Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Chmielowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • franz_h_mc
    Junior
    • 04-2006
    • 5

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
    ok, a coś na temat piwa?
    Jako smakosz Perły mam, co oczywiste, nieobiektywne spojrzenie na to piwo. Do największych zalet zaliczyłbym prócz przystępnej ceny i naprawdę szlachetnego smaku jej opakowanie. Butelka wraz z etykietą tworzą kompozycję pozwalającą na budowanie przeświadczenia, że pije się piwo dobrej jakości. Ponadto butelka jest bezwrotna, co ułatwia imprezowanie. Sama zaś Perła mocno poprawia humorek dzięki swej sześcio-procentowej mocy.
    Last edited by franz_h_mc; 23-04-2006, 00:10. Powód: Literówka
    Żywiec, prawie jak piwo.

    Comment

    • j_wayne
      Junior
      • 10-2005
      • 27

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor jest słomkowy jak dla mnie ciut za jasny. Klarowność OK. [4.5]
      Piana: Na początku bardzo wysoka i gęsta jest średnio pęcherzykowa. Niestety bardzo szybko znika i nie zostaje nawet biała odwódka dookoła szklanki. [3]
      Zapach: Trudno nie rozpoznać wybijającego się na pierwszy plan dość intensywnego zapachu chmielu. Jak dla mnie jest on troszkę za mocny jakby taki nienaturalny stąd moja ocena. [3]
      Smak: W smaku odczuwam lekkie podobieństwo do heinekena. Czuć jest przede wszystkim chmiel z nutką alkoholową i lekko słodową. [4]
      Wysycenie: Nie za dużo nie za mało jak dla mnie w sam raz. [4.5]
      Opakowanie: Firmowa zielona butelka 0,5l. Świetne wzornictwo etykiet ciekawo zaprojektowanych ze świetną kolorystyką, kapsel firmowy oraz wszystkie potrzebne informacje(ekstrakt). [5]
      Uwagi: Godne polecenia piwo. Zastanawia mnie tylko jeden fakt a mianowcie perełka w zielonej butelce(bez kaucji) smakuje zupełnie inaczej niż w brązowej. Lepiej czy gorzej sami zobaczcie. W zielonej jest jakby jeszcze bardziej chmielowa ;-)

      Moja ocena: [3.65]

      Comment

      • szejker
        Junior
        • 08-2003
        • 4

        brązowa vs zielona

        Jako rodowity Lublinianin nie skuszę się na ocenę ze wzgląd na możliwy subiektywizm.
        Jendakże chciałbym powrócić do poruszanego juz tematu pt.'inny smak w zielonej butli, inny w brązowej'
        Ot pewna historia:
        Podczas juwenalii krakowskich 2006 na ul.Czarnowiejskiej przypadkiem zauważłem z kumplem (też z lublina) promocje Perły w zielonym szkle. Bez namysłu wzieliśmy po 2szt. Wyposzczony od lubelskiego napoju (dawno w domu nie byłem), niczym Strażnik Texasu, sciagnalem łyka szybciej niz odkapslowałem. Zamiast wyraźnej perłowej goryczki po ustach rozlazł sie smak jakichś marketowych pomyj. Nie przebierając w słowach cisnąłem do kumpla: 'co to q### jest?'. Stał w ciszy patrząc na zielony obiekt w swojej ręce jak na gówno.

        Zatem apeluje do wszystkich oceniających aby zaznaczali z jakiej butli perłe spożywali. Moim zdaniem mimo tych samych etykiet sa to niemal dwa różne piwa.
        Z tego co się orientuję zielona butla jest na export. Jeżeli takim 'powalającym' smakiem Browary Lublin chcą podbić polski rynek to zaleciłbym pozostanie w regionie.

        Comment

        • enduro_bytom
          Junior
          • 05-2006
          • 5

          Jest to moje ulubione piwo, w życiu nie piłem lepszego.

          Comment

          • tkowal
            Junior
            • 08-2006
            • 10

            Najlepsze piwo pod Słońcem.

            Comment

            • wedge7
              Senior
              • 01-2007
              • 217

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnożółty, klarowny ale jak dla mnie za jasny [4]
              Piana: Gęsta i biała ale nie szybko znika [3]
              Zapach: Chmielowy ale dość niewyraźny [4]
              Smak: Wyraźnie wyczuwalna goryczka i chmiel [4.5]
              Wysycenie: Trochę za słabe, piwo pracuje raczej krótko [3]
              Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, nietypowa jak dla mnie butelka i dedykowany kapsel [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.1]

              Comment

              • SamuraiHP
                Junior
                • 01-2007
                • 1

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Zlociusienki kolorek wygladajacy wspaniale w oszronionym kuflu z grubego szkla [4.5]
                Piana: niestety bez rewelacji. nie utrzymuje sie za dlugo ale to dla niektorych wielki + [3]
                Zapach: Zapaszech chlodniutkiej perelki przyprawia mnie o chec zakupienia jeszcze jednego [5]
                Smak: Pyszna. Musi byc koniecznie zimna... ciepla nie nadaje sie. Mozna by powiedziec ze gozka ale wlasnie taki jest jej urok. Nasycenie ekstraktem odpowiednie. [5]
                Wysycenie: Moglo by byc lepiej ale nie jest zle. niestety ta srednia ilosc gazu zawarta w piwku (szczegolnie przy piciu z butelki) potrafi szybko wyemigrowac. [3.5]
                Opakowanie: Ladna zielona butelka z bardzo ladna etykieta. Ladnie malowany kapsel. [5]
                Uwagi: Dostępne głównie w Lublinie. Wiekszosc studentow tu przybywajacych w bardzo krutkim czasie przestawia sie wlasnie na perelke. Browarek sprawdza sie w kazdej sytuacji i kazdej ilosci

                Moja ocena: [4.7]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                Art, Admin

                ---------------

                Comment

                • zetko
                  Junior
                  • 03-2005
                  • 28

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ładny złocisty [4.5]
                  Piana: biała, drobnoziarnista, raczej cienka i szybko znika [3]
                  Zapach: przyjemny chmielowy [4.5]
                  Smak: lekko rozwodniony ale ogólnie przyjemnie piwny [3.5]
                  Wysycenie: może być [4]
                  Opakowanie: bardzo ładne, zawiera wszystkie informacje [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.95]
                  zetko

                  Comment

                  • qberts
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 136

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor raczej jasny słomkowy, jak na ekstrakt odpowiedni, podoba się. [4.5]
                    Piana: Raczej drobnoziarnista, dość szybko ulega redukcji do cienkiego kożuszka, ten jednak pozostaje prawie do końca. [3.5]
                    Zapach: Zapach dość wyraźny chmielowy, przyjemny, ale jednak jakoś mniej zachęcający niż choćby Goolmanie Gold również z tegoż browaru. [4]
                    Smak: W smaku dominuje w miarę wyraźna goryczka, przebija się gdzieś w głębi nuta słodowa, przeszkadzała mi dość wyczuwalna wodnistość, zbyt mało treściwe jak na jasne pełne moim zdaniem. [3.5]
                    Wysycenie: Nasycenie mi odpowiadało, gorzej z jego trwałością, ale też znowu nie tak źle. [4]
                    Opakowanie: Ładne, przyjemnie skomponowana etykieta, zgrane kolory, ogólnie bardzo na tak. [5]
                    Uwagi: Piwo może nie powala, ale na pewno jest warte powtórzenia w nieodległym czasie.

                    Moja ocena: [3.825]
                    ZASADY DEGUSTACJI
                    zapraszam do dyskusji

                    Comment

                    • fatdaddy
                      Junior
                      • 07-2006
                      • 18

                      Co do PERŁY Chmielowej to jest bardzo dziwne, bo w zielonej butelce ma inny smak niż w brązowej. W zielonej jak napisałeś czuć bardzo intensywny aromat coś jak konopie czy cos podobnego , zaś w brązowej tego typu rzeczy już nie czuć, aczkolwiek mi osobiście bardziej smakuje ta w zielonej
                      Od czasu kiedy Perła ma nowego prezesa (od czasu nowej etykiety) piwo bardzo się popsuło, to już nie jest ta Perełka co kiedyś, teraz jak to się mówi "czuć szczurem" mocna jeszcze jest OK.
                      Kiedys wszyscy pili PERŁE w Lublinie, teraz jest zauważalny trend spadkowy wśród znajomych
                      No niewiem, mam tylko nadzieję, że firma zmieni swoją strategie i znów zacznie robić to dobre piwo co kiedyś...

                      Comment

                      • fatdaddy
                        Junior
                        • 07-2006
                        • 18

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szejker Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jako rodowity Lublinianin nie skuszę się na ocenę ze wzgląd na możliwy subiektywizm.
                        Jendakże chciałbym powrócić do poruszanego juz tematu pt.'inny smak w zielonej butli, inny w brązowej'
                        Ot pewna historia:
                        Podczas juwenalii krakowskich 2006 na ul.Czarnowiejskiej przypadkiem zauważłem z kumplem (też z lublina) promocje Perły w zielonym szkle. Bez namysłu wzieliśmy po 2szt. Wyposzczony od lubelskiego napoju (dawno w domu nie byłem), niczym Strażnik Texasu, sciagnalem łyka szybciej niz odkapslowałem. Zamiast wyraźnej perłowej goryczki po ustach rozlazł sie smak jakichś marketowych pomyj. Nie przebierając w słowach cisnąłem do kumpla: 'co to q### jest?'. Stał w ciszy patrząc na zielony obiekt w swojej ręce jak na gówno.

                        Zatem apeluje do wszystkich oceniających aby zaznaczali z jakiej butli perłe spożywali. Moim zdaniem mimo tych samych etykiet sa to niemal dwa różne piwa.
                        Z tego co się orientuję zielona butla jest na export. Jeżeli takim 'powalającym' smakiem Browary Lublin chcą podbić polski rynek to zaleciłbym pozostanie w regionie.
                        W zielonej jest lepsze!
                        w brązowej czuć zgnilizne i inne takie...

                        Comment

                        • fatdaddy
                          Junior
                          • 07-2006
                          • 18

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CinekChmielowy Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jeżeli chodzi o butelkę zwrotną to ciekawe, że jak grafik zmieni etykietkę, niektórym piwoszom zmienia się również smak piwa

                          Mi się smak Perły Chmielowej (but. zwrotna) nie zmienił i smakuje mi nadal.

                          Zmiana etykiet, ich części (np: Warka i Carlsberg co jakis czas to robią) , opakowań lub produkcja produktów w dodatkowych opakowaniach w branży FMCG to naturalna sprawa ( niedawno etykietę zmieniono przecież w Reedsie, Tyskim, Harnasiu a obecnie właśnie w Perle oraz Warce Jasnej, Tatrze... i pewnie jeszcze kilka zmian w tym roku posród innych piw nastąpi)

                          Moim zdaniem (pracuje w sklepie) w przypadku Perły nowa etykietka jest lepiej widoczna na półce sklepowej, postawcie obok siebie butelkę ze starą i nową etykietką... nowa jest lepiej widoczna.

                          Natomiast, być może nowa etykietka Perły niektórym nie przypadła do gustu, stąd wydaje im się, że inaczej-gorzej smakuje.

                          P.s.

                          Moim klientom nic się w smaku Perły w but. zwrotnej nie zmieniło.

                          Niektórzy jeszcze nawet nie zauważyli zmiany etykiety!

                          To świadzy tylko o tym, że kupują to piwo nie dla etykiety a dla samego piwa i jego wyjatkowego smaku!
                          hehe dobe, to nie wiem co ty masz za klientów jak nie czują baaardzoo zauważalnej różnicy, no ale jak nie widzą różnicy nawet w etykiecie, która też z daleka jest inna to wybacz - klienci albo już narąbani w 3d... są, albo mają wypalone podniebienie od picia blue curacao za 3zl

                          Comment

                          • Scriptus
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 189

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasny słomkowy, klarowny kolor [4]
                            Piana: całkiem niezła i dość trwała pianka, biała dość gugoziarnista, nie lepi się do szkła [4.5]
                            Zapach: Ładny, chmielowy zapach, piwko pachnie, jak na piwko przystoi.... [4.5]
                            Smak: Intesywnie gorzki smak, z początku nieco zbyt agresywny, potem się do niego język przywyczaja. Trochę ma posmak jakiegoś lekarstwa [4]
                            Wysycenie: nasycenie CO2 odpowiednie w smaku, w piwie widać cały czas unoszące się drobne babelki, pianka jest OK [4.5]
                            Opakowanie: Ładna zielona butelka, klasyczne etykiety, dedykowany kapsel, wzystkie niezbędne informacje podane [5]
                            Uwagi: nawet dobre piwko, nadaje się np do grila... polecam

                            Moja ocena: [4.3]
                            Nic lepszego od Brackiego :)

                            Comment

                            • melandzia
                              Junior
                              • 08-2007
                              • 6

                              A ja cenię Perłę - pewnie dlatego że się na niej wychowałem i nawet wtedy nie przeszkadzało mi że była okrutnie niedobra. Od kilku lat się zmeniła i byłem bardzo miło zaskoczony jej smakiem gdy odważyłem się wypić kufelek nad jeziorkiwm na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim. Co do zielonej butelki to była ona zawsze tylko był to rarytas (więcej rodukowano w butli brązowawej). Ja na dziś oceniam Perłę na 4,5 (zawyżona ocena ze względów sentymentalnych). A co do miasta Lublina to ktoś kto wypowiada się że powinno się je zaorać chyba nigdy tak naprawdę nie skosztował życia w tym mieście. To prawda że w wakacje ubywa około 2/3 mieszkańców (studenci) ale ma ono swój urok i ma się czym poszczycić.
                              straight in your face

                              Comment

                              • woosaa
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 1548

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: złocisty i klarowny [4.5]
                                Piana: intensywna i gęsta,opada powoli tworząc dywanik,z początku biała potem z brązowym odcieniem [4.5]
                                Zapach: niezbyt mi odpowiada(może to wina zielonej butelki),tak jakby piwo trąciło"myszką",wyczówalny chmiel bez innych dodatków [3]
                                Smak: intensywny aromat chmielowy,trochę jakby mocne w smaku,jak dla mnie lekko zalatuje perfumerią [4]
                                Wysycenie: w kufelku trochę słabe ale już w gardełku idealne [4]
                                Opakowanie: zielona butelka nawet ładnie współgra z etykietą,podoba mi się kontra i kapsel [4.5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [3.75]
                                mb WOS

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎