Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Goolman Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kibi
    Senior
    • 07-2004
    • 1875

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
    Całą szata graficzna ma pozycjonować to piwo jako wyrób z górnej półki i pod wzgledem estetycznym na pewno się to udaje... Jedyny minus za goły kapsel - wygląda żenująco na tle całości.
    Perła powinna się zdecydować: albo wyrób z górnej półki albo groszowe oszczędności. Przecież wersja eksportowa do USA i pierwsze partie krajowe miały całkiem fajny oryginalny kapsel: http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=4737

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor złocisty. [4]
      Piana: Piana niska i nietrwała. [3]
      Zapach: Zapach słodowy ze stęchłym akcentem. [3]
      Smak: Smak to nieco słodowej słodyczy, umiarkowana goryczka oraz podobnie jak w wypadku zapachu jakieś stęchłe posmaki. [2.5]
      Wysycenie: Nasycenie poniżej normy. [3]
      Opakowanie: A mi się nie podobają białe butelki. W tym wypadku kształt, jak i barwa opakowania sugerują coś innego, niż dostajemy. [4]
      Uwagi: Nabyte w Białymstoku, choć do dostania także i u mnie. Ale raczej się już nie skuszę.

      Moja ocena: [2.9]

      Comment

      • Komar_Pafnucy
        Senior
        • 08-2005
        • 1114

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi
        Perła powinna się zdecydować: albo wyrób z górnej półki albo groszowe oszczędności. Przecież wersja eksportowa do USA i pierwsze partie krajowe miały całkiem fajny oryginalny kapsel: http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=4737
        Ano miały. Być może te, które idą na eksport dalej mają taki kapsel a tylko dla plebsu w kraju jest zwykły złoty. Ktoś kupuje Goolmana za granicą i może to zweryfikować?

        Pozdrawiam,
        Last edited by Komar_Pafnucy; 06-02-2006, 17:40.

        Multitap Crawl
        Multitap Crawl na Facebook

        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

        Comment

        • Lacriferno
          Senior
          • 07-2005
          • 783

          #34
          Niespełna tydzień temu kupowałem G. Gold w rzeszowskim Intermarche i miało firmowy kapsel. Chociaż w jakimś hiperze (nie pamiętam dokładnie jakim) widziałem już z "łysym". Trudno określić, czy rzeczywiście na polski rynek trafiają wyłącznie partie z białym kapslem, czy też są dystrybuowane na chybił-trafił.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnożółty, typowy dla piw w przeźroczystych butelkach. Pasuje do kolorystyki etykiet. [3]
            Piana: Średnioziarnista. Po nalaniu gęsta czapa, po chwili zostaje jedynie cienka warstwa. [3.5]
            Zapach: Na początku wyraźnie chmielowy, z czasem jednak zanikający. A szkoda. [3.5]
            Smak: Jak na 6% piwo jest zbyt cienkie. Wyczuwalna jest miła, lekka goryczka ale żadnych specjalnie zaskakujących odczuć smakowych w tym piwie nie ma. Przeciętnie poprawne. [3.5]
            Wysycenie: Dla mnie trochę zbyt małe. [4]
            Opakowanie: Najmocniejszy punkt tego piwa. Chyba tylko dlatego warto je kupić. Ekstrawagancka, przeźroczysta butelka 0,3. Złote etykiety doskonale współgrają z kolorem piwa. Zaskakują obustronne etykiety znane z wyrobów spirytusowych wyższej klasy. Jednym słowem wyjątek na skalę krajową. [5]
            Uwagi: Piwo wyróżnia się wyjątkowym opakowaniem, smakiem juz niekoniecznie niestety...

            Moja ocena: [3.575]
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemnozłoty [5]
              Piana: jak na polskie warunki znakomita - duża, trwała, z długo zostającym dużym kożuchem [4.5]
              Zapach: średnio intensywny, chmielowy i nic poza tym [3.5]
              Smak: pierwszy łyk niepokojąco metaliczny ale w następnych to dziwne wrażenie na szczęście znika, mocna wyraźna dobra goryczka - duży plus, ocena by była jeszcze wyższa jakby było jakieś zrównoważenie słodowe [3.5]
              Wysycenie: umiarkowane [4.5]
              Opakowanie: dla mnie za bardzo trendy-dżezy podobnie jak nazwa, duży minus za brak podania ekstraktu [2.5]
              Uwagi: Kupione w Łodzi na Pomorskiej, but. 0.33 l, cena 1.90 zł

              Moja ocena: [3.675]
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • zAjkA
                Senior
                • 12-2004
                • 1089

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Piękny złocisty. Klarowne [5]
                Piana: Początkowo trwała, gęsta. Jednak w moim przypadku szybko opada. Pozostawia ślady na ściankach. Pozostaje pierścień do okoła szklanicy. [3.5]
                Zapach: Bardzo wyraźny mocno chmielony. [5]
                Smak: Przyjemny mocno goryczkowy. Idealnie rozpływa się w ustach pozostawiając po sobie znakomity chmielowy posmak. Cały czas ma sie nie odpartą chęć sięgnięcia po kolejnego łyka. [4.5]
                Wysycenie: Nieco za duże. Wpływa na smak i delikatnie sczypie w język. [3.5]
                Opakowanie: Ogólnie bomba. Musiałem jednak odjąc jeden punkt za to iż teraz zamiast firmowych kapsli pojawiają się golasy. [4]
                Uwagi: Mam takie wrażenie jakby była to zwykła Perła Chmielowa tylko że w przezroczystej butli zamiast zielonej.

                Moja ocena: [4.525]
                Last edited by zAjkA; 27-02-2006, 21:29.
                Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                Comment

                • dabu1
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 159

                  #38
                  Pić będę dopiero za chwile, a zakupiłem to piwko, w sklepie "Twój Gądów", we wrocławiu na rogu ul.Kwiskiej i Bystrzyckiej za 1.99zł.

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor może i bardzo ładny, klarowny ale w piwie o takich parametrach raczej za jasny i trochę nieodpowiedni. [3]
                    Piana: Piana początkowo bardzo obfita biała, drobniutka i całkiem trwała. [4]
                    Zapach: Bardzo przyjemny. Mocny chmiel. [4.5]
                    Smak: Już dawno nie piłem tak dobrego polskiego piwa. Nie ma co prawda jakiegoś bogatego smaku, ale jest to co najbardziej w jasnym piwie cenię: mocny chmielowo goryczkowy smak. Mimo 6% piwo nie jest słodkie. Alkoholu bezpośrednio się nie wyczówa, ale czuć, że ma te procenty. Goryczkowy posmak długo tryma się w ustach. [4.5]
                    Wysycenie: Dla mnie odpowiednie, mocne. Pod koniec natomiast ciut brakuje. Szybko się rozgazowuje. [4]
                    Opakowanie: Ciekawe, oryginalne, (nie licząć piw typu Buddy's) po raz pierwszy butelka z przeźroczystego białego szkła. Całość ciut nawiązuje do opakowań brandy (Stock), ładne w sumie. Minusy to goły kapsel i brak ekstraktu. [4]
                    Uwagi: Panowie z wielkiej trójki powinni wziąść korepetycje u Lubelskich piwowarów.

                    Moja ocena: [4.325]
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • robox
                      = kapslarz =
                      • 11-2002
                      • 8188

                      #40
                      Zauważyłem dzisiaj, że Goolman Gold zaczął pojawiać się w Żabkach, cena 1,99 zł za butelkę. Niestety z gołym kapslem. Wieczorkiem degustacja, bo za chwilę trzeba wychodzić do pracy.

                      Comment

                      • babalumek
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1207

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasnożółty, choć nie aż tak jasny jak Żywiec. [4]
                        Piana: tworzy się na początku po nalaniu, błyskawicznie opada i tyle ją widziałem. [1.5]
                        Zapach: przyjemny zapach lekkiego, jasnego pilsa. [3.5]
                        Smak: Nie czuć 6%, raczej jakieś 4... Inna sprawa że wchodzi bardzo "sprawnie". Jest lekkie, nie czuć goryczki ano alkoholu. Kobietom się spodoba... [4]
                        Wysycenie: przeciętne - w normie. [3]
                        Opakowanie: buteleczka a'la mały szampanik z długą szyjką. Biała. Kontrowersyjna, ale mi się podoba. [5]
                        Uwagi: Wolę bardziej "zdecydowane" piwo, jednak trzeba przyznać że pomysł mieli dobry. Powinno chwycić.

                        Moja ocena: [3.575]
                        MRKS Kuźnia Jawor

                        WTS Sparta Wrocław

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: jasno złoty, ale mimo, że butelka jest przezroczysta w butelce ma barwę bardziej intesywniejszą. może złudzenie, ale ładnie się prezentuje. [4.5]
                          Piana: niezgorsza, opadająca stosunkowo powoli do dywanika na powierzchni do końca. [4]
                          Zapach: chmielowy, bez zarzutu, ale brak mi delikatnej słodowości w tle. [4.5]
                          Smak: tylko 3, bo mnie ten "zielonobutelkowy" zapach lagerów nie pasuje. tak poza tym goryczka fajna, mocna, smak generalnie pełniejszy niż tradycyjny Goolman. [3]
                          Wysycenie: duże, trwałe, ale grube bąble. [4]
                          Opakowanie: naprawę ładne, przemyślane. nie razi mnie brak firmowego kapsla, bo cała reszta i tak ponad szarą polską przeciętność. [5]
                          Uwagi: jak będzie dostępny i nie będzie nic innego ciekawsze będę kupował, ale "zielonobutelkowy" posmak nie jest dla mnie przyjemnym doznaniem.

                          Moja ocena: [3.85]

                          Comment

                          • Pinio74
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 3881

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Kolor ładny, jak nazwa wskazuje złoty [4.5]
                            Piana: Piana średniobąbelkowa i średniotrwała [3.5]
                            Zapach: Aromat przyjemnie orzeźwiający, chmielowy [4]
                            Smak: W smaku odczuwalna przede wszystkim chmielowa goryczka, dodatkowo leciutka kwaskowość. Brakuje posmaków słodowych dla równowagi i pełności smaku. [3.5]
                            Wysycenie: Wystarczające [4]
                            Opakowanie: Bardzo mi się podoba. Niespotykana biała butelka, ładna etykieta i dedykowany kapsel pozwalają, aby dać 5. [5]
                            Uwagi: Zakupione w Żabce w Toruniu. W sumie jestem trochę zawiedziony, bo spodziewałem się piwa lepszego, ale jest ono całkiem poprawne.

                            Moja ocena: [3.825]
                            BIRRARE HUMANUM EST

                            Comment

                            • zetko
                              Junior
                              • 03-2005
                              • 28

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jeden z najładniejszych piwnych kolorów jakie widziałem, piekny złoty [5]
                              Piana: obfita ale znika w oka mgnieniu [3]
                              Zapach: przyjemny chmielowy [4.5]
                              Smak: troche brakuje mu wyrazu, jak dla mnie powinno byc bardziej chmielowe i gorzkie [3.5]
                              Wysycenie: mogło by byc wieksze, prawie sie go nie czuje [3.5]
                              Opakowanie: jedno z orginalniejszych opakowań wśród polskich piwciekawa biala butelka 0,33l doskonale eksponuje najlepszy walor tego piwa czyli kolor [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.95]
                              zetko

                              Comment

                              • maniek_pl
                                Junior
                                • 01-2006
                                • 22

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: piękny złoty kolor, choc preferuje ciemniejsze. Daje 5 tylko faltego, iz kolor jest adekwatny do nazwy piwa [5]
                                Piana: piana srednia - duza z poczatku, szybko opada [3.5]
                                Zapach: bardzo przyjemy zapach - idealnie czuc tutaj ten napawajacy optymizem zapach goryczki [5]
                                Smak: dobry, aczkolwiek czegos tu brakuje. Zostawia przyjemy posmak. [4]
                                Wysycenie: super wysycenie, bardzo ożeźwiające [5]
                                Opakowanie: za orginalną utele, papierki i dwustronnym nadrukiem. EXTRA [5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4.45]
                                Piwo z rana jak śmietana

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎