Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mark33
    Idę po piwo do piwnicy.
    • 04-2005
    • 3283

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemno brązowo-rubinowy, może zbyt jasny ale to w smaku idzie na plus. [4.5]
    Piana: Ładna beżowa trochę oblepia szkło, dziurawy dywanik utrzymuje się dość długo. Ale czy w porterach wymagana jest wielka trwała piana moim zdaniem nie. [4.5]
    Zapach: Bardzo przyjemny kawowo- palony, słodowy. [5]
    Smak: Delikatny, dystyngowany, pełny, kawowo, palono, słodowy. Bardzo mi odpowiada owa delikatność i łagodność, takich porterów to można klika wypić ze smakiem. [5]
    Wysycenie: Delikatne nie przeszkadzające a dające efekt lekkości trunku. Wzór dla gatunku. [5]
    Opakowanie: Ogólnie ok, kapsel czarny goły, etykieta może zbyt złota. Duży plus za podane informacje. [4.5]
    Uwagi: Kupione w Koneser Świat Piwa w Bielsku.http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=95212

    Moja ocena: [4.9]

    Comment

    • szymongzik
      Junior
      • 12-2011
      • 1

      niesamowita głębia smaku. Jedno z moich ulubionych piw na specjalne okazje.

      Comment

      • sebastian_wro
        Member
        • 09-2009
        • 32

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: prawie czarny bardzo ładny [5]
        Piana: kremowa, drobnopęcherzykowa, trwała jak na portera, praktycznie utrzymuje się do końca [4.5]
        Zapach: czuć palone słody oraz nutki ziołowe [4.5]
        Smak: ciekawy, goryczkowy, im bardziej ciepły tym lepiej wyczywalna gorzka czekolada [4.5]
        Wysycenie: jak dla mnie w sam raz [5]
        Opakowanie: w zasadzie wszystkie niezbędne informacje podane ale kolorystyka bardzo przciętna ale i tak wolę taką niż pozostałych nowych wynalazków z Witnicy, które są jak dla mnie zbyt krzykliwe, dobrze że pojaiwł się dedykowany kapsel [3.5]
        Uwagi: portery to najmocniejszy punkt witnickiego browaru

        Moja ocena: [4.5]

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12202

          W zeszłym roku wypiłem raz i pomyślałem, że kiedyś był lepszy.
          W tym roku sięgnąłem i:

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
          Smak: Delikatny, dystyngowany, pełny, kawowo, palono, słodowy. Bardzo mi odpowiada owa delikatność i łagodność, takich porterów to można klika wypić ze smakiem.
          dokładnie tak. Gładki, dość lekki, ale smakowo bogaty i pełny. Dawno już nie wypiłem ze smakiem takiego portera jak ten. Żeby się całkiem nie rozpłynąć postaram się sięgnąć w tym sezonie jeszcze po niego. Może to przez te temperatury ostatnio nie znalazłem żadnych wad

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, przebyłyskuje na kolor dojrzałej wiśni. Wolę bardziej smoliste portery, ale ogólnie jest dobrze. [4]
            Piana: Ładna, wysokość idealna, trwałość średnia. Opadała mocno brudząc szkło pozostawiając cienką warstwę. [4]
            Zapach: Lekki i dość delikatny. Małoporterowy, ale bardzo przyjemny. Na pierwszym planie słód i słodkie owoce w tle chmiel. Nuty palone minimalne. Karmelu brak. [4]
            Smak: Bardzo delikatny, aksamitny. Z początku słodkawy, owocowy z lekką palonością. Później dpoiero przychodzi goryczka, która staje się coraz mocniejsza. Mimo wszystko jednak owocowo-karmelowa słodycz towarzyszy cały czas i znacznie wygładza porterową gorycz. [4]
            Wysycenie: OK. Bez zastrzeżeń. Pije się świetnie, a wręcz za szybko [5]
            Opakowanie: Prosta złota etykieta - trochę oldskulowa, co w przypadku portera jest jak najbardziej na plus. Parametry podane. Kapsel witnicki [4]
            Uwagi: Porter na 4. Ja wolę bardziej smoliste i ostrzejsze portery, ale takie łagodniejsze egzemplarze też czasem się przydadzą. Wrażenia pozytywne.
            Warka z datą 06.06.12

            Moja ocena: [4.05]
            Last edited by wrednyhawran; 06-02-2012, 22:50.
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • fakaj
              Junior
              • 02-2012
              • 19

              Mam pytanko. Czy Black Boss Porter oraz Witnicki Porter to jest to samo?

              Dlaczego pytam:

              Z powodzeniem eksportowany do Szwecji, USA, Niemiec. Zdobywca wielu medali i wyróżnień.

              Piwo ciemne
              (Strong dark beer)

              to z Black Bossa.


              Teraz kontra Witnickiego Portera.

              Piwo produkowane z rozmachem. Gęsta, karmelowa piana, bogata kompozycja smaku z przyjemną chmielową goryczką o smaku palonego słodu. {I TERAZ UWAGA} Piwo ciemne, pasteryzowane / Starkes Braunbier, pasteurisiert / Dark Ale, pasteurized

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12202

                Piwo to samo, tłumaczenie inne

                Comment

                • fakaj
                  Junior
                  • 02-2012
                  • 19

                  No tak, tylko czy to faktycznie Ale, tak jak jest napisane na kontrze.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    Oczywiście, jest to tzw. "ale dolnej fermentacji".

                    Last edited by ART; 16-02-2012, 22:04.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Tschabe
                      Senior
                      • 08-2011
                      • 105

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ciemny, a jednocześnie dość przejrzysty. Dużo rubinowych prześwitów. [4]
                      Piana: Nieduża, drobnopęcherzykowa. Kolor piaskowy. Nie jest specjalnie wytrzymała, przed końcem picia znika do zera. [3]
                      Zapach: Nie za mocny, kawowo-czekoladowy. Pod koniec dołącza etanol. [3.5]
                      Smak: Przyjemnie gorzki, choć niezbyt treściwy. Sporo w nim czekolady, szczególnie silny jest długi, czekoladowy posmak. Poza tym nieco palonego słodu. Sympatycznie rozgrzewa. [4]
                      Wysycenie: Silne. Jak na Portera, to nawet za silne. [3.5]
                      Opakowanie: Złota etykieta, niechlujnie przyklejona. Design taki sobie. Pojawił się firmowy kapsel. [3.5]
                      Uwagi: Podchodziłem do tego piwa sceptycznie, z uwagi na poprzednie, niezbyt miłe doświadczenia z produktami Browaru Witnica. Ale ten porter jest naprawdę niezły.

                      Moja ocena: [3.675]

                      Comment

                      • concerto
                        Senior
                        • 09-2003
                        • 859

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fakaj Wyświetlenie odpowiedzi
                        Mam pytanko. Czy Black Boss Porter oraz Witnicki Porter to jest to samo?
                        Tez mnie to nurtowało. Napisałem maila do browaru i ot co otrzymałem:


                        Jest subtelna różnica między Porterem a Black Bossem – różni się odfermentowaniem a co za tym idzie słodyczą i minimalnie zawartością alkoholu
                        Mam nadzieję, że poszuka Pan Blacka i sam oceni.
                        "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Czyli jednak jest to samo. Nie żeby klon, ale powiedzmy że pochodzą z tego samego źródła, tej samej brzeczki. Tak samo jest np. z Żywym i Mocnym Redem.
                          Ale w takim razie potrzebna jest jakaś rewizja w naszej bazie, bo alkohol mamy wpisany taki sam.
                          Last edited by Pendragon; 02-06-2012, 08:49.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • GrzesBydgoszczy
                            Junior
                            • 08-2012
                            • 3

                            Click image for larger version

Name:	DSC01871.jpg
Views:	1
Size:	34,4 KB
ID:	2039986
                            jak dla mnie świetne piwo
                            bardzo lubię portery i dosyć dużo ich już przetestowałem
                            ten jest dosyć rzadki ale nie wodnity fajnie czuć chmielem coś jak w ataku chmielu alkoholu prawie nie czuć z tą pianą na 13s to komuś się chyba stoper popsuł bo u mnie stała dosyć długo

                            ogólnie moja ocena to 10\10 bo lubię portery

                            Comment

                            • Browar-Besko
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 317

                              Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
                              Smak kawowo-słodowy z nutą chmielu. Piana dość gęsta i długo utrzymuje się. Piękny kawowo-rubinowy kolor, jak widać na zdjęciu.
                              Cena 4,59 zł.
                              Attached Files

                              Comment

                              • Browar-Besko
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 317

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: piękny kawowo-rubinowy [4.5]
                                Piana: dość gęsta i długo utrzymuje się [4]
                                Zapach: kawowy z nutą cykorii [4]
                                Smak: kawowo-słodowy z nutą chmielu [4]
                                Wysycenie: trochę za małe [4]
                                Opakowanie: takie sobie, na kontretykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie, brak podanej temperatury spożycia [3]
                                Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                                Moja ocena: [3.975]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎