Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Wyborne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    Masz Seta coś konkretnego do powiedzenia poza teoretyzowaniem "co by mogło być w zakładzie, gdyby stało się X"? A o kontrolowaniu to słyszał coś? O nadzorowaniu parametrów procesowych? O powtarzalności? O badaniach chemicznych, fizycznych, chemicznych? Myślisz, że jak się pomiar temperatury rozkalibruje, to przez lata nikt się nie kapnie? Że nowy technolog dostaje wolną rękę bez nadzoru?
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
    Obiektywnie Lech jest piwem pozbawionym wad. I Żubr i Tyskie. Wyniki sprzedaży również potwierdzają jakość tych marek.
    Masz coś do zarzucenia obiektywności ślepej próby?
    Jakiej ślepej próby? Poza tobą ktoś tu jeszcze o nie wspominał?
    Lech nie jest żadnym wzorcem jakościowym dla Ciechana zielonego, a tym bardziej wzorcem obiektywnym. Co to w ogóle za bzdury. Obiektywnie możesz się odnosić do wzorca stylu, jeśli Ciechan Wyborny do jakiegoś otwarcie nawiązuje. A może autor receptury ma inny wzorzec lub zmodyfikował jakiś styl na potrzeby stworzenia wzorca do obiektywnego porównania? Tego nie wiesz. Dlatego najczęściej ludzie odnoszą się do wcześniejszych warek tego samego piwa i traktują go jako wzorzec, jako punkt odniesienia do porównania. Przykład masz choćby dzisiaj, z wypowiedzi dlugasa:
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
    CW kiedyś nie powalał aromatem czy chmieleniem na kolana, ale od "zwykłego koncernowego piwa" był wyraźniejszy, teraz jest za mało wyraźny i idzie w kierunku zwykłego bezpłciowego, bezzapachowego eurolagera.
    Problem w tym, że jest to odczucie subiektywne; choćby ja mam inne zdanie niż dlugas. I pewnie tysiące innych osób też, skoro Ciechan nadal dobrze się sprzedaje.
    Chcesz mieć obiektywne porównanie, zrób badania na które nie mają wpływu osobiste preferencje badacza.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
    Oczywiście że nie zawsze. Ale niemożliwe, że w ostatnich 4 czy 5 latach miałem stępione akurat wtedy, gdy piłem Ciechana.
    Czy ostrość, pikantność itp. zawsze odczuwałeś tak samo? Czy zwykły czarny pieprz nadal jest dla ciebie tak samo pikantny jak ćwierć wieku temu, gdy dopiero poznawałeś ostre smaki jako dziecko?
    Last edited by chemmobile; 22-01-2014, 17:31.
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
      CW kiedyś nie powalał aromatem czy chmieleniem na kolana, ale od "zwykłego koncernowego piwa" był wyraźniejszy, teraz jest za mało wyraźny i idzie w kierunku zwykłego bezpłciowego, bezzapachowego eurolagera.
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi

      Problem w tym, że jest to odczucie subiektywne; choćby ja mam inne zdanie niż dlugas. I pewnie tysiące innych osób też, skoro Ciechan nadal dobrze się sprzedaje.
      A jak dobrze się sprzedaje Żywiec czy Tyskie i ile osób jest nimi zachwyconych. Co wcale nie oznacza, że to dobre piwa, podobnie jak CW.

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
        Masz Seta coś konkretnego do powiedzenia poza teoretyzowaniem "co by mogło być w zakładzie, gdyby stało się X"?
        Masz chemmobile coś konkretnego do powiedzenia poza teoretyzowaniem "co by nie mogło być w zakładzie, bo przecież jest kontrola"?

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
        A o kontrolowaniu to słyszał coś? O nadzorowaniu parametrów procesowych? O powtarzalności?
        Słyszałem. Przez 3 lata pracowałem jako szef kontroli jakości, brałem udział we wdrażaniu ISO, obecnie zajmuję się m.in. wdrażaniem systemu Kaizen.
        Nie nie teoretyzuję. Ja WIEM, że NIC nie jest w 100% powtarzalne. Zwłaszcza na przestrzeni kilku lat. To niemożliwe. Można się starać, aby powtarzalność była jak największa. Im większy koncern tym lepiej się to zazwyczaj udaje. Im bardziej tradycyjne metody produkcji tym bardziej jest to niemożliwe.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
        O badaniach chemicznych, fizycznych, chemicznych? Myślisz, że jak się pomiar temperatury rozkalibruje, to przez lata nikt się nie kapnie? Że nowy technolog dostaje wolną rękę bez nadzoru?
        Nie, to nie są przypuszczenia. Ja na własne oczy widziałem takie przypadki. Zwłaszcza w małych tradycyjnych firmach.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
        Jakiej ślepej próby? Poza tobą ktoś tu jeszcze o nie wspominał?
        Nie wiesz co to jest? Nie wiem, czy to nie sarkazm, ale z dobrej woli odpowiem:
        Bierzesz 3 takie same szklanki. Prosisz kogoś, żeby wlał do jednej Ciechana, do drugiej Perłę, do trzeciej Żywca. Ty nie wiesz co jest gdzie, on wie. Oceniasz, porównując i dopiero wtedy dostajesz informację co gdzie było.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
        Lech nie jest żadnym wzorcem jakościowym dla Ciechana zielonego, a tym bardziej wzorcem obiektywnym. Co to w ogóle za bzdury.
        Nie napisałem tak. Napisałem, że podane przez Ciebie badania na 100% wykazałyby że np Lech nie ma wad.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
        Obiektywnie możesz się odnosić do wzorca stylu, jeśli Ciechan Wyborny do jakiegoś otwarcie nawiązuje. A może autor receptury ma inny wzorzec lub zmodyfikował jakiś styl na potrzeby stworzenia wzorca do obiektywnego porównania? Tego nie wiesz. Dlatego najczęściej ludzie odnoszą się do wcześniejszych warek tego samego piwa i traktują go jako wzorzec, jako punkt odniesienia do porównania.
        Nie rozumiem o co Ci chodzi w tej części wypowiedzi. Marek twierdzi, że nic nie było modyfikowane. Jaki wzorzec?

        PS. Jeśli w następnej wypowiedzi będziesz nadal kpił z moich słów to EOD z mojej strony.
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          Fajnie, że lubisz swoją pracę i dzielisz się tym z nami. Szkoda, że nie skupiasz się na temacie.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie napisałem tak. Napisałem, że podane przez Ciebie badania na 100% wykazałyby że np Lech nie ma wad.
          Rozmawiamy o Ciechanie.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie rozumiem o co Ci chodzi w tej części wypowiedzi. Marek twierdzi, że nic nie było modyfikowane. Jaki wzorzec?

          PS. Jeśli w następnej wypowiedzi będziesz nadal kpił z moich słów to EOD z mojej strony.
          Nie rozumiesz o co mi chodzi? To przeczytaj jeszcze raz temat od postu kol. dlugasa z godz. 14.15
          EOD? Who cares...
          Last edited by chemmobile; 22-01-2014, 19:16.
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            OK. Jak Cię to nie obchodzi to nie ma sensu.
            Pisałem o swojej pracy, bo zamiast pisać o Ciechanie, pytałeś czy słyszałem coś o kontroli jakości. Śmiem twierdzić, że więcej od Ciebie.
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • marekj
              Senior
              • 03-2010
              • 508

              Seta nie mogę dyskutować na tym forum o szczegółach działalności moich browarów jak i technologiach itd. To co opisujesz robimy już od dość dawna .Chemmobile ma rację w otoczeniu wszystkich występuje zjawisko wspomnienia smakowego.
              Na tym chciałbym zakończyć swój udział akurat w tej dyskusji . Pozdrawiam

              Comment

              • chemmobile
                Senior
                • 03-2009
                • 2168

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                OK. Jak Cię to nie obchodzi to nie ma sensu.
                Pisałem o swojej pracy, bo zamiast pisać o Ciechanie, pytałeś czy słyszałem coś o kontroli jakości
                Seta, to była odpowiedź na twoje:
                Żartujesz, prawda? Byłeś kiedyś w jakimś zakładzie produkcyjnym? Jakimkolwiek?
                Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Jeśli jesteś zbyt wrażliwy na własne "argumenty", to ich nie stosuj.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                (...) w otoczeniu wszystkich występuje zjawisko wspomnienia smakowego.
                i nie dotyczy to tylko piwa.
                Last edited by chemmobile; 22-01-2014, 19:32.
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  OK, bez urazy. Wasze zdrowie Panowie. Kormoranem.
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • marekj
                    Senior
                    • 03-2010
                    • 508

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                    OK, bez urazy. Wasze zdrowie Panowie. Kormoranem.
                    Lagerowym a teraz Belgiem .

                    Comment

                    • szostepiwo
                      Member
                      • 12-2012
                      • 42

                      I wreszcie coś konkretnego

                      Comment

                      • Rafus87
                        Junior
                        • 06-2010
                        • 29

                        Także wsze zdrowie Ciechanem Mocnym

                        Comment

                        • marekj
                          Senior
                          • 03-2010
                          • 508

                          brakuje ikony "Lubię to" może Arta jakoś namówić

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6136

                            A nikt nie przepija Ciechanem Wybornym !?

                            Comment

                            • marekj
                              Senior
                              • 03-2010
                              • 508

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                              A nikt nie przepija Ciechanem Wybornym !?
                              wczoraj było Wyborne

                              Comment

                              • emes
                                Nadszyszkownik Chmielowy
                                • 08-2003
                                • 4275

                                Ta dyskusja przyczyniła się do tego, że kupiłem dziś CW. Dobrze pijalne piwo na przyzwoitym poziomie. Oczywiście słabo chmielone, zawsze było słabo chmielone, taka tradycja recepturowa. Świetna piana, smak wcale nie słodowy.
                                W ocenianiu czegokolwiek ma znaczenie punkt odniesienia. Punkt odniesienia się zmienił, jest coraz więcej innych piw, zwłaszcza w klasie premium, to więcej uwag krytycznych tak zwyczajnych piw jak CW.
                                Last edited by emes; 22-01-2014, 21:53.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎