Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Brat_Piwny
    Senior
    • 01-2009
    • 685

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika juventinio Wyświetlenie odpowiedzi
    gdzie dostales to piwo? Ja kupilem dzisiaj w stokrotce jeszcze w starej butelce 500ml z data 26.12.13
    Zakupione w Warszawie w Leclercu ul. Aspekt 79. Cena 3,69 PLN (o ile dobrze zapamiętałem). Obok na regale stały butelki 0,5 l

    Comment

    • gaz4
      Senior
      • 04-2009
      • 192

      Kupiłem wczoraj w promocji małą butelkę z datą do 09.01.2014, aby spróbować tego czym kiedyś się zachwyciłem. Jednak piwo wydało mi sie zupełnie inne niż te, które pamiętałem. W smaku była wyrazista kwaskowość podobna do tej z Berliner Kindl, na końcu jednak skontrowana posmakiem miodu. Piwo nie sprawiało również wrażenia tak ciężkiego jak kiedyś, wysycenie też było dość wyraźne. Piło się je dość przyjemnie jak ciekawą odmianę sour ale, która sprawdziła by się jako ożeżwiające piwo na lato. Nie wiem czy było to oznaką zepsucia wynikającego z końca daty ważności czy taki był zamiar piwowara.

      Comment

      • PociungWidmo
        Senior
        • 11-2012
        • 109

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Żółto-miodowy, mętny. [4.5]
        Piana: Słaba, mało obfita, opadająca w dość szybkim tempie nie pozostawiając po sobie niczego. [2]
        Zapach: Zdominowany przez miód, nic innego się nie przebija. [4]
        Smak: Treściwe, miodowo-kwaskowe, trochę słodowości. Słodycz na wysokim poziomie. [3.5]
        Wysycenie: Odpowiednie. [4]
        Opakowanie: Bezzwrotny (minus) bączek z eleganckim wzornictwem. Podane podstawowe informacje. [3]
        Uwagi: W tym segmencie pozostanę jednak przy piwie na miodzie gryczanym.

        Moja ocena: [3.575]

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mętne, jasny-żółty [3.5]
          Piana: Jasna, niezbyt obfita, drobne i średnie pęcherzyki, w trakcie degustacji zniknęła [3.5]
          Zapach: Początkowo słodki-miodowy z czasem przeszedł w słodowy i ...kiszonej kapusty. [3]
          Smak: Słodki, miodowy z dodatkiem słodów i goryczki. [3.5]
          Wysycenie: Średnie, bardzo mi odpowiadające [4]
          Opakowanie: Nic nadzwyczajnego, aczkolwiek bardzo przejrzyste. [3.5]
          Uwagi: Piłem piwo po przecenie z datą ważności w dniu degustacji

          Moja ocena: [3.35]

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemniejsze, mętne złoto. [4.5]
            Piana: Znikła po paru sekundach. Do zera. [1.5]
            Zapach: Miodowy, jednorodny. Czysty, ale nie piwny. [3]
            Smak: Lekka słodowość, lekka kwaskowatość, śladowa goryczka. Dominuje miodowa słodycz. Daje się pić, ale mnie nie zachwyca. [3.5]
            Wysycenie: Niższe niż kiedyś, to na plus. [4]
            Opakowanie: Niezła estetyka, masakrycznie pomięta kontra i tekst, że piwo powstało na bazie miodu... Jak? Nie na bazie słodu? [4]
            Uwagi: Pijalne. Zaliczone dla oceny.

            Moja ocena: [3.225]
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • Pivotal
              Senior
              • 05-2013
              • 671

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty,zamglony. [4]
              Piana: Znika po 30-stu sekundach,ale nie całkowicie,była pienista,lekko oblepiła szkło,pozostała do końca. [2.5]
              Zapach: Głównie miodowy,wyczuwalny także słód. Ładny i dość mocny. [3.5]
              Smak: Miodowy,po chwili dochodzi słód... Piwo kwaskowate z lekką goryczką...nie było wodniste. [3.5]
              Wysycenie: Pozostaje do końca picia,czyli jest w normie. [3]
              Opakowanie: Butelka ŻGB,etykiety podobne do innych Ciechanów z podanym składem i ekstraktem,kapsel firmowy. [4]
              Uwagi: Warka do 15.11.2014,wypite 3.11'14. W smaku nie za słodkie,może być... Ciechan nie jest moim ulubionym piwem miodowym.

              Moja ocena: [3.425]

              Comment

              • grejwi
                Member
                • 08-2014
                • 78

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasno żółte i lekko zmętnione. [5]
                Piana: Obfita. Średnio i drobno pęcherzykowa - niestety szybko się rozpada. Po opadnięciu pozostaje tylko obrączka i delikatna powłoczka na powierzchni. Lacing minimalny. [3]
                Zapach: Z butelki wydostaje się przyjemny i intensywny zapach prawdziwego miodu. Po przelaniu uwydatnia się także lekka słodowość. [4.5]
                Smak: Słodkie. Zdominowane miodową słodyczą, ale choć jest ona pierwszoplanowa, to piwo nie jest mdłe. Co ważne: wyczuwalne są nuty ziołowe, choć goryczki jako takiej praktycznie nie czuć. [4]
                Wysycenie: Średnie do niskiego. [4.5]
                Opakowanie: Jest info o ekstrakcie i alkoholu, skład podany ogólnie. Natomiast wzór trąci już trochę myszką. Do tego jakość papieru bardzo na minus. Kapsel dość ładny - firmowy. [3]
                Uwagi: Warka do 20.06.2016 r.

                Moja ocena: [4.1]

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  Warka: 08/08/2016
                  pite 16/08/2016 czyli leciutko "po"


                  Piana ładna, drobna i trwała.
                  Aromat mocno miodowy, ale nie taki utleniono kartonowy, tylko zwykły miód nektarowy.
                  Smak wyraźnie miodowy z lekko cierpką nutą. Jak nie lubię miodowych piw, tak to wypiłem całe bez jakichś problemów.
                  Drugie chyba by nie weszło, bo i po co.

                  Piwo słodkie, ale nie mulące, dla lubiących takie piwa, jest to pozycja obowiązkowa.

                  Dawno nie było fotki, to wklejam.
                  Attached Files
                  Last edited by dlugas; 20-08-2016, 11:19.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9735

                    Pozwolę sobie zacytować (z minimalną korektą) post z forum.turystyka-gorska.pl, zamieszczony w temacie "Tatry-Niedźwiadkofobia" .

                    "Przez czas mojej nieobecności tutaj miałem okazję spotkać raz miśka, w sumie w jego "naturalnym" środowisku, czyli w samym Zakopanem. Stało się to w sierpniu zeszłego roku. Wracałem z dwoma kumplami nocą od strony centrum w kierunku sanktuarium przy ul. Krzeptówki z buta. W pewnym momencie tuż przed sanktuarium spod starego, zarośniętego, opuszczonego domu wylazł przed nas niedźwiedź. Na oko jakieś 5 metrów przed nami. Całkiem wyrośnięty i już zaobrożowany. Z wrażenia zdążyliśmy tylko głośno przeklnąć i stanęliśmy jak wryci. Misiek spojrzał w naszą stronę i momentalnie zwiał na drugą stronę ulicy w jakąś ciemną osiedlową uliczkę. Człowiek łazi po tych górach i nie może spotkać tego jegomościa, a tu taka niespodzianka niemal w sercu miasta. Może zwabiliśmy go Ciechanami Miodowymi, których smakiem umilaliśmy sobie spacer na kwaterę. Pierwsza reakcja po spotkaniu była taka, że poszliśmy do pobliskiej Żabki po flaszkę na uspokojenie nerwów "

                    Comment


                    • Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor lekko zmętniony - ciemny bursztyn. [5]
                      Piana: Średnio i drobno pęcherzykowa - dość szybko opada, ale pozostawia do końca ślad na kuflu. [4]
                      Zapach: Czuć nuty miodowe - intensywny zapach miodu zmieszany z chmielnymi słodkimi zapachami. [5]
                      Smak: Piwo mimo iż miodowe wcale nie daje słodkiego posmaku. Czuć nuty miodowe, które idealnie komponują się z nutami ziołowymi. [5]
                      Wysycenie: Jak dla mnie wysycenie jest idealne, na początku średnie powoli zanika. [5]
                      Opakowanie: Etykieta wyróżnia produkt na półce, miodowy plaster na tle zamku w Ciechanowie. Etykieta zawiera wszystko co potrzeba czyli - ekstrakt,i zawartość alkoholu oraz skład. [5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.9]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎