Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Goolman Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • granat862
    Senior
    • 12-2004
    • 945

    #76
    Wydaje mi się że od ostatniego razu jak piłem(jakieś 4 miesiące tamu)nabrał trochę goryczki, co dla mnie jest na plus.




    Proszę szanownyh moderatorów o usunięcie poprzedniej mojej wypowiedzi (76).
    Last edited by granat862; 24-08-2008, 21:49.
    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika granat862 Wyświetlenie odpowiedzi
      Proszę szanownyh moderatorów o usunięcie poprzedniej mojej wypowiedzi (76).
      A ja proszę szanownych potrzebujących o korzystanie z narzędzia do zgłaszania problemów dot. danego postu - trójkącik z wykrzyknikiem przy danym wpisie.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Samoglow
        Senior
        • 07-2007
        • 606

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Rzeczywiście, złotawy, choć mógłby być trochę głębszy (ciut ciemniejszy). [4]
        Piana: Nie za duża, średniopęcherzykowa, opada w dość szybkim tempie i mało z niej zostaje. [3]
        Zapach: Bardziej słodowy, troszkę metaliczny. W perle był jednak sporo świeższy. [3.5]
        Smak: W miarę delikatne piwo, z jakimś lekkim, dziwacznym posmaczkiem, który w miarę picia jest coraz mniej zauważalny. Czuć sporo chmielu, goryczka całkiem niezła, brakuje troszkę słodu. Niezłe, ale mimo wszystko dość przeciętne smakowo piwo w kategorii jasnych. Mimo wszystko Perła chmielowa była lepsza. [4]
        Wysycenie: Prawie idealne, nie przesadnie, ale lekko szczypiące. Pasuje nieźle do tego piwa. [4.5]
        Opakowanie: Bardzo oryginalna buteleczka 330 ml, jak w Zwierzyńcu Pils. Dziwi mnie tylko, czemu przezroczysta?? Piwo chyba powinno być w ciemnym szkle. Byłoby 5, ale oczywiście nie ma ekstraktu. [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.775]

        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemniejsze złoto, jasny bursztyn. [5]
          Piana: Drobno i średnio pęcherzykowa, walczyła o życie, ale przegrała. [3]
          Zapach: Chmielowy, taki jakby Carlsbergowy. [4]
          Smak: Chmielowe lekko goryczkowe posmaki w roli głównej. Lekko kwaskowate. Pozostawia goryczkowo cierpki posmak. Słodu jak na lekarstwo, przez co piwo traci na treściwości. [4]
          Wysycenie: Wysokie, bardzo dobre. [5]
          Opakowanie: Sądząc po ilości angielskiego na etykietach jest to chyba piwo eksportowe. [3]
          Uwagi: Butelka 0,33 l w cenie 2,20 zł. W luźnym przeliczeniu na 0,5 l daje to ok. 3 zł. Zatem w kategorii cena/jakość daję 3,5/5 punktów.

          Moja ocena: [3.95]
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #80
            W zasadzie chciałem opisać to piwo w artomacie i nawet zacząłem to robić, ale nader słabo mu szło. Brak wysycenia, kiepski zapach, niejasny smak. Zerknąłem na datę przydatności do spożycia i okazało się, że upływa ona za kilka dni. Pewnie z rok piwo to już przeleżało, a że butelka transparentna to i na piwie się to odbiło. Na razie wstrzymam się z oceną.

            Comment

            • perłyfan
              Senior
              • 02-2003
              • 1244

              #81
              Pojawiła się wersja puszkowa. Puszka złota i dosyć efektowna.
              JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

              Comment

              • TomX
                Senior
                • 09-2004
                • 1035

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Pełne złoto. [4.5]
                Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, śnieżnobiała. Nawet trwała, choć przy samym końcu pozostawia tylko grubszą obrączkę przy szkle. [4]
                Zapach: Chmielowy ze śladową ilością słodowego, niestety w tle jakaś nieprzyjemne, stęchła nuta. [3]
                Smak: Całkiem całkiem. Orzeźwiające, silnie chmielowe, lekko kwaskowe. [4]
                Wysycenie: Raczej niskie, ciut więcej by nie zaszkodziło. [4]
                Opakowanie: Oryginalne, nie da się zaprzeczyć, ale przeźroczysta butelka i niepodanie ekstraktu to duże minusy. [3.5]
                Uwagi: Na kolana nie powala.

                Moja ocena: [3.65]
                Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                Comment

                • Tapir
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 730

                  #83
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemne złoto. [4.5]
                  Piana: Niespecjalna. Nierówna i niezbyt wysoka, szybko znika, zostaje dziurawy dywanik, który też niezbyt długo istnieje w kuflu. [2.5]
                  Zapach: Chmielowy ale bardzo mało intensywny. [3]
                  Smak: Tutaj już chmiel sporo wyraźniejszy i dobrze. Jest lekka nuta kwaskowa. W ustach dość gładkie, pozostawia po sobie trwały posmak. [4]
                  Wysycenie: Nieco za niskie. [4]
                  Opakowanie: Bardzo estetyczne i efektowne. Kapsel dedykowany. Minus za przezroczystą butelkę (ale z drugiej strony gdyby była ciemna to efektu już by nie było...) i brak ekstraktu. BTW Butelka ze względu na kształt wykorzystana przez moją dziewczynę do podlewania kwiatów;] [4]
                  Uwagi: Kupione za 2.09 w Leclerc'u

                  Całkiem niezłe, od ostatniego razu (wakacje) chyba trochę się poprawiło

                  Moja ocena: [3.525]
                  Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #84
                    Moje wrażenia z degustacji wersji puszkowej praktycznie pokrywają się z oceną butelki dokonaną kilka lat temu. Można to zapisać browarowi na plus, że utrzymuje stały poziom jeśli chodzi o ten produkt. Szkoda jednak, że lubelski browar zniszczył smak Perły Chmielowej ale to już inna kwestia...
                    Co do Goolman Golda to uważam, że to solidne piwo stołowe, niestety relacja jakość/cena jest mizerna i tym samym nie zamierzam do niego zbyt szybko wracać.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • Manieklbl
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 100

                      #85
                      Jeżeli chodzi o cenę to ostatnimi czasy nie jest tak źle - w wielu lubelskich marketach można dostać skrzynkę (6x 0,33) w atrakcyjnej cenie 8,49.

                      Comment

                      • GioCare
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 137

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ładny, jasny złoty kolor. Aż chce się pić! Bardzo soczyście i przyjemnie komponuje się ze złotym opakowaniem i kapslem [5]
                        Piana: Nie jest jej zbyt dużo i szybko opada [3]
                        Zapach: Wyśmienity! Brak słów żeby go opisać! Jedynie co mogę powiedzieć to, że jest warty grzechu [5]
                        Smak: Właśnie za ten smak kocham to piwo! Jest to moje ulubione piwo - jego smak: nie za mocny, nie za słaby, soczysty smak piwa, goryczka wyśmienita zbalansowana na odpowiednim poziomie. Po prostu idealnie dobrana kompozycja chmielu i słodu. "Cud, miód i orzeszki" że tak się wyrażę. [5]
                        Wysycenie: W sam raz - nie gryzie gardła! Po prostu idealne! Gdy się pije to piwo nie ma efektu "odwrotu", nie zapycha żołądka ani nie przeszkadza w ciągłym piciu tak wyśmienitego piwa! Nie martwcie się, tym piwem się nie zadusicie jak to w innych mocno gazowanych piwach bywa [5]
                        Opakowanie: Bardzo soczyste i wyśmienite - złoty kolor bardzo dobrze, wręcz idealnie komponuje się z zawartością! [5]
                        Uwagi: Jest to moje ulubione piwo ze względu na SMAK! (to najważniejszy atrybut), aromat, a także nasycenie CO2. Jest to po prostu miłość od pierwszego łyka Bardzo ale to bardzo często kupuję te piwo kiedy jestem sam na sam z nim i się nim długo delektuję Najchętniej kupowałbym je cały czas, wszędzie nawet na imprezach ze znajomymi lecz ze względu na dość wysoką cenę za butelkę 0,33 (tyle co w puszce Coli ) zbankrutowałbym! Więc jest to piwo na początek lub koniec bardzo dobrego dnia! Naprawdę polecam wszystkim to piwo! Nie pozwólmy browarowi które je wytwarza upaść! Taki cud nie może nam przepaść. Bardzo dobrze się je pije gdy oglądamy film wieczorem w domku ze znajomymi

                        Moja ocena: [4.8]
                        ╔═╗
                        ║═╬╦╦═╦═╦═╗
                        ╠═║║║╬║╩╣╔║
                        ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
                        ════╚╝══════════

                        - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
                        "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
                        http://www.kp.pl/

                        Comment

                        • GioCare
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 137

                          #87
                          Zauważyłem także, że pojawiła się wersja puszkowa. Jednak odstaje ona smakiem od wersji butelkowej. Jest to moje jedno z ulubionych piw i chyba najbardziej lubiane Naprawdę polecam ten cud połączenia natury z pracą człowieka wszystkim!
                          Attached Files
                          ╔═╗
                          ║═╬╦╦═╦═╦═╗
                          ╠═║║║╬║╩╣╔║
                          ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
                          ════╚╝══════════

                          - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
                          "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
                          http://www.kp.pl/

                          Comment

                          • fans
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 195

                            #88
                            Ta butelka jest wstrętna.

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fans Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ta butelka jest wstrętna.
                              Możesz rozwinąć myśl?

                              Comment

                              • GioCare
                                Senior
                                • 09-2007
                                • 137

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fans Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ta butelka jest wstrętna.
                                No właśnie. Możesz nam wytłumaczyć dlaczego butelka Ci się nie podoba?
                                ╔═╗
                                ║═╬╦╦═╦═╦═╗
                                ╠═║║║╬║╩╣╔║
                                ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
                                ════╚╝══════════

                                - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
                                "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
                                http://www.kp.pl/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎