Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #91
    kolor portera piękny prawie czarny
    gazy jak na portera wystarczająca ilość'
    smak palonej kawy lekko slodowy ,długo pozostawia gardle goryczkę
    piana niezbyt obfita ,lecz długo sie utrzymuje,opakowanie bączek0,33 etykieta ciemna jak przy większości porterów ogólnie bardzo dobry porterek

    Moja ocena: [3.9]
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • komcio
      Junior
      • 06-2004
      • 8

      #92
      Piwo niezmiernie ciekawe,nisko ekstrakcyjne jak na ten typ,smak dobrze wyczuwalny,nie powalajacy,zmieszanie gorzkiej kawy z piwem,za to moc powalająca,juz po kilku strony zaczynaja sie rozmywac,regionalny patriotyzm sprawia iz jest lubiane w kregu Lubuszan,polecam dla ciekawych nowych piwnych doznan

      Moja ocena: [3]

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #93
        Mogę degustować to piwo dzięki Latarnikowi - dzięki!
        Butelka Euro. Etykieta z oszczędną, czarno-złota kolorystyką, sympatyczna i nie razi.
        Kolor ciut bardziej skłaniający się ku brązowi niż w większości porterów bałtyckich, ale cąłkiem ładny.
        Piana dośc wysoka, drobnoziarnista, beżowa. Opada do szczelnej kołderki.
        Zapach bardzo silny. W zasadzie czuć normalne nutki porterowe - owocowe, akrmelowe i orzechowe - plus jakieś nieokreślone "coś".
        Nasycenie dobre jak na portera.
        Smak mocno wytrawny. Czuć spodziewane posmaczki porterowe, z przewagą świetnych orzechowych, ale towarzyszy im niestety nuta alkoholowa. Zresztą nic dziwnego - jeśli poeównać deklarownay ekstrakt z zawartością alkoholu, to piwo jest bardzo mocno odfermentowane.
        Smakuje mi jednak i cieszę się, ze miałem możliwość skosztować kolejnego portera.

        Moja ocena: [4.25]

        Comment

        • Borysko
          Senior
          • 02-2004
          • 1144

          #94
          Przywiezione z tegorocznego Zlotu browar.biz.
          Opakowanie niestety fatalne. Niby jest bączek, ale etykieta nieciekawa, w dodatku krzywo nalepiona (2,5)
          Kolor najciemniejszych bursztynów, pod światło daje wspaniałe czerwone przebłyski. Nie uważam jednak, jak niektórzy piszący przede mną, że jest zbyt jasny na portera. Doskonale klarowne (4,5).
          Piana niestety w moim egzemplarzu była słaba, znikła dosyć szybko (3,5). Nasycenie dobre (4)
          Zapach intensywny. W zimnym piwie był jak suszone śliwki i przypalony karmel. W miarę ogrzewania zrobił się orzechowo – czekoladowy. Nie mam wyjścia i stawiam (5)
          Smak początkowo wydał mi się karmelowo słodki oraz palono – kawowy. W tym aspekcie również poprawę przyniósł wzrost temperatury trunku. Smaki te nałożyły się na siebie, tworząc harmonijną całość. Nieco za mało ciała jak na bałtyckiego portera, dlatego (4,5)
          Ogólnie: pyszny porter, o dobrze zrównoważonym smaku i bogatym aromacie. Zdecydowanie zasługuje na lepszą oprawę.

          Moja ocena: [4.45]

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #95
            Zakupiłem ostatnio tego portera w butelce 0,5 ale nie jak dotychczas Euro, lecz w bezzwrotnej o innym kształcie. Etykiety te same. Co prawda krawatka wydawała się o nieco innym kształcie ale to tylko złudzenie spowodowane cieńszą szyjką owej butelki. Kapsel jak zwykle złota blacha dotatkowo ze słabą widoczną datą i trochę zdeformowany.
            Szczerze pisząc wolałem już te skatowane butelki typu Euro. Czy porter ten pojawiał się już wcześniej w butelkach bezzwrotnych 0,5dm3 ??
            MM961
            4:-)

            Comment

            • siwybm
              Junior
              • 02-2005
              • 6

              #96
              Przecudne. Wyczuwalna nuta wiśniowa. Opakowania 0,33 i 0,5. Ma 2 rodzaje etykiet, w tym jedna przeznaczona na rynek szwedzki (czasami dostępna w Gorzowie). Ostatnio można tego portera kupić nawet bez etykiety (chyba nie nadążają z produkcją).

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                #97
                Delikatna zmiana kolorystyki etykiety na Porterze-na razie przuważone tylko na flaszce 0.5l.Więcej jest teraz gazu w piwie,a piana jak w tyskim (sekundowa ).Smak w sumie bez zmian ,ale jakby delikatnie gorsze


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • piecyk_gazowy
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 124

                  #98
                  Witnicki potrer to najlepszy jaki pijem porter w mojej karierze.Jest trudno dostepny dla tych ze szczina to moge powiedziec ze jest w malym sklepiku miedzy placem grunwaldzkim a placem sprzymierzonych w okolicy sklepu rowerowego oraz przypadkiem natknolem sie w szczecinie podjuchach(dokładnie klucz petla koncowa autobusu 64).
                  !!!! Fuck you prototypy!!!!

                  Comment

                  • piecyk_gazowy
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 124

                    #99
                    A pogoniarz gdzie nabywa witnickie browary??
                    !!!! Fuck you prototypy!!!!

                    Comment

                    • garfunkel
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 1068

                      Ostatnio bardzo mi to piwo smakuje. Nabywam je w częstochowskim Intermarche w cenie około 5 zł, ale nie w bączku. Niestety naraz mogę wypić tylko pół piwa, i to najlepiej w domu, bo póżniej zasypiam. Ale smak ma wyborny

                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        Jest to jedyny porter ze "starej gwardii" porterów, którego smak się nie pogorszył, ani nie zniknął z rynku. Portera z Ciechanowa nie liczę, bo On się niedawno pojawił na rynku i jego smak (mimo, że już dobry) sukcesywnie się polepsza
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                          Jest to jedyny porter ze "starej gwardii" porterów, którego smak się nie pogorszył, ani nie zniknął z rynku. Portera z Ciechanowa nie liczę, bo On się niedawno pojawił na rynku i jego smak (mimo, że już dobry) sukcesywnie się polepsza
                          A Łódzki to, przepraszam, co?
                          Żeby pozostać w temacie - portera witnickiego nie pijam zbyt często, bo jest problem z dostępnością. Na szczęście odkryłem niedawno źródełko z Black Bossem czyli wersją eksportową, więc buteleczka czeka na dzisiejszy wieczór.

                          Comment

                          • iron
                            Senior
                            • 08-2002
                            • 6703

                            A Łódź przeoczyłem
                            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                            Rock, Honor, Ojczyzna

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                              A Łódź przeoczyłem
                              Pominięcie mojego ulubionego portera jest przewinieniem niewybaczalnym
                              I żeby znów pozostać w temacie - właśnie wlałem sobie do ciężkiego kufla, takiego jakie lubię do porterów, porterka witnickiego w wersji Black Boss. No i potwierdzam swą opinię z grudnia, świetny porter. Choć łódzki lepszy

                              Comment

                              • Rude_Boy
                                Senior
                                • 09-2004
                                • 195

                                [QUOTE=Pogoniarz]Delikatna zmiana kolorystyki etykiety na Porterze-na razie przuważone tylko na flaszce 0.5l.

                                Jest już na bączkach

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎