Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Książ

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty. [4]
    Piana: Niezbyt wysoka, nietrwała. Szybko znika do niepełnej warstwy, później pierścień i wysepki. [3]
    Zapach: Niezbyt przyjemny, lekka słodowość, mocna metaliczność i mokra ścierka. [2.5]
    Smak: Początek lekko słodowy, później dociera goryczka, trochę od alkoholu. Zostaje nie do końca przyjemna gorzkość, ale da się wypić. [3]
    Wysycenie: Orzeźwiające, dość wysokie. [4.5]
    Opakowanie: Tragicznie nie jest. Minus za brak ekstraktu i podanego browaru warzącego. Kapsel dedykowany. [3.5]
    Uwagi: Z datą 19.06.12.

    Moja ocena: [2.975]
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • domeq
      Member
      • 04-2006
      • 46

      #77
      Kupiłem z ciekawości. Termin ważności do... 25 marca 2012 roku. Być może to wpływa na doznania?

      Ogólnie rozwodnione, a to co przebiją się poza wodą... nie przypomina zbyt w smaku piwa. Trochę słodkie, czuć karmel ale drastycznie pod tym względem nie odróznia się od "koncerniaków". Pozostaje jedynie nieprzyjemna goryczka na koniec. Woda użyta do piwa nie najlepszej jakości? Trochę słone...

      Wspomnień miłych nie zostawi, ale wystarczy spojrzeć na cenę (1,80 PLN). Wypijalne, ale daaaleko mu do nieba

      Comment

      • MlodyPiwosz
        Member
        • 04-2012
        • 73

        #78
        Książ Jasne
        Kolor: lekko bursztynowy w sumie bardzo ładny [4]
        Piana: bardzo szybko znika po nalaniu [2]
        Zapach: czuć wszystkie składniki dobrego piwa [4]
        Smak: lekko słodkawy , z wyraźną goryczką [3]
        Wysycenie: w miarę [3]
        Opakowanie: całkiem ładna puszka , która od razu przykuła moją uwagę
        Jeśli ktoś ma ochotę napić sie tego piwka to polecam

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6134

          #79
          Piwo typowe, koncernowe ale w tym stylu "poprawne"...
          Zapach na początku trudny ale potem wszystko się uśrednia i jest już zwykłe piwo zdatne bez uszczerbku na zdrowiu do wypicia...
          ! oczywiście pewnie po kilku na drugi dzień rozwala łeb ale wypić się da...
          Jest smak słodowy i coś z goryczki... no i cena znośna... tylko pić
          Attached Files

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #80
            Kody browarów zostały dawno temu rozszyfrowane, zatem pytajnik w temacie nie jest już uzasadniony.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • michael50
              Senior
              • 06-2013
              • 325

              #81
              Moim zdaniem, te piwo to typowy koncerniak. Jasnosłomkowy kolor, średnie nagazowanie, w smaku lekko rozwodnione... Bez szału, bez tragedii. Do wypicia przy grillu albo jako relaks po pracy, jak to było w moim przypadku.

              Comment

              • Mario_Lopez
                Senior
                • 08-2009
                • 991

                #82
                Wypiłem dzisiaj wersję butelkową, i tak sobie myślę, że koncern CP jest mistrzem świata w robieniu "piw" bezsmakowych, za to z dość wysoką zawartością procentów...

                Ten Książ ma nawet mniej smaku niż Harnaś, więc bardzo sprytnie ten alkohol jest ukryty.

                Oceniać oczywiście nie będę, ale jestem ciekawy czy faktycznie ten napój piwopodobny posiada to dumnie wyeksponowane 6% alk.
                Last edited by Mario_Lopez; 27-01-2014, 15:10.
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                EBE EBE

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6134

                  #83
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Blady, żółto-złoty. [2.5]
                  Piana: Na chwilę trochę jest potem obwódka. [2]
                  Zapach: Koncernowy słód. [2.5]
                  Smak: Szmaty, karton, słód. Za chwilę wkracza pustka, lekko kwaskowa i mini zbożowość. [2.5]
                  Wysycenie: Trochę za duże. [3]
                  Opakowanie: Widać że "obraz" montował grafik, który zna się "na rzeczy" i nie mógł zrobić za dobrej grafiki . Czas na zmiany bo widzę ten wzór już za długo . [3]
                  Uwagi: W kategorii 'awaryjno-grillowe' jest przez wielu na pewno brane poważnie pod uwagę .
                  Ogólnie nie spodziewałem się aby po dwóch latach piwo było inne i tak jest. Piwo da się wypić ale bez czegoś wyraźnie pozytywnego.

                  Moja ocena: [2.5]

                  Zmiany w etykietach: krawatka - w górnej części pojawiło się "6%" a w dolnej części głównej zmiana "specjał... śląskich piwowarów" na "dzieło naszych piwowarów".
                  Last edited by Javox; 14-04-2015, 08:40.

                  Comment

                  • marqqq
                    Senior
                    • 12-2014
                    • 660

                    #84
                    Hmm, ciężko to ocenić. Niby tyle procentów co Harnaś, ale jakieś takie mniej niedobre.
                    O ile brak smaku tak można nazwać.
                    Ogólnie tak jak inne korpolagery - zero niczego.
                    Ale te 6% czuć.

                    Comment

                    • nietzschee
                      Senior
                      • 07-2016
                      • 319

                      #85
                      Dawno, dawno temu, za górami, za lasami mawiano, że ostatnie koncerniaki jakie nadają się do picia to Książ i OK. Beer Okocim. Nie piłem go lata, w zasadzie skusiła mnie butelka, bo zawsze widzę w puszce. Obstawiam, że to Brzesko, bo kupione w Krakowie, ale kto wie. 5900940000168
                      Wygląd: kolor słomka, piana paskudna, koncernowa, nietrwała.
                      Zapach: słodkawość bardziej od jakiegoś syropu glukozowego lub kukurydzy niż słodu, trochę chmielu, żelazo.
                      Smak: Koncernowa pustka, woda z przebłyskami chlebowymi i dosyć wyraźną goryczką, wyraźną, bo tu nie ma nic na kontrę, lekki diacetyl, dobrze, że on tu jest, bo cokolwiek w tym piwie jest, jest jeszcze żelazo – i teraz się zastanawiam, czy to Brzesko. Szkoda czasu.
                      Attached Files

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6134

                        #86
                        Obniżka zawartości alkoholu do 5%.

                        Opis: gorzkawa zbożowość z mała goryczką.
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎