Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Książ

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #46
    Dorzucam zdjęcie, bo nie ma.

    A przy okazji proszę o potwierdzenie, czy to tego piwa dotyczy wątek, bo 100% pewności nie mam, tylko 90%
    Attached Files
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • CyboRKg
      Senior
      • 04-2010
      • 593

      #47
      Szykuje sie zmiana parametrow. Dzis widzialem puszke z napisem 6% alk.
      Zastanawiam sie: po co koncern sam sobie robi konkurencje dla "Harnasia"? Ale to nie moj problem. Nie pijam ani jednego, ani drugiego.
      "Jedno pivo ne vadi!"
      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #48
        Harnaś jest ogólnopolski, Książ pewnie ma być marką regionalną na południu Polski.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • podswierkiem
          Senior
          • 11-2010
          • 796

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
          Harnaś jest ogólnopolski, Książ pewnie ma być marką regionalną na południu Polski.
          Na południowym zachodzie Polski.
          "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
          Niechybnie brakuje tam nas!
          Od stania w miejscu niejeden już zginął,
          Niejeden już zginął kwiat!"

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika podswierkiem Wyświetlenie odpowiedzi
            Na południowym zachodzie Polski.
            Noo, Książ to taki zamek koło Wałbrzycha. (obecnie w granicach miasta) Gdyby kto nie wiedział
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • podswierkiem
              Senior
              • 11-2010
              • 796

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              Noo, Książ to taki zamek koło Wałbrzycha. (obecnie w granicach miasta) Gdyby kto nie wiedział
              Gwoli ścisłości: "w obecnych granicach Polski".
              "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
              Niechybnie brakuje tam nas!
              Od stania w miejscu niejeden już zginął,
              Niejeden już zginął kwiat!"

              Comment

              • salvit
                Member
                • 12-2010
                • 81

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: kolor beznadziejny, jasnożółty, patrzenie kojarzy się niemiło... [1]
                Piana: kiepska, trochę się trzymała, ale szybko zanikła...(dla mnie to zaleta-nie lubię czekać 5min na to aby opadła piana).Jednak konsystencja piany powinna być duża! - nie w tym piwie [2]
                Zapach: Zapach nijaki, właściwie bez zapachu piwa [1]
                Smak: ocena 0 (zero) jednak takiej nie ma - ten napój nie ma smaku!!. Zabarwiona woda z kranu. [1]
                Wysycenie: Średnie, bąbelki nawet dobrze łechtają podniebienie [2.5]
                Opakowanie: Dość ładne i zachęcające - to najwyżej oceniona pozycja [3]
                Uwagi: Tanie jest złe!!!.Potwierdza tą prawdę piwo Książ. Totalna profanacja pięknego zamku(nazwa piwa i nalepka).Wszystkie napisy na nalepce to kłamstwo ( specjalna receptura, szlachetny smak...itd), Tym produktem piwopodobnym powinna zająć się prokuratura i zabronić nazywać tego płynu piwem.Nigdy więcej tego nie wypiję, nawet za darmo!

                Moja ocena: [1.275]

                Comment

                • BartekBas
                  Junior
                  • 02-2009
                  • 18

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                  Szykuje sie zmiana parametrow. Dzis widzialem puszke z napisem 6% alk.
                  Miałem wątpliwą przyjemność spróbowania Książa z "szóstką". Jak dla mnie to wraz ze wzrostem voltarzu Książ staje się coraz gorszy.
                  MojKufelek.pl
                  fb.com/MojKufelek

                  Comment

                  • Browar-Besko
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 317

                    #54
                    Jednym słowem - UNIJNE !
                    Na szczegółową ocenę szkoda się wysilać.
                    Zamieszczone zdjęcie jest i tak sporym wyróżnieniem na tym forum.
                    Attached Files

                    Comment

                    • Cyssiek
                      Member
                      • 05-2011
                      • 93

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Klasyczny tescosikacz, blade toto i niemrawe [2]
                      Piana: Co mnie przeraża, często słabe i dziadowe piwka mają pianę któej mogą zazdrościć wyśmienite piwka. Trójka za ten irytujący fakt. [3]
                      Zapach: Brak. [1.5]
                      Smak: Kwaśne, mdłe, paskudna goryczka. ALE da się wypić, jakoś wchodzi. [2]
                      Wysycenie: Za duże, pod koniec picia za małe. [2]
                      Opakowanie: Przeciętne. [2]
                      Uwagi: Idealne na grilla, ew wydudnienie pod bramą, gdy kieszeń pusta.

                      Moja ocena: [1.925]
                      "Goolman to jest trunek boski, pisał o nim Kochanowski"

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        #56
                        Kupiłem dzisiaj pierwszy raz Książa o voltażu 6% i to był straszny błąd... Już wersja 5% była ledwo wypijalna a ta wzmocniona to już nawet nie wspomnę, nie dość że kolor blady jak nie powiem co, to jeszcze odrażający zapach, trzepnęło mnie momentalnie. Postanowiłem jednak spróbować, ale po kilku łykach napoiłem tym trunkiem kanalizację. Carlsberg strzela sobie w kolano "warząc" to coś.
                        Last edited by Mario_Lopez; 17-08-2011, 14:42.
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • Cyssiek
                          Member
                          • 05-2011
                          • 93

                          #57
                          Mario, to pomyśl sobie, że jest jeszcze jedna wersja - 9%. Aj, thriller jak na to patrzę, horror w smaku.
                          "Goolman to jest trunek boski, pisał o nim Kochanowski"

                          Comment

                          • Mario_Lopez
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 991

                            #58
                            To już w ogóle jest faktycznie horror dla kubków smakowych, ale i tak lepsze dwie odmiany Książów niż piwa z Głubczyc
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                            EBE EBE

                            Comment

                            • ender140
                              Senior
                              • 11-2010
                              • 107

                              #59
                              Nie wiem, dlaczego tak się znęcacie nad Książem. Dla mnie to najlepsze piwo w kategoriach low i low-mid end. Lepsze zarówno od Tart, Żubrów i Harnasi (a przecież właśnie to jest ta sama kategoria cenowa!), jak i w moim mniemaniu od Żywca, Carlsberga i Heinekena. W moim gronie znajomych to kultowe już piwo (zaczęło się, kiedy była stara etykieta, ale już podchodziło Carlsberga, więc piastowskiego nie znam). Nie czuć w smaku alkoholu, mimo, ze ma 6%. Czepiacie się koloru, a ma taki sam, jak Budweiser.

                              Nie chcę tu nikogo disować, ale salvit, ulubione piwo to Zamkowe? Owszem, dobre, ale nie wyróżnia się z tłumu. Cyssiek, jeżeli Książa oceniasz na równi z łódzkimi "tworami", a dużo gorzej od Harnasia, co jest dla mnie nieporozumieniem. Łódzkie walą taniością, a Harnaś ma dziwną goryczkę.

                              Wg mnie Książ jest dobrym piwem, ciut tylko za kwaśny. Za 1.99 w Tesco nie ma lepszego piwa. Ba, za 3 zł nie ma lepszego. Na pewno nie zasługuje sobie na takie cięgi.

                              PS. Dlaczego oceny "starego Książa", czyli 4,5% i 5% mieszają się z obecnymi? Wg. mnie tamte należy anulować. Poza tym istnieje drugi wątek dotyczący Piastowskiego Książa, który już nie istnieje.
                              Last edited by ender140; 28-09-2011, 19:44.

                              Comment

                              • wrednyhawran
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 1784

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ender140 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie chcę tu nikogo disować, ale salvit, ulubione piwo to Zamkowe? Owszem, dobre, ale nie wyróżnia się z tłumu. Cyssiek, jeżeli Książa oceniasz na równi z łódzkimi "tworami", a dużo gorzej od Harnasia, co jest dla mnie nieporozumieniem. Łódzkie walą taniością, a Harnaś ma dziwną goryczkę.
                                Jeden lubi jak mu Cyganie grają, drugi jak mu nogi śmierdzą. Oceniaj i daj oceniać innym.
                                Last edited by wrednyhawran; 28-09-2011, 20:38.
                                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                                Małe Piwko Blog
                                Małe Piwko Blog na facebooku
                                Domowy Browar Demon

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎