Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Sarmackie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MINIAKos Wyświetlenie odpowiedzi
    Jak widać wszystko zależy od warki A jaka data?
    Niestety nie zapisałem.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Po entuzjastycznych ocenach forumowiczów spodziewałem się solidnego piwa, które jako zaskoczenie opiszę na blogu. Niczym pozytywnym mnie jednak nie zaskoczyło.
      To piwo oceniane w oderwaniu od ceny i dostępności jest tylko "znośne".
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • Feti
        Senior
        • 10-2010
        • 801

        To po prostu najlepsze polskie piwo dyskontowe. I tyle.

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10739

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Uwagi: Po entuzjastycznych ocenach forumowiczów spodziewałem się solidnego piwa, które jako zaskoczenie opiszę na blogu. Niczym pozytywnym mnie jednak nie zaskoczyło.

          PS: no i 10 ocena zrobiona.

          Moja ocena: [3.1]
          Bo to piwo dla masa nie dla sędziów PSPD
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • baania
            Senior
            • 10-2009
            • 317

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
            To po prostu najlepsze polskie piwo dyskontowe.
            Można się spierać. Natur z Netto też jest na podobnym poziomie. Ale fakt, że oba się wybijają nad inne marki własne.
            Podcast o piwie
            Podcast o piwie | Facebook

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ładny bursztyn, klarowne [5]
              Piana: niezbyt intensywana, trwała, gęsta, ładnie brudzi szkło - jak na mocne w PETie - super [4.5]
              Zapach: dominuje rzeczywiście "werthers original", czuć też karmelowość słodową, pokrzywowaty chmiel i niestety lekką szmatkę [2.5]
              Smak: słodowe, lekko słodkawe, lekko mleczne, lekka goryczka w dość długim posmaku, praktycznie nie czuć alkoholu, za mało pełni, ale jak najbardziej pijalne, nawet smaczne [4]
              Wysycenie: średnio-niskie, jak na mocne OK, ale z czasem słabnie jednak nieco zaczyna go brakować [4]
              Opakowanie: PET jest zły, złyyyyy, etykieta lekko przekrzywiona, "łysa" nakrętka dodaje "szyku"; przydałaby się chociaż jakaś krawatka, plusik za ekstrakt [2.5]
              Uwagi: No to się przeszedłem do Biedry... "05.03.12.04"

              Moja ocena: [3.5]
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                Przeszedłem się i ja Piwo było ciepłe w sklepie więc wylądowało w zamrażalce w celu szybszego schłodzenia. No i schłodziło się za bardzo, więc ocen jakiś fachowych nie będzie.

                Bardzo zimne było nawet jako takie, na pewno na uwagę zasługuje piana, równa, spora, powoli opadająca, na szkle nic się nie utrzymywało. Im bardziej się ogrzewało tym gorzej. W 3/4 kufla było już ciężko, piło się coraz gorzej, pojawił się lekki diacetyl, dziwna goryczka, piwo ogólnie jest ciężkie i słabo pijalne. Męczarnia.

                Drugi kufel coraz gorszy, piwo coraz cieplejsze więc wylazł bardziej diacetyl, zbożowe zapachy, bleee (nie lubię ich), lekka ściera, i coraz więcej diacetylu, pije się coraz ciężej, duszne, ostatni odgazowany,ciepły łyk to już czyste masło.

                Każdy kolejny łyk piwa powinien sprawiać przyjemność, tu nie ma chęci łyknąć. Przez te dwa kufle zapaliłem trzy razy co nie zdarza mi się przy smakowitych piwach, które sprawiają radość.

                Nie wiem jak można się tym zapijać? Dobrze, że przy okazji zakupiłem pszeniczne z Cieszyna Trza czymś przepłukać kubki smakowe.
                Last edited by jacer; 29-12-2011, 22:49.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23807

                  Dyskusje o ocenach, ich uzasadnianiu, etc. zostały wydzielone. Proszę trzymać się tematu.

                  Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    Z ubolewaniem potwierdzam regularny zjazd Sarmackiego. Warki majowe były niemal nie do wypicia. Aż skonfrontowałem z Junakiem Strongiem. To samo.

                    Comment

                    • Keeper
                      Member
                      • 04-2011
                      • 44

                      Nie wiem od kiedy, bo z miesiąc nie kupowałem, ale cena skoczyła do 3,49zł. Warka którą piję 03.07.12 całkiem smaczna, lekko zbyt kwaskowe, delikatny dziwny posmaczek po przełknięciu. Mocne 3+. Jednak wolałem cenę w wersji 2,99zł.

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        Z kolei moja warka z datą 05.05.12 całkiem smaczna, z b. przyjemnym słodowym zapachem.
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • Radical
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 145

                          14.11.12 - warka śmierdzi szmatą i ma kwaśny posmak
                          Radical.

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            Zakupione w 1l pet w Prabutach, mętne już po nalaniu, wyczuwa się w zapachu lekką kwaskowość, w smaku jest ona jeszcze gorsza, nagazowanie tak mocne jakby piwo miało eksplodować w ustach
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • kurgan
                              Gość
                              • 04-2004
                              • 315

                              porter łódzki-ikona?

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              diacetyl, zbożowe zapachy, bleee (nie lubię ich), lekka ściera, i coraz więcej diacetylu, pije się coraz ciężej, duszne, ostatni odgazowany,ciepły łyk to już czyste masło...Przez te dwa kufle zapaliłem trzy razy co nie zdarza mi się przy smakowitych piwach, które sprawiają radość.
                              u mnie nie było tak źle Szarmanckie okazało się piwem mocno pijalnym, niektóre style przewidują diatecyl, ja na wszelki wypadek piwo mocno zmroziłem, później zalewałem pokal 0,3 l a butlę chowałem do lodówy, ku swemu zdumieniu nie doszukałem się żadnych wad
                              -słabo nagazowane
                              -solidna baza słodowa(kukurydza itp.)
                              w tej cenie piwo do powtórzenia, ciekawa odmiana po belgach w cenie 12 pln za 0,3...

                              i cycacik
                              "ok 2 lata temu miałem przyjemność tworzyć omawiane piwko, ponieważ pracowałem w B.Ł.W tej kategorii cenowej jest to jedne z lepszych piw.Jeśli chodzi o same browary to rzeczywiście egzystują tylko dzięki umowie z biedronką.Swego czasu w całej Łodzi było kilka sklepów firmowych jednak pani prezes konsekwentnie wszystkie zamknęła.Ostał się tylko jeden przy samym browarze na Północnej.Dla tych, którzy chcieliby posmakować sarmackiego ale z butelki szklanej zapraszam do kupna Łódzkiego Mocnego, gdyż to to samo piwo "

                              Comment

                              • NaturalArti
                                Member
                                • 09-2009
                                • 86

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasny bursztyn. Jak na piwo mocne być może mógłby być trochę ciemniejszy. Ale biorąc pod uwagę ilość alkoholu (mniejszą niż u większości mocnych piw) - mieści się w granicach tolerancji [4]
                                Piana: Tutaj piwo prezentuje się bardzo kiepsko. Była bardzo malutka piana utrzymująca się dosłownie kilka sekund. Zniknęła do zera tak szybko jak się pojawiła. Zero; nawet małego kożuszka! Lipa! [1]
                                Zapach: Delikatny; bardzo słaby. Lekko słodowy. Jak na mój gust mógłby być nieco wyraźniejszy [3]
                                Smak: Na początku pojawia się troszkę przeszkadzająca kwaskowość. Utrzymuje się ona niestety do końca picia. Poza tym w tle przyjemna goryczka, jednak niestety z lekko alkoholowym pozmakiem. Gdyby nie ta kwaskowość - byłoby całkiem nieźle. Tak - niestety dość przeciętnie. [3]
                                Wysycenie: Nasycenie dość spore. Co ciekawe bąbelków nie widać specjalnie gołym okiem, ale zdecydowanie czuć na języku. OK; ewentualnie mogłoby być nieco mniejsze. [3.5]
                                Opakowanie: PET nie jest moim ulubionym typem opakowania. Sama Etykietka OK, chociaż trochę za bardzo trąci plagiatem kozackiego z Namysłowa ( za co minus). Jest informacja o producencie i o ekstrakcie (za co plus) [3]
                                Uwagi: Kupiłem skuszony dość często pojawiającymi się na forum bardzo pozytywnymi opiniami na temat tego piwa. Myślałem, że trafię na prawdziwą perełkę, że się tak wyrażę "piwną ambrozję" ... tymczasem otrzymałem raczej przeciętne piwko. No; może trochę powyżej średniej. Jak najbardziej wypijalne, ale - że się tak wyrażę - dupy nie urywa! Lepsze od koncernówek i - jak za tą cenę - jak najbardziej godne polecenia ... jednak mimo wszystko wolę dołożyć parę złotych i kupić coś naprawdę dobrego (tym bardziej, że obecnie wybór na rynku jest dość duży). Polecam nisko-budżetowcom, chcącym napić się czegoś wypijalnego w jak najniższej cenie. Dla tych bardziej wymagających - niekoniecznie. Być może powtórzę w sytuacji braku budżetu ... Warka z terminem przydatności: 13.06.13. Kupione w biedronce w Wołominie.

                                Moja ocena: [2.875]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎