Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Chmielowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • myha
    Junior
    • 10-2002
    • 8

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
    No zrobiła się strasznie słodka, brak goryczy. Niestety bardzo przeciętne się zrobiło to piwo. Kiedyś była świetnie goryczkowe i aż fajnie gryzło po języku a teraz sam cukier.

    szkoda
    Według mnie goryczka i smak są zależne od partii... Pijam zarówno perłę w zielonej jak i brązowej butelce, czasami lepsza jest ta pierwsza a czasami druga... Ponadto kupując perłę w brązowej butelce w 2 różnych sklepach trafiałem a zupełnie dwa nowe "smaki"... Pozdrowienia z lubelszczyzny...

    Comment

    • chris1985
      Senior
      • 07-2011
      • 227

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
      u nas perły zwykłej w brązie brak :/


      Jak by już gdzieś bylo to najpredzej w sklepie Aldik.
      Tylko moje piwo mnie rozumie...

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        ok dzięki za cynk
        Choć do tego sklepu mi nie po drodze ale będę o nim pamiętał jak będę w okolicach gdzie on się mieści.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny, słomkowy, klarowny. Dla mnie za jasny [3.5]
          Piana: Przy nalewaniu jest wysoka, średnioziarnista. Szybko znika głośno sycząc, opadana do absolutnie minimalnej obrączki, nie pozostawia śladów na szkle. [2]
          Zapach: Słodowy, wyraźnie słodki. Bardzo słabo wyczuwalny chmiel. Lekko ścierowaty. [3]
          Smak: Gorzka woda z zalegającą goryczką na języku [3]
          Wysycenie: Na początku jest wysokie, przeszkadza w piciu. Potem w miarę czasu maleje i piwo pije się ciężko wypijalne. [3]
          Opakowanie: Ładna zielona butelka. Tekst na etykiecie nie współgra ze smakiem i treścią piwa. [3.5]
          Uwagi: Piwo słabe. Przy aktualnej formie nie do powtórzenia.

          Moja ocena: [2.95]
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, klarowny. [4]
            Piana: Średniowysoka, ale niemal w kilka sekund znika do drobnych szczątków. [3]
            Zapach: Początkowo przeważa diacetyl, tło słodowe. Chmiel początkowo delikatny, lekko trawiasty. Po ogrzaniu dużo mocniej zaznaczony, nieco dominuje, przez co mocno przypomina mi aromat lanego Noteckiego pitego w ubiegłym roku. Zielonobutelkowych nut nie czuć wcale. [4.5]
            Smak: Początek słodowy z lekko maślanymi posmakami. Powoli dociera lekko trawiasta goryczka, ale niewiele mocniejsza niż w Exporcie. Na szczęście zostawia przyjemny, chmielowy posmak. Treściwość średnia, ale ogólnie smaczne, solidne. [4]
            Wysycenie: Średniowysokie, lekko szczypie. [4.5]
            Opakowanie: Zielona etykieta dobrze współgra z zieloną butlą. Kapsel dedykowany, do pełni szczęścia brakuje podanego ekstraktu. [4.5]
            Uwagi: Z datą do 03.06.12.

            Moja ocena: [4.125]
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • focus25
              Member
              • 01-2011
              • 39

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: idealna klarowność, piękne złoto [5]
              Piana: średnioziarnista, z początku dość gruba warstwa, po dwóch minutach pozostaję tylko pierścień [3.5]
              Zapach: lekka chmielowość nieco dominuje nad słodowością [4]
              Smak: delikatnie słodowy, dobrze wyczuwalna goryczka, może nie idealna ale też nie jest ordynarna czy jakaś chemiczna [4]
              Wysycenie: odpowiednie, nic dodać nic ująć [4.5]
              Opakowanie: butelka typowa dla perły, brązowa, etykieta ładna, brakuje niestety ekstraktu [4.5]
              Uwagi: warka 27.07, raczej średnia pijałem dużo lepsze jaki i gorsze

              Moja ocena: [4.05]

              Comment

              • Parzon
                Member
                • 05-2010
                • 52

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: kolor zielony - piwa w zielonych butelkach zawsze pije z butelek; nie miałem okazji poznać koloru tego piwa [5]
                Piana: w porządku, w kuflu pewnie wygląda lepiej [4.5]
                Zapach: delikatny słodowy, niewyraźny jakiś, ale nie o zapach w tym piwie chodzi [4]
                Smak: jak dla mnie nr 1 wśród polskich piw w zielonych butelkach; skoro w nazwie jest "chmielowa" oczekiwłabym wiecej chmielu, ale mi zawsze jest mało chmielu [4]
                Wysycenie: wsamraz [5]
                Opakowanie: kiepsko się kapsluje - za słabo zaciska, poza tym ok, brakuje info o ekstrakcie, ale skład jest [4.5]
                Uwagi: Poczułem się w obowiązku ocenienia tego piwa ze wzgledu na ilości spożywane. Według mine całkiem przyzwoite piwo w zielonej butelce.

                Moja ocena: [4.175]
                Lubię kiedy się zieleni,
                lubię jak się piwo pieni...

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6141

                  Nie wiem czemu to przypisać... ale ostatnie "bardzo bogate" i "tłuste" wpisy o PERLE.... są wśród nas...
                  Ja nie będę pluł na tankofermentatory tej firmy... ale tylko trochę się dziwię że ocena jest bliska 5... zwłaszcza w takiej bogatej ofercie piwa przemysłowego i nie...

                  Ja to piwo (znowu) wypiłem... ale w tej skali dawać mocną czwórę czy piątkę to "jeszcze" chyba nie....
                  Attached Files

                  Comment

                  • Candlekeep
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 367

                    Mocną czwórkę czy piątkę można było dawać Perle jakieś 5, 6 lat temu. A teraz... cóż, przykro mi to mówić, ale jakby Perła zniknęła z rynku, to - szczerze mówiąc - pewnie nawet bym nie zauważył.

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Mocną czwórkę czy piątkę można było dawać Perle jakieś 5, 6 lat temu.
                      śmiem twierdzić, że ok 8-10lat temu to byłą mocna 4, 5-6lat temu było już nośna 4 obecnie jest to przeciętny koncerniak w niskiej cenie. Zawsze to taka perełka lepsza od harnasia czy za drogiego tyskacza
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • Candlekeep
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 367

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                        śmiem twierdzić, że ok 8-10lat temu to byłą mocna 4,
                        Możliwe, czas szybciej płynie, niż nam się zdaje. Tak czu inaczej w dzisiejszych czasach Perła nie ma nic wspólnego z tamtym piwem, ale na szczęście pojawiły się inne dobre piwa w równie ciekawej cenie, więc wybór jest

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mocną czwórkę czy piątkę można było dawać Perle jakieś 5, 6 lat temu. A teraz... cóż, przykro mi to mówić, ale jakby Perła zniknęła z rynku, to - szczerze mówiąc - pewnie nawet bym nie zauważył.
                          Nie jest to też spowodowane tym, że w tamtych czasach wybór był znacznie mniejszy, a i oczekiwania konsumentów inne i mniej "wysublimowane"?

                          Comment

                          • minib00m
                            Member
                            • 11-2012
                            • 60

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ekstraktu nie podano, ale po zawartości alkoholu strzelałbym, że jest to 12-12,5% wag...
                            Czeskie jedynastki miały taki słomkowy, jasnozłoty kolor. Klarowne piwo. [4.5]
                            Piana: Za przeproszeniem, ale gdy zalewam syrop gazowaną wodą to takie ogromne dziury się robią. Równie szybko piana znika, co się wytworzyła, pozostała tylko obrączka, która się utrzymuje, ale nie znika. [2.5]
                            Zapach: Aż się upewniłem czy na pewno kupiłem "Perłę chmielową", bo chmielu za grosz nie czuję. Sam słód. [2]
                            Smak: Podobnie jak w zapachu, najwięcej chmielu to występuje w nazwie. To piwo nie ma za grosz wyrazistości, nawet słodowej. [1.5]
                            Wysycenie: Powiem tak, zaskoczyło mnie trochę pozytywnie. Tylko dlatego, że inne koncernowe króle, Żywiec, Tyskie etc. etc. są tak wstrętnie nasycone, że nie potrafię więcej wypić niż kilka łyków, chyba że na hejnał :-P
                            Jednak jest ono ZA wysokie, aby mogłoby być pijalnym piwem. [3]
                            Opakowanie: Tradycyjny bełkot koncerniaków na etykiecie, dodatkowo źle przyklejona etykieta. Ogólnie bez polotu, krawatka, etykieta, kapsel zrobione w tym samym stylu. [3]
                            Uwagi: Możliwe, że byłoby to piwo, które poleciłbym dla spragnionych ludzi poszukujących dobroci w koncerniakach( głównie wygrywa nasycenie )... Przy innej okazji warto je omijać łukiem.

                            Moja ocena: [2.075]

                            Comment

                            • psik
                              Member
                              • 01-2013
                              • 86

                              Eh, aż żal pamiętając, że kiedyś to było przyzwoite, niedrogie piwo. Dzis już jest tylko niedrogie. Chemiczny zapach, zamiast chmielowej goryczki nieprzyjemna cierpkosc, wlasciwie brak goryczki. Cierpka woda gazowana. Nie wiem komu się opłaciło grzebać w tym piwie, amatorzy mózgotrzepów marketowych ominą - za mała moc, przysłowiowy Janusz Kowalski kupi żywca, tyskie, ostatecznie lecha, osoby bardziej zaznajomione ze smakami piwnymi ominą, bo to obecnie bardzo słabe piwo. Jedyna zaleta to cena - 2,19 za butelkę 0,5, ale i tak uważam, że nie warto.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎