Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Królewskie, Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    A idź się powieś malkontencie

    Oczywiście, że nie porównuję smaku Królewskiego do czasów kiedy jego niepasteryzowane warki bywały naprawdę wyśmienite. Bywały też i niezbyt dobre.
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      iron napisał(a)
      A idź się powieś malkontencie

      Oczywiście, że nie porównuję smaku Królewskiego do czasów kiedy jego niepasteryzowane warki bywały naprawdę wyśmienite. Bywały też i niezbyt dobre.
      Ja jakoś nie pamiętam doskonałych warek piwa Królewskiego.Zdarzały się dobre i czasem nawet bardzo dobre(-beczkowe),ale raczej było to kiepskie piwo i teraz też jest ledwie przeciętne.
      Moje pierwsze Królewskie strzeliłem w 1988 roku i nawet mi smakowało,choć wtedy od Bosmańskiego prawie wszystkie piwka bardziej wchodziły.


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        Królewskie pite przeze mnie w latach 1988-1994 było moim ulubionym piwem. A kupowane świeże w sklepiku firmowym na Grzybowskiej to było mistrzostwo świata. Ale dzisiaj to ... zwykłe piwo na trójkę i nic więcej.

        Idę się powiesić
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          zythum napisał(a)
          Królewskie pite przeze mnie w latach 1988-1994 było moim ulubionym piwem. A kupowane świeże w sklepiku firmowym na Grzybowskiej to było mistrzostwo świata. Ale dzisiaj to ... zwykłe piwo na trójkę i nic więcej.

          Idę się powiesić
          Mimo wszystko pijąc "Królewskie".... wiem co piję,.....
          Last edited by Krzysztof; 20-01-2004, 15:45.
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • Sven
            Senior
            • 09-2003
            • 1211

            Kolorek dziwnym, jakiś taki pomarańczowy! Gazowany niezbyt mocno, piana obfita ale zbyt szybko opadła i zaledwie cienką warstewką utrzymuje się do końca.
            Smak jest wodnisty, przebija nieśmiało aromat słodu i chmielowa goryczka, ale to zbyt mało, aby był więcej niż dostateczny!
            Zapach nie najgorszy wyraźnie słodowy! Tylko opakowanie jest ciekawe. Gdyby nie ten słaby i niezdecydowany smak oceniłbym lepiej!

            Moja ocena: [3.15]
            Celia, cerevisia et conventus.

            Comment

            • radeckib
              Member
              • 02-2002
              • 87

              Kolor jasny, złoty. Odpowiedni dla pilsa o tych parametrach. Piana z początku wysoka i gęsta, szybko opada. Gazu niewiele. Zapach - ledwo wyczuwalny zapach piwa, jakbym aluminium wąchał. Smak słodkawy, troszkę kwaśny. Nie jest nieprzyjemny, ale nic wysokich lotów. Lekka chmielowa goryczka gdzies w głębi. Pijalne. ładne, chcrakterystyczne opakowanie

              Moja ocena: [2.8]
              ludzie mówią że jestem źle narysowany

              Comment

              • Bakuna
                Member
                • 12-2003
                • 38

                Kiedyś Królewskie smakowało raczej nie najlepiej. Ale ostatnio stało się ono najchętniej kupowanym przeze mnie piwem. Możliwe , że wpływ na to ma mój patryjotyzm lokalny, lecz również niezły smak ( szczególnie przy odpowiednim schłodzeniu tego napoju ) złocisty, piekny kolorek i duże nasycenie CO2. Na uwagę zasługuje również ciekawa etykieta na opakowaniach.

                Moja ocena: [3.825]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                Nic konkretnego nie piszesz o smaku.
                Art, Admin

                ---------------

                Comment

                • kishar
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 1691

                  Ostatnio spróbowałem królewskiego po dość dlugiej przerwie,pojawiło sie tak znienacka w knajpie w której byłem.
                  Kolor jasny charakterystyczny dla,pilsów pianaprzecietna,nascenie odpowiednie. A smak taki płaski jak z komputera,nie mozna powiedziec ze było niedobre choc mi nie podpasiło,bylo po prostu bezsmakowe.Rozczarował mnie bo jak kiedys bywałem w W-we to pijałem duzo królewskiego i mile je wspominam.

                  Comment

                  • ape
                    Gość
                    • 05-2003
                    • 2

                    dla mnie to przedewszystkim sentyment, wiem że to już nie to samo piwo co kiedyś,chociaż jak jest świerze to nie moge sie mu oprzeć: poprostu świerzy król smakuje jak chlebek prosto z piekarni,pycha.Z resztą u mnie w mokpolu nie ma nic lepszego. serdecznie pozdrawiam wszystkich którzy wpadali na grzybowską pod okienko )

                    Moja ocena: [4.425]
                    ---------------
                    Ocena usunieta z rankingu.
                    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                    Art, Admin

                    ---------------

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      Ja tam wolę Królewskie jak jest świeże FCJP
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • boo
                        Junior
                        • 05-2003
                        • 3

                        Ja lubie Królewskie bo jest tanie 2 złote to dobra cena za to w sumie dość standardowe piwo. Kiedyś wolałem Lecha albo Warkę ale jak zacząłem często pić Królewskie to mi posmakowało i teraz jest The Best

                        Comment

                        • centon
                          † 2017 Piwosz w Raju
                          • 03-2004
                          • 575

                          Jeżeli cena piwa jest dla ciebie ważna ,zresztą kto nie zwraca na to uwagi to sprubuj sobie również innych piw takich jak na przykład Jurand Premium, Który przynajmniej koło mnie kosztuje 1,50 za 0,5 litra
                          Pozdrawiam i na zdrówko
                          Zbieram etykiety i podstawki z ciężarówkami, karty telefoniczne z motywem piwnym ,podstawki guinness oraz birofilia związane z browarem warszawskim.
                          Ktokolwiek chciałby pomóc w powiększaniu zbioru proszę o kontakt.


                          https://picasaweb.google.com/115486805717439828103

                          Comment

                          • Czes
                            PremiumUżytkownik
                            • 06-2001
                            • 752

                            Umarł Król, niech żyje Król!
                            Królewskie Jasne Pełne jest obecnie warzone w browarze w Bydgoszczy.
                            Butelki z nim mają na kontretykiecie większy niż warszawski i ciemny (a nie biały) datownik.
                            O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              Adminie szanowny, będzie nowy temat dla bydgoskiego Królewskiego? Nabyłem razem z buteleczką z ostatniej partiii prawdziwego i chciałbym zrobić test porównawczy.

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                no właśnie, prosimy, dziś też skonsumowałem pierwszy raz nowego bydgoskiego króla
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎