Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Chmielowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Morbital
    Member
    • 03-2004
    • 72

    #76
    Nie wierzę! Chyba piję inne piwo. Perła z puszki z datą ważności do 29.10.04 kupione w Auchan - totalna porażka! Co to w ogóle ma być? Zapach, a raczej odór uryny. Smak trudny do określenia, gorzko kwaśny, czuć alkohol. Chyba popsute... Nevermore.

    Comment

    • brx
      Gość
      • 06-2004
      • 1

      #77
      jako patriota : Najlepsze Piwo!!! cała lublszczyzna pije Perłe!!! najlepsza w butelce oczywiscie...polecam

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23805

        #78
        Świetnie. a teraz napisz coś konketnego o tym piwie.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Piwowar
          Senior
          • 05-2001
          • 2543

          #79
          brx napisał(a)
          jako patriota : Najlepsze Piwo!!! cała lublszczyzna pije Perłe!!! najlepsza w butelce oczywiscie...polecam
          Przepraszam że się wtrącam, ale widziałem w zeszłym tygodniu na własne oczy, że cała Lubelszczyzna piła pod sklepem Tyskie z butelki. Na temat piwa wypowiem się niebywem, jak sobie wleję do kufla.
          Archiwum piwne

          Poznaj
          http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
          Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
          Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #80
            Perła to żadne piwo w porównaniu ze Zwierzyńcem czy Janowem Lubelskim. Patriotyzm jest fajny ale ślepy jest niemądry. Poza tym jest tak jak napisał Piwowar - w Lublinie knajpy w centrum leją głównie Tyskie, choć w niektórych miejscach można dostać Perłę.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • mihał
              Junior
              • 06-2003
              • 2

              #81
              Poprostu po za konkuręcją kocham to piwo. Perła Cmielowa to całej Polski Królowa i to mówi samo za siebie DD

              Moja ocena: [5]
              ---------------
              Ocena usunieta z rankingu.
              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
              Art, Admin

              ---------------

              Comment

              • peter_1000
                Senior
                • 05-2003
                • 583

                #82
                Perła zakupiona w sklepiku w zwierzynieckim browarze. Piwo piję co prawda słabo schłodzone ale tym razem jakoś mi zupełnie nie przeszakdza, nie wiem czy Perła nie jest nawet lepsza, w przedziale temperatur 15- 17 st. C.
                Pianka bardzo śliczna, prężna i wysoka, broniła się przed opadnięciem jakieś pięć minut, ale kiedy już opadła to bardzo nagle. Pozostawia jednak wyraźne pierścienie na szklance jak i na piwie nie nie znika do zera. Kolor (i opakowanie) to najsłabsza strona tego piwa, taka ciemna słoma. Nasycenie średnie lecz w tym wypadku także takie jak trzeba. Zapach bardzo neutralny i delikatny.
                Smak Perły to coś czego kiedyś bardzo nie lubiłem a ostatnio takich mocno szukam. Dominujący chlebwy posmak komponuje się mocną goryczką. Czuć także przyjemną słodkawość. Na początku smak skojarzył mi się z Fraterem jednak w tamtym wypadku chlebowo drożdżowe akcent nikną w połowie kufla, tutaj zaś pozostają do końca.

                Moja ocena: [3.95]
                Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #83
                  Ładna puszka, czytelna, utrzymana w dobrej kolorystyce. Ogólnie widać, że browar w Lublinie musi zatrudniać dobrego grafika i w przeciwieństwie do wielu innych browarów przywiązuje sporą wagę do wizualnej strony opakownaia.
                  Kolor niby za jasny, ale podoba mi się ta żółć.
                  Piana wysoka, ale opada dość szybko.
                  Zapach wyraźny, słodowy.
                  Gaz w porządku.
                  Bardzo dobre przenikanie słodu z goryczką. Lekki smak, orzeźwiający, żadnych złych posmaków. Rzadko to robię, ale tym razem z niekłamaną przyjemnością stawiam 5.

                  Moja ocena: [4.2]

                  Comment

                  • wojcisz
                    Junior
                    • 11-2002
                    • 7

                    #84
                    myślę ,że jest to piwo za jakim zawsze tęskiłem -bliskie ideału

                    Moja ocena: [4.6]
                    ---------------
                    Ocena usunieta z rankingu.
                    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                    Art, Admin

                    ---------------
                    wojcisz

                    Comment

                    • peter_1000
                      Senior
                      • 05-2003
                      • 583

                      #85
                      wojcisz napisał(a)
                      myślę ,że jest to piwo za jakim zawsze tęskiłem -bliskie ideału

                      Moja ocena: [4.6]
                      Toż to nie jest żadno uzasadnienie oceny. Art jak wróci będzie musiał się tym zająć
                      Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                      Comment

                      • baklazanek
                        † 2014 Piwosz w Raju
                        • 08-2001
                        • 3562

                        #86
                        peter_1000 napisał(a)
                        Toż to nie jest żadno uzasadnienie oceny. Art jak wróci będzie musiał się tym zająć
                        Art już wrócił, ale nie ma naprawdę powodu to aż takich nerwów. Kolega Wojcisz jest nowy i należało by mu delikatnie zwrócić uwagę na sposób w jaki powinien uzasadniać swoją ocenę a nie tak od razu zniechęcać go do dalszych ocen.
                        Wojcisz jak już oceniasz piwo to staraj się uzasadnić w jakiś sensowny powód dla którego wystawiasz taką a nie inną ocenę.

                        Comment

                        • peter_1000
                          Senior
                          • 05-2003
                          • 583

                          #87
                          baklazanek napisał(a)
                          ...nie ma naprawdę powodu to aż takich nerwów. Kolega Wojcisz jest nowy i należało by mu delikatnie zwrócić uwagę na sposób w jaki powinien uzasadniać swoją ocenę a nie tak od razu zniechęcać go do dalszych ocen.
                          Co racja to racja. Nie zauwazyłem że kolega jest nowy na forum. Przepraszam za nerwy. Jakiś taki nabuzowany dzisiaj jestem
                          Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                          Comment

                          • polak200
                            Junior
                            • 09-2004
                            • 1

                            #88
                            Na temat tego piwa mogę się wypowiedzieć, ponieważ pochodzi ono z mojego regionu. Otuż Perła to piwo bardzo klarowne, posiadające nader złocisty kolor,oraz nasycenie CO2 pozwalające cieszyć się nim aż do wychylenia kufla. Smak - no cóż, zdecydowanie powyżej klasy cenowej, lecz do Calsberga czy Lecha trochę brakuje. Zapach odrazu zdradza, że mamy do czynienia z piwem, a nie jego imitacją natomiast opakowanie to dość słaby punkt tego towaru - butelka ma ieregularny kształt, a etykieta jest krótko mówiąc staroświecka. Podsumowując -> jedynie nadmiar pieniędzy jest w stanie skłonić klienta do zakupu czegoś droższego.

                            Moja ocena: [4.225]
                            ---------------
                            Ocena usunieta z rankingu.
                            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Tu: ocenena byłaby całkiem udana gdyby nie brak opisu smaku i zapachu.
                            Art, Admin

                            ---------------

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #89
                              Perłę piłem od dawna w wersji beczkowej i puszkowej. Niewiele można było powiedzieć na temat tego piwa. Jednak wersja butelkowa to prawdziwa perełkaAle po kolei. Opakowanie: początek niezbyt zachęcający, nie podoba mi się obły, nieproporcjonalny kształt butelki z krótką szyjką. Natomiast etykieta z wyraźnym herbem Lublina i swą zielono - czerwoną trafia w mój gust. Kolor jasnożółty, klarowny czyli standardowy. Piana drobnoziarnista, niestety zbyt szybko zanikająca. Zapach słabo wyczuwalny, chmielowy. Nasycenie takie jak być powinno. Smak: wyraźna goryczka, która po pierwszym łyku fenomenalnie zostaje gdzieś z tyłu języka. To chyba najbardziej goryczkowe polskie piwo, nie przynoszące wstydu legendzie lubelskiego chmielu. Oby tylko 'Perła' nie wyszła poza region...

                              Moja ocena: [3.5]
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • Borysko
                                Senior
                                • 02-2004
                                • 1144

                                #90
                                Prezent od kolegi, od początku przyznam, że zacny niezmiernie. Ale po kolei.
                                Najpierw piana - wysoka, drobne ziarna. Sztywna i długo się utrzymuje. (4,5)
                                Kolor - dosyć jasny, ale na tle pozostałych pilsów i tak ciemne. Krystalicznie klarowne (4,5).
                                Nasycenie bez zarzutu (4)
                                Zapach średnio intensywny, chmielowy. Śladowe wonie pochodzenia drożdżowego. (4,5)
                                Smak bardzo przyjemny. Pierwsze na co zwróciełem uwagę to goryczka. Jest na poziomie raczej spotykanym już tylko wśród piw produkcji domowej. Co więcej, znajduje ona oparcie w smaczku słodu. Ten również jest wyrazisty, kojarzy mi się z razowym chlebem. Absolutny brak obcych posmaków. Ciężko osiągnąć więcej. Ja osobiście chciałbym jeszcze mocniejszy akcent słodowy. Ale i tak jest świetnie (4,5)
                                Opakowanie też mi się podoba - ciekawy kształt butelki z krótką i pękatą szyjką (dobrze się z niej nalewa). Estetyczna etykieta, dobrej jakości. (4,5)
                                Reasumując, Perła Chmielowa to doskonałe piwo, jedno z lepszych w swojej klasie. Nie ma słabych punktów, a w wielu aspektach to prawdziwa "perła". Polecam.

                                Moja ocena: [4.475]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎