Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Goolman Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #46
    bardzo proszę konkretniej w sprawach smaku i zapachu
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • antoś
      Senior
      • 12-2005
      • 213

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemnosłomkowy [4]
      Piana: dobra,utrzymuje się do końca [4]
      Zapach: jak dla mnie wybitnie chmielowy,podszyty delikatną słodową nutką. [3.5]
      Smak: Chmielowo-kwaskowy,zdecydowanie obniżyl loty. [3]
      Wysycenie: Odpowiednie [2.5]
      Opakowanie: Wspaniałe,bardzo ładne etykiety i ten charakterystyczny gulgot przy nalewaniu do kufla.Przypomina św.pamięci krotoszyńskiego kożlaka.Oczywiście ten gulgot. [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.4]

      Comment

      • tad2x
        Member
        • 06-2005
        • 72

        #48
        Dobre piwo, niezbyt ekstrakcyjne jak na moj jezyk ale wlasnie tego oczekiwalem - lekkiego piwa, szybko wchodzacego bez meczarni dla podniebienia. Milo nagazowane, z lekka piana. Pity po tym piwie Zubr wydal mi sie przyciezkawy w smaku i niezbyt smaczny. Polecam Goolmana Gold - zakupiony caly karton (6 szt.) za 12 zl w mikołowskim auchan.

        Comment

        • Regent
          Senior
          • 10-2002
          • 512

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jasnozłoty, klarowny [4.5]
          Piana: gęsta, długo cieszy oko [4.5]
          Zapach: raczej mało intensywny, słodowy [3]
          Smak: idealnie skomponowany, proporcjonalne smaki chmielu, słodu, b. słabych słodszych nut, lekko wyczuwalny alkohol. Bardzo dobre. [5]
          Wysycenie: delikatnie gazowane, mogłoby być trochę więcej. [3.5]
          Opakowanie: rewelacja, niezwykle gustowne. [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.15]
          Mniej alkoholu w piwach !!!
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • enduro
            Member
            • 03-2006
            • 59

            #50
            Jestem zwolennikiem Perły Chmielowej z powodu jej chmielowego smaku, lekkiej goryczki i niezbyt słodkiego smaku.
            Co mogę się spodziewać po Goolman Gold?

            Comment

            • thespike
              Junior
              • 10-2006
              • 6

              #51
              Dość dawno nikt nie dodawał komentarza na temat Goolmana Gold.
              Skoro jednak wczoraj miałem nieprzyjemność pić to "coś", muszę się do tego odnieść.
              Nie mogę uwierzyć, że napój ten oceniany jest na 'browar.biz', bo przecież nie jest to piwo!!!!! To woda z dodatkiem jakiegoś barwnika nasycona lekko dwutlenkiem węgla. Owszem, stało to "coś" w sklepie obok piw, ale chyba przez pomyłkę.
              Porównanie z Millerem, czy Coroną jest rzeczywiście na miejscu - to podobne produkty, które z warzelnictwem nie mają nic wspólnego. Może trochę z laboratorium chemicznym...
              Podsumowując: uwarzam się za piwosza, i to raczej doświadczonego, ale nigdy nie piłem większego paskudztwa. I nigdy więcej tego błędu nie powtórzę...
              Pozdrawiam prawdziwych koneserów!

              Comment

              • cyborg_marcel
                Senior
                • 03-2003
                • 3467

                #52
                Trafiło i do mojej gardzieli ostatnimi czasy - znam gorsze Z plusów: ładny jasny kolor i dobre nagazowanie, natomiast o ile zapach jeszcze nie odrzuca, o tyle metaliczny posmak i wodnistość tego napitku może przeszkadzać. Na pewno, jeśli pite latem lub przez osoby nieżądne wrażeń, może niektórym smakować...
                Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                Comment

                • bayern71
                  Senior
                  • 06-2006
                  • 1004

                  #53
                  Dziwi mnie w tym wypadku strategia producenta. Do tej pory marka Goolman kojarzyła się z piwem tanim. Nagle tą samą markę próbuje się sprzedawać w dużo atrakcyjniejszym opakowaniu, a więc jak sądzę, jest próba zmiany pozycjonowania. Dla mnie bez szans, tym bardziej, że cena wciąż skierowana do osób o cieńszym portfelu. Dziwne.

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Gold [5]
                    Piana: Do końca w postaci obrączki-kożucha. [4]
                    Zapach: Delikatnie słodowy z chmielowym aromatem. [4.5]
                    Smak: Pełny. Wyważony. Lekka diacetylowa przy końcu słodowość. Goryczka ładnie współgra z tym smakiem. Brakuje mu jednak wyrazistości. [4]
                    Wysycenie: W ustach delikatnie wyczuwalne. Niestety siada na żołądku. [3.5]
                    Opakowanie: Bardzo ładne. Szkoda, że nie podano ekstraktu. [4.5]
                    Uwagi: Dobre piwo ale bez szaleństw. Pewnie jeszcze kupię nie raz.

                    Moja ocena: [4.225]

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • Jimmy_jb
                      • 11-2005
                      • 911

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika thespike
                      Porównanie z Millerem, czy Coroną jest rzeczywiście na miejscu - to podobne produkty, które z warzelnictwem nie mają nic wspólnego. Może trochę z laboratorium chemicznym...
                      Podsumowując: uwarzam się za piwosza, i to raczej doświadczonego, ale nigdy nie piłem większego paskudztwa. I nigdy więcej tego błędu nie powtórzę...
                      Pozdrawiam prawdziwych koneserów!
                      Uważać to się koneserze możesz nawet za noblistę. Świetnie że zauważyłeś że Goolman Gold ma podobne do Millera i Corony opakowanie. Co do oceny zawartości to pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoją opinią. Nie pisz "to coś" albo "to nie jest piwo" bo uderzając w takie tony upodabniasz się do świętooburzeniowych moherów. Ja osobiście uważam Golmana Golda za bardzo dobre piwo i do tego sprzedawane po niskiej cenie i w atrakcyjnym opakowaniu. Przyznam szczerze że zawsze mam opory przed przelaniem go do kufla bo w bezbarwnym szkle kolor Golda jest zachwycający.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71
                      Dziwi mnie w tym wypadku strategia producenta. Do tej pory marka Goolman kojarzyła się z piwem tanim. Nagle tą samą markę próbuje się sprzedawać w dużo atrakcyjniejszym opakowaniu, a więc jak sądzę, jest próba zmiany pozycjonowania. Dla mnie bez szans, tym bardziej, że cena wciąż skierowana do osób o cieńszym portfelu. Dziwne.
                      A mnie dziwi Twoje zdziwienie. Wolisz płacić więcej za piwo czy wolisz żeby miało zgrzebne opakowanie? Wybacz szczerość ale takie rozumowanie jest, cytując klasyka, dziwne. No i jeszcze takie drobne naprostowanie: Goolman i Gollman Gold to nie są te same piwa (czy jak to określiłeś marki) - więc wychodzi na to że to co napisałeś można potraktować tylko i wyłącznie jako ciekawostkę przyrodniczą.
                      Last edited by Jimmy_jb; 06-01-2007, 20:43.
                      Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                      Comment

                      • bayern71
                        Senior
                        • 06-2006
                        • 1004

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
                        A mnie dziwi Twoje zdziwienie. Wolisz płacić więcej za piwo czy wolisz żeby miało zgrzebne opakowanie? Wybacz szczerość ale takie rozumowanie jest, cytując klasyka, dziwne. No i jeszcze takie drobne naprostowanie: Goolman i Gollman Gold to nie są te same piwa (czy jak to określiłeś marki) - więc wychodzi na to że to co napisałeś można potraktować tylko i wyłącznie jako ciekawostkę przyrodniczą.
                        Widzę że się wielu rzeczom dziwisz. Umyślnie napisalem o marce Goolman a nie o konkretnym piwie. Zawsze była to i pozostanie marka tania. A proba zmiany wizerunku poprzez poprawę opakowania i podniesienie ceny wydaje mi sie być poroniona. Jeśli chcą zmienić pozycję rynkową to sugerowalbym zmianę nazwy i nowa kampanię. W obecnej formie nie wrożę sukcesu.
                        A jak już kogoś "naprostowujesz" to nie popelniaj glupich błędów. Marka nazywa się Goolman

                        Comment

                        • Jimmy_jb
                          • 11-2005
                          • 911

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71
                          Widzę że się wielu rzeczom dziwisz. Umyślnie napisalem o marce Goolman a nie o konkretnym piwie. Zawsze była to i pozostanie marka tania. A proba zmiany wizerunku poprzez poprawę opakowania i podniesienie ceny wydaje mi sie być poroniona. Jeśli chcą zmienić pozycję rynkową to sugerowalbym zmianę nazwy i nowa kampanię. W obecnej formie nie wrożę sukcesu.
                          A jak już kogoś "naprostowujesz" to nie popelniaj glupich błędów. Marka nazywa się Goolman
                          Owszem, dziwię się. Zwłaszcza że najpierw piszesz:
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71
                          Dla mnie bez szans, tym bardziej, że cena wciąż skierowana do osób o cieńszym portfelu
                          a potem:
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71
                          proba zmiany wizerunku poprzez poprawę opakowania i podniesienie ceny wydaje mi sie być poroniona
                          No więc jak? Podnieśli w końcu Twoim zdaniem tą cenę czy nie?
                          A co do tych marek to cóż... Mercedes to też różne samochody. Czy to znaczy że uważasz A klasę za to samo co E klasę? Bo chyba nie będziesz próbował udowodnić że Goolman Gold to to samo co ten w zielonych butelkach.
                          Last edited by Jimmy_jb; 07-01-2007, 16:08.
                          Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                          Comment

                          • bayern71
                            Senior
                            • 06-2006
                            • 1004

                            #58
                            Zgadza się. Mercedesy to auta rózne ale generalnie drogie i nie dka kazdego. A Goolman jest piwem tanim i takim powienien pozostać.

                            Comment

                            • Jimmy_jb
                              • 11-2005
                              • 911

                              #59
                              A ja Golda lubię i nie mam nic przeciwko temu że jest nieco droższy od tego zwykłego no ale nie przesadzajmy - 2 zł za 0,4 l to nie jest wysoka cena. Zresztą uważam że ważniejszy niż cena jest smak i to nim należy sie kierować przy wyborze piwa.
                              Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                              Comment

                              • qberts
                                Senior
                                • 03-2007
                                • 136

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Przyjemny złoty, lub jak kto woli jasno słomkowy, klarowność bez zarzutu, ale wolałbym leciutko ciemniejsze. [4.5]
                                Piana: Piana drobnoziarnista, dość szybko ulega redukcji do cienkiej warstwy, a szkoda, bo początkowo zapowiadała się lepiej. [3.5]
                                Zapach: Dosyć wyraźny chmielowy zapach, bardzo przyjemny, podoba się. [4.5]
                                Smak: W smaku czuć lekką goryczkę, niezbyt silną nutę słodową, smakowało, ale nie powalało. [4]
                                Wysycenie: Mogło być mnimalnie większe, a i tak mi pasuje. [4.5]
                                Opakowanie: Bardzo udany projekt, kolor współgra z nazwą, butelka ładna, etykiet z nadrukiem na drugiej stronie, ogólnie duży plus. [5]
                                Uwagi: Bardzo przyjemny produkt lubelskich browarów, chyba jeden z lepszych, zapewne do niego wrócę.

                                Moja ocena: [4.225]
                                ZASADY DEGUSTACJI
                                zapraszam do dyskusji

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎