Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zwierzyniec, Zwierzyniec Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arno
    Member
    • 10-2004
    • 60

    #61
    Zwierzyńcowi gratulujemy e-prezesa
    http://www.zamosc.wonder.pl/kuchnia

    Comment

    • Piotras
      Senior
      • 08-2003
      • 307

      #62
      Piłem w wersji btl 0,33 i 0,5 i zdecydowanie 0,33 bardziej charakterny. Niby to to samo piwo, mają zbliżony smak ale ten 0,33 jest intensywniejszy. Ogólnie pils bardziej słodowy niż goryczkowy,ale wg. mnie czołówka polskich pilsów.(lwówek,ciechan,noteckie,zwierz) Butelka mega- ma taki przedwojenny klimat.Trochę można by grafikę poprawić. Ogólnie bez rozczarowania,a jak na Poland to jest juz coś.

      Comment

      • Lacriferno
        Senior
        • 07-2005
        • 783

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piotras
        Piłem w wersji btl 0,33 i 0,5 i zdecydowanie 0,33 bardziej charakterny. Niby to to samo piwo, mają zbliżony smak ale ten 0,33 jest intensywniejszy. Ogólnie pils bardziej słodowy niż goryczkowy,ale wg. mnie czołówka polskich pilsów.(lwówek,ciechan,noteckie,zwierz) Butelka mega- ma taki przedwojenny klimat.Trochę można by grafikę poprawić. Ogólnie bez rozczarowania,a jak na Poland to jest juz coś.
        Zwierz w butelkach 0,5 i 0,33 to nie to samo piwo. Oryginalny Zwierzyniec ze Zwierzyńca jest lany tylko do butelek 0,33, natomiast pozostałe pochodzą z Lublina.

        Comment

        • Lacriferno
          Senior
          • 07-2005
          • 783

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lacriferno
          Zwierz w butelkach 0,5 i 0,33 to nie to samo piwo. Oryginalny Zwierzyniec ze Zwierzyńca jest lany tylko do butelek 0,33, natomiast pozostałe pochodzą z Lublina.
          Wczoraj pisałem, dziś po części dementuję. Dziś natkąłem się na Ziwerzyńca w butelce 0,33 z Lublina. Czyżby piwo miało podzielić losy Piasta i Heveliusa? Coraz częściej też słyszę o zmierzchu zwierzynieckiego browaru.

          Comment

          • maaris
            Junior
            • 05-2006
            • 10

            #65
            ja osobiście kupuję TYLKO piwo które jest ze Zwierzyńca a nie lubelskie "podróby". Często bywam w tym miasteczku i kupuję w sklepiku filrmowym a mają tam też i inne szpeje jak np. koszulki itd.

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny, klarowny ale zbyt słomkowy, zbyt jasny. [3.5]
              Piana: Bardzo kiepska. Ledwie coś tam urosło z grubych bąbli to zaraz opadło do zera. Trzymała się przez chwileczkę. [2.5]
              Zapach: Ładny chmielowy aromat. Trochę za mało intensywny. [4]
              Smak: Smak to zdecydowanie największy atut tego piwa. Pyszny chmielowy smak z mocną goryczką. Po przełknięciu mocny gorzki posmak chwilę trzyma się w ustach. Ogólnie bardzo orzeźwiające, lekkie. [4.5]
              Wysycenie: Mocne i trzyma się do samego końca cały czas intensywnie pracując i ożywiając piwo. [4.5]
              Opakowanie: Skromne i ładne. Kapsel bardzo ładny, w stylu reszty. Butelka bardzo fajna (granat 0,33). Niestety brak ekstraktu. [4]
              Uwagi: Bardzo dobre lekkie piwo. Idealne było by do lania w pubach. To dowód, że i u nas można warzyć dobre piwo. Szkoda, że to tylko 0,33l było.
              Piwo otrzymane od dkrasnodebskiego w prezencie. Dzięki.

              Moja ocena: [4.05]
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • zythum
                Kot Makawity
                • 08-2001
                • 8305

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lacriferno
                Wczoraj pisałem, dziś po części dementuję. Dziś natkąłem się na Ziwerzyńca w butelce 0,33 z Lublina. Czyżby piwo miało podzielić losy Piasta i Heveliusa? Coraz częściej też słyszę o zmierzchu zwierzynieckiego browaru.
                Poczytaj temat o Zlocie a będziesz wiedział, że raczej zmierzchu się nie przewiduje. A jeżeli na Zlot przybędziesz będziesz miała okazję sam osobiście spytać.
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #68
                  tylko, że na giełdzie Tyskiej kupiłem Zwierzyńca już niekoniecznie zwierzynieckiego. nie ten smak i brak informacji o tym, że był zrobiony w Zwierzyńcu. a skoro Goolman gold jest rozlewany do butelek kształtem identycznych co te zwierzynieckie, to potwierdza to fakt, że Lublin bez problemu może uwarzyć i rozlać "zwierza" u siebie. a dalej to wogóle już wole nie myśleć

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    #69
                    Zwierz w butelkach typu Goolman i puszkach ZAWSZE był z Perły z Lublina. Tylko małe butelki były ze Zwierza.
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
                      Zwierz w butelkach typu Goolman i puszkach ZAWSZE był z Perły z Lublina.
                      to wiem! nie od dziś.
                      Tylko małe butelki były ze Zwierza.
                      i już nie są! mówiłem o Goolman goldzie, który jest w granacie, ale z Lublina i Zwierzyńcu w granacie, który też jest z lublina.

                      Comment

                      • zythum
                        Kot Makawity
                        • 08-2001
                        • 8305

                        #71
                        Zabiłeś mi ćwieka bo nie widziałem Gollmana Gold ale podejrzewam, że to jest jakaś przezroczysta butelka o innym kształcie niż handgranat Zwierza.

                        ps. Tak czy tak na Zlocie będziemy w browarze więc przecież by nie ściemniali bo zobaczymy piwo na własne oczy więc nie rozumiem Waszych obaw. Natomiast jasnym jest, że piwo ze Zwierza będzie tylko w regionie natomiast poza najlbliższymi okolicami będzie z Perły - nad czym oczwyiście ubolewam.
                        To inaczej miało być, przyjaciele,
                        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                        Rządzący światem samowładnie
                        Królowie banków, fabryk, hut
                        Tym mocni są, że każdy kradnie
                        Bogactwa, które stwarza lud.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
                          Zabiłeś mi ćwieka bo nie widziałem Gollmana Gold ale podejrzewam, że to jest jakaś przezroczysta butelka o innym kształcie niż handgranat Zwierza.
                          to jest dokładnie ten sam kształt!
                          ps. Tak czy tak na Zlocie będziemy w browarze więc przecież by nie ściemniali bo zobaczymy piwo na własne oczy więc nie rozumiem Waszych obaw. Natomiast jasnym jest, że piwo ze Zwierza będzie tylko w regionie natomiast poza najlbliższymi okolicami będzie z Perły - nad czym oczwyiście ubolewam.
                          i jeśli będzie to do poznania po opakowaniu (jak teraz, informacja na etykiecie lub puszce) to OK.
                          Last edited by e-prezes; 05-06-2006, 14:34.

                          Comment

                          • kibi
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 1875

                            #73
                            Właśnie dostałem piwo Zwierzyniec Pils w butelce 330ml ("granat") Na etykiecie nie ma wiadomości na temat browaru, na kontrze napis: "Perła - Browary Lubelskie S.A." czyli nadal nic nie wiadomo. Butelka nawet z daleka nie przypomina Goolmana Golda, różni się kolorem i kształtem. No... powiedzmy, że kształtem z daleka przypomina, ale z bardzo daleka .

                            Comment

                            • Lacriferno
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 783

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
                              Poczytaj temat o Zlocie a będziesz wiedział, że raczej zmierzchu się nie przewiduje. A jeżeli na Zlot przybędziesz będziesz miała okazję sam osobiście spytać.
                              Informacji o kiepskiej kondycji zwierzynieckiego browaru nie wyssałem z mentosa, wiem to od człowieka pracujacego w Browarach Lubelskich. Browar traktowany jest jako uboczne przedsięwzięcie, mało dba się o jego rozwój i promocję. Oby plotki o upadku pozostały tylko plotkami.
                              Na Zlot, jeśli dotrę, to jedynie przejazdem. Postaram się w tym okresie zakotwiczyć w Krasnymstawie i może w drodze powrotnej zboczę na Zwierzyniec.
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi
                              Właśnie dostałem piwo Zwierzyniec Pils w butelce 330ml ("granat") Na etykiecie nie ma wiadomości na temat browaru, na kontrze napis: "Perła - Browary Lubelskie S.A." czyli nadal nic nie wiadomo.
                              Zwierz w butelkach 0,33 pochodzi jeszcze ze Zwierzyńca. To samo tyczy się Carmela, gdzie też nie ma informacji o zwierzynieckim browarze.
                              Last edited by Lacriferno; 05-06-2006, 17:08.

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19167

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi
                                ... Butelka nawet z daleka nie przypomina Goolmana Golda, różni się kolorem i kształtem. No... powiedzmy, że kształtem z daleka przypomina, ale z bardzo daleka .
                                szkoda, że pozbyłem się wszyskich butelek po Goldzie, ale ja miałem prawie identyczną (no zapomnijmy o barwie szkła): dolna część - średnica ta sama, wysokość raczej ta sama, bo nie mierzyłem; środkowa - zwężenie i karb jak w zwierzynieckiej i dalej długa szujka m.w. tej samej długości - mieściła mi się w tych samych skrzynkach co zwierz, więc naprawdę nie wiem czy mieliśmy dwie różne czy co?
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lacriferno
                                ...
                                Zwierz w butelkach 0,33 pochodzi jeszcze ze Zwierzyńca. To samo tyczy się Carmela, gdzie też nie ma informacji o zwierzynieckim browarze.
                                to będę musiał zmienić tę zacną ocenę cytowaną na stronie regionu. to co przywiózł mi Darek Krasnodębski z giełdy było boskie i moja ocena wyżej jest adekawatna - miodzio. to co kupiłem od gościa na giełdzie tyskiej i czego etykieta znajduje się tutaj w niczym, nie przypominało tamtego pysznego piwa. bliższe było temu puszkowemu, które można czasem dostać w Krakowie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎