Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Goolman Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
    Czyżby to była inna partia Golda, że nie mają firmowego kapsla?
    Partia pewnie ta sama, tylko kapsle bezimienne. Mój egzemplarz pochodził z sześciopaka.

    Comment

    • supersklep
      PiwBiz
      • 01-2005
      • 982

      #17
      Wszystkie Goldy są pakowane wsześciopaki z rączką .W ostatnich dniach w lubelskich hurtowniach zabrakło tego Goolmana i na przesyłane zamówienia browar narazie niedpowiada


      Comment

      • thrashcan
        Senior
        • 10-2005
        • 126

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Praktycznie taki, jak w nazwie, czyli złoty, klarowny. [4.5]
        Piana: Biała, początkowo wysoka, jednak szybko opada i redukuje się do nieregularnego nalotu na powierzchni piwa. [3.5]
        Zapach: Miły dla nosa zapach chmielowy, nie odrzucający swą natarczywością. [4]
        Smak: Generalnie piwo mi smakuje, ale spodziewałem się nieco lepszego smaku (być może przez rekomendację znajomego i ogólne oceny tego piwa). Smak jakiś rozmyty, wyczuwalna goryczka, generalnie czegoś mi brakuje... Może większej wyrazistości... A może mam zbyt wygórowane wymagania [3.5]
        Wysycenie: Nasycenie w porządku, mogłoby być ciut większe, ale i tak miło szczypie w język do końca picia piwa. [4]
        Opakowanie: Przezroczysta butelka 0,33l, szkoda, że na frontowej etykiecie jest wszystko po angielsku, kapsel z nazwą piwa. Kształ butelki niespotykany, a przez to wyróżniający się spośród innych piw. Opakowanie starannie przygotowane. [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.75]

        Comment

        • Sven
          Senior
          • 09-2003
          • 1211

          #19
          Biała buteleczka, w ciekawym kształcie i do tego ładna etykieta, zakupiłem.
          Piana początkowo obfita, szybko redukuje się do obrączki, kolor miodowy. Gazu raczej niewiele, ale coś ciągle ku górze leci. Zapach to jak dla mnie silny słód, smak to dosyć wyraźna słodycz, po przełknięciu pojawia się przyjemna goryczka i delikatna kwaskowość.
          Bardzo poprawne, powiem więcej - naprawdę dobre.
          Celia, cerevisia et conventus.

          Comment

          • jwojtynski
            Member
            • 12-2005
            • 88

            #20
            Raz - intensywny zapach, trochę zbyt intensywny. Dwa - beznadziejna nazwa. Poza tym - może być

            Comment

            • peter_1000
              Senior
              • 05-2003
              • 583

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Barwa jak na piwo zawierające 6 % alkocholu jednak za jasna. Sugeruje na dosyć duże wyciśnięcie alkocholu właśnie z niskiego ekstraktu. [3.5]
              Piana: Pienistość gorsza niż w coli. Czyli żadna [1]
              Zapach: Zapach wyrazisty. Dominują akcenty słodowy oraz owocowy. [4]
              Smak: Pierwsze posmaczki chlebowe, ale jednak jakieś nie szlachetne. Później już wyczuwalne głównie nuty słodowe.Chmiel goryczki nie dodaje ale jakiejś dziwnej kwaskowatości. W sumie piwo mało szlachetne i bardzo wytrawne. [3]
              Wysycenie: W normie [4]
              Opakowanie: Za to opakowanie bardzo szlachetne. Butelka ala Miller z daleka rzuca się w oczy. Ładne etykiety w bardzo eksluzywnych kolorach. [4]
              Uwagi: Piwo raczej marne. Jedyne co zadawala naprawdę to butelka.

              Moja ocena: [3.275]
              Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

              Comment

              • Lacriferno
                Senior
                • 07-2005
                • 783

                #22
                W oczy rzucza się niebanalna butelka i starannie zaprojektowana etykieta. Niestety, dalej już nie jest tak interesująco. Piana rzeczywiście jak w coli - podczas nalewania burzy się intensywnie, jednak bardzo szybko zanika. W smaku dominuje słodowość, która wybija się ponad dosyć szlachetną goryczkę. Chmielowość z czasem ustępuje na drugi plan, przez co piwo staje się płaskie i nijakie, zdecydowanie za delikatne. Można by je umiejscowić obok Millera czy Corony, na których wydaje się być inspirowane, a grupa docelowa nabywców też raczej ta sama. Za to znaczna róznica w cenie - 1,79 w rzeszowskim Leclercu. Tak więc dzieki cenie nie trafi raczej do potencjalnych odbiorców (wstyd w towarzystwie pic takie tanie piwo). Ale wystaczy marketingu. Z przykrością to piszę, ale pierwsze wrażenie wizualne znacznie przerasta zawartość butelki.

                Comment

                • Komar_Pafnucy
                  Senior
                  • 08-2005
                  • 1114

                  #23
                  Jak piłem to dzisiaj to piana opadła właściwie od razu i zniknęła prawie całkowicie. Wysycenie też jakby mniejsze. Smak taki trochę rozwodniony. W dodatku kapsel tym razem zwykły bez nadruku i nawet nie ma złotego odcienia (przynajmniej by pasował kolorem).

                  Pozdrawiam,

                  Multitap Crawl
                  Multitap Crawl na Facebook

                  "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                  Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                  Comment

                  • Arthus
                    Junior
                    • 12-2004
                    • 10

                    #24
                    Mi Goolman przypadł do smaku, zwłaszcza, że był pierwszy w Nowym Roku. Tylko niestety też nie miał firmowego kapsla Teraz przynajmniej wiadomo czego dotyczyła ta informacja "limited edition"

                    Comment

                    • Terminus
                      Junior
                      • 10-2005
                      • 4

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, klarowny. [4]
                      Piana: Biała, drobna, utrzymuje się dłuższy czas. [4]
                      Zapach: Zapach mocny, chmielowy. [4]
                      Smak: Smak leki, orzeźwiający, chmielowy. Lekka wyczuwalna goryczka. [4.5]
                      Wysycenie: Wysycenie bardzo dobre, liczne drobne bąbelki cały czas mocno pracują. [4.5]
                      Opakowanie: Butelka oryginalna, kapsel niestety "pusty". Kształt butelki etykieta i tworzy znakomitą całość.. Minus za brak firmowego kapsla. Ale ogólnie świetny graficznie. [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.25]

                      Comment

                      • michioso
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 112

                        #26
                        Charakterystyczna butelka Goolmana Gold. Jasna, złotawa barwa. Szybko opadająca piania i małe nasycenie to główne mankamenty tego piwa. Ogólnie smak piwa dobry no i ta charakterystyczna buteleczka Polecam bo warto spróbować czegoś nowego

                        Comment

                        • Lacriferno
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 783

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Klarowne. Słomkowy wpadający w złoty. [4]
                          Piana: Intensywna tuż po przelaniu. Niestey, nietrwała, pozostawia niewielkie slady na powierzchni. Kolor śnieżnobiały. [3]
                          Zapach: Wyraźnie chmielowy, ale niezbyt intensywny. [3.5]
                          Smak: Lekkie i orzeźwiające z mało intensywną goryczką. W tle wyczuwalny słodowy posmak. [3.5]
                          Wysycenie: Odpowiednie. Bąbelki pracują wytrwale przez cały czas spożywania. [4.5]
                          Opakowanie: Ładny kształt butelki, dedykowany kapsel i staranna etykieta - to wszystko tworzy całość przyciągającą wzrok, ale jedmocześnie upodabnia piwo do pewnych popularnych marek. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.55]

                          Comment

                          • Czapayew
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1966

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bursztynowo-złoty [5]
                            Piana: najsłabsza strona tego piwa - wonna, gęsta le bardzo szybko znika [3.5]
                            Zapach: słodowo-jęczmiennym bardzo przyjemny [4.5]
                            Smak: wyraźna nutka jęczmienna, znana z piw niemieckich, przyjemna goryczka [5]
                            Wysycenie: bardzo dobre [4.5]
                            Opakowanie: orginalna butelka, ciekawe dustronne etykiety, szkoda że kapsel goły [4.5]
                            Uwagi: Zakupione w dąbrowskim LEWIATANIE i wypite z wielką przyjemnością. Szkoda, że tylko 0,33 l.

                            Moja ocena: [4.625]
                            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                            www.zamkoszlaki.com
                            www.piwnekapsle.net

                            Comment

                            • MuadDib
                              Senior
                              • 11-2005
                              • 172

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Kolor dość jasny, klarowny, przyjemny dla oka [4]
                              Piana: niestety szybko zanika, to najsłabszy punkt tego piwa [2.5]
                              Zapach: przyjemny, określił bym jaki chmielowy [4]
                              Smak: bardzo delikatny, niestety zapach nieco zwodzi i smakująć możemy być lekko rozczarowni [3.5]
                              Wysycenie: dobre, nie za duże nie za małe [3]
                              Opakowanie: naprawdę wyjątkowa butelka. zadko wśród naszych producentów możemy dostrzec jakie kolwiek innowacje, jedyny minus - nie zwrotna! [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.625]

                              Comment

                              • Twilight_Alehouse
                                Chmielowisko.pl
                                • 06-2004
                                • 6310

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Zgodny z nazwą, złoty. Ładny. [4.5]
                                Piana: Spora, ale dość szybko znika. [3]
                                Zapach: Potężnie chmielowy - mało które polskie piwo ma tak dużo chmielu w zapachu. [4.5]
                                Smak: Tutaj też ogromna chmielowość, ale bardziej pod względem smaku chmielowego, bo goryczka słaba. Potem pojawia się fajna słodowość. Przyznam szczerze, że dawno mi polskie piwo tak nie zasmakowało. I z takim łądunkiem chmielowości, to właśnie pono powinno być nazywane przez browar Perła Chmielowa... [5]
                                Wysycenie: Doskonałe. [5]
                                Opakowanie: Świetne! Całą szata graficzna ma pozycjonować to piwo jako wyrób z górnej półki i pod wzgledem estetycznym na pewno się to udaje. Zupełnie nie przeszkadza mi przezroczysta buteleczka (zresztą zielone też mi nigdy nie przeszkadzają), zwłaszcza że przypomina zwierzyniecką. Jedyny minus za goły kapsel - wygląda żenująco na tle całości. [4.5]
                                Uwagi: Kupione u niezawodnego Dziada.

                                Moja ocena: [4.575]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎