Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Przetrzymałem Bossa przeszło miesiąc po terminie i rezultat jest rewelacyjny. W miejsce słodkawego, mdłego ulepku (opisanego przeze mnie kilka postów wyżej) wyleżakował się rasowy, przypalany, wytrawny porter. Zadziwiająca jest dla mnie ta przemiana i zaczynam żałować, że w wawie ten porter jest niedostępny
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • sopista
      Senior
      • 01-2003
      • 1747

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
      Przetrzymałem Bossa przeszło miesiąc po terminie i rezultat jest rewelacyjny.
      Podziwiam Cię. W drodze z urlopu nabyłem takowy w Chojnicach (1 szt. ale frajer) i wytrzymał tylko do wyjścia z wanny (to ja wyszedłem nie porter) po powrocie i rozpakowaniu samochodu. Nie wiem dlaczego, ale portery u mnie jakoś nie leżakują.

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sopista
        Podziwiam Cię. W drodze z urlopu nabyłem takowy w Chojnicach (1 szt. ale frajer) i wytrzymał tylko do wyjścia z wanny (to ja wyszedłem nie porter) po powrocie i rozpakowaniu samochodu. Nie wiem dlaczego, ale portery u mnie jakoś nie leżakują.
        Do przeleżakowania skłonił mnie fatalny smak pierwszej butelki, której zawartość wypiłem zaraz po zakupie. Postanowiłem go postarzeć i jak widać, witnicki porter nie rozczarował
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          No nie mogę wyjść z podziwu, po opróznieniu pokal pachnie owocami leśnymi z dodatkiem wanilii, rewelacja!
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Krotoszyniak
            Senior
            • 08-2002
            • 516

            Szybkie pytanie , czy komus udalo sie dowiedziec od browaru czy 8.5% i 9.4% to sa tymi samymi piwami? Ja osobscie tak mysle , obydwa sa 18.1 wag a jak widomo Boss lubi zmieniac etykiety piw.
            Admin z Ratebeera
            Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
            Poromotor piwnej Polski na swiat :)

            Comment

            • cdsoftware
              Junior
              • 09-2006
              • 2

              No niestety muszę przyznać to samo co kolega - Porter z Witnicy z Beczki a z butelki to zupełnie co innego.
              Z beczki to była poezja, a z butelki jakby coś zupełnie innego, otwarte w W-wie w domu dało tylko cień goryczy że nie przypomina w smaku nijak tego co się piło z beczki ...

              Comment

              • messer
                Member
                • 10-2005
                • 80

                Mimo wszystko wspaniały porter! Nie wiem czy kiedyś będzie mi dane napić się prosto z nalewaka. Butelkowa wersja zachwyciła mnie już dawno. Nuty palono-karmelowo-kawowe to jest to!

                Comment

                • naczelnik
                  Senior
                  • 08-2003
                  • 1884

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika messer
                  Mimo wszystko wspaniały porter!
                  Jest moze do kupienia w Walbrzychu?
                  Popieram domowe browary!

                  Polakom gratulujemy naczelnika

                  Zamykam browar.
                  Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                  gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                  Comment

                  • remfire
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 1334

                    Czy jest w Wałbrzychu to nie wiem. Napewno jest w Strzegomiu i Świdnicy w Intermarche - Koźlak też tam jest (a przynajmniej bywa).

                    Comment

                    • babalumek
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 1207

                      Piłem je niedawno z buteleczki, ciepłe trochę... Ale smakowało!!!! Intensywny posmak karmelu i kawy, niby taniocha jakaś a jednak naprawdę bardzo dobre piwo.
                      MRKS Kuźnia Jawor

                      WTS Sparta Wrocław

                      Comment

                      • messer
                        Member
                        • 10-2005
                        • 80

                        Piwka niestety nie ma w Wałbrzychu. Chociaż naprzeciw przychodni przy ul. Browarnej jest jakaś knajpa i jeszcze miesiąc temu widziałem nad drzwiami reklamę Bossa, niestety wczoraj jak patrzyłem to jej nie było. Nie mam czasu podejść i sprawdzić jak wygląda stan faktyczny .
                        Osobiście zaopatruje się w Intermarche w Świdnicy (oprócz Bossa mają Juranda, trochę Namysłowa i zagranicy) i Świebodzicach.

                        Nazywanie tego piwa taniochą nie przystoi świadomemu piwoszowi lub piwowarowi :/

                        Comment

                        • zdzczy
                          Junior
                          • 04-2004
                          • 4

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemny rubin, znakomity połysk [4.5]
                          Piana: bardzo długo opzostaje na szkle.Nad wyraz trwała [4.5]
                          Zapach: bardzo orginalny,pachnie słodem karmelowym [5]
                          Smak: wypiłem z przyjemnością,gdyby jeszcze citkę słodyczy [5]
                          Wysycenie: delikatne dla tych piw odpowiednie [4]
                          Opakowanie: butelka i etykieta ok.gdyby jeszcze kapsel firmowy [3.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.8]

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23799

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zdzczy
                            Smak: wypiłem z przyjemnością,gdyby jeszcze citkę słodyczy [5]
                            bardzo proszę nieco konkretniej opisywać w szczególności smak
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Gambrinus
                              • 06-2001
                              • 696

                              Wlasnie wytrabilem baczka z data przydatnosci 28.01.05 - prezent od Pieczarka. Niestety moja opinia o tym piwie nie zmienia sie - z polskich porterow lubie go najmniej. Przeszkadza mi w nim dziwny slodkawy posmak, nie pasujacy do realatywnej lekkosci tego piwa. Nadal podejrzewam ze w tym piwie oprocz wody, chmielu, slodu i drozdzy cos jeszcze jest. Ocena: 3+ (2-5)
                              Popieraj małe browary!!!
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Comment

                              • woosaa
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 1548

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: bardzo ciemne,mozna powiedzieć że czarne [4.5]
                                Piana: kremowa,niezbyt gęsta,powoli opada tworząc bardzo delikatny dywanik [4]
                                Zapach: w miarę intensywny zapach słodowo-karmelowy,bardzo przyjemny [4.5]
                                Smak: przyjemny mocny smak,wyczuwalny przypalony słód z akcentem goryczkowym,trochę karmelkowe [4.5]
                                Wysycenie: prawidłowe,może troszkę za duże [4]
                                Opakowanie: etykieta w ciemnej tonacji bez kontry,czarny kapsel,podana zaw.alkoholu i ekstraktu [3]
                                Uwagi: na pewno piwo do powtórzenia,polecam.PZDR

                                Moja ocena: [4.35]
                                mb WOS

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎