Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maciass
    Senior
    • 03-2009
    • 172

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzychu_michu Wyświetlenie odpowiedzi
    Kosztowałem 2-3 tygodnie temu. Jakbym pił gazowaną wodę z miodem. Nic poza miodem i "cukrem" nie pamiętam. W zasadzie to było moje pierwsze miodowe w życiu to pomyślałem, że "tak ma być i one tak mają". Na szczęście trafiłem na inne miodowe... Do takiego orkiszowego z miodem wstyd to coś porównać. W wyrobie Kormorana (bajeczka) miód to dodatek, wyraźnie wyczuwalny ale nie dominujący nad całą resztą. Chciałem Ciechanowi dać drugą szansę (tak jak zrobiłem z Wybornym) ale naprawdę mnie rozczarowało i nie ma szans na powtórkę. Ale co ja tam wiem...
    Która partia? jaka data? raz w tyg. pozwalam sobie na Ciechana Miodowego i ani razu nie spotkałem sytuacji o której mówisz.

    Comment

    • patyczek
      Senior
      • 01-2013
      • 220

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Słomkowy, mętny. [4]
      Piana: Gęsta, drobno pęcherzykowa, nietrwała, na szkle pozostało kilka małych kropek. [3.5]
      Zapach: Łagodny i miły, pachnie prawdziwym miodem i słodem, wyczuwam również w tle cytryny. [4.5]
      Smak: Słodkawy i kwaskowy, w tle lekka goryczka. Nade wszystko miodowy, ale bez przesady, jest też razowy chleb. Finisz trochę za słodki i nieco landrynkowy. [3.5]
      Wysycenie: Właściwe. [4]
      Opakowanie: Klasyczne, kolory ciepłe, grafika oszczędna ale gustowna, wszelkie dane są. kapsel piw regionów. [4.5]
      Uwagi: Warka do 08.05.2013. Aksamitne, łagodne i rozgrzewajace piwo, odpowiednio zbalansowane, gdzie miód nie jest zbyt nachalny a jednocześnie czuć, że jest naturalny, a nie sztuczny. Mimo tech superlatyw. lepiej mi smakuje Jabłonowo na miodzie gryczanym. Wydaje mi się bardziej treściwe i mniej słodkie.

      Moja ocena: [3.95]

      Comment

      • kurgan
        Gość
        • 04-2004
        • 315

        Woda gazowana z miodem. Czy to zasługa sp. zoo która widnieje na kontretykiecie? Lata temu było treściwe a miód zapychał usta.
        Last edited by kurgan; 08-09-2013, 20:31.

        Comment

        • Rogerson
          Senior
          • 08-2012
          • 421

          W chwili obecnej Ciechan Miodowy nie ma zupełnie startu do miodowych z Jabłonowa i Kormorana.

          A szkoda bo kiedyś CM był doskonałym "miodziakiem".

          Comment

          • KrzynioF
            premium
            • 04-2009
            • 33

            Forma prawna przedsiębiorstwa nie żadnego wpływu na jakość piw. Receptura miodowego nie zmieniła się od dłuższego czasu. Wasze subiektywne oceny są jednostkowe.

            Comment

            • krzychu_michu
              Member
              • 03-2013
              • 48

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maciass Wyświetlenie odpowiedzi
              Która partia? jaka data? raz w tyg. pozwalam sobie na Ciechana Miodowego i ani razu nie spotkałem sytuacji o której mówisz.
              Sorki, że tak późno odpowiadam: nie pamiętam terminu pite w ostatnich dniach marca, nie wiem ile to piwo ma terminu przydatności. Ale piłem go jeszcze raz (w lipcowej promocji w PiP za 4 zeta jednak się skusiłem) odczucia identyczne do tego co napisałem wcześniej, oczywiście z dużym przejaskrawieniem spowodowanym wielkim rozczarowaniem: woda gazowana + miód. W tak zwanym międzyczasie skosztowałem także kilka razy piwo na miodzie gryczanym z Jabłonowa. Subiektywnie pisząc Ciechan jest daleko z tyłu za produktami Jabłonowa i Kormorana.

              Comment

              • marcin333
                Junior
                • 09-2013
                • 7

                Bardzo dobre piwo.
                http://www.zwiedzaniebrowaru.pl

                Comment

                • toto
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 949

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marcin333 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Bardzo dobre piwo.
                  Nie bądź taki lakoniczny. Napisz dlaczego tak uważasz.

                  Comment

                  • marcin333
                    Junior
                    • 09-2013
                    • 7

                    Już wyjaśniam Bardzo lubię piwa miodowe, ale to szczególnie, ponieważ ma w sobie trochę goryczki, ale nie za dużo i nie jest zbyt słodkie. Jak dla mnie jego smak jest idealny.
                    http://www.zwiedzaniebrowaru.pl

                    Comment

                    • krzychu_michu
                      Member
                      • 03-2013
                      • 48

                      Ja się tak zastanawiałem czy aby ze mną coś nie tak, że mi ono nie smakuje. Dochodzę do wniosku, że chodzi o przesłodzenie. Nie piłem go od lipca więc trochę zapomniałem ten smak a piłem je ledwie 2 razy w życiu. Ale jedno pamiętam wyraźnie wyczuwalny cukier. Ta słodycz mnie odrzuca. Może wynika to stąd, że ja nic nie słodzę (tyle wszędzie cukru w żarciu i piciu, że głowa mała).

                      Comment

                      • Blachowski
                        Junior
                        • 09-2013
                        • 13

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Piwo jasne, kolor ładny - leciutkie zmętnienie. [4.5]
                        Piana: Biała, średnio pęcherzykowa, szybko znika i delikatnie oblepia szkło. Zanika do zera. [2]
                        Zapach: Zapach całkowicie zdominowany przez aromat świeżego miodu - mi nie przeszkadza. [4]
                        Smak: Piwo o pełnym smaku. Na początku czuć wyraźny smak miodu, po chwili dochodzą nuty słodowe i lekko chlebowe. Po każdym łyku coraz bardziej zalega posmak miodowy. [4]
                        Wysycenie: Nasycenie idealne. [5]
                        Opakowanie: Etykieta bardzo ładna. Wszystkie ważne informacje są podane oprócz proponowanej temp. serwowania. [4.5]
                        Uwagi: Piwo bardzo dobrze pijalne, alkohol świetnie zamaskowany. Jednak po 2 butelkach człowiekowi robi się trochę za słodko. Większa ilość spowodowała w moim przypadku zgagę.

                        Moja ocena: [3.9]

                        Comment

                        • martadella
                          Junior
                          • 09-2013
                          • 12

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty, miodowy. [4.5]
                          Piana: Lekka, drobne pęcherzyki. [4]
                          Zapach: Miodowy, ale niezbyt nachalny, czuć również nutkę słodową, bardzo wyważona i przyjemna kompozycja. [5]
                          Smak: W mojej ocenie idealnie dobrana kompozycja: początkowo lekki acz nienachalny smak miodu potem posmak słodowy. [5]
                          Wysycenie: W sam raz. [5]
                          Opakowanie: Kolorystyka przyjemna, ładnie wkomponowany delikatny wzór plastra miodu. [5]
                          Uwagi: Szukając piwa miodowego miałam na myśli dokładnie to, lekkie i niezalegające smaki, wzbogacenie piwnej goryczki delikatną i zrównoważoną słodyczą miodu.

                          Moja ocena: [4.875]

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Warka do 13.10.13 pite 14.10.13

                            kolor, piana tak jak koledzy wyżej.
                            Aromat: fajny naturalny, nie przemysłowy miód.

                            SMAK: chyba jednak coś się porobiło z moim promocyjnym egzemplarzem.
                            Popsute całkiem raczej nie było.

                            W smaku na początku wyraźna cytrynowa kwaśność, a zaraz później przyjemna wyraźna, ale nie zamulająca miodowość.
                            Takie połączenie świeżej cytryny polanej odrobiną miodu.

                            Ciekawe połączenie smaków. Wypiłem całe. Rewolucji nie było.
                            Wypiłbym ponownie, więc znowu czekam na "promocję"
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Brat_Piwny
                              Senior
                              • 01-2009
                              • 685

                              Nowe wcielenie ... Piwo w butelce bezzwrotnej 330 ml.
                              Fotka:
                              Attached Files

                              Comment

                              • juventinio
                                Junior
                                • 09-2013
                                • 17

                                gdzie dostales to piwo? Ja kupilem dzisiaj w stokrotce jeszcze w starej butelce 500ml z data 26.12.13

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎