestałem więc je pić i w ostatnich latach pijam je raczej okazjonalnie. Niestety za każdym razem coraz bardziej się przekonuję, że to podłe piwo.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          Tak było. Mieszkałem jakoś ok. roku 1996 na Bródnie i w sklepie osiedlowym bliższym bywało to piwo. W sklepie osiedlowym dalszym "rzucali" Łomżę. Ech, pięknie było... .

                          Comment

                          • kuxxxone
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 105

                            WarkaStrong skończył się dobre parę lat temu...niestety...spróbowałem po zmiani etykiet i... wylałem do zlewu.Pomyśleć ,że kiedyś to piwo było jednym z moich ulubionych (ok.2001)

                            Comment

                            • Samoglow
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 606

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasny bursztyn. Ja nie wiem gdzie tu niby są te słody ciemne. Zwyczajny kolor Pilsa, może nieco mocnijeszego wagowo. [3.5]
                              Piana: Gęsta, ładna, ale szybko się redukuje do samej otoczki i kożuszka. [3.5]
                              Zapach: Słodowy, słodkawy, miły. Czuć jakiś owocowo - alkoholowy zapaszek. [3.5]
                              Smak: Katastrofa. Ja nie wiem co się z tym produktem stało. Lekko słodkie, mdłe. Goryczki prawie brak. Wcale nie jest tak treściwe jak by się wydawało. Mimo słodyczy momentami wodniste. Nie smaczne, ulepowate. Bez przegryzania czymś słonym robi się źle. [2.5]
                              Wysycenie: Wysokie. Chyba najlepszy element tego piwa. [4]
                              Opakowanie: Elegancka butla. Nie podano ekstraktu. "Piwo dwusłodowe". I chyba bezchmielowe... [4]
                              Uwagi: Koncerny, to dla mnie dno, ale myślałem, że może chociaż "flagowy" Strong się ew. do czegoś nadaje. Chyba do płukania zlewu... Kupione w Biedronce butla 650ml. Nie polecam. Za tę samą cenę mamy 1l Sarmackiego i już ono jest sporo lepsze!

                              Moja ocena: [3.35]
                              Last edited by Samoglow; 02-03-2010, 02:59.

                              Comment

                              • Samoglow
                                Senior
                                • 07-2007
                                • 606

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasny bursztyn. Ja nie wiem gdzie tu niby są te słody ciemne. Zwyczajny kolor Pilsa, może nieco mocniejszego wagowo. Za kłamstwa ocena jeszcze w dół. [3]
                                Piana: Gęsta, ładna, ale szybko się redukuje do samej otoczki i kożuszka. [3.5]
                                Zapach: Słodowy, słodkawy, miły. Czuć jakiś owocowo - alkoholowy zapaszek. [3.5]
                                Smak: Katastrofa. Ja nie wiem co się z tym produktem stało. Lekko słodkie, mdłe. Goryczki prawie brak. Wcale nie jest tak treściwe jak by się wydawało. Mimo słodyczy momentami wodniste. Nie smaczne, ulepowate. Może zapomnieli, że do piwa dodaje się chmielu... Bez przegryzania czymś słonym robi się źle. [2.5]
                                Wysycenie: Wysokie. Chyba najlepszy element tego piwa. [3.5]
                                Opakowanie: Elegancka butla. Nie podano ekstraktu. "Piwo dwusłodowe". I chyba bezchmielowe... [4]
                                Uwagi: Koncerny to dla mnie dno, ale myślałem, że ich "flagowy" Strong będzie znośmy. Przeciwnie. Kiedyś był, teraz nie jest. Kupiłem to coś w Biedronce. Butla 650 ml. Lepiej za tyle samo kupić Sarmackie Mocne i mieć nie 650 ml a 1litr lepszego piwa! Nie polecam!

                                Moja ocena: [3.1]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎