Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Książ

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Piwo o niskiej zawartości alkoholu i ekstraktu, co widać po kolorze więc odpowiedni. [3.5]
    Piana: W wersji beczkowej ciut poniżej przeciętnej, bowiem nie ma tej "początkowej" obfitości. Oczywiście w miarę upływu czasu regularnie opada. [2.5]
    Zapach: Czuć trochę goryczkę i nic poza tym. [2]
    Smak: Piwo jest dość lekkie w smaku, goryczki prawie nie ma. Taki odchudzony koncerniak. Goryczka rozwodniona i to wszystko. Jednak ta łagodność smaku powoduje że jest wypijalne... no jedno i koniec [1.5]
    Wysycenie: Przeciętne, nie jest zbyt intensywne. [3]
    Opakowanie: Butelki i puszki są w starym stylu, czyli ładne. A jeśli chodzi o kufle i polewaki... no cóż piwo to ma być tanie. Kropka. [4]
    Uwagi: No cóż, Książ to tylko jest z nazwy, równie dobrze mógłby być marketowym piwem. CO zrobiło z tego popularnego niegdyś w regionie piwa, zwykłe tanie siki. W knajpie gdzie często bywam jest to najtańsze lane piwo i je zamawiam, bowiem inne koncerniaki są droższe i w sumie nie lepsze. Niektórzy wciąż to piją z butelki czy puszki, bazując na dawnej legendzie (jeszcze ważone w Piaście nie było pomyjami), nikt nie uważa tego za dobre piwo.

    Moja ocena: [2.075]
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław

    Comment

    • rotmistrz
      Senior
      • 06-2005
      • 469

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasnozółty, klarowny [2.5]
      Piana: biala, drobnoziarnista, szybko siadła pozostawiająć dziurawy kożuszek (bardzo cieniki) [1.5]
      Zapach: intensywny, chmielowo slodowy [3]
      Smak: goryczka wyczuwalna w końcowej fazie, i lekko kwaskowe, lekko wodniste [2.5]
      Wysycenie: praktycznie zerowe, śladowe ilości gazu [1]
      Opakowanie: zbyt ciemna etykieta i niepełne informacje o piwie brak informacji który browar jest producentem na kontretykiecie jest adres Carlsberga warszawski [2.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [2.5]

      Comment

      • remfire
        Senior
        • 03-2004
        • 1334

        #18
        Zauważyłem w marketach Tesco ( Świdnica i Wrocław) że na pólkach na których stoi Książ jest etykieta - PRODUKT REGIONALNY.
        Produkt regionalny produkowany w zupełnie w innym regionie ( nawet nie wiadomo w którym ?) - ciekawe podejście do sprawy.
        Totalne nabijanie klienta w butelkę.
        Last edited by remfire; 05-08-2007, 23:11.

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
          Zauważyłem w marketach Tesco ( Świdnica i Wrocław) że na pólkach na których stoi Książ jest etykieta - PRODUKT REGIONALNY.
          Produkt regionalny produkowany w zupełnie w innym regionie ( nawet nie wiadomo w którym ?) - ciekawe podejście do sprawy.
          Totalne nabijanie klienta w butelkę.
          Podobnie jest w lubińskim Tesco .

          Comment

          • Lacriferno
            Senior
            • 07-2005
            • 783

            #20
            To jak można wytłumaczyć obecność konserwowego Książa w Tesco w Rzeszowie? Czyżby na Podkarpaciu tworzyła się nowa regionalna marka?

            Comment

            • remfire
              Senior
              • 03-2004
              • 1334

              #21
              Jesli Książ produkowany jest w Brzesku ( ?) , to w Rzeszowie jest bardziej regionalny niż w Świdnicy ( chociaz zapewne w Rzeszowie nie ma tej etykiety)

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor złoto żółty. Wyraźnie za jasny nawet jak do tak lekkiego piwa. W dodatku piwo nie sprawia wrażenia klarownego. [2.5]
                Piana: Początkowo duża. Szybko jednak opada do kożucha. Ten jest już dość trwały. Podziurawiony, ale dotrzymuje do końca. [3]
                Zapach: Nijaki, słaby. Chmielowo słodowy. Wymieszany i bez charakteru, jak to przeważnie w koncernowych piwach. Do tego najładniejszy nie jest. [2.5]
                Smak: Przeciętny nijaki smak. Czuć chmielowość, można odnaleźć coś ze słodowości, ale wszystko takie słabe i byle jakie. Na koniec leciutka goryczka i gorzki posmak. Nijakie piwo, nic po nim nie zostaje w pamięci. [2.5]
                Wysycenie: Trochę za słabe, pewien niedostatek da się odczuć. Takie piwo raczej powinno mieć dość mocne wysycenie, a tu jest średnie. [2.5]
                Opakowanie: Bardzo mi się podoba ta stylistyka i kolorystyka. Jak dla mnie całość ładnie się prezentuje i zachęca do kupienia, niestety piwo nie ma tego poziomu co opakowanie. Obecna wersja jest najładniejsza w historii marki. Kapsel ładny, dedykowany. Poprzedni był jednak ładniejszy. Minus za brak ekstraktu, drugi minus za nie podanie miejsca gdzie piwo jest warzone. [4]
                Uwagi: Klasyczna nijaka koncernówka, z tych troszkę niższej klasy. Smak niezbyt dobry, tak jak reszta parametrów, poza opakowaniem.

                Moja ocena: [2.625]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • pirackamuza
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 1903

                  #23
                  MarcinKu...nie wymagaj, aby koncern podawał, gdzie warzono...przeca o to im chodzi.
                  Tak więc spokojnie możesz nie odejmowac tego 0,5 punkta za etykietkę
                  Toruń przeprasza za Radio Maryja
                  www.bobofruty.pl

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    #24
                    No cóż u mnie jest ze Szczecina, na południu Polski zapewne z Brzeska...


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • MarcinMM
                      Member
                      • 06-2007
                      • 43

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zauważyłem w marketach Tesco ( Świdnica i Wrocław) że na pólkach na których stoi Książ jest etykieta - PRODUKT REGIONALNY.
                      Produkt regionalny produkowany w zupełnie w innym regionie ( nawet nie wiadomo w którym ?) - ciekawe podejście do sprawy.
                      Totalne nabijanie klienta w butelkę.

                      Gdyby był to produkt regionalny to musiałby być robiony w Wrocławskim Spiżu... ale niestety większość ludzi nadal uważa piasta i książa jako piwa regionalne! a jak sie ich zapytać czemu to piją to odpowiedzą - BO to nasze Dolnośląskie! , śmiech na sali normalnie..

                      Comment

                      • dawekk
                        Junior
                        • 12-2007
                        • 22

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ładny , klarowny [4]
                        Piana: na początku mało , pozniej brak jej wogóle... [2.5]
                        Zapach: nie wczułem nic rażacego , przyjemnego tez nie... [3]
                        Smak: lekko wchodzi , ale bez zachwytu [3]
                        Wysycenie: za mało gazu.... [2.5]
                        Opakowanie: ot ,takie sobie , raczej sie nie wybija , ale nie razi [3]
                        Uwagi: biorąc pod uwage cene i to co sie za nia otrzymuje , dobre piwko na biby...

                        Moja ocena: [2.975]

                        Comment

                        • olk
                          Junior
                          • 12-2007
                          • 5

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: blady b. kiepski,zdecydowanie za jasny [3]
                          Piana: slaba,krotkko sie utrzymywala [2.5]
                          Zapach: smierdzi spirytusem i czyms dzinym-jakby starym piwem [2.5]
                          Smak: woda i spirytus-lekko gorzkawy malo przyjemny nie pozostaje na dluzej [2.5]
                          Wysycenie: troche za slabe ale nie jest tak zle [3]
                          Opakowanie: jasne proste i czytelne zadnych rewelacji [3.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [2.6]

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10738

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dawekk Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kolor: ładny , klarowny [4]
                            Piana: na początku mało , pozniej brak jej wogóle... [2.5]
                            Zapach: nie wczułem nic rażacego , przyjemnego tez nie... [3]
                            Smak: lekko wchodzi , ale bez zachwytu [3]
                            Wysycenie: za mało gazu.... [2.5]
                            Opakowanie: ot ,takie sobie , raczej sie nie wybija , ale nie razi [3]
                            Uwagi: biorąc pod uwage cene i to co sie za nia otrzymuje , dobre piwko na biby...

                            Moja ocena: [2.975]
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olk Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kolor: blady b. kiepski,zdecydowanie za jasny [3]
                            Piana: slaba,krotkko sie utrzymywala [2.5]
                            Zapach: smierdzi spirytusem i czyms dzinym-jakby starym piwem [2.5]
                            Smak: woda i spirytus-lekko gorzkawy malo przyjemny nie pozostaje na dluzej [2.5]
                            Wysycenie: troche za slabe ale nie jest tak zle [3]
                            Opakowanie: jasne proste i czytelne zadnych rewelacji [3.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [2.6]
                            na jednej imprezie je piliście
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • olk
                              Junior
                              • 12-2007
                              • 5

                              #29
                              heh no moze kiedys..

                              Comment

                              • skitof
                                Senior
                                • 11-2007
                                • 2478

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Kolor jest dość jasny, złoty z żółtawą poświatą [3.5]
                                Piana: Mizerna od początku i błyskawicznie ginie [2]
                                Zapach: Nie intensywny, ale wyczuwalny słodowo-chmielowy [2.5]
                                Smak: Jest to lekkie piwo i można to od razu wyczuć. Nie znamy zawartości ekstraktu, ale jest on niewielki, bo piwo nie jest treściwe. Wydaje się nazbyt wodniste, ale w lecie może dobrze gasić pragnienie, tym bardziej, że jest dobrze nagazowane. Do jesiennego delektowania nie polecam, ale w lecie jedno pod drzewkiem... [3]
                                Wysycenie: Nasycenie jest dość obfite, czuć musowanie na języku, przydaje orzeźwiającego charakteru [3.5]
                                Opakowanie: Mam wątpliwości czy jest to piwo "pełne", jak informuje etykieta. Brak informacji o ekstrakcie. [2.5]
                                Uwagi: Obecnie piwo to ma 4,5% alkoholu.

                                Moja ocena: [2.75]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎