Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Eire Noteckie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnowiśniowy, ładnie wygląda w kuflu [4.5]
    Piana: średniowysoka, szybko opada pozostawiając minimalną obrączkę, nie oblepia ścianek [2.5]
    Zapach: słabo wyczuwalny, karmelowo-słodowy [2.5]
    Smak: karmel, słodki, wodnisty, mało treściwy, nie zachęcający do ponownego zakupu [2]
    Wysycenie: średnie [3.5]
    Opakowanie: opakowanie brzydkie, etykieta kiepska, trudno dostrzec to piwo w sklepie, brak kontry i krawatki. [1.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [2.4]

    Comment

    • patyczek
      Senior
      • 01-2013
      • 220

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brunatny, pod światło mahoń, klarowny. [4]
      Piana: Niska, koloru kawy late o drobnych pęcherzykach, prędko znika, nic po sobie nie zostawiając, także na szkle. [3]
      Zapach: Mało wyrazisty - słodowo karmelowy. Nadto występują kawa zbożowa, razowiec, suszone śliwki, lekki DMS, ale nie przeszkadzający. [3]
      Smak: Ponownie słód i karmel w głównej roli. W tle toffi, krówki, kawa Inka, rodzynki. Generalnie piwo jest przede wszystkim słodkie. Goryczka na granicy percepcji, o profilu czekoladowym. [2.5]
      Wysycenie: Powinno być wyższe. [3]
      Opakowanie: Stylizowane na lata 70-te, takie trochę dziadowskie, spod budki z piwem. Mnie taka konwencja średnio się podoba, zwłaszcza, że informacje również dziadowskie i pisane niewyraźną czcionką. Dobrze, że kapsel chociaż ładny. [3.5]
      Uwagi: Warka do 05.08.2013. Dawno go tu nie oceniano, więc postanowiłem sprawdzić, czy coś się zmieniło. Nie jest tragicznie, ale rewelacyjnie też nie. Trunek jest wodnisty, za słodki i praktycznie pozbawiony chmielu, w dodatku słabo nasycony, przypomina karmi. Typowe piwo deserowe. Z pewnością dzieli je kosmos od tego ważonego dawniej. Szkoda.

      Moja ocena: [2.875]

      Comment

      • Berto
        Junior
        • 03-2014
        • 29

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemno-miedziany, rubinowy. Brunatne przy zwężeniu pod światło. Klarowne. [4]
        Piana: Jasny beż. Ładnie się tworzy, średnio trwała pozostaje kożuszek. Drobnopęcherzykowa. Świetna koronka. [5]
        Zapach: Średnio intensywny, słodki słodowy. Troszeczkę karmelu. [3.5]
        Smak: Lekka goryczka, słody palone skontrowane karmelową słodyczą. Dobrze się pije. [4]
        Wysycenie: Średnie, za niskie. [3]
        Opakowanie: Bączek 0,33. Etykieta w porządku, trochę przeładowana. "Butelka bezzwrotna" mogłoby być na spodzie, tam gdzie techniczne informacje. Czarny kapsel [2.5]
        Uwagi: 15/05/14

        Moja ocena: [3.8]

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6134

          #49
          Piana - tylko podczas nalewania, na dłużej obwódka.
          Barwa - pod światło rubin.
          Aromat - słodki, owocowy karmel.
          Gaz - średni.
          Smak - słodko, owocowo, karmelowo. Mała goryczka.

          Trochę za słodkie ale wypiłem.
          Attached Files

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6134

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pod światło ciemny rubin. [4]
            Piana: Średnia, drobna. Sporo na szkle. Na dłużej warstewka ochronna. [3.5]
            Zapach: Na początku bardzo słabo, gdy się ogrzało coś więcej wyszło. Owocowość śliwkowa /kompot/, karmel i alko. [2.5]
            Smak: Słodkawe, trochę wodniste, śliwki suszone. Pod koniec dość słodkie. [3.5]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: Mogli się bardziej postarać. Wolę te etykietkę z bączków. [3.5]
            Uwagi: Nie podeszło mi, wypić wypiłem ale raczej przerwa będzie do zmiany grafiki lub kapsla.

            Moja ocena: [3.2]
            Attached Files
            Last edited by Javox; 29-06-2015, 18:26.

            Comment

            • laiquibe
              Member
              • 05-2015
              • 36

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny, nieprzejrzysty - poza przewężeniem szkła, gdzie burgundowy. [4]
              Piana: Średnioziarnista, niezbyt duża i niezbyt gęsta, do tego momentalnie opadła. [2]
              Zapach: Alkohol, karmel, słodowość i paloność. Przy czym zapach bardzo słaby, trzeba się "nawąchać". [3.5]
              Smak: Pijemy! Pierwsze wrażenie to słodycz i to dość duża słodycz. Zaraz potem uderza w Nas alkohol. Goryczka minimalna i z pewnością nie w typie chmielowym, taka alkoholowa. Niskie wysycenie, wg mnie odpowiednie do takiego piwa. Karmel i w sumie tyle. Dobrze pijalne ale znowu jednowymiarowe piwo. Przydałaby się konkretna goryczka by zrównoważyć słodycz, wpadającą nawet w ulepkowatość. Da się poczuć delikatną paloność w smaku, szkoda, że tak słabą. [3]
              Wysycenie: Niskie, w sam raz. [4]
              Opakowanie: Bączek jak bączek, kapsel czarny golas, nie podoba mi się kolorystyka. [2.5]
              Uwagi: Takie zastępujące deser piwo. Z pewnością nie wypiłbym więcej niż 1 na raz.

              Moja ocena: [3.15]
              http://miesozerny.pl

              Comment

              • laiquibe
                Member
                • 05-2015
                • 36

                #52
                Z tego wszystkiego zapomniałem napisać, że warka do 09.2015r.
                http://miesozerny.pl

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #53
                  Zgłosiłem do wyodrębnienia nowego wątku, począwszy od postu Javoxa, do postaci Kamionka, Eire Noteckie.
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎