Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zwierzyniec, Zwierzyniec Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maciejos
    Junior
    • 12-2004
    • 29

    #91
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jak na pilsa przystało - piekne złoto! [4.5]
    Piana: Bardzo drobna. Cienka warstewka utrzymuje się stosunkowo długo -po 15 minutach od otwarcia jeszcze jest. [4]
    Zapach: umiarkowany i neutralnie piwny - trudno doszukać się jakichś nadzwyczajnych nutek [3]
    Smak: Na pierwszy "patrz" przyjemnie zbalansowany, później mocniej goryczkowy, a na koniec znów nieco bardziej słodkawy. Przyjemny! [3.5]
    Wysycenie: wbrew stale występującemu spienieniu, nie wyczuwa się jego jakos wyjątkowo mocno w piwie [3]
    Opakowanie: butelka 330 ml -(sic!) zwrotna. Bez wątpienia rarytas. Wysmakowana, brązowa, w starym stylu, z długą wąską szyjką. Grawer "Browary Lubelskie SA" w jej głównej częsci na wysokości ponad etykietą główną. kolorystyka bladopomarańczowa. To ona wraz z kształtem butelki sugeruje już jaką markę widzimy na półce sklepowej. Grafika bez polotu. Moja butelka ma taki scufing, że aż wierzyć sie nie chce, że kontrola browaru tego nie wyłapała. Pasy przetarcia mają 5 mm każdy ! :-( Miejsce wybicia daty na kapslu niespecjalnie dobre, zlewa się z grafiką. Za te dwie ostatnie rzeczy odejmuję po 0,5 pkt. Tak byłoby bardzo dobrze. [3.5]
    Uwagi: Dostałem od Szymona po jego odwiedzinach na kielecczyźnie

    Moja ocena: [3.4]

    Comment

    • woosaa
      Senior
      • 07-2005
      • 1548

      #92
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złotawo-bursztynowy [4.5]
      Piana: śnieżnobiała,w miare gęsta i utrzymująca się do końca [5]
      Zapach: delikatny,chmielowy [4.5]
      Smak: trochę za mało goryczki,ale i tak przyjemne w smaku [4.5]
      Wysycenie: ciut za mało,w kufelku widac bąbelki,za to w ustach prawie wcale [4]
      Opakowanie: jak dla mnie REWELACYJNA butelka przypominająca dawne czasy,etykieta i kontra trochę skromne,brak zaw.ekstraktu [5]
      Uwagi: otrzymane jako prezent gwiazdkowy.Oby więcej takich.PZDR

      Moja ocena: [4.55]
      mb WOS

      Comment

      • franekf
        Senior
        • 06-2004
        • 944

        #93
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor jasnozłoty, nieco za jasny jak dla mnie. [4.5]
        Piana: Przy nalewaniu puszysta i gęsta. Opada dość szybko, pozostaje po niej kożuch zakrywający piwo. Bardzo ładnie osadza się na szkle, znacząc każdy łyk piwa. [4.5]
        Zapach: Chmielowo - ziołowy, dość intensywny i bardzo przyjemny. [5]
        Smak: Bardzo przyjemne połączenie nut słodowo - chlebowych z aromatem chmielowym. Właściwie nie ma się do czego przyczepić - piwo pije się bardzo lekko, z każdym łykiem rośnie ochota na następny. Goryczka lekka, ale dobrze wyczuwalna. Piwo pozostawia na języku delikatne uczucie wytrawności. [5]
        Wysycenie: Gaz lekko szczypie w język, nie wypełnia zbyt mocno żołądka, jago ilość określiłbym jako zadowalającą. [4.5]
        Opakowanie: Piękny, klasyczny "granacik" (zacznę chyba zbierać takie na piwo domowe...), etykiety i kapsel proste, ale ładne. Brak informacji o ekstrakcie i miejscu produkcji piwa (wydawało mi się że Zwierzyniec w granatach pochodzi ze Zwierzyńca, ale po lekturze wcześniejszych postów pojawiły się u mnie wątpliwości - mam jednak nadzieję że wpisałem się w odpowiednim temacie) [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.85]
        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
        Piwny Janusz bez Teku

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #94
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ładna, klarowna słomka [4.5]
          Piana: genialna, kremowa, nie ma szansy, żeby nalać piwo na raz do kufla 0,5l, opadając piana ładnie osada się na ściankach kufla, po 6,5 min. nadal pozostaje 1cm piany [5]
          Zapach: wyraźny, słodowy, pięknie roznosi się po okolicy po otwarciu butelki, wwąchawszy się dokładniej oprócz ładnego słodowego aromatu czuć także nutkę piwniczną [5]
          Smak: wyraźnie rozbudowany słodowy charakter miesza się z piwniczną nutą i stanowczą ale delikatna w charakterze goryczka, wyczuwalna jest także miodowa nutka, całość pięknie się ze sobą komponuje, bardzo smaczny [5]
          Wysycenie: ładne, delikatne w strukturze, trwałe aż do końca [4.5]
          Opakowanie: rozkoszna butelka o pojemności 0,33l z tłoczeniami mocno poobcierana, kapsel dedykowany z nadrukowaną datą przydatności do spożycia (22.11.2007), zaw. alk. 5%, informacji o ekstrakcie brak, etykieta, kontra i krawatka w brązowej kolorystyce z zielonymi wstawkami, całość stylowa i dość prosta, IMO to piwo bez wątpienia zasługuje na lepszą oprawę graficzną, mam wrażenie, że cena sugerowana 1,19 zł jest nieaktualna [4.5]
          Uwagi: świetny pils, w zasadzie brak słabych stron, fermentacja w otwartych kadziach na każdym kroku udowadnia swoją wyższość, od dłuższego czasu to piwo trzyma rewelacyjną formę, prawdziwe mistrzostwo,
          P.S. żeby w tak bliskiej odległości od siebie były produkowane 2 tak wybitne piwa (Zwierzyniec i Janów) ... powinni tego zabronić

          Moja ocena: [4.925]
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
            P.S. żeby w tak bliskiej odległości od siebie były produkowane 2 tak wybitne piwa (Zwierzyniec i Janów) ... powinni tego zabronić
            Lepiej niech specjaliści od fabrykowania piwa w tym palców nie maczają.
            Tamta strefa to chyba jedyne ciekawe miejsce w Polsce w piwnej skali światowej.
            MM961
            4:-)

            Comment

            • tfur
              Senior
              • 05-2006
              • 1303

              #96
              przeczytawszy powyższe posty, zupełnie straciłem orientację co do tego, skąd może pochodzić pite przeze mnie piwo. na pewno pochodziło z butelki typu granat z etykietą zwierzyniec pils. smaczne piwo, ale oczekiwania miałem znacznie, ale to znacznie większe, po tym, co przeczytałem. i jeszcze żart z etykiety: cena sugerowana 1,19 zł. no, tak... się mieszka w stolicy, nie?
              veni, emi, bibi

              Comment

              • MGW
                Junior
                • 07-2007
                • 9

                #97
                to jak jest w końcu z tym browarem? Produkuje czy nie? Może ktoś blisko mieszka albo pracuje tam. Może administracja ma jakieś sprawdzone informacje.

                Butelki faktycznie przestały jasno informować o pochodzeniu piwa - z przykrością trzeba stwierdzić nieuchronność znanego koncernowego procederu i zbliżającego się oszustwa...

                Szczerze to źle by się stało gdyby taka perełka zaprzestała produkcji.
                Byłem tam w zeszłym roku w czasie wakacji ale nie można było zwiedzać, niestety. Kuriozum to zakup butelkowanego piwa 0,33l w sklepie przy browarze po 3,50 PLN. Powód to możliwość konsumpcji na miejscu i status bardziej knajpy niż sklepu. 300 metrów dalej lub wcześniej (zależy z której strony patrząc) w zwykłym spożywczaku to samo piwo złotówka z groszami. Możliwość zakupu niepasteryzowanego, poruszana we wcześniejszym poście, na pewno by zrekompensowała różnicę cenową.

                Póki co to dla mnie to najlepszy polski pils - może jeszcze nie udało mi się spróbować lepszych, może ktoś poleci inne o podobnym charakterze.

                Comment

                • WOJTEKO
                  Junior
                  • 09-2007
                  • 1

                  #98
                  Może to nie ten dział, ale dodam, że małego Zwierzyńca można dostać w delikatesach przy Stryjeńskich (Moczydłowskiej).

                  Comment

                  • MGW
                    Junior
                    • 07-2007
                    • 9

                    #99
                    Zwierzak

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta Wyświetlenie odpowiedzi
                    ........
                    Kondycja Zwierzyńca na 100% nie jest najlepsza. Myślę, że Perła zamknełaby dawno ten browar, ale boi się negatywnych reakcji lokalnego rynku (gdzie ma najsilniejszą pozycję).
                    Przeniesienie linii produkcyjnej w 100% do Lublina jest dla nich bardzo korzystne finansowo. W Zwierzyńcu miałoby ponoć pozostać tylko ujęcie wody i knajpa przy-browarniana, w której podobno lany z kega Zwierz jest z Lublina!!!

                    Spróbuję się wypytać...
                    Hej Bracie !

                    Jakie są aktualności w tej kwestii

                    Co udało się dowiedzieć ?


                    Aaa i czy JAckson lub ktokolwiek wie gdzie można kupić piwo z Janowa? Tylko na miejscu bądź w KDln czy po Polsce się "rozniesło"

                    MGW

                    Comment

                    • JAckson
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 6122

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MGW Wyświetlenie odpowiedzi
                      Aaa i czy JAckson lub ktokolwiek wie gdzie można kupić piwo z Janowa? Tylko na miejscu bądź w KDln czy po Polsce się "rozniesło"

                      MGW
                      To nie jest dobre miejsce na tego typu pytanie.
                      Generalnie Janów dostępny jest lokalnie (Bieszczadzkiego w butelkach chyba już nie ma).

                      Posty do przeniesienia do innego tematu
                      MM961
                      4:-)

                      Comment

                      • Pfeifer
                        Junior
                        • 07-2008
                        • 1

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasny, słomkowy, zwykły piwny kolor. [4]
                        Piana: delikatna, drobna. szybko opada, tworząc przyjemny dla oka korzuszek. [4]
                        Zapach: silny, łatwo wyczuwalny, typowo chmielowy. [4.5]
                        Smak: zdecydowany, z goryczką. długo pozostaje w ustach po wypiciu piwa. [4.5]
                        Wysycenie: całkiem spore, w sam raz na lato. [4.5]
                        Opakowanie: opakowanie genialne. nigdy nie spotkałem się z taką butelką. przy minimalistycznej etykiecie, granat tworzy przyjemny dla oka widok. [5]
                        Uwagi: reasumująć, typowo letnie piwo. najlepiej smakuje z budki tuż przy browarze. i wiadomo - z granatu. jeden z najlepszych pilzów, jakie piłem. co ciekawe, na lubelszczyźnie większość ludzi gardzi tym piwem, twierdząc że nadaje się tylko na tanie imprezy.

                        Moja ocena: [4.45]

                        Comment

                        • Samoglow
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 606

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Klarowny, słomkowy, dla Pilsa idealny. [5]
                          Piana: Niezła, drobniutka, wysoka. Opada w średnim tempie i pozostawia ślady. [4]
                          Zapach: Wyczuwalny chmiel. Dość wyraźny i sympatyczny. Zachęca do skosztowania. [4]
                          Smak: Delikatny smak, czuć chmiel, ale jest bardziej rozwodniony od Perły Chmielowej, czuć też jakiś delikatny posmak, ale jest to niezłe lekkie piwo, ale po wypiciu Perły jest sporo mniej ciekawe. [3.5]
                          Wysycenie: Średnie, ale aż tak to nie przeszkadza i sprawia, że całość jest delikatniejsza. [4]
                          Opakowanie: Niezwykła butla 0,33l, kojarząca się z przyprawą do zupy . Wytłoczony napis Browary Lubelskie, więc bez wątpienia byłoby 5, ale największa bolączka wielu browarów - ekstrakt! [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.875]

                          Comment

                          • Manieklbl
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 100

                            Prosiłbym o odpowiedź na nurtujące mnie pytanie:
                            Czy ta wersja Zwierzyńca jest nadal produkowana w obu browarach (Zwierzynieckim i Lubelskim) i czy te wersje różnią się smakiem? Jeśli tak, to jak je odróżnić? Na mojej butelce 0,5l było napisane wyprodukowano przez Perła Browary lubelskie, ale jako że Zwierzyniecki browar do Perły należy stąd wiadomo gdzie je wyprodukowano?

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Manieklbl Wyświetlenie odpowiedzi
                              Prosiłbym o odpowiedź na nurtujące mnie pytanie:
                              Czy ta wersja Zwierzyńca jest nadal produkowana w obu browarach (Zwierzynieckim i Lubelskim) i czy te wersje różnią się smakiem? Jeśli tak, to jak je odróżnić? Na mojej butelce 0,5l było napisane wyprodukowano przez Perła Browary lubelskie, ale jako że Zwierzyniecki browar do Perły należy stąd wiadomo gdzie je wyprodukowano?
                              Wg. mnie mały (330ml) świeży Zwierzyniec smakuje lepiej, co skłania mnie do teorii, że pochodzi ze Zwierzyńca.
                              Jednak wg oficjalnych informacji z Perły, nie ma prostego sposobu na rozróżnienie skąd pochodzi piwo - w obu przypadkach może być zarówno ze Zwierza jak i Lublina.
                              W ostatnich dniach sprawa Browaru w Zwierzyńcu w ogóle jest zawiła - być może Perła się wycofa... Nie wiem czy w tej chwili jest tam warzone piwo...
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • delvish
                                Senior
                                • 11-2004
                                • 3508

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta Wyświetlenie odpowiedzi
                                nie ma prostego sposobu na rozróżnienie skąd pochodzi piwo - w obu przypadkach może być zarówno ze Zwierza jak i Lublina.
                                A IMO jest, właśnie za pomocą smaku. Fermentacja w otwartych kadziach i tankofermentorach jak dla mnie jest rozróżnialna, przynajmniej w temacie pilsa
                                Ostatnio, z taką pewną nieśmiałością piłem konserwowego Zwierza i stwierdziłem, że na bank piwo jest ze Zwierzyńca. Tylko nasycenie było takie jakby sztuczne i piana mizerna. To jednak pewnie wina transportu cysternami do Lublina.
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie wiem czy w tej chwili jest tam warzone piwo...
                                Generalnie Zwierzyniec od dłuższego czasu, tj. jakichś kilku lat warzy piwo dość rzadko, także nawet naoczna wizyta w pobliżu browaru nie pozwala stwierdzić czy produkują czy nie. Żeby mieć pewność, trzeba by im do kadzi zaglądnąć
                                Last edited by delvish; 16-10-2008, 17:42.
                                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                                (Frank Zappa)

                                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎