Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Chmielowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • perłyfan
    Senior
    • 02-2003
    • 1244

    #61
    yendras napisał(a)
    Może nie jest to Rozczarowanie Roku 2003, ale na pewno duże rozczarowanie. Smak (jeżeli w ogóle można mówić o smaku) banalny, wodnisty, z dziwną, jakby syntetyczną goryczką. Wg mnie zbyt nagazowane. Koloru i piany nie oceniam - piłem z buteli.
    Dla mnie jest to kolejny przykład wypranego ze smaku, przemysłowego pilsa, który można postawić na jednej półce z lechem i heinekenem.
    Nigdy więcej.
    Piję Perłę regularnie i nie da się ukryć, że zdarzają się w butelkach partie słabe, wodniste. Nie spotkałem się z takim przypadkiem przy Perle pitej z kija (w Radzyniu mam mozliwość wypić takową w kazdej chwili). No cóż pewnie tak musi być, że idą trochę na masówę przy butelkowaniu
    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

    Comment

    • yendras
      Senior
      • 12-2001
      • 2052

      #62
      perłyfan napisał(a)
      Piję Perłę regularnie i nie da się ukryć, że zdarzają się w butelkach partie słabe, wodniste. Nie spotkałem się z takim przypadkiem przy Perle pitej z kija (w Radzyniu mam mozliwość wypić takową w kazdej chwili). No cóż pewnie tak musi być, że idą trochę na masówę przy butelkowaniu
      Jak trafię gdzieś na beczkową Perłę to dam im jeszcze szansę

      Comment

      • yendras
        Senior
        • 12-2001
        • 2052

        #63
        xxx9 napisał(a)
        Dodam jeszcze, że to piwo jest polecane przez Makłowicza i Bikonta w ich piwnej książce "Prosto z pipy"
        Idąc kiedyś za radą Makłowicza kupiłem czeską śliwowicę firmy "Jelinek". Do dziś mam jeszcze pół butelki i nie mogę tego świństwa zmęczyć. Od tej pory niektóre jego opinie traktuję z dużym dystansem

        Comment

        • iommi
          Senior
          • 07-2003
          • 1522

          #64
          yendras napisał(a)
          Idąc kiedyś za radą Makłowicza kupiłem czeską śliwowicę firmy "Jelinek". Do dziś mam jeszcze pół butelki i nie mogę tego świństwa zmęczyć. Od tej pory niektóre jego opinie traktuję z dużym dystansem
          Kurde, widze że mamy podobny (niepiwny) problem. W moim barku też stoi ponad połówka białej "połówki" Jelinka, której nie jestem w stanie skończyć... To jakaś perfumowana katastrofa!
          *****************************

          Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

          *****************************

          Comment

          • Sven
            Senior
            • 09-2003
            • 1211

            #65
            A mnie Perła bardzo smakowała! Miała taki orzeźwiający smak, mimo że puszkowa była!
            niedługo jadę do kumpla do Lublina to napiję się Perełki lanej!
            Celia, cerevisia et conventus.

            Comment

            • yendras
              Senior
              • 12-2001
              • 2052

              #66
              iommi napisał(a)
              Kurde, widze że mamy podobny (niepiwny) problem. W moim barku też stoi ponad połówka białej "połówki" Jelinka, której nie jestem w stanie skończyć... To jakaś perfumowana katastrofa!
              To miło mieć świadomość, że ktoś cierpi na to samo Zdrówko

              Comment

              • breslauer
                Senior
                • 05-2002
                • 2690

                #67
                Zakupione we wrocławskim hipermarkecie Carrefour, w wersji puszkowej.
                Kolor: jasny żółty, przyjemny, choć może za jasny.
                Piwo dość mocno nasycone dwutlenkiem węgla, ale bąbelki tylko lekko szczypią w podniebienie podczas picia.
                Smak i zapach słodowo-drożdżowy z lekką nutą owocową, nie nachalną. Po wypiciu pozostaje w smaku lekka goryczka.
                Moim zdaniem bardzo ładnie zaprojektowana puszka - dobrze dobrane kolory.
                Piwo ogólnie w smaku bardzo orzeźwiające, na pewno po nie sięgnę jeszcze raz (a może i więcej razy) - szkoda jedynie, że nie mam możliwości skosztowania Perły w wersji beczkowej ...

                Moja ocena: [4.45]

                Comment

                • Wujcio_Shaggy
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 4628

                  #68
                  Niestety w puszce.
                  Kolor - słomkowy, dość jasny.
                  Piana - gęsta, drobnoziarnista, w kolorze lekko kremowa. Opada powoli, długo utrzymując kożuszek.
                  Gaz - w porządku, drobne bąbelki, w sam raz, trwały.
                  Zapach - lekko wyczuwalny, słodowy.
                  Smak - łagodna goryczka, dochodzi też lekki słód, odrobinkę kwaskowe. I byłby dobry, gdyby nie był mało "konkretny", jakby lekko rozwodniony.
                  Opakowanie - puszka, estetyczna, ale niewyróżniająca się specjalnie.
                  Piwo na pewno ciekawe, myślę, że będę do niego czasem wracał (raczej w butelce, a najlepiej - beczkowe, ale w Warszawie to chyba mrzonka...)

                  Moja ocena: [2.975]
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                  @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                  Comment

                  • perłyfan
                    Senior
                    • 02-2003
                    • 1244

                    #69
                    Dawno nie widziałem w małych buteleczkach, a jednak jeszcze do takowych rozłewają Perełkę. Kupione w lubelskim Realu...
                    Attached Files
                    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10738

                      #70
                      piwko troche za jasne choć jak sie dłozej przyglądam to może być
                      gazu trochę mało smak piana słaba
                      zapach nijaki troche jakby czyć alkohol
                      opakowanie ciekawe

                      Moja ocena: [2.375]
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • Pinio74
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 3881

                        #71
                        perłyfan napisał(a)
                        Dawno nie widziałem w małych buteleczkach, a jednak jeszcze do takowych rozłewają Perełkę. Kupione w lubelskim Realu...
                        Taki czteropak można także kupić w sklepach sieci Leader Price. Fajnie wyglądają te małe buteleczki, a i piwko niczego sobie. Cena w Płocku 3,99 zł.
                        BIRRARE HUMANUM EST

                        Comment

                        • Cocobango
                          Senior
                          • 04-2002
                          • 818

                          #72
                          Piana biała, intensywna, nieco dziurawa. Barwa słomkowo-miodowa. Gazu ciut za mało. Smak: Perła chmielowa z delikatną, wręcz subtelną goryczką i lekkim blaszanym posmakiem . Takogólnie rzecz biorąc nie jest to złe piwo, tym bardziej że zapłaciłem 3,56 za 4x 0,33l. Szata graficzna całkiem fajna...

                          Moja ocena: [3.15]
                          Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                          Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                          HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                          Comment

                          • Sven
                            Senior
                            • 09-2003
                            • 1211

                            #73
                            Kolorek zbyt jasny jak na mój gust. Gaz w normie, piana początkowo obfita i sztywna maleje do krążka! Zapach jakiś taki kwaśny, blachą zalatywał. Smak niezdecydowany, wodnisty, ale piwo moc ma, mocna goryczka i brak smaku słodu, mocno kwaskowate. Nie wiem co jeszcze, dobre na upał, ale mocno schłodzone. Może trafiła mi się kiepska partia, spróbuję po jakimś czasie.

                            Moja ocena: [2.675]
                            Celia, cerevisia et conventus.

                            Comment

                            • woli
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 121

                              #74
                              Kolor-jasny słomkowy,nasycenie dosyć mocne,smak trudny do określenia,z nutą sianka chyba,piana dość trwała,zapach wyczuwalny nie powala,pucha nic ciekawego.Ogólnie do wypicia ,ale fanem nie jestem.

                              Moja ocena: [3.825]

                              Comment

                              • bury_wilk
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 2655

                                #75
                                Powiem szczerze, że spodziewałem się więcej. Kolor słomkowy, za to bardzo klarowny. Piana najpierw biała, drobnoziarnista, gęsta i wysoka, potem pozostawia trwałą obrączkę. Gazu mało, pęcherzyki nieduże, ale to nie razi. Zapach średniointensywny, z dominującym chmielem. Smak dodrze chmielowy i goryczkowy, ale mam wrażenie, ze jest jakiś wodnisty. Opakowanie za to bardzo łądne, czytelne, nieprzekombinowane, eleganckie, zachęca do picia.

                                Moja ocena: [3.35]
                                Lubię kiedy się zieleni
                                Lubię jak się piwo pieni...

                                ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎