Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nieznajomy
    Member
    • 02-2011
    • 76

    Jak dla mnie mocno przereklamowane Za słodkie... nie czuć goryczki... bardziej podchodzi pod napój miodowy niż piwo miodowe... no i najgorsze jest to, że kupując bierzesz udział w loterii... będzie dobre czy kwaśne... - zbyt duża dystrybucja źle wpływa na dalszą opinię o piwie... ostatnio ciechana miodowego widziałem w jakimś warzywniaku... duża dystrybucja=mała wiedza sklepikarzy o przechowywaniu=duże prawdopodobieństwo, że ktoś kupi kwaśne. A ciechan jest jakoś szczególnie wrażliwy na szybkie kwaśnięcie

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23809

      Nigdy nie trafiłem na kwaśne Miodowe, nawet po terminie.
      Last edited by ART; 24-02-2011, 15:47.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • yavo
        • 03-2009
        • 909

        A mię się zdarzyło ze dwa razy...

        Comment

        • darekd
          Senior
          • 02-2003
          • 12238

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor
          Przede wszystkim smakuje miodem. Słodkie, troszkę kwaskowe, ale cecha midu, miód przygłusza piwo, ale nie jest ono zbyt słodkie.
          niezbyt to zrozumiałe - słodkie, zdominowane przez miód czy niezbyt słodkie?

          Comment

          • Feti
            Senior
            • 10-2010
            • 801

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
            niezbyt to zrozumiałe - słodkie, zdominowane przez miód czy niezbyt słodkie?
            ? Oj, Darek, Darek. miód nie jest synonimem słodyczy, ulepka. Tak, piwo jest słodkie, ale nie za słodkie. Lepiej.?

            Comment

            • darekd
              Senior
              • 02-2003
              • 12238

              No właśnie to nie było dla mnie zbyt zrozumiałe.
              Może być słodkie, ale nie ulepek. Może być słodkawe, ale nie słodkie. Słodkie, ale w granicach normy. Ale już zrozumiałem ten skrót myślowy

              Comment

              • CyboRKg
                Senior
                • 04-2010
                • 593

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ElDesmadre Wyświetlenie odpowiedzi
                Niezłe, ale są dużo lepsze miodowe na rynku.
                Ciekaw jestem jakiez to jasne miodowe piwo obecne na rynku jest duzo lepsze od Ciechana?
                "Jedno pivo ne vadi!"
                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                Comment

                • ElDesmadre
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 155

                  Miodne, bez dwóch zdań.
                  http://thebeervault.blogspot.com

                  Comment

                  • CyboRKg
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 593

                    Pytalem o jasne, a nie o ciemne.
                    Poza "Orkiszowym z miodem" Kormorana nie znam zadnego, ktore moglo by sie rownac z "Ciechanem Miodowym". A jesli jest jakies duzo lepsze to chcialbym je poznac
                    "Jedno pivo ne vadi!"
                    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                    Comment

                    • funky83
                      Senior
                      • 07-2009
                      • 136

                      Przyznam szczerze o zgrozo, że na podobnym poziomie jest miodowe z Jabłonowa (te gryczane oczywiście)

                      A jeśli o tego Ciechana chodzi, to mam wrażenie, że od kilku miesięcy coś się w nim zmieniło. Osadu jest jakby trochę mniej, łatwiej go rozbełtać, jednocześnie poprawiło się nagazowanie i piana, która juz nawet występuje, gdzie kiedyś znikała praktycznie od razu... Samo piwo zaś jest delikatnie mniej słodkie, niż kiedyś.

                      A może tylko mnie się tak wydaje??
                      Last edited by funky83; 25-02-2011, 17:37.

                      Comment

                      • ElDesmadre
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 155

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                        Pytalem o jasne, a nie o ciemne.
                        Poza "Orkiszowym z miodem" Kormorana nie znam zadnego, ktore moglo by sie rownac z "Ciechanem Miodowym". A jesli jest jakies duzo lepsze to chcialbym je poznac
                        Ja pisałem ogólnie, bez wyszczególnienia kolorystycznego. Ale z jasnych pierwsze z brzegu - Zawiercie.
                        http://thebeervault.blogspot.com

                        Comment

                        • wrednyhawran
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1784

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Piękny, mętny, miodowy. Taki powinien być kolor piwa miodowego i chyba tylko w Chiechanie go spotkać można. [5]
                          Piana: U mnie słaba, może to przez temperaturę piwa. Bardz oszybko zniknęła, właściwie nie zdążyłem jej nawet poobserwować. [2.5]
                          Zapach: Przyjemny, miodowy, kwiatowy, generalnie wiosna, łąka, ptaszki, pszczółki, oj już niedługo [4]
                          Smak: Dominacja miodu. Jego smak jest bardzo naturalny i przyjemny, jednak trochę znikają inne akcenty. Piwo nie jest przesadnie słodkie ani ciężkie. Pije sie bardzo przyjemnie [4]
                          Wysycenie: Wysokie, ale dzieki temu piwo jest orzeźwiające i nie zalepia. [5]
                          Opakowanie: Typowy motyw dla wszystkich Ciechanów, wszystkie info podane, brak dedykowanego kapsla. Ogólnie ok. [4]
                          Uwagi: Z racji choroby zrobiłem sobię kurację piwami miodowymi. Wczoraj Orkiszowe, dziś Ciechan, nie wiem które wychodzi zwycięsko, oba są podobne i smaczne, więc dam znak równości. Cena wysoka, ale od czasu do czasu można sobie pozwolić, bo warto.

                          Moja ocena: [3.95]
                          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                          Małe Piwko Blog
                          Małe Piwko Blog na facebooku
                          Domowy Browar Demon

                          Comment

                          • sinus54
                            Junior
                            • 02-2010
                            • 27

                            ja pilem ciechana regularnie i narzekalem tylko na jego dostepnosc w okolicznych sklepach i idiotycznie rozne-wysokie ceny
                            od dobrego pol roku nie dotykam go - przynajmniej 3 razy trafilem kwacha a kwach po prawie 5zl to wtopa totalna
                            przerzucilem sie na miodne z kormorana i jak uda mi sie zlowic - tez : o zgrozo !!! - na miodowe z jablonowa... choc ostatnio go u mnie na ursynowie nie uswiadczysz

                            dla mnie ciechan po mocnym wejsciu zdecydowanie sie komercjalizuje

                            Comment

                            • paolus111
                              Member
                              • 06-2010
                              • 47

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasny, słomkowy, mętny, bardzo ładny. [5]
                              Piana: Najsłabsza strona tego piwa, to co się pojawiło to szybko znikło [3.5]
                              Zapach: Miodzio. Zapachniało tak jak podczas Święta Miodu które odbywa się na rynku Mojego miasta w miesiącu Lipcu [5]
                              Smak: Smaczne, od razu czuć że to prawdziwy miód a nie tak jak w pewnym piwie miodowym o którym nawet wspominać nie warto, [5]
                              Wysycenie: Dość wysokie, ale nie przeszkadza to w piciu tego piwa [4.5]
                              Opakowanie: Etykieta podobna tak jak we wszystkich innych Ciechanach, przydałby się dedykowany kapsel [4]
                              Uwagi: bardzo się cieszę że od niedawna mogę to piwo kupić w Swoim mieście.

                              Moja ocena: [4.775]

                              Comment

                              • Pery77
                                Senior
                                • 03-2011
                                • 142

                                Piłem już sporo miodowych i chyba Ciechan jest najlepszy. Może tylko Orkiszowe z miodem jest na podobnym poziomie z jasnych , reszta jest za słodka jak dla mnie. Ale i tak są to piwka jednorazowe. Nie wyobrażam sobie wypić tego wiecej. Jako przerywnik to nawet fajna sprawa.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎