Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Sarmackie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    I to jest to o czym ja od dłuższego czasu myślę i mówię (ale nie piszę ). Jak konfrontować piwo oceniane na 3,5 kosztujące 3,2 zł/litr z piwem ocenianym na 4,0 kosztującym 7,4 zł/litr? Tu przepaść i tu przepaść.
    To jest portal poświęcony piwu, a nie temu jak tanio zryć beret. Wobec tego ocenianie w stylu, jak za 2 zł to wyśmienite, ale za 3zł to syf, jest absurdem. Piwo należy oceniać w oderwaniu od ceny. Na koniec można dodać, że jak za te cenę, to stosunek cena/jakość wypada korzystnie. Natomiast oczywistym jest, że piwo X za 10zł ocenione na [4,5] jest lepsze od piwa Y ocenionego na [3,5] za 1,5zł. Jest lepsze i koniec kropka, natomiast jak ktoś potrzebuje na imprezę 2 transportery, to pewnie warto rozważyć piwo Y.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      Fakt, jestem pierwszy w szeregu, którzy chcą sobie tanio zryć beret. Dzięki za ustawienie w szeregu.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
        Fakt, jestem pierwszy w szeregu, którzy chcą sobie tanio zryć beret. Dzięki za ustawienie w szeregu.
        Nie chodzi o to w jakim jesteś szeregu, tylko o sposób oceniania piwa.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie chodzi o to w jakim jesteś szeregu, tylko o sposób oceniania piwa.
          Tylko, że ja na końcu zdania daję pytajnik co nieśmiało sugeruje dyskusję. A Ty z ambony grzmisz prawdy o jedynym słusznym i niepokalanym sposobie oceniania.

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
            Tylko, że ja na końcu zdania daję pytajnik co nieśmiało sugeruje dyskusję. A Ty z ambony grzmisz prawdy o jedynym słusznym i niepokalanym sposobie oceniania.
            Ktoś musi.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny, ciemnozłoty, ale nie jest do końca klarowne. [3.5]
              Piana: Podczas nalewania pojawiła się skąpa piana, która po chwili zniknęła do zera. Lepiej niż tragicznie, ale wcale nie dobrze. [2.5]
              Zapach: Lekko stęchły, ale nie odrzuca, można powiedzieć że w tym stężeniu jest to jeszcze "piwniczność". O przyjemności z wąchania nie ma jednak mowy. [3]
              Smak: Ciężki, słodowy, lekko ścierowaty. Bez goryczki, na szczęście również bez alkoholowego gryzienia. [3]
              Wysycenie: Najpierw znośne, potem za małe. Piwo w szkle szybko traci gaz. [2.5]
              Opakowanie: Litrowy PET, na etykiecie podane parametry, ale już nie skład. [3.5]
              Uwagi: Jednak sobie odpuszczę.

              Moja ocena: [2.975]
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • Myszon007
                Senior
                • 02-2007
                • 1208

                Warka z datą 07.03.12 rewelacyjna - miód w gębie Jedno z lepszych Sarmackich jakie degustowałem.
                ♪♫

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  W jakim sensie miód? Ono często ma posmak miodowy, czyli utleniony.
                  Miód w sensie dosłownym czy tylko, że takie świetne?

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Myszon007
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 1208

                    Miód jako metafora tym razem jest bez kartonu, miodu, starej ściery, za to idealnie nagazowane, z czysto piwnym zapachem i wreszcie zaznaczoną goryczką. Pycha

                    PS jutro idę po więcej
                    ♪♫

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      jak znam życie, to akurat tej warki u mnie nie dostanę

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • motonita2002
                        Member
                        • 01-2011
                        • 41

                        Podbudowany słowami @Myszon007, udałem się do najbliższej mnie Biedronki i dokonałem zakupu jednej sztuki, z datą przydatności 07.03.2012. Wrażenia - całkiem niezła piana- utrzymuje się przez dłuższą chwilę, by później oblepić kufel w postaci obrączki. Zapach bardzo przyjemny, pozbawiony wszelkich, nieciekawych nut, tak jak wspomniał w/w kolega. Smak - nuty alkoholowe ukryte w głębokim tle, na pierwszy plan wkracza goryczka, może nie nazbyt mocna, ale jednak jest. Słodowość wyczuwalna, jednak bez przesady. Wysycenie - wysokie, jednak nie szczypie w język, a mimo to piwo przez dłuższy czas "pracuje". W relacji cena do jakości - rewelacja.
                        Last edited by motonita2002; 16-12-2011, 20:20.

                        Comment

                        • dipeone
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 741

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Miód jako metafora tym razem jest bez kartonu, miodu, starej ściery, za to idealnie nagazowane, z czysto piwnym zapachem i wreszcie zaznaczoną goryczką. Pycha

                          PS jutro idę po więcej
                          A z jakiej warki ten pyszny egzemplarz?

                          Comment

                          • mapajak
                            Senior
                            • 12-2002
                            • 1187

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Warka z datą 07.03.12 rewelacyjna - miód w gębie Jedno z lepszych Sarmackich jakie degustowałem.
                            Piwo z datą 05.03.2012 również wspaniałe. Czyżby to było już na stałe?

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: bursztynowy, klarowne. [4.5]
                              Piana: skąpa, bardzo krótka. [2.5]
                              Zapach: bardzo intensywny mleczny diacetyl i to wszystko. [3]
                              Smak: karmelowo-diacetylowy, coś w stylu taniej podróby cukierków werthers original. Goryczka śladowa. [3]
                              Wysycenie: średnie, do wysokiego. [4]
                              Opakowanie: PET, ale etykieta z pełną informacją i całkiem estetyczna. [3.5]
                              Uwagi: Po entuzjastycznych ocenach forumowiczów spodziewałem się solidnego piwa, które jako zaskoczenie opiszę na blogu. Niczym pozytywnym mnie jednak nie zaskoczyło.

                              PS: no i 10 ocena zrobiona.

                              Moja ocena: [3.1]
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • MINIAKos
                                Senior
                                • 02-2010
                                • 151

                                Jak widać wszystko zależy od warki A jaka data?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎