Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warka, Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pawel_em
    Junior
    • 03-2012
    • 3

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
    Ma, i to aż 6,5%.
    myślę że raczej nie to mnie w nim ujmuje ... osobiście wolałbym chyba zeby było słabsze wtedy więcej można by go było wypić .. ale cóż poradze skoro mojemu zmysłowi smaku najbardziej podchodzą piwa mocne.
    Last edited by pawel_em; 14-03-2012, 19:13.

    Comment

    • Obywatel1978
      Senior
      • 09-2007
      • 281

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
      Ma, i to aż 6,5%.
      Aż? Chyba raczej "tylko". Kiedyś miała 7,8%.

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Obywatel1978 Wyświetlenie odpowiedzi
        Aż? Chyba raczej "tylko". Kiedyś miała 7,8%.
        Tyle woltów mają niemieckie bocki z ekstraktu 16-17%. Więc jak na ten ekstrakt to całkiem wysoki poziom alkoholu. Poza tym chciałem tylko zwrócić uwagę, że poza procentami nic innego się w tym piwie nie dzieje.

        Comment

        • Obywatel1978
          Senior
          • 09-2007
          • 281

          No oprócz procentów jest jeszcze niemiłosierny ulepek.

          Comment

          • MlodyPiwosz
            Member
            • 04-2012
            • 73

            W zapachu wyczuwalna kwaskowatość . Smak jest bardzo wyrazisty dzięki dwóm odmianom słodu który jest prażony,piana jest bardzo mała . Wysycenie odpowiednie , kolor ciemno-złoty. Lubię takie piwa . Polecam

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              Smak jest bardzo wyrazisty dzięki dwóm odmianom słodu który jest prażony,piana jest bardzo mała
              No to w takim razie piw niewyrazistych już chyba nie ma...

              Comment

              • MlodyPiwosz
                Member
                • 04-2012
                • 73

                To chyba logiczne że niektóre piwa są np: rozwodnione. O takowych chyba nie możemy mówić że mają wyrazisty smak.

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  Logicznym jest, że wysokoodfermentowane strong lagery, warzone dla masowej publiki z dodatków niesłodowanych, rozwadniana HGB i leżakowane przez zaledwie kilkanaście dni są tak samo wyraziste jak zebra na czarno-białym tle.

                  Comment

                  • lucifuge
                    Senior
                    • 11-2009
                    • 309

                    Wyraziste w tym piwie to są słodycz i alkohol. Jak ktoś lubi to na zdrowie.

                    Comment

                    • Szakali
                      Senior
                      • 08-2013
                      • 572

                      Teraz właśnie piję te piwo 1 raz w życiu , co ma mam powiedzieć ? WTF oni tam cukru dodali chyba i to nie mało,nie czuje w tym piwie praktycznie nic oprócz cukru ,no jakiś taki karmel jeszcze . Można się tego piwa napić jeżeli ktoś nie lubi piwa ,ot taki słodki napój piwo-podobny .Pod koniec piwa poczułem jakąś delikatną goryczkę ,co nie zmienia faktu,że napewno go nigdy nie kupię.

                      PS:A dodam jeszcze,że w końcówce poczułem jakby paloną kawę , było by to przyzwoite piwo gdyby całe smakowało jak końcowy łyk
                      Last edited by Szakali; 06-08-2013, 20:48.

                      Comment

                      • ender140
                        Senior
                        • 11-2010
                        • 107

                        Ech.. Zawsze wspominam z rozrzewnieniem czasy, kiedy na Strongu widniał wizerunek Pułaskiego. Wtedy to było najlepsze piwo koncernowe (dla młokosa, którym wtedy byłem). Od czasu przekształcenia w dwusłodowe, praktycznie nie pijam (jedno na dwa lata). Ma smak kawy (której nie znoszę) i tyle mogę o tym wynalazku powiedzieć. Z czasów, kiedy pijałem na okrągło, została mi szklanka i wspomnienia. Mimo to, chciałbym jeszcze raz spróbować tamtego piwa, ale chyba nie będzie mi to już dane.
                        Last edited by ender140; 25-08-2013, 09:13.

                        Comment

                        • LeoxxX
                          Senior
                          • 03-2010
                          • 224

                          Gdzie wyparowały z tego piwa kawowe posmaki? Lubiłem to w tym piwie, a teraz tego nie ma. Chmielu też tu nie wyczuwam, dodali go chyba "szczyptę". Przez brak kawowego posmaku piwo sałato się ulepkowate. Dodatkowo lekko kwaskowe na finiszu (ściągająca goryczka czy jakoś tak), pozostaje na języku przez jakiś czas. Bardzo mi smutno bo było to chyba jedyne szeroko dostępne piwko, które mogłem dostać w każdym sklepie, wówczas gdy byłem ze znajomymi i coś trzeba było kupić.

                          O ile kiedyś bym bronił tego koncerniaka przed linczem tak teraz sam bym go rzucił kamieniem. W dodatku widziałem w cenie 3,9zł. Porażka
                          Last edited by LeoxxX; 27-10-2013, 16:44.

                          Comment

                          • martadella
                            Junior
                            • 09-2013
                            • 12

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo jasny złoty, słomkowy [2]
                            Piana: Utrzymała się krócej niż poranna mgła. [1.5]
                            Zapach: Alkohol i chmiel, więcej nie czuję. [2.5]
                            Smak: Mimo sentymentu to jednak smak się nie broni, nuta chmielu i alkoholu w oparach sztuczności. Właściwie cięzko mówić o jakimkolwiek smaku. [1.5]
                            Wysycenie: "Gryzie" zatem jak dla mnie zbyt duże. [2]
                            Opakowanie: Chyba każdy zna, wg. mnie zasługuje na taką a nie inną ocenę. [3]
                            Uwagi: Kiedyś znacznie bardziej godne uwagi, teraz no cóż...

                            Moja ocena: [1.975]

                            Comment

                            • Obywatel1978
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 281

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika martadella Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kolor: Bardzo jasny złoty, słomkowy [2]
                              Nie wierzę Kiedyś znakiem rozpoznawczym stronga był m.in. ciemny, bursztynowy kolor. W latach '90 trochę tego trunku wypiłem. Była bardzo treściwa, bardzo słodowa (ale nie ulepkowata) i nieźle waliła w dekiel bo miała 7,8% Vol.

                              Comment

                              • barsliw
                                Senior
                                • 08-2013
                                • 289

                                Tak, i miała konkurenta dla bardziej "wytrawnych opojów" w postaci czarnego Okocimia
                                Sorry za OT

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎