Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zwierzyniec, Zwierzyniec Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter_1000
    Senior
    • 05-2003
    • 583

    #31
    ART napisał(a)
    nie rozlewanych a warzonych

    No fakt, jednakże w wypadku Zwierzyńca puszkowego informacja o producencie brzmi "rozlanow browarze nr..." . Się więc zasugerowałem
    Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #32
      Tyle się naczytałem dobrego o tym piwie, że miałem zbyt wygórowane oczekiwania... Szkoda.
      Puszka bardzo ładna. Gustowny, oszczędny wzór, czytelne informacje. Przypomina troszkę Staropramena, ale to nie razi.
      Kolor to ładne, pilsowe złotko.
      Piana wysoka, trwała, gęsta.
      Zapach wyraźny, chmielowo-słodowy, choć wyczuć można jakiś nieprzyjemny smrodek.
      Gaz w porządku.
      Smak mocno słodowy, z miłą goryczką. Wydaje się lekkie i dobrze orzeźwiające, jednak pojawia się jakiś nieprzyjemny posmaczek, który bardzo dużo ujmuje temu piwu.

      Moja ocena: [3.675]

      Comment

      • bury_wilk
        Senior
        • 01-2004
        • 2655

        #33
        Dostałem dwa Zwierzyńce od sympatycznej kolażonki przebywającej wakacujnie pod Lublinem. Trzeba przyznać, że się spisała i zgodnie z zaleceniem Zwierzyniec był ze Zwierzyńca . Szkoda tylko, że te buteleczki takie mało pojemne, bo piwo jest pyszne.

        Lubię kiedy się zieleni
        Lubię jak się piwo pieni...

        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

        Comment

        • Doodeck
          Senior
          • 05-2003
          • 1612

          #34
          Zostało mi jeszcze parę sztuk w "handgranatach" po wczasach w Zwierzyńcu. Mogę się podzielić, bo piwo jest przednie (lekki orzeźwiający pilsik), a odgłos pierwszego "gulga" z butelki z długą szyjką powinno się nagrać i udostępnić w Browarze jako trofeum kolekcjonerskie .

          Oczekuję propozycji.
          Dalekosiężny
          Obserwator
          Obiektów
          Dynamicznie
          Epatujących
          Ciekawymi
          Koncepcjami

          Comment

          • jerzy
            piwoholik
            • 10-2001
            • 4705

            #35
            Twilight_Alehouse napisał(a)
            Tyle się naczytałem dobrego o tym piwie, że miałem zbyt wygórowane oczekiwania... Szkoda.
            Puszka bardzo ładna.
            Puszka? To chyba w złym temacie opisujesz to piwo, tutaj masz link do tematu o Zwierzyńcu z Lublina.
            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

            Comment

            • Pan_Palivec
              Member
              • 07-2003
              • 40

              #36
              Choć "Zwierzyniec" piję od dawna to dopiero dziś zauważyłem, że na niektórych "granatach" nie jest wytłoczony tradycyjny napis "Browary Lubelskie SA" ale niemieckie zdanie "Gebraut nach dem Reinheitsgebot". Domyślam się,że chodzi o to,że piwo warzone jest z zachowaniem prawa czystości ale po co taki napis w piwie przeznaczonym na rynek polski?Czyżby jakieś niezrealizowane plany eksportu do Niemiec??
              Może ktoś z forumowiczów mógłby powiedzieć coś więcej na ten temat.
              Last edited by Pan_Palivec; 28-08-2004, 17:56.
              Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???

              Comment

              • baklazanek
                † 2014 Piwosz w Raju
                • 08-2001
                • 3562

                #37
                Polskie browary często stosują na swoich etykietach czy puszkach obcojęzyczne napisy po to, a żeby zrobić chyba lepsze wrażenie. Na wielu opakowaniach mnożna znaleźć napis "Export" co tak naprawdę nie ma pokrycia w rzeczywistości.

                Comment

                • peter_1000
                  Senior
                  • 05-2003
                  • 583

                  #38
                  W tym wypadku nie wydaje mi się żeby o to chodziło. Etykieta jest w całości po polsku. Poza tym jest to bardziej drażniące niż przyciągające. Może jakąś partię butelek zakupili w Niemczech?
                  Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                  Comment

                  • Pan_Palivec
                    Member
                    • 07-2003
                    • 40

                    #39
                    Czy coś takiego denerwuje?Wydaje mi się że ten element wyjątkowo mało rzuca się w oczy.Najlepszym dowodem jest to że sam dopiero teraz zwróciłem uwagę na ten szczególik choć zwykle przyglądam się butelkom dość uważnie

                    Jeśli zaś faktycznie "Zwierzyniec" kupił jakąś partię butelek z Niemiec to ciekawe jakie piwa tam w ten sposób butelkują/butelkowali?
                    Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #40
                      peter_1000 napisał(a)
                      W tym wypadku nie wydaje mi się żeby o to chodziło. Etykieta jest w całości po polsku. Poza tym jest to bardziej drażniące niż przyciągające. Może jakąś partię butelek zakupili w Niemczech?
                      Takie butelki są w obrocie w Niemczech.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Borysko
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1144

                        #41
                        Wypite dzięki koledze Klonowi.
                        Najpierw kolorek, całkiem ciemny jak na 11. Niestety klarowności odrobinę zabrakło do ideału (3,5)
                        Piana doskonała - wielka, gęsta i trwała. Do końca na piwie utrzymała się czapeczka. (5)
                        Nasycenie bez zastrzeżeń (4)
                        Zapach przyjemny i intensywny, chlebowo-słodowy a do tego czuje się słodkie suszone owoce (4,5)
                        Smak złożony. Elementy słodowe i zbożowe doskonale łączą się ze smaczkami chmielowymi i wyraźną goryczką. W tle czai się odrobina słodyczy. Duże brawa za goryczkę - niewiele już piw może się taką pochwalić. (4,5)
                        Opakowanie śliczne - bardzo charakterystyczna buteleczka 0,33. Estetyczna etykieta, ładny kapselek. Może służyć za wzór (5)
                        Reasumując, Zwierzyniec robi znakomitego pilsa. Nie znalazłem praktycznie wad, a smak, piana i zapach są jego silnymi atutami.

                        Moja ocena: [4.5]

                        Comment

                        • Borysko
                          Senior
                          • 02-2004
                          • 1144

                          #42
                          A tak piwo wyglądało przed konsumpcją
                          Attached Files

                          Comment

                          • zythum
                            Kot Makawity
                            • 08-2001
                            • 8305

                            #43
                            Pite parokrotnie przez ostatnie dni. Powiem tak - z jednej strony całkiem do wypicia ale tak naprawdę dziś to już raczej zwykła masówka w porównaniu do Zwiezryńca jeszcze z przed prywatyzacji browaru.
                            Do rzeczy
                            Piana - tworzy się nieźle ale niestety jest mało zwarta, rzadka.
                            Kolor - jasno słomkowe
                            Nasycenie - zbyt duzo gazu ale na szczęście nosem nie wylatuje jak w koncernówkach
                            Smak - bez goryczki i wodniste, jednak gdzieś daleko ślady goryczki i ślady treściwości jakie to piwo kiedyś posiadało. Ogólnie w zalewie koncernówek ujdzie, w porównaniu jednak z pamięcią starego smaku ledwo 3+
                            Zapach przyjemny ale praktycznie niewyczuwalny
                            Opakowanie to jedyna 5 i to z plusem tego piwa. Świetny granat, ze świetną etykietą (grafika i rozwiązanie kolorystyczne).

                            Moja ocena: [3.25]
                            To inaczej miało być, przyjaciele,
                            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                            Rządzący światem samowładnie
                            Królowie banków, fabryk, hut
                            Tym mocni są, że każdy kradnie
                            Bogactwa, które stwarza lud.

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #44
                              Zrobiłem sobie właśnie bezpośrednie porównanie zwierzynieckiego Zwierza z lubelskim.

                              Tak jak jeszcze półtora roku temu zwierzyniecki różnił się wyraźnie na plus, teraz różnica jest dużo mniej wyczuwalna. O Zwierzu lubelskim w odpowiednim temacie, a teraz niech dobiorę się do skóry oryginalnemu.

                              Im bardziej schłodzony tym gorszy... Nieprzyjemny metalowy posmak zanika wraz ze wzrostem temperatury piwa. W połowie konsumpcji wyczuwam już tylko przyjemny posmak słodowy, goryczki w przeciwieństwie do Boryska specjalnie wyeksponowanej nie zarejestrowałem, momentami lekkie akcenty ziołowe.

                              Zapach też wyraźnie polepsza się po ogrzaniu piwa.

                              Generalnie, im cieplejsze, tym lepsze. Szczerze mówiąc cieszę się, bo kilka ostatnich wypitych zwierzynieckich Zwierzy bardzo mnie do tego piwa zniechęciło, głównie przez metaliczny posmak. Treściwość już jednak nie ta sama, zgadzam się z Zythumem.

                              Nie dzielmy skóry na Zwierzu!

                              Comment

                              • Pan_Palivec
                                Member
                                • 07-2003
                                • 40

                                #45
                                Też ostatnio zauważyłem pewien spadek formy browaru zwierzynieckiego ale nie sądzę żeby to miała być jakaś trwała tendencja spadkowa. Wielkokrotnie spotkałem się ze złymi partiami tego piwa jednak po krótszym bądź dłuższym czasie wszystko wracało do normy. To co mnie niepokoi to ten metaliczny posmak charakterystyczny dla Lublina, mam jdnak nadzieję że Perła nie wprowadza konsumentów w błąd.
                                Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎