Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Królewskie, Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekdoc
    Junior
    • 08-2004
    • 1

    Mam dopiero 28 lat(a może aż28) i bardzo pozytywnie wspominam smak "królewskiego" około 10 lat temu pitego w pewnej lokalnej podwarszawskiej knajpce.Piwo tamto było bardzo smaczne jak było świerze.Natomiast jak postało to już gożej,ale dało sie wypić.Obecnie piwa "królewskie"z browaru stołecznego nie są zbyt smaczne.Wole próbować inne piwa za podobną,albo niższą cenę.

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 08-2001
      • 3562

      darekdoc napisał(a)
      Obecnie piwa "królewskie"z browaru stołecznego nie są zbyt smaczne.Wole próbować inne piwa za podobną,albo niższą cenę.
      Jasne, że nie są bo już tam ich się nie warzy

      Comment

      • cyborg_marcel
        Senior
        • 03-2003
        • 3467

        cóż... ja mam akurat wiosen 27... i (jak już mówiłam) obecnie pustawy portfel - na jeżdżenie do dobrego sklepu z dobrym asortymentem mnie w styczniu nie stać kupiłam po raz pierwszy w życiu (!!) Królewskie pomna świetnie zrobionych reklam (jak koleżanka Marusi), myślałam (bez uprzedniego wyczytywania forum), że ujdzie...
        puszka 12,0% alk. 5,2%
        dość metaliczny smak, piana (nie mam dziś szczęścia) choć obfita i sympatyczna to jednak nawet minuty nie trwała Jasne Pełne - więc i kolor bardzo jasny i chyba tyle. zero ekstazy smakowej czy wzrokowej.
        Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

        Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          Marcysiu...
          to piwko oceniaj tutaj....

          trza Cię jak widzę poedukować jeszcze troszkę gdyż br. Królewski nie warzy piwka juz jakiś czas
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • cyborg_marcel
            Senior
            • 03-2003
            • 3467

            przepraszam, pierwsze, co zobaczyłam, jak już je dostałam do ręki (po zapłaceniu i bez zwrotów, oczywiście) to było GŻ, ale że temat był...
            ps. ciężko tak od razu na same merytoryczne, super-znawcze posty się przerzucić
            Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

            Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              becik napisał(a)
              Marcysiu...
              to piwko oceniaj tutaj....

              trza Cię jak widzę poedukować jeszcze troszkę gdyż br. Królewski nie warzy piwka juz jakiś czas
              Jeszcze nie przenieśli do Warki...?Zresztą co to za różnica
              Last edited by Pogoniarz; 20-01-2005, 21:30.


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • Stip
                Member
                • 03-2005
                • 30

                Witam. Puki piwo Królewkie bylo produkowane w warszawie bylo bardzo dobre w smaku, jedno z moich ulubionych piw...A po tym jak zlikwidowali browar i przeniesli go do warki na gorsze zmienil sie smak i nawet szata graficzna (osczedzają na etykietkach). Jak wypijalem kiedys jego spore ilosci tak juz go wcale niepije.

                Comment

                • zAjkA
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 1089

                  Królewskie

                  Nasz jedyny stołeczny browar po blisko 160 latach istnienia został zamkniety a produkcję przeniesiono do Warki!!!Było mi przykro jak sie o tym dowiedziałem, zresztą i wam pewnie też ale to co sie stało ze smakiem naszego ukochanego piwa które pewnie do dziś nosimy w naszych sercach jest niedopomyślenia!!!Cała nasza tradycja która była udoskonalana przez ponad 160 lat została zniszczona.Według mnie dzisiejsze piwo "Królewskie" nie jest takie samo jak te dawne warszawskie!!!Cała harmonia smaku została gdzieś zaprzepaszczona.Nie czuć już tego dawnego szlachetnego smaku!!!Piwo to jest po prostu o klasę gorsze niż było kiedyś.
                  Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                  Comment

                  • Krzysztof
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 1689

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stip
                    Witam. Puki piwo Królewkie bylo produkowane w warszawie bylo bardzo dobre w smaku, jedno z moich ulubionych piw...A po tym jak zlikwidowali browar i przeniesli go do warki na gorsze zmienil sie smak i nawet szata graficzna (osczedzają na etykietkach). Jak wypijalem kiedys jego spore ilosci tak juz go wcale niepije.
                    Ostatnio widzialem "Krolewskie" w butelkach z Bydgoszczy. Widac to po etykietach a w zasadzie po nadruku ceny: czarne litery i cyfry.
                    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                    www.twojmalybrowar.pl

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładny kolor, chociaż trochę dla mnie za ciemny. [4]
                      Piana: Za szybko opada. [2.5]
                      Zapach: Słaby, niewyraźny. Trzeba się mocno wwąchać, żeby coś wywąchać. [2]
                      Smak: Czuć produkcję masową -- piwko nie odróżnia się od innej masówki. Smak przyjemny, bez przykrej goryczki, ale nie zachwyca. [4]
                      Wysycenie: Z początku dobrze, pod koniec gorzej. [3.5]
                      Opakowanie: Etykieta kapie od złota, ale oczy się od niej nie odwracają. [3.5]
                      Uwagi: Piwo dostępne właściwie wszędzie w województwie mazowieckim. Smak zdradza wszystkie wady i zalety produkcji masowej -- piwo jest najwyżej poprawne i nie wyróżnia się na tle konkurencji (nawet w ramach koncernu). Przeniesienie produkcji do Warki prawdopodobnie nie wpłynie na parametry tego piwa.

                      Moja ocena: [3.1]
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        A to było Królewskie z Warszawy, czy może jednak z Bydgoszczy? Warszawa nie warzy od sierpnia...
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          Nie było z Warszawy, bo byłoby bardzo mocno przeterminowane.
                          Dziś sprawdzę w CF, pewnie nawet z tej samej partii będzie.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • Krzysztof
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 1689

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
                            A to było Królewskie z Warszawy, czy może jednak z Bydgoszczy? Warszawa nie warzy od sierpnia...
                            Dla przypomninia Warszawa nie warzy od czerwca...
                            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                            www.twojmalybrowar.pl

                            Comment

                            • Budvar
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 265

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: bardzo przeciętny - słomkowo-złoty, moim zdaniem stanowczo za jasny [3]
                              Piana: przez chwilę była, niestety przez krótką chwilę, bo zaraz nie ma po niej najmniejszego śladu [2.5]
                              Zapach: ledwo uchwytny [2.5]
                              Smak: na początek - nachalna goryczka, po chwili czuć już tylko słodkawą wodnistość - zupełnie nie w moim typie [2.5]
                              Wysycenie: trochę za słabe [3]
                              Opakowanie: bardzo przeciętne, bez szczególnego pomysłu [3]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [2.575]
                              ---------------
                              Ocena usunieta z rankingu.
                              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Tu: Ów warszawski browar nic już nie warzy od dłuuuuugiego czasu.
                              Art, Admin

                              ---------------

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23799

                                chopie browar jest nieczynny - wykonaj ocenę albo pod Warką alebo Bydgoszczą - powyższa ocena idzie niestety do odstawki.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎