Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Książ

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #61
    Nie wiem, dlaczego tak się znęcacie nad Książem. Dla mnie to najlepsze piwo w kategoriach low i low-mid end. Lepsze zarówno od Tart, Żubrów i Harnasi (a przecież właśnie to jest ta sama kategoria cenowa!), jak i w moim mniemaniu od Żywca, Carlsberga i Heinekena. W moim gronie znajomych to kultowe już piwo (zaczęło się, kiedy była stara etykieta, ale już podchodziło Carlsberga, więc piastowskiego nie znam). Nie czuć w smaku alkoholu, mimo, ze ma 6%. Czepiacie się koloru, a ma taki sam, jak Budweiser.
    Żadne piwo z tych które wymieniłeś nie jest godne zakupu a już tym bardziej wypicia. Kukurydziane to mogą być chipsy, nie piwo.

    Comment

    • ender140
      Senior
      • 11-2010
      • 107

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
      Żadne piwo z tych które wymieniłeś nie jest godne zakupu a już tym bardziej wypicia. Kukurydziane to mogą być chipsy, nie piwo.
      Zgadzam się. Natomiast nie wszędzie można kupić piwo regionalne. Na pewno jest dużo lepszy, niż wskazywałaby na to cena. Wskaż lepsze piwo za tą cenę (mniej niż 2,30 zł). Nie zaprzeczam, że nie jest to piwo do wykwintnej degustacji. Wiadomo, że za 2-3 razy tyle można można kupić dużo lepsze piwa. Ale to mija się z celem. Jakby Top Gear porównywał najnowszego Lambo i Forda Fiestę.

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #63
        Wskaż lepsze piwo za tą cenę (mniej niż 2,30 zł).
        Noteckie (1,59 zł), Olsztyńskie (1,79 zł), Lubuskie (2,29 zł).

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ender140 Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie zaprzeczam, że nie jest to piwo do wykwintnej degustacji.
          Wypisz-wymaluj Sarmackie Mocne, 2.69 za litr w Chrabąszczu.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • ender140
            Senior
            • 11-2010
            • 107

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
            Noteckie (1,59 zł), Olsztyńskie (1,79 zł), Lubuskie (2,29 zł).
            Noteckie to 0,33 i nie zgodzę się, ze jest lepsze.
            Olsztyńskiego nigdy nigdzie nie widziałem, nawet w sklepach, gdzie jest Kormoran.
            Lubuskie jest słodkie.

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #66
              Gold Mocny (2,10zł), Amber: Natur (1,99zł), Naturalny (2,29zł), Mocny Red (2,30zł), Browar na Jurze: Boner Mocny (1,80zł), Fortuna: Srebry i Złoty Smok (2,29zł) i wiele wiele innych. Nie dałeś nam trudnego zadania
              Last edited by wrednyhawran; 28-09-2011, 22:03.
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • ender140
                Senior
                • 11-2010
                • 107

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                Wypisz-wymaluj Sarmackie Mocne, 2.69 za litr w Chrabąszczu.
                Taaak, Sarmackie. Może jeszcze VIP i Romper. Nawet sommelierzy przyznają, ze za 25 zł można kupić całkiem dobre wino do obiadu i nie oburzają się, że to nie Brunello za 300 zł. Zwykłe, proste piwo może być dobre. Może Ty za każdym razem, gdy pijesz piwo, włączasz Chopina i siadasz w bujanym fotelu przy kominku, ja nie.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #68
                  Proszę już skupić się wyłącznie na tytułowym piwie.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • ender140
                    Senior
                    • 11-2010
                    • 107

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                    Gold Mocny (2,10zł), Amber: Natur (1,99zł), Naturalny (2,29zł), Mocny Red (2,30zł), Browar na Jurze: Boner Mocny (1,80zł), Fortuna: Srebry i Złoty Smok (2,29zł) i wiele wiele innych. Nie dałeś nam trudnego zadania
                    Skąd masz takie ceny? Wszystko Ambera jest w okolicy 3 zł a połowy z wymienionych nigdy nawet nie widziałem. Serio, gdzie się zaopatrujesz? W hurtowni czy w zwykłym sklepie z piwami regionalnymi?
                    Fortuna wg mnie robi niedobre piwa, piłem wszystkie smoki i żaden mi nie smakował.

                    Comment

                    • ender140
                      Senior
                      • 11-2010
                      • 107

                      #70
                      Faktycznie, nie ma co przeciągać. Jak na MÓJ (widać wybitnie spaczony) GUST, Książ jest dla mnie po prostu dobrą masówką, którą można kupić w większości sklepów za małe pieniądze i tyle. Może i są lepsze piwa w tej cenie, ale nie zawsze można jechać na drugi koniec miasta, gdzie można je dostać.

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        #71
                        Skąd masz takie ceny?
                        No przecież że nie z księżyca - Natur jest w tej cenie w Netto, Remus/Red Mocny u mnie w najzwyklejszych monopolach.
                        Nawet sommelierzy przyznają, ze za 25 zł można kupić całkiem dobre wino do obiadu i nie oburzają się, że to nie Brunello za 300 zł.
                        Dobre to tutaj słowo klucz. Podejrzewam że sommelierzy nie mieli tutaj na myśli tanich jaboli.

                        Comment

                        • ender140
                          Senior
                          • 11-2010
                          • 107

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                          No przecież że nie z księżyca - Natur jest w tej cenie w Netto, Remus/Red Mocny u mnie w najzwyklejszych monopolach.

                          Dobre to tutaj słowo klucz. Podejrzewam że sommelierzy nie mieli tutaj na myśli tanich jaboli.
                          Mieszkam w Łodzi, nie ma tu Netto. W najzwyklejszych monopolach nie mamy takich piw niestety.

                          Spójrz post wyżej.

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #73
                            W Łodzi nie macie sklepów? Nie grzesz człowieku.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • Obywatel1978
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 281

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ender140 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Mieszkam w Łodzi, nie ma tu Netto
                              A to to niby co jest?
                              Sklepy Netto: godziny otwarcia, adresy, wyszukiwarka. Wpisz miejscowość, sprawdź na mapie adres i godziny otwarcia sklepu Netto


                              A co do piwa Książ, to ostatnio trochę z przypadku po nie sięgnąłem i powiem, że wcale nie było takie najgorsze. Tzn. jest to zwykłe piwo koncernowe, ale nie jest ohydne. Umiarkowana goryczka, całość smakowo dość płaska i niczym się niewyróżniająca. Piana szybko opadła, ale opadając oblepiła szklankę. Piwo dobrze nagazowane. Ogólnie bez rewelacji, ale przynajmniej cena jest normalna - 2,29 za 0,5l puszkę (alu) w zwykłym osiedlowym supermarkecie. Wspominam o cenie bo kwoty, jakich koncerny żądają za siki typu Żywiec czy Tyskie powoli robią się chore

                              Comment

                              • ender140
                                Senior
                                • 11-2010
                                • 107

                                #75
                                @Obywatel1978
                                Panie, to jest jeden sklep na końcu świata. Dla mnie dokładnie 20 kilometrów przez miasto. Więc dla mnie nie ma w Łodzi.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎