Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Królewskie, Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zooolwik
    Junior
    • 07-2006
    • 1

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: nic szczegolnego, zwykly pils - czytaj jasno zólty [3]
    Piana: jesli piwo jest dobrze schlodzone i ma sie wprae w nalewaniu do kufelka to mozna osiagnac fajny rezultat ale trzeba troche praktyki. bez staranie sie piana prawie nie wystepuje [3.5]
    Zapach: zapach ok, delikatny a wiesz ze nie pijesz jakichs skow za 1zl [4]
    Smak: mi bardzo odpowiada, szczerze tylko dlatego przenioslem sie z zywca na krolewskie... samk troche sie pogorszych odkad jest rozlewane w warce ale i tak je uwielbiam [5]
    Wysycenie: jesli w miare szybko pijesz to jest ok, ale pozostawione troszke dluzej sobie szybko traci "babelki" [4.5]
    Opakowanie: tradycyjne ze tak to ujme, trzyma kolory i styl od lat a i czasami zdarzaja sie rozne krotkie serie zwiazane najczesciej z legia ( co akurat mi wisi ) ale milo jest pic czasami w innych kolorach [4]
    Uwagi: jak prawie kazde piwo, smakuje duzo lepiej z buteleczki, dobzre schlodzone

    Moja ocena: [4.325]
    ---------------
    Ocena usunieta z rankingu.
    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
    Art, Admin

    ---------------

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      No jak się nie zamknie mozliwości oceny piw z zamkniętych browarów to tak będzie.....
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        Jest tak m.in dlatego iż niepraktyczne jest (o czym już kiedyś rozmawialem z ARTem) klasyfikowanie (podział) browarów według ich nazw a nie wg miast. W tym konkretnie przypadku "Królewskie" mialo oznaczać browar Warszawa a nie markę piwa Królewskie. gdyż tą jak się domyślam - Art nazwał po prostu "Pełne". Ludzie patrzą , widzą slowo "Królewskie" to wrzucaja tu opis piwa Królewskie które już od 2 lat nie jest warzone w w-skim browarze Gdyby post zatutuować "Warszawa , Królewskie Pełne" myślę że takiej kichy by nie było (no chyba ze ktoś by nie zauważyl slowa Warszawa albo po prostu by nie wiedzial iż piwo to nie jest juz warzone w Warszawie). Obecnie produkowane piwo było by pod postem "Warka , Krolewskie Pełne" (zakładając iż piwo to jest tam warzone bo obecnie nie można być już niczego pewnym). Z drugiej strony post z warszawską marką Krolewskiego chyba nie powinien być zamknięty gdyż do tej pory istnieją nieotwarte puszeczki i buteleczki owego trunku (np u mnie ) choć pewnie ich degustacja nie będzie (kiedyś w nieokreślonej przyszłości) przyjemnym doświadczeniem dla kubkow smakowych.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
          Jest tak m.in dlatego iż niepraktyczne jest (o czym już kiedyś rozmawialem z ARTem) klasyfikowanie (podział) browarów według ich nazw a nie wg miast. W tym konkretnie przypadku "Królewskie" mialo oznaczać browar Warszawa a nie markę piwa Królewskie. (...)
          Kolejny przykład nieporozumień związanych z nazwami browarów, Cooper ma rację, piwo z br. Warszawskiego to było Królewskie Pełne i Królewskie Mocne, browar warszawski nie warzył Pełnego i Mocnego "no name" tylko KRÓLEWSKIE.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            W zasadzie tak, ale sam browar (spółka) nosił ostatnio nazwę "Browary Warszawskie »Królewskie« SA", i w bazie browar.bizu figuruje jako "Królewskie". Czy zmiana nazwy z "Królewskie, Pełne" na "Królewskie, Królewskie Pełne" pozwoli rozstrzygnąć wszelkie wątpliwości przy opisywaniu piw? Wątpię. (Nb. idąc tym torem należałoby pozmieniać całą masę nazw piw, np. "Warka, Warka Strong", "Leżajsk, Leżajsk Pełne"...). I tak znajdą się użytkownicy, którzy "Króla" z Warki będą opisywać w tym temacie - bo przecież Królewskie...

            Lepszym wg mnie rozwiązaniem byłoby dodanie po nazwie piwa jakiegoś wyróżnika, oznaczającego, że piwo już nie jest warzone. Nie da się ukryć, że to sporo roboty, a Moderator działu coś ostatnio mało widoczny...
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              Królewskie w butelkach O,65 jest raczej z Warki, ale w butelkach 0,5 to nie mam pewności. W sklepie firmowym Kujawiaka były jeszcze jakis czas temu i w sklepach Polo widziałem jak były wypakowywane ze skrzynek Kujawiaka, więc wciąz podejrzewam ze moze byc jakas część warzona w Bydgoszczy

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎