Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Regent
    Senior
    • 10-2002
    • 512

    #61
    Kolor czarno-wiśniowy, piana początkowo bardzo gęsta jednak za szybko znika. Smak jak na portera to trochę ubogi, płytki, raczej karmelowy z domieszką kawy, wyczuwalny alkohol. Można wypić aczkolwiek jak dla mnie to za mało ekstraktu.

    Moja ocena: [3.15]
    Mniej alkoholu w piwach !!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Andrewbrw
      Senior
      • 03-2004
      • 932

      #62
      Kupione w Wałbrzychu u "Zezowatej", w dużej ilości , specjalnie do meczu Francja-Anglia! Etykietka inna od tych przedstawianych na zdjeciach-trochę brzydsza Kolor idealny,bardzo ciemna wiśnia.Nasycenie w sam raz, dobra ilość bąbelków. Smak wspaniały... karmelowo-kawowy, bardzo przyjemny jak na portera!!! Piana niestety słaba szybko znika... nie daje powodów do radości Zapach cudowny,lekko owocowy, kawowy.
      Porter jeden z lepszych w Polsce!!!
      jestem pod ogromnym wrażeniem!!!

      Moja ocena: [4.7]

      Comment

      • Odoakr
        Senior
        • 07-2003
        • 330

        #63
        Muszę powiedzieć, że ten porter to rekord życiowy browaru BOSS!!! Wczesniej piłem mocnego, ale wylałem go do zlewu (śmierdziało rzygami). Z pewnymi oporami kupiłem Portera, a tu tak miła niespodzianka! Za porteranie nie przepadam, ale ten był świetny! Piana sie utrzymuwała dość długo, kolor idealny (czarny, ciemnowiśniowy), zapach kawowy) hmmmmm...

        Comment

        • marcopolok
          Senior
          • 10-2001
          • 2334

          #64
          Odoakr napisał(a)
          (śmierdziało rzygami

          proponuję wstrzymać sie od takich porównań.
          bez brody...

          Comment

          • Morbital
            Member
            • 03-2004
            • 72

            #65
            Piwko spożywane z Andrewbrw przy meczu... no comment Ale samo piwo brawo! Barwa cemna i głęboka. Nasycenie w porządku. W smaku nie jest to typowy porter. Lekko słodkawy, "późna" goryczka, bez posmaku alku, jakby lekkie jak na portera. Przypomina mi trochę piwa typu Belfast czy
            Irlandzkie Mocne. Pina skromna o przyjemnej konsystencji jednak trochę zbyt krótkotrwała. Zapach bardzo przyjemny, lekko owowcowy. Opakowanie raczej przeciętne.

            Moja ocena: [4.525]

            Comment

            • Odoakr
              Senior
              • 07-2003
              • 330

              #66
              proponuję wstrzymać sie od takich porównań.



              Ale to sama prawda... niestety!

              Comment

              • Grudek10
                Member
                • 08-2003
                • 59

                #67
                Witnicki Porter zakupiony w sklepe Inter Marche, gdzie coraz częściej można znaleźć ciekawe piwa z różnych browarów. Opakowanie bączek 0,33 ale bezzwrotny (?). Kolor ciemnobrązowy, w świetle z odcieniem wiśniowym. Nasycenie CO2 słabe, ale wystarczające. Smak pełny z nutką kawowokarmelową. Piana szczątkowa. Opakowanie- moim zdaniem etykieta nieciekawa, chyba poprzednia linia była ładniejsza.Plus dla browaru za rozlew do bączków, czasem 0,5 litra to trochę dużo.
                W sumie dobre piwo, ale nie wyróżniające się niczym szczególnie.

                Moja ocena: [3.05]

                Comment

                • szarpik
                  Senior
                  • 02-2002
                  • 676

                  #68
                  Własnie wróciłem z moich wakacyjnych wojaży po ziemi lubuskiej i odswierzyłem sobie mak zarnego bossa , który serwowany z beczki to po prostu niebo(butelkowany jest troche gorszy)ps. gdyby ktos znalazł sie w miejscowosci Lubniewice to polecam bardzo bar Duet , prowadzony przez przemiłe starsze małżeństwo tam można dowoli raczyc sie dwoma rodzajami Bossa i domowym jedzeniem
                  WWW.EKSTRAKLASA.NET

                  Comment

                  • igoras
                    Junior
                    • 01-2004
                    • 14

                    #69
                    kolor nie tak bardz ciemny jak przy innych polskich porterach,gaz ok. smak delikatny jak na portera, bardzo karmelowy i troche kawowy, zapach tak samo. piana słaba, ale przeierz ja pije piwo i to jest maritum, a nie piana, najsłabszy punkt to opakowanie. ale z kufla pite piwko na 5

                    Moja ocena: [4.95]

                    Comment

                    • Krzych15
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 596

                      #70
                      Piłem tego portera prosto z taśmy w browarze SUPER!!jest to ten sam porter który jest wysyłany do Szwecji
                      Attached Files
                      krzych
                      Dzień bez piwa to stracony dzień.

                      Comment

                      • kloss
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 2526

                        #71
                        Jedyne dobre piwo z Witnicy./nawet więcej niż dobre/

                        Comment

                        • Latarnik
                          Premium Lamplighter
                          • 06-2004
                          • 4998

                          #72
                          Dziś w ETC przy ul. Magnuszewskiej w Bydgoszczy zakupiłem za 2,99zł (0,5l) w/w piwo, bączki są za 1,99zł. Moja ocena : zapach kawowo-karmelkowy, piana średniodrobna, szybko (2 minuty) opadła, barwa kawy zbożowej, słabo nagazowane, smak nie powalił mnie na kolana, goryczka bardzo lekka, alkohol nie dominuje, zdecydowanie czegoś mu brakuje, chyba ekstraktu bo dominowało uczucie rozwodnienia. Etykieta podoba mi się (id. 14701). Było świeże ( ważność do 26.11. ) ale butelka była wyszczerbiona ale nie rozszczelniona. Ogólna ocena 3 z plusem.
                          5410 kapsli z wypitych piw
                          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                          Comment

                          • Petrax
                            Senior
                            • 12-2001
                            • 662

                            #73
                            Zakupione w Intermarche, centrum ETC, Swarzędz

                            Kolor: czarno-mahoniowy, pod światło ciemnowiśniowy, klarowne
                            Piana: bardzo przyzwoita, sztywna i całkiem trwała
                            Gaz: mało, a po jakimś czasie brak, choć w przypadku portera to jeszcze nie taki wielki mankament
                            Zapach: intensywny, kawowo-chmielowy
                            Smak: idealnie zharmonizowane piwo, w ustach intensywny smak owocowo-miodowy, na tyle języka porządna, przyjemna goryczka i po przełknięciu nuta kawowa i słodowa. Ponadto nie czuć w smaku niszczącej dawki alkoholu, nie pali w przełyku. Oceniam Portera z Bossa bardzo wysoko, pomimo iż nie przepadam za tym gatunkiem.

                            Moja ocena: [4.4]
                            In cervisia veritas
                            http://www.ptxc.de.vu
                            Пиво - вот мое экотопливо

                            Comment

                            • Standarte
                              Gość
                              • 08-2003
                              • 467

                              #74
                              Quasi Porter

                              W końcu zebrałem się, żeby coś wyskrobać. Ekstraktywność nie nastawiła mnie zbyt przychylnie do tego piwa (cienkusz), lecz aromat i smak ! Konsument przyzwyczajony do wizerunku portera królewskiego, łódzkiego czy strzeleckiego może się poczuć lekko rozczarowany ( no, powiedzmy - zaskoczony) tym produktem, niemniej jednak polecałbym doń otwarte podejście bez poddawania się sugestii nazewnictwa. Niesamowicie oryginalny smak, wprawdzie niewyczuwalny w innych porterach bałtyckich, już raczej w ciemniakach o niższej zawartości ekstraktu, tym niemniej pieszczący podniebienie swym wspaniałym bukietem. Brawa za odwagę, by wprowadzić na rynek produkt odbiegający swym charakterem od przypisanego do gatunku szablonu. Jestem na tak (choć nie cierpię tego określenia)!

                              Comment

                              • peter_1000
                                Senior
                                • 05-2003
                                • 583

                                #75
                                Możliwość degustacji porterka z Witnicy zawdzięczam Standarte, od którego mam butelkę piwa w moich stronach niedostępnego.
                                Piwo posiada ładną acz niezbyt trwałą kawową piankę i jest bardzo bardzo ciemne. W zapachu wyczuawlny karmel oraz kawa. Pierwszy smak trochę mną wstrząsnął, ponieważ pierwsze co wyczułem to straszna słodycz, jak w porterze łódzkim. Przy dalszej degustacji pojawiły się jednak mocne akcenty kawowe. Nie wyczułem za to zabardzo goryczki pochodzącej od chmielu. Słodycz tego piwa swoją drogą dziwi; stosunkowo niski ekstrakt i duża zawartość alkocholu sugeruje wytrawne zacieranie. Nasycenie jest ciut za niskie, nie tyle jak na charakter portera wogóle (to też) ale jak na tak słodki porter. Może się tu narażę ale osobiście i tak uważam że wzorowym porteram jest Porter Żywiecki.

                                Moja ocena: [3.975]
                                Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎