Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warka, Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • funky83
    Senior
    • 07-2009
    • 136

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
    Kolor:
    Smak: Katastrofa. Ja nie wiem co się z tym produktem stało. Lekko słodkie, mdłe. Goryczki prawie brak. Wcale nie jest tak treściwe jak by się wydawało. Mimo słodyczy momentami wodniste. Nie smaczne, ulepowate. Może zapomnieli, że do piwa dodaje się chmielu... Bez przegryzania czymś słonym robi się źle. [2.5]
    Moja ocena: [3.1]
    Też piłem "nowego" stronga i powiem Ci, że zawyżyłeś Te 2,5 za smak to chyba z sentymentu...

    Comment

    • Pierre_Dolchee
      Senior
      • 04-2005
      • 152

      Warka, Warka Strong dwusłodowy

      Zakupione w Trink & Spare w Leverkusen

      Butelka: 0.5l
      Alkohol: 6.5%

      Piwo słodkawe w smaku, jak dla mnie zbyt słodkie. Brak goryczy. Kolor bursztynowy. Porządne nasycenie CO2, nie za dużo, nie za mało. Leciutko się przebijąjacy alkohol, ale nie tak bardzo jak w "normalnej" warce strong.

      Ogolem dobre piwo. Ocena 4
      Attached Files

      Comment

      • granat862
        Senior
        • 12-2004
        • 945

        Twój wpis powinien chyba znaleźć się tu
        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

        Comment

        • granat862
          Senior
          • 12-2004
          • 945

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny bursztyn, klarowne. [4.5]
          Piana: Drobnopęcherzykowa, śnieżnobiała niska, szybko znika. [2.5]
          Zapach: Słodowy, średnio intensywny, w tle czuć alkohol. [3]
          Smak: Lekka słodowa słodycz, pozostawia kwaskowaty posmak. [3.5]
          Wysycenie: Początkowo wysokie, z czasem coraz mniej bąbelków. [3.5]
          Opakowanie: Niezbyt ciekawa stylistycznie pucha, brak ekstraktu i miejsca uwarzenia. [2.5]
          Uwagi: Dostałem zestaw ze szklanką w prezencie od znajomych.
          Od czasów jak ostatnio piłem polepszyło się na plus, nie ma już tej okropnej słodkości i alkoholu w smaku.

          Moja ocena: [3.225]
          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

          Comment

          • Whitehaven
            Junior
            • 05-2009
            • 25

            Ejże Panowie, a od kiedy słodkie piwo jest złe? Powiedziałbym raczej, że to kwestia gustu - jak ktoś preferuje ostrą goryczkę ala natur z Ambera (nie byłem w stanie dopić puszki - wersja z netto) to faktycznie nie jest piwo dla niego. Mi osobiście warka strong (chyba jako jedyne piwo koncernowe) pasuje smakowo - lekka słodycz, schowana goryczka, małe wygazowanie, odpowiednia moc - dla mnie jedne z lepszych jasnych piw (obok lubuskiego - też różnie ocenianego ze względu na dość specyficzny smak)

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              Ejże Panowie, a od kiedy słodkie piwo jest złe?
              Bo to nie jest piwo karmelowe ale strong lager, a piwa tego segmentu powinna jednak cechować wytrawność.

              Comment

              • Whitehaven
                Junior
                • 05-2009
                • 25

                Lubuskie też jest ciut słodkawe (a mocą zbliżone do opisywanej warki), a nikt bynajmniej do niego karmelu nie dodaje. Klasyfikacja piwna klasyfikacją, ale pewne wyjątki od niej były i zawsze będą. Tak czy siak, na tle konkurencji innych koncernówek to piwo wyróżnia się i to mocno "in plus". Przynajmniej moim zdaniem.

                Comment

                • Whitehaven
                  Junior
                  • 05-2009
                  • 25

                  Ekhm nie wiem jak edytować posty Albo to jedna warka za dużo, albo nie nie ma odpowiedniej ikonki. Generalnie odnośnie mojej wcześniejszej wypowiedzi chodziło mi o identyczny i jednolity smak wyrobów koncernowych (aromatyzowanych piwo-podobnych wynalazków nie biorę pod uwagę), na tle którego warka strong zdecydowanie się wyróżnia. Niestety obecnie zamieszkuje na zadupiu i nie mam dostępu do normalnego piwa (poza lubuskim, które wożę z Zielonej Góry skrzynkami), niejako w konsekwencji szukam jakiś sensownych i znośnych, powszechnie dostępnych zamienników.

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    Lubuskie też jest ciut słodkawe (a mocą zbliżone do opisywanej warki), a nikt bynajmniej do niego karmelu nie dodaje. Klasyfikacja piwna klasyfikacją, ale pewne wyjątki od niej były i zawsze będą.
                    Wyjątki będą, ale nie koniecznie muszą być akceptowane i pochwalane Czy lubuskie jest słodkie? Dla mnie było maślano-warzywno-zbożowe, bardzo intensywne w smaku i ogólnie dość "niestandardowe", ale słodkości w nim nie odkryłem. Zupełnie inna sprawa niż z Raciborskim; tam słodycz wzmaga się z każdym łykiem.

                    Wątpię by do Warki dodawali karmelu. Słodycz warkowa ma dla mnie charakter cukrowo-kukurydziany, dość mdławy. Na mój gust nie ejst to słodycz pochodząca od naturalnych słodów, ale wlaśnie od dodatków typu cukier, syrop itp..

                    Comment

                    • natalka
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 128

                      Kiedys pijałam często. ostatnio po długim okresie nie picia tego kupiłam i...omal nie zwymiotowałam. nie wiem co się stało z tym piwem...na pewno nic dobrego
                      Doba ma 24 godziny,skrzynka 24 piwa...przypadek?

                      Comment

                      • Mason
                        Senior
                        • 02-2010
                        • 3280

                        Albo po prostu smak Ci się zmienił, kubki smakowe poczuły dobre piwo i złego już nie chcą
                        JEDNO PIVKO NEVADI!

                        Comment

                        • Obywatel1978
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 281

                          Akurat wczoraj zafundowałem sobie 2 puszki tego piwa i muszę powiedzieć, że bardzo się rozczarowałem. To piwo cierpi na brak jakichkolwiek nut chmielowych - sam słód. Ogólnie strasznie mdłe i bez wyrazu. Zupełnie nie posiada tego, co każde piwo mieć powinno i co posiada nawet większość koncernówek - brak mu jakiegokolwiek 'pazura', który 'popieściłby' język i jamę ustną

                          Comment

                          • natalka
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 128

                            doskonały "zabijacz" jak impreza sie kończy i nie ma już co pić. Ja chyba dojrzałam i więcej tego do ust nie wezmę...
                            Doba ma 24 godziny,skrzynka 24 piwa...przypadek?

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              Akurat wczoraj zafundowałem sobie 2 puszki tego piwa i muszę powiedzieć, że bardzo się rozczarowałem. To piwo cierpi na brak jakichkolwiek nut chmielowych
                              Mnie ono akurat nigdy nie smakowało. Zawsze było słodkawo-bezbarwne, skrojone pod piwosza rodem z gimnazjum. Tylko kolor mi się w nim podobał zawsze.

                              Comment

                              • silvian
                                Senior
                                • 08-2008
                                • 727

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika natalka Wyświetlenie odpowiedzi
                                doskonały "zabijacz" jak impreza sie kończy i nie ma już co pić. Ja chyba dojrzałam i więcej tego do ust nie wezmę...
                                W taki razie w ramach dalszego dojrzewania zapraszamy na skromne spotkanie, szczegóły tu: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=90189

                                Przepraszam za offtop.
                                "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎