Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
    dzisiaj kupiłem portera w nowych butelkach 0,33l
    oto foto
    Butelka nowa nie jest Toć to sierota po Jurandzie, co to w nią i Krajan leje i Kormoran i pewnie jeszcze ktoś się znajdzie...
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10738

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
      Butelka nowa nie jest Toć to sierota po Jurandzie, co to w nią i Krajan leje i Kormoran i pewnie jeszcze ktoś się znajdzie...
      nowa dla Bossa
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pod światło ciemnorubinowy, soczysty. [4]
        Piana: Była ładna: beżowa, gęsta, ale szybko opadła... [3]
        Zapach: Ciężkie słodowe nuty, przez które przebijają się akcenty winne... [4]
        Smak: Porterowo-winny, trochę suszonych owoców, ale dla mnie nieco za słodki. [3.5]
        Wysycenie: Dla portera - OK. [3.5]
        Opakowanie: Niezbyt czytelna etykieta z napisami w językach zagranicznych (z błędami...), nic specjalnego. Goły czarny kapsel... [3]
        Uwagi: Czuć delikatną lajtowość tego napitku, ale sympatyczny jest...

        Moja ocena: [3.625]

        Comment

        • toto
          Senior
          • 12-2006
          • 949

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnorubinowy, przejrzysty pod światło - mógłby być trochę ciemniejszy [4]
          Piana: wyjątkowo obfita, beżowa, z nieprzesadną tendencją do tworzenia dość dużych bąbelków, opada powoli do dywanika [4.5]
          Zapach: początkowo karmelowo-słodowo-drożdżowy, bardzo intensywny, potem przebijają się i dominują zapachy palone, zagłuszając wcześniejsze [4.5]
          Smak: bogaty i złożony - palony z gorzką czekoladą, wyraźnie goryczkowy, co w połączeniu z lekką kwaskowością daje posmaki ziołowe [5]
          Wysycenie: w ustach słabo wyczuwalne, bąvelki ciągle trochę jednak pracują - generalnie niewielkie wysycenie dobrze współgra z charakterem stylu piwa [4.5]
          Opakowanie: złoto-czarna etykieta; w wersji starszej (partia o trwałości do 9.09.2008) z łysolem dźwigającym beczkę i napisem Beer International Export, w wersji nowszej (do 15.10) - ośmioramienna gwiazda i napisy Klasische Baltikporter/Classic Baltic Porter. Są wszystkie niezbędne dane, ekstrakt wyraźnie podkreślony na głównej etykiecie (alkohol tylko na kontrze). Na kontrez info o nagrodzie Perła 2006. Kapsel czarny z logo Polskie Piwo. Butelki wreszcie nie zjechane, a i etykieta starannie przyklejona (drzewiej różnie to bywało). Na zachętę 4,5. [4.5]
          Uwagi: Wg mnie smakowo najlepszy porter w Polsce (bardziej klasyczny i bogatszy niż Grand Imperial). Kupiony w sieci Intermarche za 3,99. Absolutna rewelacja, która mogłaby trafić do Sevres jako wzorzec nieprzesadnie przypakowanego portera bałtyckiego. Tylko kolorek trochę za jasny.

          Moja ocena: [4.675]

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemno-rubinowy, ale nie czarny, mam wrażenie, że powinien być trochę ciemniejszy [3.5]
            Piana: Ciemno-biała, mocna, duża, gęsta i średniotrwała. Polecam spożywanie w szkle 0,25 l. [3.5]
            Zapach: Wyrazisty, klasycznie porterowy. Czuć palony słód. [4]
            Smak: Ciut łagodniejszy i mniej intensywny w smaku niż Grand Ambera lub Porter Żywca. Nie jest też tak kaloryczny i treściwy jak Grand. [4]
            Wysycenie: Poprawne, dobrze wkomponowane w całość smakową trunku. [4]
            Opakowanie: Prawie klasyczny bączek i błędy w niemieckich słowach: zamiast klasische Baltikporter powinno być klassischer Baltic Porter. Kapsel z napisem polskie piwo świadczy o niewielkiej kreatywności designerów browaru. [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.875]

            Comment

            • Kamień
              Senior
              • 07-2007
              • 361

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny, rubinowo - pożeczkowy, prawie czarny. [4]
              Piana: Na początku średnia, błyskawicznie opadła do firanki. W tym stanie utrzymywała sie długo, piwo ciągle było przykryte. [4]
              Zapach: Wyczułem zapachy palono - ciemnosłodowe, delikatne owoce, słaby karmel i wyraźną nutę spirytusową. [4]
              Smak: Na pierwszym planie wyraźny, zbożowy aromat ciemnosłodowy, dalej nieprzesadny akcent podpalany, słąba karmelowość, delikatna rodzynkowa owocowość. A za każdym rogiem nuta alkoholowa. Nie jest za bardzo gęsty i treściwy. [5]
              Wysycenie: Umiarkowane i co ważne - stabilne. Takie jak powinno być. [5]
              Opakowanie: Mała butelka 0,33 jak na zdjęciu Anteksa. Podoba mi się jej kształt. Brak kontry, wsystko jest podane na etykiecie. [3.5]
              Uwagi: To chyba rzeczywiście to samo piwo co Black Boss Porter. Porter z Witnicy bardzo przypadł mi do gustu

              Moja ocena: [4.425]

              Comment

              • granat862
                Senior
                • 12-2004
                • 945

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnorubinowy, klarowny. [4]
                Piana: Gęsta, drobnopechezykowa, kremowa, pozostawia ślady na szkle. [3.5]
                Zapach: Wyraźnie słodowy, palony. [3.5]
                Smak: Wyraźnie palony, z gorzką czekoladą. [4]
                Wysycenie: Nie za duże, utrzymuje sie na takim samym poziomie do końca konsumpcji. [3.5]
                Opakowanie: Butelka 330 ml , czarny kapsel PP, niezyt rzucajaca sie w oczy etykieta,plus za podanie ekstraktu. [3.5]
                Uwagi: Wahałem sie czy kupić to piwo, ostatnie moje spotkanie z Black BOSSem niezbyt dobrze pamietam, ale ciesze sie że go kupiłem, najlepszy porter jakiego piłem. Coraz bardziej podoba mi sie ten gatunek.

                Moja ocena: [3.725]
                Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                Comment

                • Samoglow
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 606

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ciemny brąz, wyjątkowo przyjemny, choć Staropolski był ładniejszy. [4.5]
                  Piana: W miarę wysoka, utrzymuje się stosunkowo długo. Po opadnięciu tworzy ładną otoczkę. Kolor ciemnokremowy. [4.5]
                  Zapach: Wyraźny, palony, lekko wędzonych owoców, może trochę gorzkiej czekolady. [4.5]
                  Smak: Goryczka mocno wyczuwalna, brak słodkości, dużo akcentów palonych, podwędzanych, "węgielkowych". Bukiet smaków bardzo ładny. Na pewno jeden z lepszych Porterów Bałtyckich, choć od czasu pojawienia się Granda chyba jednak bardziej smakuje mi Amber. Staropolski też jest chyba ciut przyjemnejszy. [4]
                  Wysycenie: Bardzo odpowiednie, wprost idealne. [5]
                  Opakowanie: Grafika prosta, ale podano wszystkie parametry oprócz składu. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.325]

                  Comment

                  • Jaroslav
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 967

                    Dziś miałem przyjemność skosztowania portera
                    z datą ważności wrzesień 2008. Muszę przyznać, iż dawno piwo
                    nie dostarczyło mi tyle wrażeń organoleptycznych. Brak niepożądanych
                    alkoholowych akcentów, a piwo wykazywało się pełnią słodowego smaku
                    ("niebo w gębie"). Ma się wrażenie, że piwo się "dotarło". Co ciekawe
                    tydzień temu próbowałem portera z Witnicy przeterminowanego o ponad rok
                    i tamto piwo, aż tak pozytywnie mnie nie zaskoczyło (lepsze niż porter prosto
                    z półki sklepowej, ale do "wrześniowego" się umywa). Zastanawiam się, czy to
                    kwestia warki, czy jednak długość przechowywania ma wpływ na smak piwa.
                    Moje dotychczasowe spostrzeżenia :
                    a) niewątpliwie warto leżakować portery
                    b) mam wrażenie, że optimum smaku nabierają 3-6 miesięcy po terminie

                    Comment

                    • piowen
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 207

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav Wyświetlenie odpowiedzi
                      Moje dotychczasowe spostrzeżenia :
                      a) niewątpliwie warto leżakować portery
                      b) mam wrażenie, że optimum smaku nabierają 3-6 miesięcy po terminie
                      Dokładnie tak jest .
                      Porter BOSS to jedno z moich ulubionych piw. Po kilkaukrotnych próbach doszedłem do wniosku, że im dłużej leżakują tym esencja smaku i zapachu jest silniejsza. Teraz strategię mam prostą, spijam te, które leżakują od kilku miesięcy, a w garażu nowe partie czekają na swoją kolej.
                      "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                      Comment

                      • chromi
                        Member
                        • 05-2007
                        • 33

                        Czyżby browar z Witnicy poszedł w ślady Ciechana w kwestii ciekawego opakowania swojego portera? Porter Limited Edition z numerowanymi butelkami - wieżami. Odnośnik do strony browaru poniżej
                        http://www.browar-witnica.pl/pages/p...elce-2.l29.php

                        Comment

                        • Maidenowiec
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 2287

                          Znaczy co? Normalny porter tylko rozlany do takich butelek? I co oznacza "uruchomimy produkcję"? Przestawimy maszynerię na rozlanie piwa do 320 niestandardowych butelek? Dziękuję, postoję.
                          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                          Thou shallt not spilleth thy beer!

                          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                            Znaczy co? Normalny porter tylko rozlany do takich butelek? I co oznacza "uruchomimy produkcję"? Przestawimy maszynerię na rozlanie piwa do 320 niestandardowych butelek? Dziękuję, postoję.
                            No ale po cóż ten dąs. Nie chcesz nie kupisz, ale trzeba przyznać, że na rynku nikt zbytnio nie oferuje takiego produktu. Cena jest co prawda słona, ale myślę, że taki produkt ma szansę sie sprzedać. Szczególnie na prezenty. Pytanie kto wypija 2L porteru na raz. No ale z drugiej strony wlali najlepsze piwo jakie mają. Ja bym się nie czepiał. IMO krok w dobrym kierunku.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • pawellaskowski
                              Senior
                              • 07-2003
                              • 180

                              A ja właśnie zamówiłem sobie sztukę na święta u regionalnego przedstawiciela

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10837

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pawellaskowski Wyświetlenie odpowiedzi
                                A ja właśnie zamówiłem sobie sztukę na święta u regionalnego przedstawiciela
                                No i?
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎